Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » pát 26. led 2018 14:15:25

Robert píše:tak jsem to nevydržel a včera zakoupil. Muziker měl akci noční prodej a tenhle kousek stál před půlnocí 20000,- ... Takže 20% dolu.. To je hezký.(i když to bylo dilema, protože měli behringera X18 za 11tis) No ale mezi tím se včera shodou okolností objevil nový firmware pro UI24R v2. Když jsem viděl video, tak jsem byl přesvědčen, že to musím mít. Firmware V2 je obrovský skok dopředu a přidává spoustu funkcí.... Už se těším až to dorazí domů... Počítám během příštího týdne...
Tak sme na tom naprosto stejně ;-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » sob 27. led 2018 9:01:24

Koukám že nějaký informační šum zafungoval :D . Citace není moje [-X , ale kolegy. U mne je už Ui 24 poměrně dlouho doma :wink: .

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » sob 27. led 2018 11:52:21

Ach pardon, z nějakého důvodu nejde poslední příspěvek diskuze citovat, tak jsem provedl citaci předchozího a zapoměl při kopírování citovaneho textu přepsat jméno citovaného :-)

A teď můžu fifac "potěšit" já už ten mix mám 5minut doma a jdu zkoušet :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » sob 27. led 2018 12:33:22

No mě psali z PPL že mi dneska budou doručovat. Tak to nevím. 1. Nechávám si doručovat do práce, tam nikdo není a za 2. Jsem na závodech v lukostřelbě. Takže u mě
bude až v pondělí. .. Jinak FW V2 je už i jako demo na stránkách SC.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Quicktor » sob 27. led 2018 13:24:41

Dovolím si přidat se s kladným hodnocením tohoto sofistikovaného zařízení.
Vlastním jeden z prvních kousků Thomannovy produkce /léto 2017/ .
Mix prochází zatěžkávací zkouškou plesové sezony a vede si velmi dobře .Tak jako Robert mám jeden NB na LAN
a druhej HP ENVY na Wifi ,mix je na podiu v racku s originál anténou.
Je fakt, že když na sebe mix s tabletem nevidí ,občas ke krátkodobému výpadku dojde,ale kromě mýho zrychlenýho tepu
se nic neděje,vše zůstává v posledním nastavení.V době nastupující mody in earů velmi oceňuji osm odposlechových cest
s výstupními GEQ což v levnějším analogu velmi chybí.
Pro amatérské podmínky venkovské ligy /Já / pokládám Ui 24 R za velký krok vpřed a tak jak tady někde psal PeBe,
hledám důvod, na jakou akci vytáhnout zaprášenej analog a půlmetrákovej párák.
Na včerejším plese ve dvě hodiny ráno jsem sbalil FOH za pět minut,jistě všichni víte jaký to je, balit analog s
efekťákem a motat párák mezi povalujícími se opilci.
Hezkej Weekend všem. V.D.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » pon 29. led 2018 23:27:27

Tak jsem ten mix doslova nažhavil a začal zkoušet :-D
IR_00210.JPG
IR_00210.JPG (22 KiB) Zobrazeno 4583 x
IR_00209.JPG
IR_00209.JPG (19.02 KiB) Zobrazeno 4583 x
Náhodou jsem měl doma infrakameru abych si měřil dům a tak jsem vyblejsk i ten mix. No v boku má díru na šedesátku ventilátorek, který třeba montují jen na mixy prodávané v africe ;)

Takže bod první :D V2 jsem instaloval až dnes. Já si do včera jen hrál :D Je to fakt lepší! Ale aspoň sem měl možnost to srovnat (2dny). Co mě naprosto potěšilo je BiG D - tj velký monitor. To je ono! Ikdyž teď přemejšlím na čem to budu v terénu pouštět :-D :-D min je 1080p a fakt je to třeba - zatím zkouším jen 1280x1024 - což je nuzné minimum :-). Ale prostě už lze mít všechno důležité jen v jednom okně. Zvuk a ostré nasazení ještě připíšu.
Ui24000.jpg
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 30. led 2018 8:23:42

