Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Ferry
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 22. bře 2009 18:34:35

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Ferry » čtv 11. bře 2021 21:51:52

Díky za naději:-) To by mohla být cesta.

Zbynek.G
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. bře 2021 9:20:34

Re: Soundcraft Ui24R - Prosba o radu

Příspěvek od Zbynek.G » úte 30. bře 2021 9:26:28

Mám mix Souncraft UI24, používak jsem ho s tabletem bez problémů. Po upgradu firmware na 3.0 mi tablet začal házet chybu při načtení mixu v adrese prohlížeče. Když toto hlášení ignoruji a sputím v prohlížeži funguje, ale po chvíli nepoužívání se wifi odpojí. Pomůže tomu firmware 3.3?

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 30. bře 2021 9:54:42

Verze 3.3 prý řeší většinu problémů spojenou s WIFI... Já osobně používám externí router, nicméně wifi na UI mám zapnutou taky a když se mi přepne wifi na tabletu nebo ntb, tak změny nepozoruji.... Je možné že se ti problém vyřeší... Ale vlastní zkušenost nemám...

Uživatelský avatar
Michal Třinec

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Michal Třinec » stř 02. čer 2021 20:35:17

Dobrý večer,
poradíte mi, prosím, někdo, s jakým tabletem na pohodlné ovládání máte zkušenosti?

Díky moc

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od relaxmusik » čtv 03. čer 2021 6:55:46

Používám Apple iPad 2020 nebo starší iPad Air 1.generace. Fungují bez problému.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » čtv 03. čer 2021 7:05:30

Nemám zkušennost přímo se "čtyřiadvacítkou", nicméně si myslím, že to je jeden čert. Za sebe bych řekl, že s jakýmkoliv, který bude sám o sobě dostatečně rychlý a stabilní. Přičemž bych řekl, že čím větší, tím lepší. Na nejvyšší příčce budou nejspíše iPady, pořadí níže se neodvažuji tipovat a na úplném dně budou čínské no-name tablety za pár korun. Sám jsem začínal s tabletem Prestigio a šlo to. Když jsem přešel na 5GHz, obstaral jsem si tablet Lenovo, taky to šlo. V současné době používám iPad Air (1.gen) a taky dobrý, plus benefit v podobě nakousnutého jablka na zadní straně, které vypadá opravdu lépe, než nějaký symbol z rozsypaného čaje... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » čtv 03. čer 2021 18:19:56

Používam 13' Lenovo yoga, kolega IPad, na stejném UI24 fungují spolehlivě oba. Jen moje yoga je, věkem, uź poněkud pomalejší. Hold žádná elektronika neslouží věčně.

Static
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. led 2021 19:14:41

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Static » pát 09. črc 2021 7:30:52

Dobrý den, měl bych prosbu o radu, prokousávám se a seznamuju s UI24r, i když pokroky jsou, nejde to úplně rychle...
Jsme folková kapela v pokročilejším stádiu i věku (45-55), začali jsme používat in-ear odposlechy. Jelikož jsem jeden z muzikantů (baskytara), ovládání mixu je na mě. Jde mi o to, že chceme mít všichni v uších reálné nastavení zvuku, co jde do PA, abych mohli reagovat a provádět případné změny, jde hlavně o hlasitosti jednotlivých šavlí. Udělal jsem z AUX 1+2 stereo výstup, zkopíroval jsem do nich nastavení celkového mixu, do teď je vše OK, jenže jakmile provedu nějaké změny na šavlích do PA, tak do odposlechu se změna v reálu nepromítne, musel bych opět zkopírovat mix do AUX. Potřeboval bych, aby se změny jednotlivých vstupů do PA přenesly i do AUX. Je mi jasné, že takto se asi odposlechy úplně nedělají, ale nám to tak asi vyhovuje a hlavně potřebujeme mít přehled v uších o tom, co jde dopředu. Vím, že když vezmu signál ze sluchátkového výstupu, že toho docílím, ale rád bych použil pro toto AUX. Taky nevím, proč mi nereaguje potenciometr na sluchátka na předním panelu mixu, musím jít do nastavení v tabletu a tam posuvníkem hlasitost do sluchátek ovlivním, ale ten poťák nereaguje, asi jsem něco někde po..., ale nevím co. Předem děkuju za jakoukoli případnou pomoc. Pokud by se našel někdo, kdo by mi všeobecně poradil a konzultoval se mnou po telefonu pár dotazů, budu moc rád.
Roman

