Soundcraft Si Impact

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od jarakri » sob 28. bře 2020 22:57:58

No až přijdou všichni a pořešíme rozestavění tak teprve nastavím mikrofony a pak bych to odhoukal. Díky za tip zkusím si to odhoukat doma a před akcí a uvidím jestli budou ty frekvence stejný. Díky Jarda.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Bassman » ned 29. bře 2020 8:24:53

zahy: A kde ma GLD RTA? Vedel by si to tak z hlavy? Celkom ma to zaujima.

Prepacte za OT
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od zahy » ned 29. bře 2020 10:53:02

TO GLD : Na mástru a auxech v sekci GEQ, jde tam poslat signál z kliky přes PAFL. Takže propísknout AUX jde přes konkretní mic, obraceně musíš přepínat do AUX (kouknout kde se to vyhoupne ) a zpět na kliku a utáhnout frekvenci. Snad to tak je, mám to naučený zpaměti a nemám ho u sebe.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » ned 29. bře 2020 13:38:20

jarakri píše:
sob 28. bře 2020 22:57:58
No až přijdou všichni a pořešíme rozestavění tak teprve nastavím mikrofony a pak bych to odhoukal. Díky za tip zkusím si to odhoukat doma a před akcí a uvidím jestli budou ty frekvence stejný. Díky Jarda.
Tak předpokládám, že u stálé kapely víš rozestavění dopředu, u cizí máš dopředu stageplan. Pochopitelně to nerozestavíš na centimetry přesně, ale hrubé rozestavění i nasměrování mikrofonů by jsi měl vědět dopředu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od jarakri » ned 29. bře 2020 20:51:34

blaha píše:
ned 29. bře 2020 13:38:20
jarakri píše:
sob 28. bře 2020 22:57:58
No až přijdou všichni a pořešíme rozestavění tak teprve nastavím mikrofony a pak bych to odhoukal. Díky za tip zkusím si to odhoukat doma a před akcí a uvidím jestli budou ty frekvence stejný. Díky Jarda.
Tak předpokládám, že u stálé kapely víš rozestavění dopředu, u cizí máš dopředu stageplan. Pochopitelně to nerozestavíš na centimetry přesně, ale hrubé rozestavění i nasměrování mikrofonů by jsi měl vědět dopředu.
No tak takové štěstí nemám. Většinou jsou to různé žákovské / studentské akce nebo besídky a vystoupení a divadílka. V lepším případě po podiu běhají děti a někde v koutě stojí sbor s nástroji jako doprovod a udělá se generálka. Ale není problém, aby už se plnilo lidma, když někteří muzikanti nebo zpěváci sotva přišli - postaví se zahraje se jeden/dva songy na zkoušku a nastavení a mezitím už je tam kupa lidí a kdybych začal houkat tak budu za vola já. Jsou to takové ty "dobročinné akce" vlastních dětí, kamarádů nebo manželky :D

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od Damton » pon 30. bře 2020 10:41:26

vždy ještě "nahoukávám" i s lidma v sále. Lehce zesiluju jeden mikrofon po druhém abych věděl kde mám strop kam až můžu jít.Dělám to opatrně a sotva slyšitelně, nikdo si nic nevšimne.V tom hluku bavících se lidí. Lehce doupravím EQ sálu který se teď uź zaplnil lidma. A co jsem vždy byl někde na akci kde jsem nezvučil ,a ucho mám na to vycvičené Tak jsem slyšel že to tak dělá většina zvukařů :-D buď zaslechnu ještě šum, nebo lehkou vazbu a její korekce

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od blaha » pon 30. bře 2020 11:40:05

V tom případě to jsou regulérní polní podmínky, nahoukat před akcí, zjistit si kam až můžu, až dojdou jak účinkující, tak diváci, jak píše Damton doladit jemě, furt je lepší když ti to nahoukne před akcí, než když to pak houká při ní.
Teplej vítr je pak na tohle blbej, tam musíš být stále ve střehu a držet vše na hranici vazby aby bylo vůbec něco slyšet.

