Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » čtv 21. čer 2018 20:56:28

Airport je všesměrovka, já ho lepím na suchý zip na bok kejsu na tu stranu kde se pohybuji, tzn "vrch" airportu mám namířený na sebe. Na spodu Airportu mám nalepený chemoprénem suchý zip. A na převoz ho nalepím taky na suchý zip dovnitř kejsu.

Uživatelský avatar
Matvej71

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Matvej71 » pát 22. čer 2018 7:29:04

Ahoj, jsem na tomto mixu úplný začátečník. Myslel jsem si, že na auxech jdou nastavit korekce pro jednotlivé nástroje a mikrofony, aby byl zvuk z monitoru příjemný, ale netuším jak to udělat. Z návodu jsem toho nic moc nevyčetl. Můžete mi někdo poradit, jak na to a zda to vůbec na tomto mixu jde? Měl jsem pocit, že to jít musí, ale teď si vůbec nejsem jist. Díky moc za odpověď.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pát 22. čer 2018 8:29:41

Korekce pro jednotlivé nástroje si musíš nastavit na vstupu šavle pro každý z nich. Na auxech můžeš ovlivnit pouze výstupní korekci celého auxu. Je to i logický, jinak to nejde nikde... Když na vstupu budeš mít shit, tak na výstupu z toho zázrak neuděláš.... Ale korekce pro auxy jsou celkem podrobný a mají i systém detekce zpětné vazby, takže ti přesně ukážou kde co poštelovat aby jsi přes odposlech nehvízdal...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » pát 22. čer 2018 9:22:12

Přesně tak, jak s oblibou anglický zvukaři říkají: shit in - shit out :-) Ale o tom to tady asi není, je třeba si uvědomit, že požadovaná rozdílnost ekvalizace je v podstatě řešení jiných problémů. Polož si otázky, proč by měl znít z PA zvuk příjemně a z odposlechu nepříjemně? Není náhodou nepříjemný i v PA? Co by to mohlo způsobovat? ... Je to již OT. Toto se netýká již samotného mixu.

Schopnost rozdílné ekvalizace na jednom kanále pro PA a AUX skutečně mixpulty obecně nemají. U UI24(či jiných digitálů) by si mohl vstup naroutovat do dalšího kanálu, ten ekvalizovat jinak a z něj brát aux. Toto řešení je ovšem náročné na přehlednost, čas a počty vstupů. Mnohem lepší se v praxi ukazuje používání kvalitních odposlechů (stejná třída jako PA) a jejich celková ekvalizace. Která je spíše podřízena omezení vzniku zpětné vazby, než příjemnému poslechu....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
Matvej71

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Matvej71 » ned 24. čer 2018 2:33:12

Chlapci, díky za rychlé odpovědi, pomohli jste mi, nemusím se už po tom aspoň pídit a můžu se věnovat dalším záludnostem. =D> :smt039

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » úte 26. čer 2018 14:12:53

Zkusil už někdo multitrack? Já si jej doma nachystal a bohužel jsem na štaci musel do základu páč mi nic nešlo do hlavních beden.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 26. čer 2018 15:54:52

Jasně... Protože při použití přehrávání z USB (Multitrack) se ti změní Patch na šavlích. Na to bacha. Jinak to pak nehraje. Jinak na multitrack nahráváš surový zvuk přímo za gainem. Tzn. bez korekcí, efektu atd....

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » stř 27. čer 2018 9:51:38

O surovém zvuku vím. Už jsme se párkráte nahrávali na UI12 i 16. I teď, o víkendu, ale jen do sterea páč ten multitrack mi nějak nejde udělat tak aby jel zvuk do beden a zároveň nás UI nahrál.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » stř 27. čer 2018 15:08:54

cože ti nejde???? Normálně hraješ jako bez multitracku, máš dobrou flešku ve spodním nahrávacím slotu. Přepneš do přehrávače a zvolíš multitrack (nebo nastavení multitrack) to, kde se objeví okénka se vstupy. Požadované, co chceš mít v nahrávce označíš a zmáčkneš červený puntík nahrávání. Toť vše. Až když chceš multitrack přehrát, musíš napatchovat USB do vstupů. To potom nehrají běžné vstupy.

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » stř 27. čer 2018 15:27:37

Nekecám, nešlo. Doma jsem si připravil vstupy.Flash 32gb v usb record vstupu. Už i dal multitrack, že jen na akci zmáčknu nahrávání a na zvukovce nic z hlavních beden neleze. Ani do jednotlivých šavlí. Tož to mně...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » stř 27. čer 2018 19:58:57

šavle musíš mít nastavené jako na běžnou produkci aby to hrálo. To, co se má nahrávat se volí ne patchováním, ale označením "obdélníčků" s názvem vstupu pod volbou MULTITRACK CONFIG, vypadá to stejně, jako volíš vstupy do podskupin. Stiskneš šipku ve vrchní liště, abys spustil okno přehrávače. Potom o lištu níže vpravo multitrack config a navolíš vstupy, které chceš nahrávat označením obdélníčků. Pak přeskočíš na volbu MULTITRACK, kde se ti objeví tlačítka pro přehrávání, stop a nahrávání multitracku. Až nahraješ, najdeš na této stránce skupiny multitracku a nahrané soubory. Tuším, že jsem málo srozumitelný, ale nehledej v tom nic složitého. Vyzkoušej si to v obýváku jen s jedním mikrofonem, který si budeš přehazovat do vstupů.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » stř 27. čer 2018 20:08:52

pozor na flešky, mám SAMSUNG 32GB 3.0, je dostatečně rychlá a mix s ní funguje dobře. Pak jsem si koupil rychlejší a větší SanDisk Extreme PRO USB 3.1 128GB a s ní to nechodí, mix jí neumí ovládat, ani po aktualizaci firmware na verzi 2.0.7548 Proč zatím nevím.

Uživatelský avatar
ja22

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od ja22 » sob 07. črc 2018 21:31:29

Ahoj chci se zeptat jaký je rozdil mezi ui 12 a ui 24? nezajimám mě mutitrak ani více vstupu ale kvaita zvuku, je vtom nějaký zvuk rozdíl?

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » pon 09. črc 2018 13:29:07

Ui 24 je novější platforma a je tudíž perspektivnější do budoucna. 24ka je i softwarově daleko lépe udělaná a nikdy netrpěla dětskými nemocemi jako Ui12/16. Na druhou stranu je cena 24ky čtyřnásobná oproti Ui12. Zvukově jsou velice podobné.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od relaxmusik » pon 09. črc 2018 14:21:00

Nevím zdali jsou si zvukové podobné, ale srovnával jsem s Si Impact který také vlastním, zvukově není velký rozdíl, Impact má samozřejmě výrazně lepší efekty.
Jeden kolega dělal i měření UI24, srovnával s Behringerem a Mackie, UI24 vyšel jako nejpovedenější. ( A toho z počátku neměl rád a preferoval pouze Behringer! :-D )
Já osobně za půl roku používání, i několikrát týdně si nemohu na Ui 24 stěžovat, vše funguje jak má, po přeladění wifi na 5Ghz ani žádné výpadky spojení, přehledný, intuitivní, pro normální použití umí vše co je třeba.
Jediné pro mě mínus - nemá parametrické ekvalizéry na Auxech a na hlavním výstupu.
Beru si ho i na malé akce do 3 kapel bez problému, samozřejmě na větší akce beru Impact. :-)

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“