Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » čtv 31. kvě 2018 7:39:42

Nad tou nefunkčností tlačítek Play a Stop jsem taky chvíli bádal. Nakonec jsem přišel na to, že to nezpůsobuje ani typ audia (MP3, VAW) ani délka názvu souboru a dokonce ani diakritika v názvu. Stejně asi jako většina z vás používám 2 Flashky. Na jedné mám haldu MP3, které pouštím v přestávkách, nebo podklady pro zkoušky atd. a tu druhou mám stabilně zasunutou ve slotu REC, kvůli nahrávání.A to je právě ten kámen úrazu. Pokud mix detekuje flash ve slotu REC tak si ji po určité době zarezervuje pro multitrack nahrávání. Tím také znepřístupní ovládání playeru. Nevím jestli je to záměr, nutnost nebo bug v programu firmware, ale po zkušenostech z posledních akcí už vím, že není třeba restartovat mix, ale stačí vytáhnout flash ze slotu REC. Ovládání se obnoví během vteřiny...

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » čtv 31. kvě 2018 8:03:48

Přišly mi přes sz dvě žádosti o pomoc jak si připojit externí router, že to zkoušeli a bez úspěchu. Tak snad pánové prominou, tuto problematiku zveřejním. Proč má mix 2 ethernet sloty a který použít? Protože mix má funkci jako ethernet switch, takže proto 2 sloty. Možné je použít jakýkoliv z nich. a tím se dají za sebou zapojit třeba 2 nebo 3. Mix má na ethernetu z výroby adresu 10.10.2.1.(ta se dá změnit v nastavení, ale myslím si že to není potřeba) a na WIFI 10.10.1.1. Proto je potřeba externí router nakonfigurovat tak, aby byl v rozsahu adres 10.10.2.2 - 10.10.2.254. Já mám nastavenu adresu routeru 10.10.2.10 a DHCP mi přiděluje adresy 100-110.... Na routeru NEPOUŽÍVAT !!! vstup WAN, ale pouze LAN...
Mix zapojuji kabelem do slotu LAN1 a NTB, pokud jsem v dosahu kabelu, tak do slotu LAN2, jinak WIFI. K routeru jsem si i dokoupil externí anténu pro zvýšení dosahu a je to docela znát.... Takže ve výsledku máte k dispozici 2x WIFI. Jednu SoundkraftUI v rozsahu adres 10.10.1.0 a druhou z vlastního routeru v rozsahu adres 10.10.2.0. Zjistil jsem že pokud si otevřu mix v okně prohlížeče na adrese 10.10.2.1 a náhodou se mi přepne wifi do druhého rozsahu, tak to mixu vůbec nevadí a celkem elegantně se s tím vypořádá, aniž by došlo k výpadku. nejspíš si to vnitřně routuje v obou sítích.
Tolik asi k problému. Možná to někomu bude připadat jako Španělština, ale jednodušeji to asi nevysvětlím....

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » pát 01. čer 2018 11:25:58

Je to popsané parádně :-) Já zatím běhám na wifině UI, i přes veškeré špatné skušenosti obecně to zatím bylo stabilní, výpadky sem měl za deset akcí asi tři pársekundové (je teda pravda, že vnitřní anténu jsem sejmul). Ale chci to také tak udělat a toto mi moc pomůže. Já se totiž od dob Win98 sítěmi vůbec nezabejval - takže až konečně najdu ten odložený router, tak to vyzkouším. A nějak to zabuduji a zprovozním.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pát 01. čer 2018 12:04:42

Doporučil bych ti sejmutou anténu namontovat zpět nebo koupit třeba nějakou mini... Jde o to že není dobré nechávat vysokofrekvenční zesilovač bez zátěže... Ono se to moc těm koncovým stupňům nelíbí. Pokud jsou dva výstupy, nech dvě antény. Já tu zadní občas vyvádím ven jako externí na 2m dlouhém kabelu s magnetem.... Využívám obě wifi... jen tak pro sychr...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » úte 05. čer 2018 15:05:11

A kdepak se dá takový prodlužovací kabel sehnat? Docela jsem projel dost nabídek, dokonce i zjistil jakou to má mít impedanci ale koncovky mi moc jasné nejsou, nebo respektive jednoznačně určené na tom co sem našel nebyli. To že jsem jí sundal bylo způsobeno hledáním právě toho "závitu" :-) A hledání bylo způsobeno zase prvotními výpadky při testování. Pak jsem ji tam zapoměl vrátit a najednou to šlo dobře, a jak sem psal už sem stím deset akcí bez jedné anteny odjel a dosah i stabilita byli dobré. No a samozřejmě mě taková věc netrkla, že by to tomu vf zesilovači mohlo vadit, ikdyž jsem o tom už v jiných souvislostech slyšel :-)

Poddotaz je, mám tedy správný kabel, jak ten pigtail je pak upevněný?
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 05. čer 2018 15:31:40

Kabel má tuším 50 Ohmů. Ale proč to bastlit, když se to prodáva v celku i s konektory a magnetem na konci... Já jsem to koupil i s anténou, tuším 8dBi...

