Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » čtv 14. led 2021 18:14:22

Tak teď jsem koukal jak to mám já. Všechny Flashky použité u mixu mám na FAT2. Mám tam každou jinou. Kingston 16GB a A-Data 8GB a 32GB... Fungují všechny

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od relaxmusik » čtv 14. led 2021 19:13:21

Je nutné aby byly 3.0 USB. Je pravda že Ui umí být občas na flashky vybíravý. Když tak se podívám co používám já a funguje bez problémů. :-)

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » čtv 14. led 2021 20:54:52

myslím, že USB3 není podmínkou... Mám jednu Flashku dýl jak 10 let, to ještě USB3 neletěly a funguje normálně... Navíc ty konektory na mixu jsou USB2. Standard USB3 má 9 pinů zatímco USB2 jen 4. Ani jedna z těch co u mixu používám není USB3. Takže já nevidím důvod k tomu mít USB3.

MMilan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 14. led 2021 11:56:10

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od MMilan » čtv 14. led 2021 21:39:32

Tak až čtvrtá karta funguje.... hurá, je to 32GB formát FAT32.

MMilan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 14. led 2021 11:56:10

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od MMilan » čtv 14. led 2021 21:45:19

fifac píše:
čtv 14. led 2021 18:14:22
Tak teď jsem koukal jak to mám já. Všechny Flashky použité u mixu mám na FAT2. Mám tam každou jinou. Kingston 16GB a A-Data 8GB a 32GB... Fungují všechny
Asi musí být FAT32, ani jedna karta s NTFS mi nejde... teď jsem jednu přeformátoval na FAT32 a už ji to taky bere... zajímavé, že kartu vidí, MP3 přehrává, ale nenahraje. Novou rychlou kartu 128 GB co jsem koupil minulý týden to bohužel nebere.. ta měla formát exFAT.. ten to nezná, NTFS nenahrává a na FAT32 to zformátovat nejde.....
Jinak díky moc za radu, Milan

Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Míra H. » čtv 14. led 2021 22:38:11

fifac píše:
čtv 14. led 2021 20:54:52
myslím, že USB3 není podmínkou... Mám jednu Flashku dýl jak 10 let, to ještě USB3 neletěly a funguje normálně... Navíc ty konektory na mixu jsou USB2. Standard USB3 má 9 pinů zatímco USB2 jen 4. Ani jedna z těch co u mixu používám není USB3. Takže já nevidím důvod k tomu mít USB3.
USB STICK COMPATIBILITY
The Ui24R is compatible with most USB sticks for 2 track playback and recording.
Multi-track USB Playback will require a minimum of USB 3.0 with a transfer rate of 25mb/s.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pát 15. led 2021 6:12:01

Jasne, to jsem četl. Myslel jsem tim, že USB3 není podmínkou jako technologie. Oni to tam pisou kvůli datovému toku. Když budeš nahrávat všech 22 tracku do formátu wav tak je teoreticka potřeba až 25MB/s , což ti jako rychlost spolehlive zaručí USB3. Ale i kvalitnější usb2. Já nahrávám ve FLAC a ještě se mi nestalo aby to nestíhalo. Takže ta poznámka v návodu je kvůli rychlosti přenosu dat ne kvůli technologii rozhrani.

Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Míra H. » sob 16. led 2021 1:15:11

Tak jednak předpokládám, že ty konektory nejsou USB 2.0 jak píšeš, když výrobce doporučuje USB 3.0 flešku. Vyloučit to ale nemůžu, pult po ruce nemám.
Za druhé, to nemusí být jen o rychlosti, ale může tam být opravdu nutné použít min. USB 3.0. Když se tak výrobce z nějakého důvodu rozhodne, může to tak udělat.
Za třetí, pokud mi fleška nepustí nahrávat multitrack, tak v první řadě ověřím, zda je to plně v souladu s doporučením výrobce, a nedělám si vlastní výklad požadavků.
Za čtvrté, když nevím jaký použít FS, nechám zařízení si flešku naformátovat. To že zařízení flešku vidí a čte, neznamená, že na ten FS umí zapisovat.
A nakonec, i když to asi bude primárně o rychlosti, tak USB 3.X určitě nic nezaručí, protože USB 3.X je jen standard, a nic neříká o rychlosti flešky, která má vždy zlomek propustnosti USB 3.0. USB 3.X se dělají i ty nejpomalejší sračky, aby to lidé kupovali.