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pát 09. črc 2021 8:47:58

Tohle bych asi řešil přes patching. V záložce HW-out bych si nalinkoval dva auxy společně s výstupy... i když máš pravdu, takhle se odposlechy opravdu neřeší. Zvláště když máš in-ear, tak bych nastavil každému co potřebuje slyšet. Jde o to se tomu nastaveni jednou pověnovat o něco déle...

Static
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. led 2021 19:14:41

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Static » pát 09. črc 2021 8:55:04

Já vím, že se to takto nedělá, ale zvučíme se sami, potřebuju, aby měl každý v kapele nad sebou kontrolu, v jakém poměru k ostatním leze do PA, aby slyšel, jestli není v celkovém mixu potichu nebo moc nahlas atd... Hrajeme rovnou do mixu, bez komb nebo pódiové aparatury
Jinak moc díky za odpověď, trochu tuším, co mám udělat, tak to půjdu za chvíli zkusit, jestli si s tím poradím.
Zatím díky a dám vědět, jestli to klaplo :-)
Roman

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » pát 09. črc 2021 10:01:42

Mnó, já bych v Aux sends zmáčkl tl. POST. a vše co měním v mix/gain se automaticky promítá do auxu 🙂

Static
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. led 2021 19:14:41

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Static » pát 09. črc 2021 10:40:58

Teď jsem přišel ze zkušebny, ta první rada funguje :-) moc díky. Půjdu vyzkoušet i radu druhou, tedy s tlačítkem POST, dám pak vědět, jen bych možná rád věděl, v čem je rozdíl, nebo co bude pro nás smysluplnější. V první variantě vlastně jsou v AUX šavle mimo hru, jak to bude s t.POST, dojde ke stejnému výsledku?
Jinak ještě jednou moc díky oběma, opravdu, zase mě baví život :-) :-) :-)
Roman

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » pát 09. črc 2021 11:11:32

Aux šavle reagují jak mají. Prubni a uvidíš 🙂

Static
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. led 2021 19:14:41

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Static » úte 13. črc 2021 17:00:01

Ahoj :-)
Vyzkoušel jsem i tu druhou variantu a taky v pohodě, díky. Asi nebo spíš určitě bych potřeboval ten aux co jde do in-ear prohnat přes ekvalizer, stačily by basy, středy a výšky, přece jen bedny hrají jinak než jak to jde do ucha z aux, dá se to nějak vymyslet? Hledal jsem možnosti, ale nic jsem neobjevil, nemáte prosím někdo nějaký tip. Na AUX je vícepásmový EQ, ale potřeboval bych jednodušší, ne tolik pásem, navíc si myslím, že tento je určen spíš pro eliminaci nebo ořezání frekvencí při zpětné vazbě, tak bych do něj asi nechtěl moc sahat, jelikož máme i dva malé klasické odposlechy...
Díky předem za snahu mi poradit, vím že jsem "lama"...

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 13. črc 2021 17:54:12

pokud používáš in ear a zároveň odposlechy, tak je vhodné to prohnat pokaždé přes jiný aux. Např.: In-ear aux 1 a 2 a odposlechy přes aux 3 a 4. vše nastavit zvlášť včetně korekcí. Tím si nerozhodíš ten zbytek. Ten EQ si upravíš na AUX Master. Je trochu podrobný, ale to se pro jednou vydrží...

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“