Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » sob 19. pro 2020 18:45:13

Děkuji za skvělý tip na fintu, kterou jsem dodnes neznal. Na Androidu zůstávám v EDGE, funguje bez problémů a je funkční výše uvedená finta, na iPadu jsem ne EDGE nedokázal uložit zástupce na plochu, v Safari (který jsem doteď neobjevil) funguje vše jak psal PeBe. Vertikální rozmístění je díky FullHD v pohodě i pro BigD, vertikálně mi chybí kus pro rozbalení ekvalizeru, ale bez toho se už nechá žít. Dynamické procesory jsou ovladatelné i z přehledové obrazovky, pro ekvalizér si musím zapnout EDIT jako se to dělá bez BigD.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » sob 19. pro 2020 19:32:49

[OT]
Nebýt Damtona, takže vlastně tohoto fóra, tak bych to taky nevěděl... :-)
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Carlossnn
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 02. led 2021 17:26:37

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Carlossnn » ned 03. led 2021 13:07:48

Dobrý den, jaké zařízení používáte pro ovládání UI24,ptám se protože jsem používal na ovládání světel dotykový monitor a v nočních hodinách ve venkovním prostředí to bylo nepoužitelné, mušky komáři si pohrávaly s obrazovkou tak že jsem musel vypnout dotykové ovládání a dělat to myší ,děkuji za radu.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Quicktor » ned 03. led 2021 14:53:44

Hezké nedělní odpoledne.
Pokud si pozorně přečteš toto téma a téma ,, Midi a jiné ovládání UI mixů,,tak najdeš několik námětů a rad
jak se s tímto problémem poprat . Kolega ,,Damton,,navrhoval nějaký hardwarový řešení asi od Behringera .
Já používám klasickej notes Microsoft Surface na kabelu CAT 6 ovládání dotykově nebo myší a na pobíhání
po place tablet na WiFi.
Že by mi brouci tahali za kliky jsem si teda nikdy nevšim. :shock:

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » ned 03. led 2021 14:59:00

Pultík Behringer X-Touch Compact+iPad+Ui MIDI Mixer. Pro pobíhání tablet (android, nebo iOS). Také jsem nezaznamenal, že by byl nějaký brouk byl absolventem FAMU, obor zvukař... :-(
Na X-Touch pro ovládání zvuku layer1 a layer2 pro světla.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Carlossnn
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 02. led 2021 17:26:37

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Carlossnn » ned 03. led 2021 16:53:32

Děkuji

Uživatelský avatar
Static

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Static » úte 05. led 2021 19:32:49

Zdravím všechny tady a rovnou jdu na vás s prosbou o pomoc.
Koupil jsem si před rokem UI24r na doporučení u Kytary.cz, jsme nově vzniklá 4-členná folková kapela složená z amatérských ale časem docela i trochu vyhraných starších muzikantů (43-59) tohoto času pouze ve zkušebně. Používáme tento mix, mám i český manuál, ale po pravdě, moc z toho chytrý nejsem, máme to sice nějak nastavené a "hraje to", ale podle toho, co čtu, tak využívám potenciál tohoto mixu tak max z 5% a to kdoví jestli...
Našel by se někdo mezi vámi, kdo by mě hlouběji zasvětil do správného ovládání základních funkcí a používání UI24r? Anglicky neumím, jsem 55+, nebráním se ani nějakému finančnímu vyrovnání, myslel jsem třeba pár konzultací u mixu po telefonu, jsem ochoten i na školení někam přijet, jsem od Sedlčan na Příbramsku. Uvítám cokoli, moc by mi pomohlo a taky osvítilo mou tupější hlavu. Nejsem doufám úplná lama, ale přece jen, informace, jak správně nazvučit kapelu, nastavit mix, eliminace zpětné vazby, kompresory, a co já vím, co se vše může hodit z funkcí tohoto mixu... Nejsem bohatý, ale pomoci si budu vážit a určitě nezůstanu nic dlužen. Vím, že to vypadá, že píše "vůl", ale jak to lépe napsat...
Našla by se nějaká pomoc?
Předem moc díky za každou odpověď, pokud možno, pište raději na email, do diskuze na tomto fóru, to zatím asi raději vynechám :-)
Roman
Můj email: static@volny.cz

Riciii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 06. zář 2019 12:09:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Riciii » stř 06. led 2021 14:45:53