Ještě poznámka: spousta nonPC zařízení podporuje NTFS a FAT32 pro čtení, ale zapisovat umí jen na FAT32. Měl by to ale výrobce zmínit.
Další věc je potom nekompatibilita, která je u nonPC vysoká, a přitom nemá žádný formální důvod.

Takže: rychlou flešku, min. USB 3.0, a nechat naformátovat v pultě. A když to nepůjde, zkusit jiný typ, někdy stačí i jiný kus. Zejména když jsou koupeny dlouho po sobě.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » sob 16. led 2021 12:01:23

No já nevim, školy nemám... Ale neměl by mít konektor USB 3.0 modrou barvu..? ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » sob 16. led 2021 14:06:53

USB-A konektory (nikoliv kabely) v PC, notebooku, non PC zařízeních nebo nabíječce mají různé barvy. Někdy mají bílou, černou, modrou, žlutou, červenou nebo zelenou barvu.
Není to náhoda, každá barva něco znamená.

USB1.0 bílá - rychlost až 5Mbps
USB1.1 bílá - rychlost až 12Mbps
USB2.0 černá - rychlost až 480Mbps
USB3.0 modrá - rychlost 500MB až 5Gbps
USB3.1 modro-zelená- rychlost až 10Gbps
USB3.2 - rychlost až 20Gbps - USB-C
USB4.0 - rychlost až 40Gbps - USB-C

Některé USB porty slouží pouze k nabíjení jiných zařízení.
USB černá - 0,5Ax5V=2,5W
USB modrá - 0.9Ax5V=4,5W
USB žlutá - 1,8Ax5V=9W
USB oranžová -
USB zelená - až 18W pro rychlo nabíjení mobilů - Quick Charge 3.0, Quick Charge 4.0
USB červená - až 20W - pro rychlo nabíjení mobilů - OnePlus Dash Charge, Fast Charging.


To Míra H.: Trošku informací z technologie:

ad 1. Konektory USB2 jsou a) černé, viz výše za b) mají 4 piny c) fungují jen jako half duplex . Takže buď jenom čte nebo zapisuje a v tu chvíli máš z max 480Mbps polovinu (v závislosti na čase)... Dovoluji si upozornit že je to 480Mbps = 60MBps... v reálu bývá mnohem nižší a závisí to opravdu pak už jen na kvalitě použitého media(flashky) jak se k tomu přiblíží.
USB3 a vyšší už jede FULLDuplex, takže tam už jede čtení/zápis najednou. Takže předpokládaná rychlost se nepůlí.
ad 2. předpokládám že tvoje citace je z návodu soundcraftu k verzi firmware 1.0. Tam bylo mnoho chyb a jedna z nich byla "transfer rate" 25mb/s (milibity za sekundu)... S takovou rychlostí by se fleška ani nepřihlásila že existuje. Správně to je 25MB/s (MegaBajtů za sekundu) . No a tam už se blížíme hranici propustnosti USB2 která je při HalfDuplexu 30MBps.
Proto výrobce doporučuje Flashku USB3 Protože její datová propustnost už jen z technologie výroby bývá minimálně 10x vyšší ale není bezpodmínečně nutná.
ad 3. Většina návodů je v angličtině, které spousta lidí nerozumí a upřímně kdo dnes čte tak rozsáhlé návody. A navíc je spousta muzikantů potažmo zvukařů, kteří jsou skvělými hudebníky, ale ani náhodou je nenapadne, že existují nějaké USB standardy. Prostě je pro ně USB Flash jedna jako druhá a liší se jen kapacitou. Ti technicky uvědomělejší alespoň vědí že existují nějaké formáty.
ad 4. Je pravda, že spousta zařízení umí naformátovat uložiště pokud mu ten formát nevyhovuje. Některé na to zase jen upozorní. Nicméně nejsem si jistý jestli to umí i tento mix. Navíc kvůli přehrávání multimedií si myslím, že je rozšířená podpora formátů pro čtení a tak mu vlastně jiné formáty nevadí a neupozorní ani nenabídne přeformátování.
ad 5. Tak s tímto bodem s tebou můžu souhlasit ale jen tak na půl. USB3 je samozřejmě standard, ale hlavně je technologicky úplně jinak řešený. Má podobný konektor jako USB2 jen kvůli zpětné kompatibilitě se starším standardem. Souhlasím s tím že si můžeš pořídit USB3 flashku, která bude nějaká levná sračka a bude pomalejší než kvalitní USB2. Někdy se setkáš i s tím, že je to ošizená USB2(poznáš podle pinů) a výrobce ji udělá z modré barvy, takže to klame že je USB3.