Ahoj... Tak mě to dorazilo včera.... Mělo to FW1.0.6... , tak jsem stáhnul nový V2 a udělal upgrade.... Potěšilo mě jak je to jednoduché.... Protože jsem se nedočkal odpovědi na otázku zde ve fóru, tak první co bylo, že jsem vyzkoušel co vlastně zobrazuje HDMI. Takže leze z toho plnohodnotné ovládání jako na tabletu nebo v PC, ale v naprosto katastrofálním rozlišení. Nebo jsem alespoň nepřišel na to jak to upravit. Neumí si poradit s 4K monitorem a na celý monitor zobrazí 7 šavlí plus master, velkých jako rohlík. Big D je nepoužitelné protože tam chybí spodní půlka. Možná někdy v příštím FW bude už možnost nastavení rozlišení zobrazení. Tady to prostě chybí. Myš v USB běhá spolehlivě. Občas se to zadrhne jako na slabším PC ale to tak nevadí.
Na delší zkoušení nebyl čas, ale MP3 zvládá bez problémů. Někde na fóru jsem se dočetl, že umí přehrávat i MIDI, ale to mě nešlo... Co mi docela chybělo, tak při manuálním ovládání MP3 si nastavit na tlačítko na hlavním panelu funkci skoku na další skladbu. Ale to si myslím že se taky dožene v dalším FW...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » úte 30. led 2018 19:25:48

V HDMI se velmi nevyznám, vyzkoušel jsem jeden monitor přes redukci na DVI, to nefungovalo a pak dvě televize Samsung, kde obě ukazovali 11šavlí . Jeden podporoval pouze 720p, druhý 1080p a víceméně ořezávali okraje, ten lepší méně. Big D se nedal použít taktéž. Mix je vybíravý a lze najít seznam podporovaných zobrazovacích jednotek. Seznam jsem projel, zkoušel hledat jejich dostupnost a zjistil, že si zatím můžu vyhodit z hlavy, že bych v case s mixem neměl nějaký mrzký NTB, ale jenom solidní monitor s dotykovou obrazovkou, jako přímější a asi i spolehlivější řešení. Vesměs za ty panely to byly slušný dardy... :-) Co se týče myši, tak jak ve webovém prohlížeči tak zřejmě i v mixu přibyla funkce využití scrolovacího kolečka, což mi před upgradem nefungovalo., což zase trochu usnadnilo ovládání, ale samozřejmě na ovládání přes dotykovou obrazovku to nemá.

Ještě se zeptám na jednu zvláštní věc, která mě docela udivila - všechny gainy na vstupech byli po prvním spuštění naplno. Ne že bych to do pár vteřin nezjistil, ale dovedu si představit, že by to dokázalo u nějakého nedočkavce s PAčkem pořádně zamávat, já měl naštěstí winamp na 5% a "bedýnky" k PC v sluchátkovým výstupu :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pon 05. úno 2018 21:19:54

Jsou někde dostupné nějaké softwarové pluginy? Jako další efekty, ladička atd? V nastavení je možnost loadu nějakých pluginů, ale žádné jsem zatím nikde neviděl...

Uživatelský avatar
milan-prochazka

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od milan-prochazka » úte 06. úno 2018 16:21:30

Prosim nemohu najít zda processing je 48 nebo 96kHz.Díky

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » úte 06. úno 2018 22:55:59

Internal sample rate: 48 kHz
https://www.thomann.de/gb/soundcraft_ui24.htm

Ty pluginy jsem nehledal.

Včera a dnes jsem spekuloval nad nákupem tabletu. Dokonce jsem mix měl i v prodejně Lenova a asi hodinu jsme s prodavačema zkoušeli (např i 5GHz wifinu) Ale na co jsem narazil bylo to, že i tablet s rozlišením asi 2500x1600 nezobrazoval můj oblíbený Big D. Ani ve fullscreenu. Celý zádrhel byl v tom, že tam dostupné prohlížeče, Firefox, Crome a Opera nedisponují nastavením přiblížení/oddálení webové stránky jinak než tahem dvou prstů, nikoli nastavením v menu či něčím jako ctrl+/- :-) Ovládání tohoto přiblížení pouze dotykově je v "kolizi" s spuštěným mixem, kde nejde ovládat nic než mix a nějké dvojdotyky, nesouvisící s mixem nefungují.

Má někdo zkušenost s prohlížečem, který umožnuje nastavení zoomu v menu(atp) i ve verzi pro tablety/telefony androjd nakazenými ???? Třeba na tabletech s Widlema to fungovalo díky exploreru lépe, tedy jen po velkých skocích - 20% ale to už stačilo, a nejde přeci jenom o ten BigD, i bez toho sou situace, kdy se přiblížení, či oddálení hodí ....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » stř 07. úno 2018 9:20:23

Nad tabletem jsem už taky uvažoval. Mám starého Acera s katastrofálním rozlišením, ale na to běhání po place docela dostačuje. Základ si stejně nazvučím z NTB. Pak to jen dotáhnu z tabletu. A měl jsem vyhlídnutý Lenovo. Ale tenhle to že to prohlížeč nezobrazí korektně ve vyšším rozlišení jsem nevěděl.... Takže s koupí asi ještě posečkám...

