Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » úte 05. zář 2023 12:55:16

Bojím se že jsi ten pult moc nepochopil. Ale nevadí za 15tis ho od tebe koupím :-D

Jinak prosím tě, ten pult samozřejmě umí současně:
+Nahrávat Multitrack na zapíchnutý USB Flashdisk v pultu
+Nahrávat stereo výstup na zapíchnutý USB Flashdisk v pultu
+Přes USB konektor do PC nahrávat jak Multitrack všech vstupů a výstupů pultu včetně hlavního Stereo výstupu
+na pultu normálně pracuješ a mícháš si kam chceš co chceš neomezeně.

To tlačítko "Sound check" zapínáš pouze v případě že chceš přesměrovat všechny vstupy z USB flash disku.
Je to v podstatě takový hromadný routing signálů.
při přehrávání multitracku z USB Flash. To je jediný případ kdy máš aktivovaný "SC" (Soundcheck) a v tom případě ti logicky nejdou analogové signály na vstupy. Ale pro jaké-koliv jiné použití nepotřebuješ mít "SC" aktivní.

Takže nevím co tě kde limituje v používání ? Ale jak říkám za 15tis ho koupím...

Uživatelský avatar
MaKlo

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od MaKlo » ned 08. říj 2023 14:44:25

Ahoj, řeším problém tiché stereo nahrávky na USB.
Pročetl jsem všech 27 stránek diskuse a dočetl se na 2 místech, že úroveň regulují šavle + Master. Musím si tedy zesílit Master (na 0 až -6dB) + zeslabit zesilovač v PA, abych měl nahrávku normální úrovně. Vyzkouším. Ale mám dotaz: u Ui16 tento problém nebyl, tam Master neměl žádný vliv na úroveň USB nahrávky. Proč u Ui24 to je takto nešikovně? My když ve zkušebně máme PA ztišené a hrajeme jen na odposlechy, tak nahrávka je neslyšitelná. Logické by mi přišlo nahrávat výstup před Masterem, nikoliv až za ním.
Děkuji za názor/radu.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » ned 08. říj 2023 17:49:20

Jestli nepoužíváš všechny auxy, můžeš ten poslední přepnout do režimu MATRIX, tím ti umožní nastavit do jeho vstupu MASTER, který může být na 0dB a hlasitost do PA budeš regulovat výstupní šavlí onoho MATRIXu. Samozřejmě nebudeš používat výstupy MAIN, ale onen AUX. Teď mne napadlo, že máš na výstupech potenciometry, kterými můžeš zeslabit výstupy místo masteru, který necháš na 0 dB.
k bodu B, ... Ui16 neuměl nahrávat multitrack, Ui24 jej umí. Jsou to ač vypadají podobně koncepčně úplně jiné pulty.
Nahrajte si multitrack a můžete potom zpětně posuzovat, co tam kdo v danou chvíli hrál a jako celek to přehrajete přes pult se stejně nastavenými šavlemi, jako při nahrávání. Tam se do nahrávky uplatňuje jen gain, korekce, DSP, hlasitosti nástrojů se dělají až následně při přehrávání.

Uživatelský avatar
MaKlo

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od MaKlo » ned 08. říj 2023 23:53:37

Děkuji Robertovi za dobrý nápad jak hlasitost 2-track nahrávky na USB vyřešit. Master jsem vyhulil hodně nahoru a na MAIN výstupu z mixu do PA jsem stáhl potenciometr na 10%. Vyhuleným Masterem jsem přiměl nahrávku na USB, aby měla rozumnou úroveň hlasitosti.
Ale stejně mi to přijde jako drbání pravou rukou za levým uchem. Uměl by někdo vysvětlit, proč je hlasitost 2-track záznamu závislá na Masteru? Mně to nedává smysl, čekal bych, že vliv by měl mít jen Gain+šavle jednotlivých vstupů.
(Roberte, tu fintu s Matrix přesměrováním Masteru do AUXu jsem pochopil, ale ještě nezkusil, zatím s Matrixem neumím.)

