Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » pát 15. úno 2019 17:48:22

Před "datovými somráky" se chráním skrytím SSID.
Dnes mi přišel router od Mikrotiku. Krásně se vejde do kufříku s mixíkem, ničemu nepřekáží a je napevno spojený s mixem, zase o jednu starost míň. Skutečný dosah otestuji zítra v Trhanově, doma si sáhne 5Giga přes tři panely, tak uvidíme, co s tím udělá houf hasičů a hasiček... :-) Díky za tip
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Mape33
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. lis 2018 7:30:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Mape33 » pon 02. zář 2019 18:47:22

No já musím říct že jsem ještě nestihl udělat aktualizaci ale od začátku jedu na WiFi z mixu.... Nikde žádnej problém. Výpadky pouze na tabletu zjevně tím co tu bylo řečeno.Mam vpředu velký prut a zezadu mám vyvedenou směrovku kterou vzdy přidělám někam ab byla nad hlavami posluchačů a jede to spolehlivě. Dokonce jsem tak odvaznej že už nemám ani notebook na kabelu. Ale mám ho vždy na zvukovém stanovišti stále připojeného na wifi
A tam skutečně žádný výpadek není.
Tablet tak 1-2x za akci napíše že se připojuje a jede dál.....
Jednou jsem byl v jednou kulturaku kde měli WiFi v hospodě a protože se pořád ještě Peru s přenastavením kanálu tak jsem to nechal na stejným ...... Za chvíli jsem slyšel z různých míst sálu že ta Wifina je nějaká naprt a na tu druhou silnou se nelze připojit:-))
Takže si myslím že ta WiFi nebude zas až tak špatně. Ale samozřejmě to může být kus od kusu
Jinak s pultem jsem velmi spokojen a stále se zdokonaluju v ovládání a využívání jeho potenciálu.
Jen třeba když má člověk zapojeno 6 odposlechovych cest a 18 vstupů tak je to trochu honička.... tam pak využívám většinou tablety dva i notebook. Přemýšlím o nějakém velkém dotykovém monitoru který bych připojil přímo na notebook nebo pořídil k tomu nějaký minipočítač jak už zde bylo někde zmíněno.
Také jsem si pořídil bezdrátový odposlech abych mohl mít napojena i sluchátka

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pon 02. zář 2019 20:06:12

To je můj další krok, koupit dotykový 24" panel a k tomu ten mini pc od intelu(není podmínkou, možná poslouží jiný kompaktní pristroj). Viděl jsem to v akci a je to pecka... nechám si na to vytvořit kufr a časem možná ještě jeden monitor do spodu toho kufru... myšlenka by byla... teoreticky se ten základ ( monitor+PC ) dá pořídit do 10 tis...
Pokud zvucim jen naší kapelu z pódia tak stači NTB ale na větší akce je prostor na monitoru k nezaplacení....

Mape33
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. lis 2018 7:30:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Mape33 » úte 03. zář 2019 8:12:49

Ono to je prostě problém nás zvukařů co jsme prakticky přez noc přešli na tyhle pulty..... Já jsem ze začátku nadával ale pak si rychle zvykl. Třeba konsoli nenahradis i když ty motorové fadery taky úplně nevidím jako výhru.....
Ale přesně jak říkáš ..... Viděl. Jsem borce co měl taky dva velké dotykové displeje a byl vychechtanej. Měl je v kufru vedle sebe.... Takovou nudlí a otevřel vše co potřeboval a paráda..... A taky povídal úplně stejný věci ...... Doba analogu už. Je pryč.
A to já byl ve stádiu jestli pořídit nějakýho jetyho Allana kterých je v inzerci víc a víc nebo digital. tehdy jsem už měl ale praxi na digitalu od mackie který sice jel jen přez bluetooth ale fungoval( funguje... Ještě ho mám) výborně a na akce typu 2x mikrofon + hudba ho stále používám.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 03. zář 2019 8:46:25

Mape33 - Nepojedeš na sraz do Klátovce? Myslím, že by jsme asi našli společný téma... :-D
Na malé akce typu Kytara + Basa + 2-3 mikrofony beru náš stařičký analog od Phonicu... 8+2stereo vstupy. Je malinkej, skladnej, má efekty a kdybych nepotřeboval víc vstupů a odposlechových cest, tak bych asi neměnil.
Co se týče UI tak jsem ještě nepřišel na vše co je schopný mi ten mix poskytnout. Chtělo by to víc příležitostí na externí zvučení... Většinou totiž zvučím jen naši kapelu a to si s tím moc nevyhraju, když při tom ještě musím hrát basu...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » úte 03. zář 2019 9:39:02

co je za sraz v Klatovci??