Dá se koupit jen kabel s konektory: https://www.czc.cz/tp-link-tl-ant24ec5s ... 08/produkt
nebo jsou i s anténama s vysokým ziskem : https://www.alza.cz/tp-link-tl-ant2409a ... r_id=14555
a nebo s magnetickým držákem... Ten mám já, ale už nevím, kde jsem koupil... :-(

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 05. čer 2018 15:34:48

Tady je : http://www.booth.cz/tiskarna-samsung-ml-2168/

.... Základní předpoklad je že máš Wifi router s odnímatelnou anténou nebo to napojíš přímo na mix po odpojení té malé anténky... Ta má zisk tuším jen 3.2 dBi... Ale nejsem si jistý

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » stř 06. čer 2018 22:23:45

Jenom pozor na jednu skutečnost čím vyšší db zisk antény tím se zužuje horizontalní vyzařování kolem antény. tz. nad anténou je menší signál. Doporučoval bych maximálně 5db antánku aby se chovala ještě jako všesměrovka.
Lepší řešení je nějaká ta placka nebo talířek ubiquity nalepený suchým zipem na boku na kejsu od pultu.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » čtv 07. čer 2018 7:41:32

To slyším prvně... Nicméně to nevylučuji.... Já mám 8dBi s magnetickým podstavcem a prodloužením kabelu o 1.5m a spokojenost. Podle wifi analyzeru se síla signálu na stejném místě zvýšila více jak o polovinu. ( cca 15m od podia a okolní + - 3 kanály bez wifi....
... Jak to myslíš s tím horizontálním vyzařováním?!?

spknm
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14. pro 2015 11:41:36
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od spknm » úte 12. čer 2018 15:56:12

Prosím o vysvetlenie rozdielu medzi VCA a subgroup. Oba slúžia na ovládanie niekoľkých kanálov jedným potenciometrom. Aký je rozdiel medzi nimi a ako ich používať?

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » úte 12. čer 2018 22:50:15

https://translate.google.com/translate? ... bgroups%2F

Zkus z toho něco vyluštit. V češtině sem to nenašel a psát se mi to nechce :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » čtv 14. čer 2018 23:07:55

fifac píše:To slyším prvně... Nicméně to nevylučuji.... Já mám 8dBi s magnetickým podstavcem a prodloužením kabelu o 1.5m a spokojenost. Podle wifi analyzeru se síla signálu na stejném místě zvýšila více jak o polovinu. ( cca 15m od podia a okolní + - 3 kanály bez wifi....
... Jak to myslíš s tím horizontálním vyzařováním?!?
Tady na obrázku je to sice nakresleno na autě :-) ale je to jedno, princip je stejný, čím vyšší db výkon všesměrové antény, tím užší je vyzařovaní ve vertikální rovině.
První obrázek je diagram vyzařování 12db antény, ta je už poměrně hodně uzká, to vyzařování se koncentruje do užšího pruhu, dosáhne dál a silněji ale třeba nad pódiem někde na balkóně by si měl signál slabší než s 2db anténkou.

Já mám Apple AirPort Express připlácnutý suchým zipem na boku kejsu a nikdy a nikde jsem neměl problém se signálem a to už je pomalu 5 let co používám DL1608 a teď Soundcraft. Mě se zdá že ten Apple pálí daleko víc než mu povolojí evropské normy :-)
Přílohy
Snímek obrazovky 2018-06-14 v 23.05.10.jpg
Snímek obrazovky 2018-06-14 v 23.05.59.jpg
Snímek obrazovky 2018-06-14 v 23.05.59.jpg (25.66 KiB) Zobrazeno 3387 x

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pát 15. čer 2018 15:35:45

Aha už chápu... Tak to mě v podstatě netrápí.... Na balkony při zvučení neběhám... Takže se zdržuji spíš v té horizontální rovině, když běhám po place s tabletem mezi lidma.... Stejně zvučím z ntb, kde mám příjemnější ovládání a tablet je na to pobíhání.... Anténku mám 8dBi a signál a dosah je lepší než s tou mrňavou....

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » stř 20. čer 2018 20:20:44

Nějaké zkušenosti s funkcí "Automix"?

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od exxxi » stř 20. čer 2018 22:42:20

Jaka je spravna poloha Airportu? Svisle nebo na placato? Rekl bych, ze je urcen k polozeni na stul....
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“