Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » pon 03. črc 2017 18:31:32

Slibované zboží na konec května je konečně k dostání. Máte jej už někdo nebo jste měli možnost na tom pracovat? Napište sem prosím svoje postřehy a zkušenosti.

vazky
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11. bře 2017 19:26:37

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od vazky » úte 04. črc 2017 12:13:48

Dobrý den.
Asi jsem natvrdlý a nebo b..., ze dvou návodů jsem nepochopil nastavení eliminace zpětné vazby AFS2. Nemohl by jste mi to prosím popsat nebo lepší poslat tel.číslo na vás a že by jste mi věnoval chvilku na vysvětlení?
Děkuji moc za pomoc.
S pozdravem V

lukasv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pon 07. úno 2011 19:24:40

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od lukasv » úte 04. črc 2017 16:20:22

vazky: Nastavíš všechny vstupy do monitorové cesty podle potřeby, pak přejdeš do EQ sekce příslušného auxu, zmáčkneš ON aby bylo zelené, pak zmáčkneš setup (standby musí být modré). V tomto okamžiku přidáš na faderu, začne-li to pískat, systém příslušné frekvence detekuje, v části "fixed" se objeví přidané filtry (přičemž lze štelovat citlivost detekce). Po tomto fixním vypískání musíš přepnout mód fixed na live. V tom live módu to pak kromě těch vypískaných fixních frekvencí přidává další filtry, pokud náhodou někdo strčí mikrofon do odposlechu. Obě sekce filtrů lze vymazat (to se hodí především u těch live filtrů).

Robert: já myslím, že oproti předchozím verzím to má akorát více vstupů, umí to nahrávat multitrack, a mělo by to mít dvě wifi (nevím co to má přesně znamenat, stejně pro rozumné použití je nutné připojit externí router, ideálně v 5GHz). Rozhraní bude pokud vím stejné, k vyzkoušení tady https://www.soundcraft.com/ui-demo/mixer.html .

Pokud to bude podobné jako UI12, tak mix to bude vzhledem k ceně a akcím odpovídajícího rozsahu naprosto parádní. Jediná věc, interní wifina je pouze nouzovka, to funguje jen na dědinách, kde není žádná wifi, a i těch už moc není.. Ale především to ovládací rozhraní je super - to evidentně dělal člověk, který občas také něco zvučí. Podle mě z aplikací (ViSi remote, iLive OneMix, QU, X32 mix, QSC Touchmix) co znám to má nejpromyšlenější a nejergonomičtější ovládání.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » sob 12. srp 2017 13:46:43

Původně jsem tohle vlákno založil za účelem získání informací před tím, než vyměním Ui16 za Ui24. K výměně došlo před týdnem, zpočátku jsem zaznamenal vyšší hladinu šumu při vyšší nastavené citlivosti vstupu, která ovšem po dni pultu pod napětím, kdy jsem si s tím hrál znatelně klesla. U WiFi je v menu 24ky i pár kanálů v pásmu 5 GHz, kterých funkčnost nemám jak ověřit, neb nemám ani NB ani tablet s 5 GHz wifinou. Je fakt, že firmware který je u 24ky přehrává i skladby, kde je v názvu diakritika a jde ovládat přes aktualizovaný Chrome, s čímž měla 16ka problém. Dneska s tím jedu první ostrou akci, tak jsem zvědav.

Uživatelský avatar
Zbyněk

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Zbyněk » ned 13. srp 2017 14:12:06

Když nahraju něco, zobrazuje se špatný datum, jak nastavit datum a čas?

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník » stř 20. pro 2017 16:15:01

Ahoj, zatím mám jen a jen kladné zkušenosti. Myslím že je to dobrý počin.

Jediné s čím se teď trápím je vytvořená nahrávka wav 24, která v pc hraje pomalu.
Marně hledám nějaký codek, který by vše napravil na korektní rychlost přehrávání.

Setkal jste se někdo s tou rychlostí?

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » stř 20. pro 2017 19:00:38

Se změnou rychlosti ne, ale s nekompatibilitou nahraných WAW souborů ano. Pokud chci z nahrávky vytvořit hudební CD, musím nahrávku převzorkovat na 44,100 kHz a 16 bit hloubku. Bitová hloubka se dá přímo nastavit v mixu, ale nahrávka je 48 kHz díky frekvenci vstupních převodníků a nedá se to na pultu změnit. Na konverzi používám univerzální soft Format Factory. Pro konverzi do MP3 souborů používám tentýž soft a datový tok 320 KB/s. S jiným jsem měl problém u jednoho přehrávače Marantz, který zrychloval nahrávky. Ale nevím proč, jestli existuje nějaká doporučující norma pro MP3, tak jako je dán formát WAW pro CD.
Ui 24ka skutečně umí omezeně 5 GHz WiFi, ale používám většinou externí router a NB s myší připojený k pultu datovou linkou. Externí router vidím jako elegantnější řešení, než umisťovat celý pult do výšky a tahat k němu XLR kabely. Lépe je nechat pult na zemi a do výšky vystrčit jen router.

PS: je k dispozici nový FW v1.7110
https://www.soundcraft.com/en-US/products/ui24r

tom.k281
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 20. pro 2017 16:03:41

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od tom.k281 » čtv 21. pro 2017 7:38:09

Děkuji za odpověď,

včera jsem to testoval a opravdu postačuje udělat 16bir 44,1 a pak je už vše ok.