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 03. zář 2019 10:18:05

Sraz Transporterclubu... Transporter club, to je parta takových pacientů které spojuje jeden typ legendárního vozu VW Transporter (Caravelle, Multivan) ... No a my jsme jedni z těch pacientů... :-)))

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » úte 03. zář 2019 11:44:08

Jj, díky za info. Myslel jsem si, jestli neexistuje něco jako klub přátel ozvučovací techniky :D a Klatovec (jestli je to ten u vrchu Javořice - TV vysílač Jihlava) není až tak nedosažitelný. ....ale tohle je debata do baru a ne tady. Omlouvám se za offtopic #-o

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od exxxi » úte 03. zář 2019 15:22:24

Analog ještě neni úplně pryč. Já kvůli kolegovi koupil (naštěstí výhodně) Allen Heath Wizzard 16:2. 16 in, 4 monitory, 2 efekty. Takže ho s tím můžu poslat na svatební kapelu i holírny. S digitálem to nezvládl. Jinak já už bych do análogu nešel.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Mape33
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. lis 2018 7:30:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Mape33 » ned 08. zář 2019 16:45:28

.fifac.. Na sraz nejedu. Sice mě to láká ale nejsem moc srazovej a hlavně lidí mi tam dle SZ co dostávám nemají moc v oblibě.
K tomu analogu..... Už se to moc nevidí....
I bezne taneční kapelky mají už nějaký digital .
Já jsem asi 2 ksefty měl s sebou i analog a dokonce jsem ho měl první kšeft i postaveného. :D :D
Ale pak už paráda.
Překvapují mi gate. Docela používám a jsem celkem spokojenej. I při vysokém gejtovani dobře otevírá.
Mix se tak krásně čistí.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pon 09. zář 2019 16:00:26

S Gate opatrně, já už na to jednou dojel... :-) Je to skvělý pomocník, třeba na bicí, ale když se to zblázní na mikrofonech a ty nemůžeš zasáhnout, protože hraješ, tak to dokáže pěkně potrápit... Ale je pravda že díky tomu mám krásný čistý a konkrétní bicí...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » pon 09. zář 2019 16:32:50

Tak gejt mám vysoko jen při zvučení HC, kde zpěvák, nebo i zpěvačka ze sebe sype hromské decibely, i mezi tim ostatním kraválem, ale mezi písničkami s publikem komunikuje "normálně", hlásek, jak konipásek, tak tam musím rychle bypasovat, jinak není schopnej ho otevřít :-D :-D Ještě mě napadlo zkusit zduplovat kanál s různým nastavením a jen přemutovat mezi sebou ... jestli to bude praktický ... a třeba se k tomu někdy dostanu.

Jen pozor na gate na kanále a na podskupině, tam to právě může udělat problém, že na kanále je už otevřenej, a na grupě eště zavřenej, radši to tak nepoužívám, na grupě jen kompresor.

Ot: Mape33, tak to se musím přihlásit, zas po dlouhý době, máš tam nick jako tu? Já sem tam pod stejným, ale tak 5let sem s ničim nevotravoval, ale pokud by mě posílali nějaký "love" SZ, to bych se just na ten sraz teda vypravil, byť se starou rezavou sanitkou T4 s 1.9D, a ani bych to před tím neumyl :-D :-D Ale já nemám čas jezdit ani na srazy amerik (doma čtyři kusy) kam bych jel rozhodně raději :-) Konec OT
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Mape33
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. lis 2018 7:30:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Mape33 » pon 09. zář 2019 22:43:14

To s grupou se mi už taky stalo ale na jiným mixu ale i tak to používám zřídka.... Většinou gejtuju přímo šavle...Ale tady to funguje o dost lépe. Až jsem byl překvapen. A to jsem si prvně zkoušel soft a říkal jsem si paráda má to všechno. A pak jsem si půjčil ui16 a ejhle ten gate nemá.
Nakonec byl stejně malej.
S tímto jsem spokojenej. I když říkám i to že je to o zvyku. Naučíš s jeden soft a budeš o nem říkat že je nejlepší.
Já ale za sebe musím říct že jsem si hýbal s několika pulty a UI mi přišel jako nejlepší a hlavně pěkně přehledný a není potřeba moc přemýšlet.... Na kartě. Šavle je všechno hned po ruce.
Dokonce mám kolikrát otevřeno v prohlížeči třeba 3 záložky a přepínám si po záložkách. I to se mi osvědčilo.Mam to ale většinou jen když potřebuju k hlavní stránce mít otevřené nějaké specifikum a nemám další počítač nebo tablet. Jednou jsem v jedné country kapele krotil basáka co to moc neuměl a navíc co úder to jiná dynamika.... Tak jsem ho utahl do komprese a pak už to bylo v pohodě. I jejich kapelník mi říkal že je s ním problém a že nechápe co jsem s tím udělal. A to toho moc odjezdeno nemám.
Největší mazec je v momentě kdy je třeba 6 nebo 8 odposlechů. To si pak někdy připadám jako ve filmu rozpuštěný a vypuštěný...." Zásada číslo 3 vnést mezi podezřelé zmatek...." Takže popisovat a popisovat.