Jinak ještě k formátům a nutnosti "rychlé" flashky.
Můžeš nahrávat ve 4 formátech. Každý z nich má jinou velikost a jiný bitrate(datový tok). Když si nahraješ stejnou věc a uložíš pokaždé v jiném formátu, tak bude mít na disku jinou velikost. Největší soubory dělá Wav24 pak Wav16. Formát FLAC je takzvaný formát bezeztrátové komprese a má tak poloviční velikost než Wav.
Když budeš nahrávat pár tracků, např 1-5, tak to nahraješ v jakémkoliv formátu i na flash 2.0. Problém začíná být když budeš nahrávat 20 tracků a zvolíš si formát Wav24. Tam už ti to nemusí stíhat zapisovat. (Proto to doporučení výrobce na USB3).
Já osobně používám ve většině případů FLAC24 nahrávám 16 tracků na stařičkou USB2 16GB flasku a problém fakt nemám.
Naposledy upravil(a) fifac dne sob 16. led 2021 14:16:33, celkem upraveno 1 x.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » sob 16. led 2021 14:13:39


Ferry
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 22. bře 2009 18:34:35

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Ferry » čtv 11. bře 2021 17:08:43

Pročetl jsem vlákno, leccos se dozvěděl, trochu napovědělo i demo, ale přesto mám nejasnost. Jak resp. kam na mixu připojit subbas? Main OUT je mi jasný, ale když používáme ještě subbas....Lze nějakou konfigurací takto použít aux? Jen pro ověření domněnky, klávesy, které používám ve stereu, napíchám do dvou kanálů a ty pak spáruji, čímž mi vznikne stereo IN. Ano? Děkuji za reakce. Jsem vážný kandidát na UI24.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Quicktor » čtv 11. bře 2021 20:58:29

Ferry píše:
čtv 11. bře 2021 17:08:43
Jak resp. kam na mixu připojit subbas?
Do mixu nikam . Od toho je na světě DSP nebo Crossover . ( a nebo aktivní sub )
Ono to z toho AUXu nějak poleze , ale nemáš tam k dispozici pásmové filtry se správnou strmostí ,
pouze EQ.
Jsou samozřejmě digitální pulty , které jsou na výstupech vybaveny lépe .
Přesto mi tyto prvky na Ui 24 nechybí .
Když budeš hodně hledat , tak Hubert ( Zdeněk Prodance ) tuto otázku vysvětloval velmi detailně a odborně .

Ferry
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 22. bře 2009 18:34:35

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Ferry » čtv 11. bře 2021 21:06:13

Díky za odpověď. Subbas máme aktivku...

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » čtv 11. bře 2021 21:16:16

S posledním firmware se to dá vyřešit i bez crossoveru...
Musí se jeden z AUXů nastavit jako matrix, tím se ti do něj nacpe vše co jde do masteru. A pak to strmě oříznout na eq. Pravda, není to jako 100% kvalitní crossover, ale levné klumpy to strčí do kapsy. Ve spojení s aktivním subwooferem, který má vlastní dolní filtr je to naprosto dostačující.... Mám to taky tak vyřešené a spokojenost...

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“