Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od jarakri » pát 26. lis 2021 21:26:05

Prosím o info jak řešíte poslech sběrnice "SOLO" na FOH? Díky.

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od atrakce » sob 27. lis 2021 8:31:33

vyhovující IN-Ear, nemusí být špičkový, v nastavení Ui24R settings SOLO routing to headphones, a z headphones do IN-Ear vysílače.
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » pon 31. led 2022 0:03:49

Hele už někdo spojil dvě UI24? Funguje to? Celkem si pohrávám s myšlenkou mít jeden místo přibližováku se stageboxem u bicích :-) Vyřešilo by mě to moc věcí naráz, na druhou stranu bych to jako obvykle namontoval do obskurního kejsu a tahal tím pádem kejsy dva... Asi bych musel vyřešit i káblovačku, abych mechanicky "šetřil" samotné vstupy mixu, takže by mě patchpanel s 20x XLR neminul. Ono zase na většinu akcí mi bohatě 20in stačí, vesměs maximum jedu tak 18 obsazených ... ikdyž samozřejmě jsem na limit už taky sáhnul a víc vstupů by se hodilo... tak mi vrtá hlavou, jestli dva mixy v praxi fungujou tak jak mají a jestli by to stálo za to. Jde mi i o to, jestli komunikace po LAN u toho přidaného nějak nedrhne a těch dalších 20 vstupů je opravdu plnohodnotných :-) Mám na mysli i to, jestli tam není třeba nějak větší delay, oproti "mateřskému mixu" :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pon 31. led 2022 8:18:50

S posledním FW to funguje. Ale propojují se 2 mixy po LAN kabelu přes konektor Eth2. Teda aby jsi dosáhl funkce cascade... ovlada se to pak přes jedno rozhraní a tváří se to jako jeden mix. Ale pozor! Běží to sice po ethernetovem kabelu, ale s LAN to nemá nic společného. Nejsem se jisty ze by ti signal prolezl přes router nebo switch, spíš si myslím, že ne. Je to JEN pro PŘÍMÉ propojení. Nicméně, dá se s tím ušetřit spousta kabelu.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » pon 31. led 2022 23:43:36

Tak jsem shlédl nějaké tutoriály a vyšetřil jsem, že to je opravdu "jeden" mix tak napůl. Opravdu se to tak tváří, že to je jeden mix, nicméně asi to asi architektura UI24 neumí - proměnit je ve dva "stageboxy", kde jeden je 1-24,druhý 25-48 a ovládat je jako mix 48in, se společnými výstupním sběrnicemi. Má to společné rozhraní, které se dá snadno přepínat - tedy v jednom okně prohlížeče a co mě hlavně zajímalo, opravdu lze audio cpát jedním i druhým směrem a routovat - sic omezeně - přes ten Eth2. Panáček uváděl 0,5ms latenci, takže to použitelné je. Nicméně pokud jsem to pochopil správně, můžu naroutovat vstupy z připojeného UI24 do hlavního UI24 pouze do max počtu 24 (tj kvazi ty čtyři co sou "navíc"). Dále jsem vyrozuměl že abych dostal výstupy, tj sumy Auxu, podskupin, VCA či L+R do hlavního mixu, musím je naroutovat do jeho vstupů, v podstatě jako submix. Zdá se mi to krkolomné, chtělo by si stím hrát a pochopit ten patching a zkoušet co to dělá, třeba mi to ušlo, že by se třeba, jak jsem psal výše dali alespon podskupiny naroutovat do jednoho L+R. Podle mě by to úplně nemožné nebylo. Budu zkoumat dál.

Dnes na zkoušce jsem si pohrál s "více obrazovkami". Přišlo mi to vtipné v tom ohledu, že jeden kousek toho tabletu (Panasonic FZ-G1) je 3x dražší než samotný mix :-D Připadal jsem si pak skoro, jako kdybych "měl" Mackie DL32R+DC16 a ty tři iPady i když bez tej šíleně drahej konzole :-D :-D :-D
IMG_20220131_180852.jpg
IMG_20220131_180900.jpg
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Petr S.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. úno 2022 6:10:22

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Petr S. » čtv 10. úno 2022 8:22:30

Zdravím, mám na Vás prosbu nebo spíš dotaz ohledně nastavení FX.
Jsme kapela o 4lidech 3x zpěv, 12ka kytara 6ka kytara basa housle a využíváme Ui24R mix.
Mám problém s přidáním reverbu do jednotlivých AUX, respektive když jej přidám do odposlechu, tak vyjede vzdáleně do všech ostatních zpěv a to u všech vzájemně když FX stáhnu tak vymizí.
Mám sice CZ návod ale tam je prd. nevím zda nedělám někde chybu v PRE/POST nebo nevím, jako ten vzdálený hlas má co dočinění s tím efektem a je tam jakoby opravdu volání zefektované hodně z dálky a nedokážu to nijak vyrušit lze to vůbec takto použít?
Představuju si prostě že využiju jeden reverb pro mástr a druhý pro AUX výstupy. Reverb co využívám pro AUX výstupy na MASTRu zamutuju a do MASTRu mi leze jen ten jeden požadovaný. U AUX se přepnu na AUX okno kde na šavli FX uvažovaného pro AUX nastavím úroveň. Musím taky mít u jednotlivých vstupů nadefinovanou úroveň kolik chci kterého přimíchat, to je asi popis jak to nastavuju. A teď v jednom odposlechu slyším to co si do něj vytáhnu ,ale je tam i zpěv ostatních i když je v daném AUX zamutuju pořád tam je vzdáleně s reverbem a nevím jak se toho zbavit. Prosím o radu nejsem profesionál převážně zvučím jen naši kapelu ale chtěl bych si udělat co nejlepší mix i na podiu a zpěvům přidat do AUX ten reverb bez toho nešvaru.