Mimochodem CharlesBass, tvůj popis pod čarou se mi velice líbí a 100% se s ním ztotožňuji. Být víc drzej, tak ti ho ukradnu. Taky jsem basista, kterej se vrtá do zvuku .... atd... No píšeš to tam přesně :-D

Uživatelský avatar
milan-prochazka

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od milan-prochazka » stř 07. úno 2018 14:32:05

Díky tohle přesně jsem včera četl a nebylo to tam :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » stř 07. úno 2018 21:55:39

Není to chyba, je to vlastnost. Vlastnost těch prohlížečů - proč by měli na tabletech umět zoomování jinak, než obligádním roztahováním či stahováním dvou prstů, když už jsou multitouch. I toho prodavače to mrzelo - původní můj favorit Lenovo Yoga 3 Plus se možná změní na Lenovo Miix 320 ... ale na něm jsou Widle desítky, což na 10" tabletu podle mě prostě zbytečný, těžkopádnější, potřebuje to hodně paměti, výkonu atp. Pro mě je tablet jen větší mobil, a na nich sem si zvyk na Android. Ten Miix má sice menší rozlišení 1920 x 1200 (proti 2560x1600 na Yoga), ale BigDesk na něm funguje díky Exploreru, který ovládání zoomu umožňuje v menu pomocí plusu/mínusu, ikdyž je to zase jen tablet - s oddělitelnou klávesnicí. Ta má ale na druhou stranu dva plnohodnotné porty USB - člověk se obejde bez redukcí. A je to i vo něco levnější než ta Yoga, Ta se mi ale fantasticky drží a ten stojánek je ve světě tabletů (pro mě) nepřekonatelná vychytávka. I mobil s obrazovkou větší než 5" se mi prostě blbě drží. A to rozlišení není tak prioritní, ale je opravdu příjemné....

Ještě ta stabilita Wifi. Docela mě zajímá, jak se s tím budu potýkat. Na tej prodejně bylo na mix připojených současně asi pět nebo šest tabletů. Pustil jsem tam tu 5GHz wifinu. Bylo tam dalších asi 20-25 sítí s dost slušným signálem (obchodní centrum) a občas to prostě vypadávalo i na dva-tři metry (většinou velmi krátce a třeba jen na jednom tabletu ze tří) Teda ono tam bylo dalších 50 zařízení a na některých ještě běželi acespointy atp. No těžko říci jestli to na koncertě bude kdy horší :-D
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pon 26. úno 2018 19:22:39

Tak mám za sebou první ples, kdy jsem zvučil svoji kapelu z podia.
1. poznatek je že WIFI je opravdu tragická. Stabilita skoro nijaká a po 4 hodinách provozu zmizela uplně. Naštěstí jsem měl NTB připojený přes UTP kabel, takže v pohodě. Hráli jsme na vesnici a v okolí byla jen 1 wifi a občas se objevila a hned zmizela druhá. jedna na 1.kanále, druhá na 11. Já jsem na 5. Snad to vyřeší příští firmware. Já už se radši jistím externím wifi routerem.
2. poznatek - Sál byl tragický, taková ta hospoda se sálem stavěná v akci "Z", holé stěny a už když mluvil jeden člověk, tak sám sobě nerozumněl jak se to odráželo. Před plesem jsem se s tím zvučením rval přes hodinu a zvuk se mi stále nějak nezdál. Výchozí eq jsem použil z přednastavených presetů. Ty jsem tošku musel upravit, ale ne až nějak zásadně. Jak se sál zaplnil bylo to o něčem jiném. Párkrát nám to houklo, ale musím ocenit skvělou funkci AFS. Po doladění zvuk jak z CD....
3. Tablet s androidem není asi úplně to pravý ořechový, protože se ovládání výrazně liší a trošku jsem v tom plaval. Ale asi jde o zvyk. Postrádám možnost zoomu... I když mám docela starý klump, třeba novější by to vyřešil...

Shrnutí: Ve výsledku jsem z toho byl docela nadšenej. Příští ples vyzkouším i nahrávání....
Je fakt, že když se u toho zvučení ještě člověk snaží provozovat muziku, tak má docela svázané ruce, ale i tak se to dá.
Máte někdo zkušenost s funkcí automix?

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“