Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník » pon 19. pro 2022 10:12:00

Zdravím vespolek.. Mám několik dotazů a prosbu o radu… Rozhodl jsem se, pořídit si malý pult na holírny, písničkáře a jako zálohu… V návaznosti na předchozí dotaz jsem vyloučil Ui16, X32R a jiné modely, ve výběru zbylo vlastně X Air 18, MR 18 a Ui 24….
Jelikož toho tu bylo napsáno docela dost, snažil jsem se hledat a na to co se mi nepodařilo najít, nebo se zjevně mění v čase, se nyní ptám… Tak pokud byste se podělili o Vaše zkušenosti, budu Vám moc vděčný… 🙂
Ohledně X Air 18 a MR18
1) je opravdu průkazný (tedy jiný nežli marketingový ) rozdíl v použitých převodnících a preampech…? Někde jsem dokonce četl že MR má vzorkování 96 ale pak na stránkách prodejce uváděli stejných 48 jako u Xair… Podle mne a mé zkušenosti (v dovozu jiné slaboproudé techniky kde také více značek sdílelo stajný HW) ten rozdíl v ceně stačí tak max. na obrandování a orig konektory Neutrik… 😃
2) mají tyhle pulty Xair a MR použitelné dozvukové efekty..? Na analogu jsem byl zvyklý pracovat s Lexiconem a Digitechem TSR, na SIEx2 který používám nyní je jakási taková parodie na Lexicon ale jakš takš se to dá, tak aby to nebylo nějak zásadně horší.. U písničkářů a sólových zpěvů docela hodně pracuji v reálném čase s parametry, délky dozvuků , predelaye, prost ěse snažím aby ty haly byly hezké a seděly zpěvákovi „na hubu“ a nerad bych si nějak zásadně pohoršil…
Co se týká Ui 24
1 a) pořád čtu, jaké jsou problémy s propojením. A v čase spíše větší než menší… To je ale to vcelku zásadní. A údajně se to upgrady systémů a prohlížečů spíše p.sírá... Je tedy nějaký spolehlivý způsob jak to zařízení ovládat..? Aktuálně mám 10“ Apple asi 4 roky staré…
1 b) je nějaký způsob jak by šel ovládat přes midi controller..? ideálně bezdrátově ale není podmínkou… Xair a MR pochopitelně jde a je to docela lákavá věc, nejsem zastánce „tablání na patletu“ tak by to bylo docela fajn jako příjemné řešení, ten Behringerský controller je docela OK..🙂
2) pochopil jsem správně, že přes Mixing station se Ui ovládá jako že přes aplikaci, tedy by měly odpadnout problémy s případým prohlížečem..?
3) v Mixing station v offline režimu jsem našel v „efektovém racku“ Ui 24 jen jeden typ reverbu…. Žádný plate large, palte small, vocal reverb a další.. Prostě jen reverb… Je tomu tak opravdu a nebo po připojení pultu se to chová jinak…?
Moc děkuji za rady a poznatky...

Mára

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » pon 19. pro 2022 10:45:04

ad 1a) S externím routerem nevím již několik let, co je výpadek spojení
ad 1b) aplikace Ui MIDI Mixer viz téma: viewtopic.php?f=54&t=8188
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od asterix1 » pon 19. pro 2022 16:22:24

Rozdiel medzi XR18 a MR18 nie len marketing. Akože to isté len s iným logom? To je omyl. Ono môže zvádzať k tejto úvahe rovnaké sofvérové ovládanie. V skutočnosti má MR18 lepšie prevodníky a hlavne Midas PRO mikrofónové predzosilňovače vyvedené na originál Neutrik konektory to ako bonus. To je pridaná hodnota oproti XR18. DSP jadro je rovnaké. Reverby MR18/XR18 sú celkom použiteľné aj emulácie Lexiconu 480 pokiaľ sa s nimi narába s citom. V porovnaní so starým hw Boss RV70 sa mi zdajú reverby na MR18 čistejšie a detailnejšie. Inak je momentálne MR18 ako nový nezohnateľný.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od gnat » úte 20. pro 2022 10:19:19

1a) Vyměnil jsem anténu a nevypadává mi ani na levném W10 notebooku ani na Androidu. Musíš si jen správně nastavit aby tablet nezkoušel hledat jinou WiFi s internertem. To bývá obvyklou příčinou výpadků.
1b) Ui Midi Mixer pro nenáročné použití (jen vybrané základní funkce), Mixing Station pokud to myslíš vážně
2) ano pochopil. S Firefoxem ani Chromem jsem neněl nikdy žádný problém
3) každý efekt na Ui má presety, které Mixing Station zatím neumí ovládat. Ale oproti XR18 je ten výběr přeci jen dost malý a možnosti chudé.

P.S. tohle znáš: UI24r live demo ?