Hairman
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. lis 2018 15:34:37

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Hairman » ned 19. lis 2023 8:22:17

Ahoj, nestalo se vám někdy, že se během produkce pult sám restartne? První Ui24 jsem koupil v roce 2018. Líbil se mi na něm dostatečný počet vstupů a hlavně výstupů, protože v kapele využíváme in-ear monitoring a každý si tam může do ucha namíchat co chce, pak také usb flash přehrávač (aby nebylo ticho o přestávce) a v neposlení řadě multitrac recording na usb flash. Jenže během vystoupení se začalo stávat, že se pult sám z ničeho nic restartnul. Při restartu vždy následovalo cca půl minuty ticho (pult bootuje) a pak nepěkný lupanec (no, spíš prda jak svině) do repráků, když pult znovu naběhnul. Takže totální fuckup... V tu chvíli bych vždy nejradši někam utek! Zkoušel jsem různý firmwary, různé flashky, nic nepomohlo. Nepodařilo se mi zjistit, čím to je. Stávalo se to zcela náhodně. Po čase se to vyřešilo tím, že se kapela rozpadla na dvě půlky a pult zůstal té druhé půlce :-). Říkal jsem si, asi to byl vadný kus, to se prostě stát může. Jenže stesk po možnostech Ui24 byl silnější než já, takže jsem pult před půl rokem koupil znovu (nový). A co byste řekli? Restartuje se náhodně též. Není to tedy tak často jako u toho předchozího, ale stává se to.

Uživatelský avatar
Ron1

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Ron1 » ned 19. lis 2023 10:19:17

Slýchávám to od kolegů co jej mají.

Proto bych v případě potřeby více vstupů/výstupu u tabletového pultu šel do M32C a DL32. Aktuálně máme jen XR18.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » ned 19. lis 2023 10:27:28

mám vysledované že jakmile je nějaký vstup, spíše teda větší počet vstupů, na hranici klipu, tzn. hodně vstupů je dost vybuzených tzv. "horkých" tak to UI24 rádo dělá. Zkuste se držet s gainem (se vstupním signálem) v rozumných mezích. Vypadá to že zdroj to neudrží a spadne. Snažím se udržovat max. na začátku "oranžového" signálu. A naprosto bez problémů a restartů a to dlouhé roky...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » ned 19. lis 2023 13:06:46

Toje zajímavé, mě se to nikdy nestalo, a to v červených určitě bylo více vstupů najednou - komplet nazvučený metal s bicími.. ale je pravda, že to není můj optimalní stav :-) a že jakmile trvale svítí C (asi to má teda opodstatnění) tak se jdu podívat kde to clipuje. Obecně u digitálu k tomu primárně tak nepřistupuji, pokud sou jen špičky tak to nechávám, ale trvalé přebuzení samozřejmě koriguji, stačí když se hluchý kytaristi po zvukovce přidávají...

Bylo by možná vhodné takovou věc změřit jestli je to fakt zdrojem ...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od gnat » ned 19. lis 2023 21:21:54

Nikdy se mi to nestalo, jen občas zamrzne při používání hodně efektů ovládání (a ne, není to WiFinou, zamrzne i na notebooku připojeném kabelem.), ale UI hraje dál.

P.S. Nedokážu si představit, že bych UI držel trvale v clipu. Bedny jdou do clipu dřív než UI a to přece slyšíš. Jaký si držíš headroom ?

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » ned 19. lis 2023 22:03:24

Bavím se o vstupní úrovni signálu....
Větší počet kanálů a efektů používám běžně, co jezdím dvě šňůry z dvěma orchestrama tak je UI uplně plné 22 vstupů obsazených. A Gate a kompresor na každém kanále, podskupiny taky s kompresorem, hromada ekvalizace a nikdy jsem tuto spojitost z plně obsazeným pultem a kousáním se nepozoroval.
Nikdy se mi to nestalo, jen občas zamrzne při používání hodně efektů ovládání (a ne, není to WiFinou, zamrzne i na notebooku připojeném kabelem.), ale UI hraje dál.
píše ti to conecting ?
Ale je pravda že já nepoužívám ovládání přes prohlížeč, ale "Mixing station"