jaarin
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10. zář 2019 9:08:42
Bydliště: Opava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od jaarin » úte 10. zář 2019 10:18:47

Zdravím :-)
Jsem úplně začátečník ve zvučení a omlouvám se předem, jestli se to tu už řešilo, ale...
Jsem "zvukař" v kapelce, ve které je 5 nadšenců, mám analogovej Behringer a přestává nám stačit 10 mikrofonových vstupů, proto uvažuju o změně. Na akci, kterou zvučil profík byl právě Ui24R, do kterýho jsem se zamiloval.
Zarazila mě jedna věc, že ten klučina použil několik DI boxů - pro sampler, snímač z houslí a elektroakustiku. Prošel jsem net a našel důvod - impedance vstupu a síla signálu. Něco jsem tušil a potvrdilo se to :-)
Procházel jsem návod z Behringera XR18, kde jsou klávesy zapojené přímo do vstupu a kytara s basou na Hi-Z, ale v návodu Ui24R není zmínka popsaný zapojení těch klapek, jen že je možné...
Prosím o Vaše zkušenosti, jestli je potřeba nebo vhodnější DI boxy používat, když mají útlum -20dB, mohlo by to jít nastavit na Gainu, ale impedance je jiná... Teď mám snímač houslí a kytaru na analogu píchnutou přímo na na lajnu a "hraje to", ale asi to není úplně správně.. Sampler mám pochopitelně na Line-IN.

Druhá věc je ovládání, v historii jsem našel, že se tablety samovolně odpojují. Podle zákonu schválnosti se to stává přesně ve chvíli, kdy je potřeba zasáhnout. V předchozí komunikaci jsem našel, že "to systém umí vyřešit", ale zajímalo by mě, jestli to je tahle funguje i Offline, tedy bez propojení s ovládáním. Kolegové jsou dobří muzikanti, ale ohledně zvuku jsou to tydýti, takže se stává, že když to pískne, přiklopí míkrák dlaní, a jako bonus zahřmí. Já mívám obě ruce zaměstnaný, takže stejně nestihnu stáhnout šavli :-D no holt porodní bolesti :-D
Pevně věřím, že s Ui24R to bude jen lepší a lepší...

Díky za jakoukoli radu!
Věčný začátečník :-) ale nadšený!

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 10. zář 2019 13:18:26

Co se týče DI Boxů, jsou to krabičky na impedanční přizpůsobení. Hlavně pokud táhneš delší kabel(napojení přes párák). pokud necháváš mix na podiu, jako že asi ano, tak vzhledem k tomu že 10 vstupů je duálních a mají impedanční přizpůsobení v sobě, tak nějaký DI Box pozbývá smyslu, spíš bych řekl, že je kontraproduktivní, k ničemu a na obtíž. Impedanční přizpůsobení se dělá kvůli rušení na nesymtrické lince. Skoro bych řekl, že při použití těchto(ale určitě i jiných) digitálních mixů, jsou DI Boxy už přežitkem, ale radši si to netroufám tvrdit, páč by mě mohli zastánci zbytečných krabiček začít kamenovat. Pokud si ale táhneš párák až někam na druhý konec sálu, tak tam se jich nezbavíš.
Hi-Z je vstup s vysokou impedancí a používá se na nazvučení nástrojů s pasivním snímačem. Zvuk není rušený, nebrumí a je čistší ( Akustická kytara, housle...). Takže pokud máš nástroje přímo do mixu, tak to je správně...
S odpojováním mají problém hlavně tablety na androidu. Nevím čím je to způsobený, ale občas prostě vypadne. NTB na windows jede pořád ok.
Tydýtům vysvětli, že:
1. mikrofon se nestrká před bednu (odposlech,PA)
2. na hlavu mikrofonu se nesahá rukama
3. když to hvízdá, tak to maj ignorovat a dělat, že to tam patří
A pro tebe... Aktivuj si na všech výstupech ASF2 (odposlechy i master). Po nazvučení vyhul na chvilku hlasitost na plno, aby to hvízdlo. Stačí 2 vteřiny. Jak ASF zareaguje tak ti stáhne obtížné frekvence a označí je. Co nestáhne, můžeš doladit sám.
Mě kolikrát hvízdnou odposlechy jen během zkoušky nebo 1. písničky. Pokud hraju, ignoruju to mix se s tím po 2. až 3. hvízdnutí vypořádá sám. Kolikrát to ani nezaregistruješ. V pauze mezi písničkama jen zkontroluju jaký byl zásah a popřípadě doopravím... AFS nevypínám, řeší to za mě hodně problémů...

A co se týče toho zvukaře co ses do něj zamiloval, zkus mu zavolat.... ;-)

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“