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » stř 21. pro 2022 17:18:43

Používám UI24 už více jak 4 roky, ani jeden problém, nikdy žádný záhryz a podobně. Vždy tedy s externím dobře nastaveným routerem ideálně na 5Ghz spoji přes hlavy posluchačů. Používám Apple Airport expres.
Jako kontroler mám aktuálně Extender od Behringeru v kombinaci s Mixing Station.
Přílohy
IMG_9928.JPG
IMG_9858 2.JPG
IMG_9384.JPG

paxon
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. srp 2022 21:16:37

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od paxon » stř 21. pro 2022 18:25:07

Pojede behringer extender i s UI16?
Už studuju web, mate někdo reálné zkušenosti?

paxon
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. srp 2022 21:16:37

Soundcraft Ui24R - firmware 3.4

Příspěvek od paxon » ned 01. led 2023 15:03:51

Jen pro info - zapl jsem nový mix - už má firmware 3.4

https://help.harmanpro.com/ui24r-firmware-3-4-8318

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » sob 07. led 2023 16:19:04

Kontroler pro UI24r:


---

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » sob 07. led 2023 17:29:05

Mooooc pěkné! =D>
Skoro mám chuť si ten Extender přikoupit :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od atrakce » ned 08. led 2023 18:38:45

To Damton: Tak mě to nějak ovládáním evokuje AVANTIS :-) Dvě nezávislé obrazovky, 2 banky faderů..... Jinak pěkná práce... Já poživám vestavěnou html aplikaci na UI24R, mixing station mě jako hlavní aplikace moc neoslovil....
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

ALSH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: stř 14. pro 2011 22:49:14
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od ALSH » pon 09. led 2023 13:40:14

ad 3) V efektovém racku je jen Reverb. Firemní presety jsou jen rozdílná nastavení stále stejného algoritmu. Zvukově to nemá nic společného s Lexiconem. Společnost Harman vlastní Lexicon a tak to tam můžou napsat.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » pon 09. led 2023 16:56:20

atrakce píše:
ned 08. led 2023 18:38:45
To Damton: Tak mě to nějak ovládáním evokuje AVANTIS :-) Dvě nezávislé obrazovky, 2 banky faderů..... Jinak pěkná práce... Já poživám vestavěnou html aplikaci na UI24R, mixing station mě jako hlavní aplikace moc neoslovil....
Ano AVANTIS pro chudé :-D ,prokoukl si mě. Dokonce jsem měl udělané stejné Layery že to vypadalo stejně jako AVANTIS. Po pár použitích jsem zjistil že mi to moc nevyhovuje a jedu se současným mým Layerem.

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od atrakce » stř 11. led 2023 21:31:26

2 Damton: pokud budeš mít cestu na Valašsko - Vsetínsko, stav se, a můžeme udělat video - tutoriál - porovnání práce s AVANTIS-em a low-cost řešením - Tebou vytuněným UI24R... Teď aktuální sezónu vnitřních akcí pojedu s UI24R, nechce se mně přes sál plantat s digipárákem, a s menším (kompaktnějším) PA. Ale na venkovní akce už s GLD80/AVANTIS....
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » čtv 16. bře 2023 15:26:49

Hojte, chtěl bych živé koncerty míchat přes studiové bedny (jack) a zároveň mít zapojené hlavní bedny (xlr). Vím, že na mixu jsou za tímto účelem paralelně zapojené xlr a jacky výstupy. Na xlr používám symetrické kabely. Ale jak je to s jacky? Použít symetrické nebo nesymetrické. Manuál k ui24 nic neříká.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » čtv 16. bře 2023 22:20:05

Sám jsem majitelem, ale "jacky" sem snad ještě nepoužil. Pokud je v manuálu (nehledal jsem) označení jako TRS tak je to určo symetrie, dá se i předpokládat, že když je to paralerně, je to pozapojovaný 1:1 a šlus. Jednoduše by to šlo proměřit zastrčením symetrického kabelu měřákem. V případě, že by to tak bylo, propojené napřímo, bez jakéhokoliv ošetření/oddělení, je pravděpodobné, že současné použití XLR a nesym. jacku poruší symetrii u XLR!

Vzhledem na obrovské možnosti mixu a možnost použít AUX 9 a 10 do výstupů pro sluchátka (ted nevím, jelo-li by to symetricky :-D ) na tuhle aplixaci bych použil matrix a měl větší kontrolu nad hlasitostí dvou vlastně nezávislých aparatur. Bylo by to pohodlnější. Master bude ovlivnovat i výstup Matrix(AUX) ale opačně ne - takže hlasitost monitorů budeš ovládat šavlí, nikoliv krkolomně gainama na bednách ;-)

Prosimtě, co takhle mícháš? Nějaký divadlo??? Jak daleko od podia je mix, nebo monitory? Jsi za podiem, nebo vo co jde ? :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“