Pokud je opravdu větší počet kanálů v oranžovém a i v občasném klipu. Spadne nějaký nízkonapěťový zdroj na hlavní desce. Nevím co se konkrétně děje, ale našel jsem to i na zahraničních fórech, takže to není jenom mé zjištění. Není to asi moc dobře navržené. UI24 mám 6let a stalo se mi to párkrát při seznamování se s pultem. Pak už jsem si to hlídal. Od té doby naprostá spolehlivost. Je pravda že akcí nemám nějak moc, tak 40 akcí z UI24 za rok. Takže třeba 250 odzvučených akcí naprosto bez problémů.
Viděl jsem i na zahraničních fórech že někdo řeší málo pasty na hlavním procesoru, Tak letos jsem jej rozdělal, že ho přepastuju a ejhle. Pasty tam bylo dost a byla stále ve skvělém stavu. Takže jestli to potom nějak ošidily? nevím.Mám jeden zu prvních kousků. Takže já měl termopastu úplně v pohodě.
Třeba na USB žádný aktivní rozbočovač nepoužívám, a nikdy jsem neměl problém, používám USB disky Sandisk slim. Ale hned na začátku práce s pultem zjistil jsem že se USB player rád kouše když má znaky které nezná, takže všechny songy a složky mám zásadně bez diakritiky a znaků které nejsou standartní. Ani není dobré mít nějaké extra dlouhé názvy skladeb, složek. Když se držím této zásady nikdy nebyl žádný problém.
Další zásada je, nestrkat tam fleshky které neznám. Vždy pokud má někdo připravené podklady tak si je přehraju do noteboku a pak na svou fleshku kterou mám trvale v pultu zapíchnutou. Ono kolikrát jsou ty fleshky plné chyb, nekorektně odpojovaní fleshky od PC atd. To taky nedělá UIčku dobře.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od gnat » pon 20. lis 2023 1:22:51

Aha, vstupy přebuzené nemívám. Hlídám to, takže jsem na to nenarazil. Se Sandiskem mám poslední 3 roky dost špatné zkušenosti. Přešel jsem na Samsung Fit Plus.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » pon 20. lis 2023 13:22:54

Jen takové plácnutí klackem do vody... :-)
Nemůže to souviset i s umístěním ve špatně větraném racku?
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » pon 20. lis 2023 13:28:57

Nemyslím si, kolikrát na to smažilo slunko a bylo 35 stupňů v létě a nic, žádný přidaný ventilátor tam nemám.
Nikdy mě to nespadlo z důvodu tepla. Kolikrát mi napsal Ipad že je přehřátý "zchlaďte zařízení" ale UI24 nikdy.
Mám ho v docela malém racku. a zrovna letos v létě bylo snad 34 stupňů a akce byla celodenní. smažilo na to od rána do večera. A nic. Hodně lidí řeší to přepastování CPU a chladiče a ventilátory, Ale myslím že tam problém není. Z důvodu tepla to nepadá, podle mě to CPU klidně 80 Stupnu vydrží. (životnost to asi zkracuje vysoká teplota, ale nemyslím si že to padá z důvodu tepla)
Osobně bych to viděl na málo předimenzovaný ten nízkonapěťový zdroj (3,3V 5V ?) Pokud je více vstupů v oranžovém a na hraně klipu tak to sežere potom tolik proudu, že to pak neudrží a zrestartuje se. To je má teorie...Je otázka jestli na stejný 5V zdroj není i ten USB port. Do kterého dám nějakou fleshku která si papne víc proudu než je zdrávo a pak to taky padá ?

Ale, Vždy se snažím být se vstupním signálem na rozumné hranici tak -12db. A nikdy ani jednou zakousnutí nebo pád.
(foto z jedné letní akce, kde jdou vidět rozměry toho racku)

Takže mé doporučení je, nemít více vstupů zbytečně vybuzených více jak -12db , koupit kvalitní značkovou fleshku z kterou zbytečně nečarovat mezi více PC, mít ji čistě jenom pro ten pult. A hlavně mít externí wifi. To je potřeba taky zmínit. Tu vnitřní nepoužívám, pouze jako backup.

Nerad bych aby tak skvělé zařízení jako je UI24 bylo nejak označováno jako nějaký nespolehlivý šmejd ! naopak víte kolik zakousnutých Midasů (ty s Windows) jsem už viděl :-D , s Mackie DL jsem se taky dost natrápil, S Presonusem taky...
Já jsem naprosto spokojený se spolehlivostí UI24. A se všemi digitálními YAMAHA stroji taky, tu jsem snad neviděl nikdy zamrznout.
Přílohy
Snímek obrazovky 2023-11-20 v 13.30.48.jpg
Naposledy upravil(a) Damton dne pon 20. lis 2023 13:51:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » pon 20. lis 2023 13:48:25

[OT]
Říkal jsem, že jen mlátím vodu... :-D
Nicméně zdroje budou u SC asi trochu slabina. Kdysi mi bručely u Ui12 šavle se zapnutými phantomy. Když mi po nějakém čase odkráčel napaječ a nahradil jsem ho jiným z Alzy, bručení ustalo.
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » pon 20. lis 2023 13:55:47

No oni ty UI12 a UI16 jsou docela "horší" stroje co se týče kvality předzesilovačů a výkonu procesingu.
UI24 je o kategorii jinde. Brum a šum na UI12 je docela znatelný....

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“