Soundcraft Si Impact

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Bredy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 29. říj 2015 17:45:28

Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Bredy » čtv 29. říj 2015 17:50:36

Máte už někdo prosím zkušenosti s touhle novinkou od Soundcraftu? Z doslechu, z vlastní zkušenosti, nebo z jakéhokoliv jiného zdroje.. Chci časem kupovat digitál v cenové kategorii X32, QU32 atd. A teď Soundraft vyjel z touhle novinkou a mě je podle videí a recenzí ze zahraničí vcelku sympatická. Budu rád za jakékoliv postřehy. Díky!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » čtv 29. říj 2015 21:27:54

Vydrž týden, pak ti řeknu, Ježišek už u nás chodil ;-).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Bredy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 29. říj 2015 17:45:28

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Bredy » čtv 29. říj 2015 21:56:09

Paráda, bomba, super, špica!! Klidně vydržím a rád! A pak se klidně rozepiš, foť, sdílej.. A kdybys nechtěl sem, rád poskytnu mailovou adresu!

pitrisek.dc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 10. úno 2008 20:45:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od pitrisek.dc » úte 03. lis 2015 21:23:01

Mám ho asi 14 dní. O víkendu proběhlo první nasazení live.
Zvukově totožný s si compact ( vyzkoušeno na multitrack nahrávce ve studiu. )
Výhoda oproti compactu je plně parametrický eq a displeje nad faderama.
Fadery jezdí výrazně pomaleji oproti compactu, mají ale plynulejší chod.
Dotykový display lépe a přesněji reaguje na dotyk než compact.

Hodně mi vadí velká prodlevy mezi povelem a provedením úkonu.
Například když mi nahoukával odposlech, stáhl jsem master dané cesty, tak pult zareagoval až za cca 1s.
To snad napraví nějaká novější verze SW.
Lampička na USB je krok špatným směrem !

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Ondráš » úte 03. lis 2015 21:45:59

blaha: se máte, nás to čeká příští rok :wink: , tak budu se zájmem sledovat, také potřebujeme něco jako X32, QU32, Si ...hlavně, aby to softwarově nepadalo #-o

Bredy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 29. říj 2015 17:45:28

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Bredy » úte 03. lis 2015 22:59:30

pitrisek.dc díky za pprvní hot info. Myslím, že takové ty "pomalé odezvy atd." se zlepší s postupným upgrade sw. Teda spíš v to doufám. Jak je to třeba s přehledností menu a podobnýma věcma? A máte ho i se stageboxem? Komunikují bez problemu?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » úte 03. lis 2015 23:11:45

Už je doma, dneska dorazil, zatím jsem stihnul nahrát poslední firmware a propojit to se SB, zatím jen krátkým LAN kabelem, komponenty na ten dlouhej dorazí zítra, nebo pozítří.
A trochu jsem si zatím ošahal ovládání, musím si to dostat do krve abych nemusel přemýšlet kam šahat a co vše je potřeba mít vytažený aby šel třeba efekt, mimochodem u těch jsem zatím skončil a půjdu to zalomit.
Zejtra jsem výjimečně celý den doma, tak budu trochu laborovat.
Nám k tomu přerodu pomohla souhra několika okolností, zkouší se hra s profi režisérem, kde se bude zpívat na živo, takže se dokupují i nějaký porty a bude se s ní jezdit po zájezdech, takže s analogem bych mohl bejt i "velkej" se někde srovnat do sálu mezi lidi. Navíc se nám nějak kupí akce a vlastě premiérový výkend, kdy se hraje pá, so, ne, tak v neděli mi pult odjede ještě rozsvěcení vánočního stromu, pak hodinka na přesun do divadla a hra, to bych s analogem dával asi těžko. No a k tomu se sešlo, že se nakupila hromádka na investičním fondu, která byla potřeba rozpustit. A na konec Si Impact mi nejen vyšel nejlevněji, ale odstraňuje nějaké nedostatky vyčítané Si Ex a Compactu.