A teď doufám že mne neukamenujete.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od gnat » čtv 10. úno 2022 10:46:18

FX send jsou sběrnice a sečtou se tam všechny vstupy které do daného FX send pustíš. Tenhle mix se pak protáhne příslušným efektem a na FX return máš zefektovaný mix všech vstupů co jsi tam pustil. Proto když to pak přimícháš ten FX return do AUXu, tak tam slyšíš i efektované ostatní hlasy.

To, co chceš, by se dalo udělat insertem efektu přímo do příslušného channel stripu, což UI24r neumí a nemá na to ani dostatek efektů (celkem jen 4 sloty a z toho jen 2 můžou být reverby).

Umějí to třeba Xair mixy od Behringeru, kde jsou sice také 4 FX sloty, ale s možností insertování přímo do channel stripu, bez omezení přiřazení efektů a navíc některé efekty jsou dvoukanálové (společné ovládání, oddělené signály), takže můžeš mít až 8 reverbů a nainsertovat je tak do 8 channel stripů. X32r má těch FX slotů, pokud si to dobře pamatuji, dokonce 8, takže můžeš použít 16 reverbů.

BTW dávat do odposlechů zefektované hlasy je IMHO špatně. Za prvé se tím snižuje čitelnost toho odposlechu pro zpěváka a maskuje mu to pak některé nepřesnosti a za druhé se tím snižuje odolnost proti zpětné vazbě.

Petr S.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. úno 2022 6:10:22

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Petr S. » čtv 10. úno 2022 21:57:12

Díky za odpověd, tak nějak jsem to tušil že to nebude tak jednoduché. No ve výsledku proste FX do AUX oželím. Jinak je mix docela super věcička. Výpadky wifi pořešil externí router a jinak jsem žadný problé neměl. Ještě jsem nezkusil nahrávání. Zatím jen využívám mix na živé hraní tak uvidím.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » pát 11. úno 2022 18:22:20

Tak ve způsobu, pouštění FX do AUX to není o moc jiné než v klasickém analogu a je poněkud pravda, že to má i svoje negativní stránky - čitelnost, zpětná vazba, ačkoliv, na "suchých" podiích nemusí být na škodu, podpořit trochu psychickou pohodu dodáním určitého prostoru. Bude to problém týkající se především In-Ear, kde je opravdu na snadě, že achitektura UI24 opravdu neumožní příliš kouzlit a namíchat každýmu "CDčko do oušek" a přeci jen suma FX v přijatelné úrovni pro danou konstalaci odposlech/vsup je velmi rušivá, v případě, pokud se tam ozývá ve stejné intenzitě jen reverb z jiných vstupů...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

100karel
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05. bře 2022 16:24:11

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od 100karel » sob 05. bře 2022 16:40:35

Poradíte prosím jak vyřešit nějak bezdrátově přehrávat hudbu třeba z youtube, spotify, mp3 ap.? Nemyslím, že strčím flešku do mixu, to je jasné, že to jde. Řeším, jak to přehrát bezdrátově ať už z tabletu, kterým mix ovládám, nebo i z jiného zařízení. Samozřejmě vše je připojeno do jedné sítě a ta do internetu. Napadlo mě píchnout do mixu RPI a ovládat to přes teamviewer? Děkuji za rady.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » sob 05. bře 2022 18:49:53

Tak to jsem řešil taky... A nakonec nedořešil... Nebylo to pro mne tak zásadní... A jak říkáš, nejschůdnější je připojit k mixu nějaký miniPC, které se spustí společně s mixem a použít třeba TeamViewer nebo VNC(uVNC) na dálkové ovládání...

100karel
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05. bře 2022 16:24:11

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od 100karel » ned 06. bře 2022 7:59:18

Ještě mě napadl nějaký android box, který má v sobě chromecast.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » ned 06. bře 2022 8:18:03

V zásadě je to asi jeden čert ;-) Já osobně bych se dnes spíš snažil použít něco, co 100% funguje, tedy jablko. Nakousnuté... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od gnat » ned 06. bře 2022 13:20:26

Používal jsem na to, když jsem jezdil s X-18, network streamer Yamaha WXAD-10. Dá se to ovládat z Androidu a v MS Store je na to placená aplikace pro Windows. Teď už všechno jedu z flashky přímo v mixu, takže to můžu případně zapůjčit a když bude vyhovovat, tak odprodat.

Uživatelský avatar
návštěvník

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od návštěvník » ned 06. bře 2022 18:57:36

https://www.alza.cz/logitech-bluetooth- ... tAQAvD_BwE

tohle hodit rovnou do line in a přes BT pouštět co chceš. Ovšem jsi omezený na cca 20m co dosáhne BT.
Existuje i wi-fi krabička, ale tu se mi teď nedaří dohledat.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“