Soundcraft Si Impact

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od janek » pon 21. čer 2021 9:43:37

Na Performeri sa to stavalo, mame pocit ze ked sa naraz robilo na tablete aj na mixe.
Napis verziu FW, ak nemas poslednu/najnovsiu tak skus tu ci to nahodou neopravili (ale tie fw nesledujem uz dlhsie, tak neviem ci nieco pokazili alebo nie).

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » úte 28. zář 2021 10:42:08

K rozdílům Compact/Impact, pár opomenutých věcí, displeje u jednotlivých kanálů (není potřeba na popisky páska) a až 80 kanálů po upgradu na FW2.0 a vyšší. Ono je to tedy 64 kalsických + 16 digitálních (vnitřní, nebo z USB).

Mrznutí jsem zaznamenal jen na tabletu, že mi najednou najely všechny ukazatele kanálů na max a nešli číst žádné údaje, ale ovládání normálně fungovalo. A pak problém iPadu, když je mu horko (a moc nepotřebuje), prostě se vypne a dokud nevychladne, tak ani prd.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od jarakri » pát 16. pro 2022 6:41:38

Narazil jsem teď na složitější akci na problém, když jsem si při generálce uložil nějaké CUE, následně pak po zaplnění lidmi nahoukal mikrofony a doladil na PEQ na jednotlivých kanálech, ale pak je problém jak to nové nastavení dostat do těch jednotlivých CUE a vyvoláním těch uložených si to nepřepsat. Jak tak o tom teď přemýšlím tak je asi cesta přes "isolation" mikrofoních kanálů, ale pak je taková poloviční CUE, když mikrofony dělají 2/3 obsazenosti. Prosím poradí mi někdo jak se to na impactu řeší co nejefektivněji? Děkuji Jarda

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od relaxmusik » čtv 22. pro 2022 6:57:04

Jedině mě napadá přes tu funkci Isolate, jinak mě nic nenapadá. Ale před vypnutím pultutu doporučuji tuto funkci vypnout, protože se propíše všemi uloženými Show a přepíše nastavení i kde není potřeba.
Co ještě mrknout na číselné hodnoty a pokud je to pouze na pár šavlích tak nastavit vždy ručně při přepnutí Cue. Je to sice opruz ale jde to také.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od james29 » pon 21. srp 2023 12:13:50

Ahoj,

potřeboval bych na Impactu a ministageboxu udělat servis a vyčištění, máte prosím tip na někoho Praha, Praha východ nebo okolí?
Moc děkuji za tip.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od james29 » stř 11. říj 2023 13:41:53

Ahoj,

ještě dotaz nebo prosba na Sondcraftaky. Byl jsem požádán o pomoc při naroutování ministageboxu na SI Impact kde předtím jeli na párák. Ty MADI karty v pultu a stageboxu se propjí CAT5kou a najdou se sami, nebo je třeba ještě nějak nakonfigurovat aby pult viděl stagebocx a opačně?
Děkuji

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od jarakri » stř 11. říj 2023 19:45:30

Propojíš a zkontroluješ přepínače na kartě. Pokud to někdo nějak nerozvrtal na kartě na DIP přepínačích uvnitř tak se to najde samo a vpravo nahoře na displeji se ti objeví zelená ikonka jakoby klávesnice, když odpojíš CAT tak zešedne. Ta ikonka už tam zůstane. Odstraníš ikonku asi jen továrním presetem nebo možná i při aktualizaci fw. Ještě doplním nedávno jsem řešil CAT a musí to být CAT5 a plný drát né lanko(licna) lépe stíněná.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od james29 » čtv 12. říj 2023 12:22:31