Zatím mi trochu vadí umístění výstupu na sluchátka, je poměrně utopený "pod" pultem, na druhý straně než jsem zvyklej a budu to muset řešit i v casu, kterej se na něj teprve bude dělat. Ale ze spodu jsou i nasávací otvory chlazení, takže by se to stejně do racku narvat moc nedalo.
Ad lampička v USB, to se mi taky moc nelíbí, uvidíme jak to moc bude dělat problém.

V sobotu máme akci, tak půjde poprvé do nasazení, tak pak poreferuju.

EDIT:
ad odezvy, poslední verze FW, zatím zkoušeno na sluchátka, při stažení faderu reaguje okamžitě, trochu se mi zdá "tupější" na kroucení knoflíkama, ale to se asi jen zdá.
display je docela OK, Menu je asi v podstatě stejný, nebo podobný jako u Si Ex a Si C. Zatím jsem nemusel řešit manuál.
Mám ho i s mini SB 32, zatím propojeno "na krátko", komunikace OK, v patch panelu se ale musí hledat, protože konektory nejsou pod MADI, ale na konci seznamu přibude ještě další s názvem SB sada A, C a E (out).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od exxxi » úte 03. lis 2015 23:27:37

Hlavne si na kejsu udelej nahore dve madla. Za jedno se to nosi hrozne blbe. ( v mym pripade SiEx3)
Edit http://m.ulozto.cz/xNV7gyu4/image-jpeg
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » stř 04. lis 2015 11:33:26

Máš to pod heslem.
No mě se poměrně líbí rozmístění madel co má Thomann:
http://www.thomann.de/cz/thon_si_impact_case.htm
To je tak ale asi vše co se mi na tom líbí.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
exxxxi

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od exxxxi » stř 04. lis 2015 14:43:24

Už by to mělo být bez hesla. Z boku jsou taky madla pro čtyřruční nošení naležato. A myslím, že Casemaker nebude dražší, než Thomann.

Bredy
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 29. říj 2015 17:45:28

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Bredy » čtv 05. lis 2015 10:48:55

Pánové díky za první vlaštovky! Až budete po nějaké akci, kde jste ho použili na live zvučení, dejte vědět co a jak.. Díky ;-)

peterson.pet
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pon 14. pro 2015 19:23:46

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od peterson.pet » pon 14. pro 2015 19:36:23

Ahoj všem,
byl jsem "uvrtán" zvučit na SI Impact a jsem diditálním mixem nepolíben.
Řekl bych, že tak na 60% už ho zvládnu ale zmrzl jsem na připojení mixpultu k PC.
Součástí mixu je USB/MADI karta.
Dle manuálu je velmi jednoduché mix k PC díky této kartě připojit ale už není napsáno jak.
Pomůžete někdo?
Jaký používáte SW na PC.
Potřebuji na zkoušce ve studiu stahovat jednotlivé nástroje do PC.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » pon 14. pro 2015 23:07:28

Nainstaluješ si ovladače, které se dají stáhnout přímo od SC, propojíš USB a v PC ti naskáče v základu 16 párů vstupů a 16 párů výstupů.
Pak si v jakémkoliv DAW programu (Cubase, AdobeAudition, ProTools, atd.) přiřadíš jednotlivé kanály stopám a nahráváš.
Pochopitelně si musíš naroutovat výstupy z pultu, buď přes sběrnice, ale každý vstup má DirectOut, tak tam.
A mělo by to být prvních 32 výstupů na MADI kartě.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

peterson.pet
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pon 14. pro 2015 19:23:46

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od peterson.pet » úte 15. pro 2015 8:40:16

Jasné a stručné. Vyzkouším to a dám vědět jak jsem dopadl. Děkuji.
Nedá se někde některý z těch SW "zachránit" aby se neztratil?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » úte 15. pro 2015 11:54:55

Tak k pultu je licence na Ableton Live Lite 9, Audacity je zdarma, Cubase Lite se taky dával k hodně zvukovkám, jestli to myslíš takhle.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“