Ten router je určitě dobré řešení, a mix dole udělal bych to stejně. Já si ještě do zálohy beru LAN kabel. V případě velkého zatížení prostoru mobilama atd v místě akce může být problém s připojením na eifi

Uživatelský avatar
Zdeněk

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Zdeněk » pon 25. pro 2017 20:58:07

Zdar borci,
chtěl bych Vás informovat, že jsem přešel z 16 na 24 a mám zatím jen dobré zkušenosti.
Mohu potvrdit, že jsem UI vybavil silnější anténou a do mobilu nainstaloval WIFI analyzér, který používám k identifikaci volných kanálů v místě produkce. Po vhodném nastavení jsem nezazanamenával výpadky.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » úte 26. pro 2017 9:58:22

Výměnu antén jsem si udělal také. Bohužel jsem ty původní zamíchal mezi další opticky stejné z různých jiných zařízení. Původní antény ale musí být konstrukčně dvoupásmové, neb Ui24 umí i pásmo 5 GHz. Pokud dám výkonnější, ale určenou pro 2,4 GHz, ztrácím výhodu volnějšího pásma 5 GHz. Je ale fakt, že spojení je stabilnější než na Ui16. Hlavní plus je ale funkční řešení pultu a ovládacího software.

svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od svirest » sob 13. led 2018 14:07:07

to Zdeněk: Prosím Tě jaký typ WIFI analyzéru a silnější antény jsi použil? Díky...

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » stř 24. led 2018 18:40:51

Ahoj
mám pár dotazů na majitele, či uživatele tohoto mixu. Chci pořídit mix tohoto typu a jsem na vážkách zda zvolit UI24r nebo XR18 od Behringera. Byl jsem rozhodnutý už pro UI, ale po pročtení tohoto fóra jsem docela na vážkách. Problémy co potkávají opakovaně majitele UI12 a UI16 mě docela odrazují. Chci se tedy zeptat:
1. Už SC vychytal mouchy které se projevili na starších přístrojích UI12 a UI16? Mám na mysli šum, zamrzání při provozu, problém s MP3 atp
2.Zkoušel jste už někdo nouzově ovládání přes monitor zapojený přes HDMI + myš do USB? Jde to plnohodnotně ovládat nebo má HDMI výstup jen omezené využití, pokud omezené, tak jaké?
3. UI24r má už i 5G WIFI, je stále náchylná na rušení nebo už OK?
4. Pamatuje si mix poslední nastavení po výpadku proudu? Nebo se musí udělat snapshot?
Otázek mám ještě mraky, ale nechci to zahltit hned z kraje ;-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » čtv 25. led 2018 16:24:51

No podle cizojazyčných recenzí jsem vyrozuměl, že architektura je úplně nová (jakože to nejsou dvě "dvanáctky" nalepené vedle sebe). Což nám samozřejmě nestačí.

Shodou okolností totiž se poohlížim po takovéhle třídě digitálního mixu. Mackie se mi líbili zvukem i možnostmi, ta DL32 vyapadá parádně, ale vyšší cena a nutnost se zakousnout pouze do prohnilého jabka mě odrazují. Behringer jako obvykle všichni vychvalují, nemůžu jim oponovat, na X32+stagerack jsem také zvučil a byla celkem dobrá na práci i zvuku sem neměl opravdu co vytknout(PA KF740+SB1000). Co mě u Uliho (X18 etc) proti tomuto SC ale láká - je možnost připojit controlér (kde má člověk přeci jen něco v ruce a vypadá přece jen trochu víc jako zvukař :-D ). SC je zase lákavé tím webovým rozhraním - je to možný ovlídat pomalu čímkoli, kde de pustit internet. Nastavení sítí a výpadky se řešili víceméně hodně, ale tipuju, že hodně toho způsobili spíš neobratnost a neznalost. Samozřejmě zaseknutý mix který nejde probudit ani teslaúderem nepočítám ;-) Celkem jsem byl přítomen(organizoval, hrál nebo zvučil) na hromadě akcí, kde byli digitály od Uliho až po diGiCo a nezaznamenal jsem nikdy ani výpadky natož zamrznutí....

Takže jako tazatel přede mnou se ptám, hlavně těch, kteří mají možnost srovna Ui 12+16 s Ui 24: Je tam ve zmíněných problémech posun?
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » čtv 25. led 2018 19:33:12

určitě je. Je to nová platforma která menší modely připomíná jen tvarem. Ovládací software je na stejné bázi, ale doplněný o mnoho dalších možností (jako příklad uvedu nastavení zpoždění každého vstupu zvlášť, plnohodnotné podskupiny ...) Mám jej a zatím jsem nezaznamenal problém. Vestavěnou WiFi používám jen na velmi malé akce a jeden NB je připojený stále na LANu. Pro komfort ovládání lze mít více tabletů nebo NB paralelně běžících, na každém jiná plocha (rozdělené fadery, auxy a např přehrávač), čímž je vše hned na očích a po ruce. Jediná nevýhoda je nemožnost jednoduše řešit sluchátkový příposlech jako na klasickém pultu. Další zajímavou funkcí je přímý multitrackový záznam na USB flash disk, což jsem z jisté míry opatrnosti zatím nevyzkoušel.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pát 26. led 2018 7:56:41

tak jsem to nevydržel a včera zakoupil. Muziker měl akci noční prodej a tenhle kousek stál před půlnocí 20000,- ... Takže 20% dolu.. To je hezký.(i když to bylo dilema, protože měli behringera X18 za 11tis) No ale mezi tím se včera shodou okolností objevil nový firmware pro UI24R v2. Když jsem viděl video, tak jsem byl přesvědčen, že to musím mít. Firmware V2 je obrovský skok dopředu a přidává spoustu funkcí.... Už se těším až to dorazí domů... Počítám během příštího týdne...

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“