Mám za sebou pár besídek školy mých dětí v kostele, kde se to nejprve pokoušeli nazvučit sami s tím co měli a nebo si půjčili, s minimem zkušeností s dost žalostným výsledkem, dopadlo to tak, že loni už jsem jim to dělal já ke spokojenosti všech a hlavně s ohledem na mé uši.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od exxxi » pon 30. bře 2020 15:14:09

A nejdůležitější je vyhoukat moderátora, protože na akci, kde je třeba jen jeden mikrofon a zbytek podkresy jsi za úplně největšího ... , když to houká :D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od jarakri » pon 30. bře 2020 22:21:32

OK. Díky všem za rady a postřehy. Když už nastalo takové období tak se připravit a vyladit, aby to příští zvučení nebylo např. na 90%, ale třeba na 95%. Na 100% to asi nebude nikdy, ale u těch divadílek a besídek je problém, že není prostor na opravu. Děti to secvičí 1x zahrají a zapomenou. Takže když něco nevyjde nebo se pokazí na jakékoliv straně tak už to tak zůstane. Setkávám se v praxi často s tím, že i profíci jsou pěkný "salámisti" nějak to tam nahází a když toho půlka není slyšet tak třeba "osolí" doprovodné klávesy, aby aspoň něco bylo a tím to zabijou úplně. Dobrýmu zvuku Zdar Jarda

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od james29 » čtv 25. bře 2021 22:16:16

Ahoj všem,

navázal bych na toto téma prosbou o vaše názory na upgrade z SI Compactu 32 na SI Impact. Jaké by to podle vás mělo výhody nevýhody, kvalita zvuku, prostě názor. Moc díky za vaše podněty a zkušenosti.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od relaxmusik » pon 29. bře 2021 7:02:25

U Impactu dostaneš navíc o trošičku větší displej a dva sloty na karty. Dále jsou k dispozici 4 pásmový parametrický equalizer, za to člověk přijde
o samostatné gainy na jednotlivých vstupech ( Gain je společný pouze ve vstupní části ). Tím pádem také člověk u Impactu přijde o docela užitečnou funkci přepínání gain/ HPF filtr a panorama nad jednotlivými vstupy. A pult má tuším 24 motorizovaných faderů a měl by být výkonější processing.
To je asi vše, zvukově to bude +- stejné.
Jo a ještě jedna věc, odebrali softwarový vypínač. :-( Takže po vypnutí pultu zůstanou fadery v poloze jak skončilo zvučení a člověk je musí ručně přenastavit do spodní polohy a nebo jak potřebuje do case.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od james29 » stř 31. bře 2021 11:08:04

Moc diky za popis rozdilu. A sli byste do vymeny/upgradu?
Pro mne jeste hraje roli velikost. Porad mam 32 vstupu ale jen 24 faderu takze pult je kompaktnejsi a pri akci v malem klubu nezabere pul klubu a odmesu ho sam.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od relaxmusik » čtv 01. dub 2021 6:58:35

No to je opravdu na zváženou, do malého klubu jsem osobně zvolil UI24. Jediná škoda je, že ho nemají vyřešený jako stagebox a propojení s pulty řady SI. Já osobně mám jak Impact tak také UI24. No a dopadlo to tak, že Impact vytáhnu tak maximálně 3x do roka. ( Teda vytáhl jsem, teď bohužel nic ).
Jako tak, ten Impact má výhodu, že je prostě jednoduchý a i lidé, kteří ho neznají,tak po chvíli jsou schopni na něm zvučit. Bohužel konkurence je již výbavou někde jinde. Ale ne každý preferuje složitý pult a maximum možností.
Ale pokud je potřeba jednoduchý pult proč ne. Pokud máte k němu stagebox tak lze doporučit, pokud ne uvažoval bych opravdu na ty menší akce o UI24 + tablet a nebo něco od konkurence.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od james29 » čtv 01. dub 2021 7:55:42

Ja prave spis resim upgrade z Compact 32 na Impact. A to ze je mensi a dal by se pouzit i na male akce je jedna z veci kterou v te souvislosti zvazuji. Na takove male akce mam Mackie 1608 ale idealni to neni. A ja naopak i kdyz to vloni byla bida 5x jsem jel s Compactem a jen 1x s Mackie

Uživatelský avatar
colombus1

Re: Soundcraft Si Impact

Příspěvek od colombus1 » pon 21. čer 2021 9:40:41

Ahoj,
stalo se Vám někdy, že Vám u impactu zamrzla šavle během vystoupení ? na pohyb vůbec nereagovala, hlasitost ven zůstala stejná, pomohl až reset mixu, pomůže upgrade softu ? zůstanou po upgrade softu uložené scény beze změn ? díky za reakci

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“