Ahoj vsem v novem roce 2021 a doufam, ze uz omezeni skonci a budeme se moci venovat rodinam naplno a konickum natolik, kolik volny cas dovoli.
Mam take mix Ui24, super masinka, pouzivam temer na vse, co mne napadne, hlavne obcas hrajeme ja a zpevacka, tak potencial mixu vyuzivam asi tak na 5 ze 100 moznych. Jsem taky padesatnik, tak pamatuji doby, kdy jsme si ruzna zarizeni bastlili a to od krabicek na kytary, ruzne generatory, efekty, zesilovace, reprobedny, svetla,... No v dnesni dobe neni nutne vyrabet, ale da se to nove doplnit tim, co tenkrat bylo vyborne, ale urcene jen na konkretni vec. Dnes premyslim na kombinaci mixu a toho z minula na doplneni zpevu, klaves nebo kytary. Kytara ma svoje efektove zarizeni od Line6. Hraje to skvele, ale drobna vylepseni bych mohl navrhnout. Jinac hraji na klavesach Psr s950, kde je i moznost upravy vokalu, klavesovych zvuku, proste vseho, co tam z nich leze. Samy hraji skvele, krasny cisty realisticky zvuk,... . Casteji nez uplne zive hrani , tak hrajeme z midi. Jistota je jistota, navic bych sam vsechny nastroje nestihl zahrat :-) a zpevacku zvucit .
Samotn mix a jak ho naladit? No neco malo si pamatuji z analogu, tam je to, da se rici, vse pod rukama a pred vama. Tady se da pozapinat a na kazdem monitoru obrazu si muzeme otevrit jakekoliv okno k ovladani konkretnich veci. Myslim az 45 oken najednou pripojenych k mixu bezdratove. A dratem, cili hdmi kabelem, tak, jak to mam ja na stojanu s klavesami a s pripojenou dratovo mysi ( nenasel jsem tu, ktera by s s mixem kamaradila :-D ) a bezdratovou podsvicenou klavesnici Modecom
MC-TPK2 VOYAGER. Tim se da ovladat na mixu spoustu veci, preskakovani oken, zmenseni nebo zvetseni obrazovky ( zmensi nebo zvetsi se pocet ovladacich prvku viditelnych na monitoru ), nahravani .... Jeste nemam vymakle vsechny klavesove zkratky, budu je muset zacit sepisovat :-).
Jinac drobne skoleni na mix bych i ja rad uvital. Na youtube toho neco malo najdeme, ale je to jen povrchni. Jestli by nekdo byl ochoten, tak i natocim a po zpracovani muzeme prihodit na youtube pro dalsi zajemce ke shlednuti :-) .
ak takhle na zacatek a zvuku zdar, at nam to hraje :-)

Uživatelský avatar
MMilan

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od MMilan » stř 13. led 2021 23:07:09

Vložím flash do rec ( je to 128GB sformátována na NTFS) přihlásí se a když na multitrack dám rec, tak to napíše: Recorder: Unable to acces USB stick for writing..... a nenahrává.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » stř 13. led 2021 23:45:51

Zkoušel jsi i jinou flashku?

Uživatelský avatar
MMilan

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od MMilan » čtv 14. led 2021 0:16:26

Druhou 32 GB a to samý.... tak nevím--- mp3 to ale přehrává

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » čtv 14. led 2021 17:28:13

A v záložce Multitrck config jsi měl označené kanály, které jsi chtěl nahrávat?!? Bez toho totiž nic nenahraješ.
Takže: Záložka úplně na pravo "Multitrck config" . Tam si označíš kanály co chceš nahrát. nahoře si zvolíš formát (FLAC nebo WAV)
Přepneš zpět na záložku MULTITRACK a dáš REC (červený puntík)
No a je to. Nahráváš vše co máš přednastavený.

Pro přehrávání: V záložce MULTITRACK klikneš na název nahrávky - ve sloupci Sessions, klikneš na ACTIVATE SOUNCHECK nebo si přiřadíš sám tracky na kanály mixeru (soundcheck je lepší a jednodušší) no a dáš PLAY (bílý trojúhelník) .. A hurá už to hraje

A můžeš si to míchat přes mix jak na živáku. Tímhle stylem se i naučíš práci s mixem a nepotřebuješ k tomu kapelu. Multitrack totiž nahrává surový signál hned za gainem bez efektu, ekvalizeru, úprav. Prostě tak jak jsi to nachytal z venku.

A na co jsem přišel, dobrá vychytávka je, že si můžeš pustit nahraný tracky z multitracku, třeba jen nástroje, vynechat zpěvy, zapojit mikrofon, nazpívat sám (nebo prostě tomu dodat cokoliv) a v reálném čase to nahrát jako stereo stopu přes REC.
Myslím, že nás MIX ještě mnoha funkcema překvapí....

MMilan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 14. led 2021 11:56:10

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od MMilan » čtv 14. led 2021 18:00:49

No přesně takto jsem to udělal... v config označil kanály, zkoušel jsem jak flac tak wav, v záložce multitrack REC a vyskočí "Recorder: Unable to acces USB stick for writing" a už jsem zkusil třetí flash a pořád ... vůbec nevím, kde hledat problém

MMilan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 14. led 2021 11:56:10

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od MMilan » čtv 14. led 2021 18:05:07

Ale flash to vidí.. když jsem dal jednu, která byla formátovaná na exFAT, tak ji to vůbec nenačetlo... naformátoval jsem na NTFS a vidí.... někde bude zakopanej pes... jo a to stereo to taky nenahrává... ale mp3 přehrává v pohodě.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » čtv 14. led 2021 18:10:43

Naformátuj to na FAT32... Předpokládám, že nebudeš mít jeden soubor přes 2GB, tak by to možná mohlo být lepší než NTFS...
exFAT používá Linux nebo staré NASy nebo Staré multimediální přehrávače včetně settopboxů. A některé televizory, které umí nahrávat... Na tohle je to nepoužitelné
Naposledy upravil(a) fifac dne čtv 14. led 2021 18:17:25, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“