Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » stř 09. bře 2022 16:34:19

Nebo tohle: https://www.alza.cz/cellularline-blueto ... 99.htm?o=5
Mám, používám, funguje.

Riciii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 06. zář 2019 12:09:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Riciii » úte 12. dub 2022 21:04:29

Ahoj kluci od mixu
zkusenost s Ui24 bych rekl, ze je porad co se ucit. Mam dve pametovky, jednu na recordu a druhou na play usb portu. Na pametovce pro play mam skladby, pisnicky, proste vse, co chci poustet v prestavce. Spustis to dalkove na notasu, tabletu, mobilu, ten muze byt stabilne pripraveny na tuto akci. Mam k mixu pres hdmi kabel pripojeny i monitor, tak na nem si muzu nastavit obrazovku trebas savli. Do jednoho usb portu pro mys mam pripojenou dratovou mysku a bezdratovou klavesnici do druheho usb portu. Obcas se napojim i druhym tabletem, vetsinou pro ladeni z hlediste. Vetsinou staci naladit na zacatku, potom jen drobne korekce na podiu primo na mixu. Dnes jsem zkousel usb kabelem propojit pocitac a mix pouzit jako zvukovou kartu. Nepovedlo se. Mate s tim nekdo zkusenost? Drivery jsem nainstaloval, zvukovka v notasu se mi prepina na mix, ale z mixu ani hlaska pri prehravani skladeb v notasu.
Mix ma jeste moznosti prehravat a nahravat v jedne chvilce. Toho se da vyuzit pri nahravani dalsich zvukovych vrstev na sebe. mam vyzkouseno petkrat. zajimave vysledky :-D

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od blaha » čtv 14. dub 2022 11:29:27

Rychle k tomu propojení s NB, mrkni do routingu jestli ho máš přiřazený, on má tuším jen 24 in sběrnic, takže asi budeš muset odpatchovat třeba USB, nebo cinche a přiřadit NB.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Riciii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 06. zář 2019 12:09:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Riciii » čtv 14. dub 2022 21:20:23

Blaho, moc dekuji za navedeni. Udelal jsem to, jak jsi vyse napsal. Ted mi notas hraje prez mixak tak, jak jsem chtel. Mix pripojen USB I/F prez usb v notasu. V notasu nainstalovan driwer a v mixu v patchingu DAW 1-16 vytvoreno virtualni propojeni se vstupem na kanaly napriklad 21 a 22. Ty jsem si nastavil jako stereo vstup pro notas ( DAW 1 spojen s kanalem 21, DAW 2 spojen s kanalem 22).
Dekuji za radu. A zdravim timto Jaromer divadlo. Jeste se tam cvici aikido?

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » pát 15. dub 2022 14:32:50

Zdar chlapi, po delší době jsem oprášil a zapnul mix a stala se mi zvláštní věc. Nemohu na mixu pohnout šavlema. Jen Gainy. Vždy se zobrazí nápist Locked. Vím, že v nastavení je položka a ta by to měla ošéfovat:
MASTER LOCK
ON, OFF
When ON, the Master Channel fader is locked in place. Other parameters are still changeable.

Jenže ať zapínám nebo vypínám, stále při pohybu Locked.
Nevíte co s tím? Stalo se vám to taky? Nebo mne čeká fullreset?

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » sob 16. dub 2022 7:33:08

Odpovím si sám. Bohužel, tím že jsem si nemohl vzpomenout na heslo do sekce "Master passworld protection (global)" tak jsem musel přistoupit k fullresetu pultu za pomoci txt souboru. Nakonec pultu to neuškodilo. A ráno se dočtu, že tak jak existuje možnost fullreset.txt, existuje i možnost resetovat heslo pomoci txt souboru masterpass.txt.
Pořád se učím :)

Riciii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 06. zář 2019 12:09:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Riciii » sob 16. dub 2022 12:31:51

Udoharys, je to tak, taky jsem to tak mel

Jaroslav.cz
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 18. dub 2022 11:44:13

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Jaroslav.cz » pon 18. dub 2022 12:04:19

Ahoj zvukaři. Jakou anténu použít pro soundcraft ui24r? A jde ji koupit?

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od gnat » úte 19. dub 2022 10:27:56

Používám vepředu prutovou všesměrovku +7dBi a na straně tu původní dodávanou (je uvnitř racku a velká se mi tam nevejde). Koupit samozřejmě jde.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od PeBe » úte 19. dub 2022 12:43:33

Na Ui12 jsem používal podobnou anténu, ale občas stejně vypadl signál. Po přechodu na připojení přes externí router, neřeším antény, ani výpadky. Vím, že Ui24 je již vůči výpadkům odolnější, přesto, až si Ui24 koupím, doplním ho o router rovnou :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Jaroslav Kalousek

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Jaroslav Kalousek » čtv 21. dub 2022 20:38:32

A kde se dá koupit? Proběhal jsem celej štatl a nikdo to nemá.

Riciii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 06. zář 2019 12:09:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Riciii » pát 22. dub 2022 7:36:38

https://www.vseprowifi.cz/wifi-anteny-w ... p-539.html

Tato je na 5 GHz se ziskem 9 db. Objednej, kup nebo zajdi k mistnimu poskytovateli internetu, urcite bude mit treba i k prodeji.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník » sob 23. dub 2022 8:10:07

Díky moc za tip. Ať to hraje.

Thomso86
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 09. kvě 2022 21:24:50

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Thomso86 » pon 09. kvě 2022 21:36:32

100karel píše:
sob 05. bře 2022 16:40:35
Poradíte prosím jak vyřešit nějak bezdrátově přehrávat hudbu třeba z youtube, spotify, mp3 ap.? Nemyslím, že strčím flešku do mixu, to je jasné, že to jde. Řeším, jak to přehrát bezdrátově ať už z tabletu, kterým mix ovládám, nebo i z jiného zařízení. Samozřejmě vše je připojeno do jedné sítě a ta do internetu. Napadlo mě píchnout do mixu RPI a ovládat to přes teamviewer? Děkuji za rady.
Ahoj ja som to vyriešil bluetooth zariadením z Aliexpresse ( 5 e záležitosť ) priamo ho mám zapojené z boku do vstupu USB pre napájanie a do vstupu Line in vedie Audio kábel z toho bluetooth. Čiže to bluetooth zariadenie ovládam na diaľku cez bluetooth, ktorý má dosah 30m Zatiaľ to funguje fajn. Ešte by som dodal jednú vec, samotný mix má dobrú wifi, len strašné slabé antény. Kúpil som si silnejšiu anténu s 12dbi 38 cm a od vtedy ten signál nepadol ani raz ... Pôvodná anténa mala 5 dbi... Malý nešvar.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Damton » úte 10. kvě 2022 15:22:42

Kluci bacha s těmi "velko" decibelovýma anténama, čím víc db tím užší vyzařování v horizontální rovině! , 2-3db antény mají skoro kruhové vyzařování. ty 12db mají už jenom třeba tak 30° v horizontální rovině, takže vylezeš někde na balkón nebo nad pódium a si bez signálu.Pálí to sice dál ale v uzkém pásu. Proto už se musejí trochu i směřovat tam kde se budeš pohybovat.
Místo zvětšování prutů bych šel do externího řešení, s 2xMIMO řešením. třeba nějaká Ubiquti nebo Apple AirPort , nebo něco takového kvalitního. Já s Apple Airport jsem neměl nikdy žádný výpadek zpomalení za 5let provozu. Kdeždo interní wifi je mizerná sama o sobě. Anténa už to moc nevylepší.... má zkušenost.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“