jarakri píše:
stř 11. říj 2023 19:45:30
Propojíš a zkontroluješ přepínače na kartě. Pokud to někdo nějak nerozvrtal na kartě na DIP přepínačích uvnitř tak se to najde samo a vpravo nahoře na displeji se ti objeví zelená ikonka jakoby klávesnice, když odpojíš CAT tak zešedne. Ta ikonka už tam zůstane. Odstraníš ikonku asi jen továrním presetem nebo možná i při aktualizaci fw. Ještě doplním nedávno jsem řešil CAT a musí to být CAT5 a plný drát né lanko(licna) lépe stíněná.
Moc díky snad to tedy půjde.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od james29 » čtv 21. pro 2023 13:43:44

james29 píše:
pon 21. srp 2023 12:13:50
Ahoj,

potřeboval bych na Impactu a ministageboxu udělat servis a vyčištění, máte prosím tip na někoho Praha, Praha východ nebo okolí?
Moc děkuji za tip.
Jenom bych zopakoval otázku, kam dáváte servisovat Souncrafty?

Děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
Tomas11

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Tomas11 » sob 23. pro 2023 23:29:19

Ahoj,
chtěl bych se zeptat. Mám Impact z druhé ruky a během menší akce mi najednou půlka faderů (cca do dvanáctky) a displejů nad nimi přestala fungovat (vyply se podsvícení (SEL, SOLO i ON, malý displej nad faderem neukazoval nic). Nefungovaly ani tlačítka ani šavle.
Pak jsem zkoušel domu ještě a ze začátku v pohodě, ale po chvíli se tlačítka ON podsvítily žlutě (po desítku) a oranžově mi svítily všechny selecty a sola (po desítku) a displej od 11 ukazoval CH 01...

Nevíte čím by tento problém mohl být? Případně, jestli je nějaký dobrý servis Soundcraftů kolem Brna. Moc děkuji.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Robert » ned 24. pro 2023 9:15:02

Mám Impacta od novoty už řadu let a tohle se mi nikdy ani náznakem nestalo. Co když původní majitel věděl, proč ho už dál nechce. Servis dělá Audiomaster.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od relaxmusik » čtv 28. pro 2023 14:30:18

Ano servis Audiomaster Louny, kontakty na stránkách Audiomaster a nebo www.servis-louny.cz.
Možná by se na to dokázal také podívat Petr Neplech - Neplechsound z Brna.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od james29 » čtv 11. led 2024 13:47:50

Ahoj,

rád bych vás poprosil o radu nebo zkušenost. Řešil jsem po cca třech sezonách vyčištění pultu Impact. Nicméně s Audiomasterem není úplně lehká domluva, po několika emailech z nic vylezlo že by pult byl v servisu cca dva měsíce, čištění že se moc nedoporučuje, že není dobré ho rozebírat. Ani cenu neuměli řádově určit. Váhám tedy zda se do toho pouštět.
Pult ani stagebox nevykazuje žádné problémy, řešil jsem to jen z preventivních důvodů, kdy jsem zachytil informaci o tom, že se může uvnitř usazovat prach a následkem změn teplot vlhnout a způsobit zkrat. Nicméně s pultem odjezdím cca 10 akcí do roka a v nějakém prašnějším prostředí jsem s ním byl pouze dvakrát. Máte prosím v tomhle směru nějaké zkušenosti? nebo jak to řešítě, neřešíte?

Moc díky všem.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od relaxmusik » čtv 11. led 2024 14:06:09

Pokud pult jezdí takto málo, opravdu bych to neřešil. Mám obdobný případ, od doby co používám Soundcraft UI24 tak Impact vytáhnu pouze párkrát do roka. :-)
Za ušetřené peníze bych někam raději vyrazil s dětmi a manželkou či přítelkyní. :-)

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od jarakri » čtv 11. led 2024 14:44:03

Souhlas s relaxmusik pokud nemáš problém neřeš - důležité je jak je uchovám mezi akcemi pokud uzavřen v case tak OK pokud bys jej měl např. doma na stole pro občasné zkoušení apod. tak tam pak už může být "nastláno". Tím prachem ti stejně nejvíc trpí fadery. Během akce se ti tam naprášit ani nestihne. Impact je zrovna pěkně vyřešenej mechanicky tam není problém jej otevřít a vyfoukat.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“