Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • Powersoft skoleni 2019
Udoharys
Uživatel
Uživatel

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » čtv 24. říj 2019 20:29:27

Mnó, mix má rj45. Myslel jsem přes něj. Bubeníkovi by se to šiklo. Existuje i starší verze myslím 16. Ta je na ebay za půl desítky.

CharlesBass
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od CharlesBass » pát 25. říj 2019 8:26:59

Vzhledem k tomu, že je problematické připojit k mixu cokoliv složitějšího, než myš, např monitor. Nemožnost instalovat jakékoliv drivery nebo apky to asi absolutně znemožní. Tento ovladač bude asi fungovat buď jen s originál stagerackem, ke kterému je určen, nebo s SW v PC, který bude konfigurovatelný i pro jiné aplikace. Tzn, že budeš muset mít nějaký malý PC, či NTB u mixu a na něj připojit tenhle bazmek, a v počítači již nějak naroubovat ovladače a propojit s prohlížečem tak, aby to šlapalo. Proto i s timhle bude asi třeba stejně čumět i na monitor.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Tal-

Příspěvek od Tal- » ned 15. pro 2019 21:25:42

Zdravím
Prosímvás kde se ovládá hlasitost která jde do nahrávacího USB? Skoušel jsem nahrávat jak do flešky tak do PC a pokaždé je nahrávka hrozně potichu.
Také jsem zatím nezjistil co je aux 9 a10

fifac
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fifac » ned 15. pro 2019 22:02:20

Pokud chceš nahrávat stereo, tzn 2kanál přímo výsledný mix, tak tvoje hlasitost je Master. Ideálně na 0dB ... Takže hlasitost PA si musíš nastavit podle toho aby jsi to uživil... Ve většině případů asi každý ubere na zesilovači aby mohl master držet mezi -6 a 0db. Pokud chceš nahrávat multitrack, tak tam je to trošku jinak. Tam na Masteru ani na šavlích nezáleží. Multitrack se nahrává hned za Gainem. Takže vybudit každý kanál tak aby nekreslil a při tom byl maximálně vybuzen...

fifac
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fifac » ned 15. pro 2019 22:04:05

AUX 9 a 10 si můžeš nastavit třeba na výstup sluchátek a použít ho jako 2 kanály ... Přes patching... Jdou s tím dělat kouzla...

Tal-

Příspěvek od Tal- » pon 16. pro 2019 20:48:22

Dík za radu. Už je ta hlasitost mnohem lepší. I když to stále není to co jsem čekal. Ale dá se to použít.
S tím že Multitrack se nahrává hned za Gainem. Vezme toto nahrávání i přidané efekty jak zpěvové tak nástrojové? Nebo se to nahrává ještě i před nimi takže v nahrávce nebudou?
Další otázka je ukládání momentálního nastavení. Jsou tam tři možnosti. SHOWS, Snaphots, CUES. Co přesně každá z nich znamená nebo obsahuje. A jak můžu průběžně ukládat? Když mám vytvořený nějaký ten profil a postupně dál nastavuji a dolaďuji a dám pak uložit tak mi to nabídne jen vytvoření nového a na uložení do stávajícího.

Tal-

Příspěvek od Tal- » pon 16. pro 2019 20:51:06

Jinak zásadní a nejednodušší otázka. Kde sehnat českej manuál??

fifac
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fifac » pon 16. pro 2019 21:23:22

Český manuál neexistuje....
Hned za gainem znamená, že to zaznamená signál hnet za D/A převodníkem. Žádné nastavení mixu se do toho nepromítne. Pro nahrávání MTX je ideální vychytat maximální zisk za gainem, ale tak aby ti to nekreslilo aby to nešlo na clip. Pak si můžeš s touto nahrávkou dělat co chceš... Třeba se i naučit vše co mix umí... Já to taky tak udělal. Cues ti uloží nastavení šavlí. Pozici všech táhel. Snapshots ukládá navíc i nastavení efektů Masteru , AUX... Shows ukládá navíc k předchozímu i pojmenování šavlí přiřazení podskupin atd... Taky to nemám ještě úplně vychytaný... Ale asi bych to řekl takhle. Přijedeš na nové místo zvučit a založíš si novou Show. Nastavíš si podle prostoru aparát, výstupní korekce, eliminuješ zpětné vazby , uložíš... Zvučíš více kapel a máš možnost si je "předzvučit", uložíš si je jako snapshots pod již založenou show... Pokud vyžaduje kapela různá nastavení hlasitosti šavlí na různé songy, uložíš pod tou kapelou Cues. Přepínat se dá Cues a Snapshots přímo z hlavního postranního panelu

Mape33
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Mape33 » pon 16. pro 2019 23:06:10

Hod mail.... Český manuál pošlu..... Není to sice žádnej zázrak ale mnohé napoví

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Kajman2nd » úte 17. pro 2019 13:15:12

fifac píše:
pon 16. pro 2019 21:23:22
...Pro nahrávání MTX je ideální vychytat maximální zisk za gainem, ale tak aby ti to nekreslilo aby to nešlo na clip. Pak si můžeš s touto nahrávkou dělat co chceš... Třeba se i naučit vše co mix umí...
Ahoj, mám sice X32, ale v principu to bude asi stejné - chystáme se udělat první MTX nahrávku, a chci si právě následně ošahat mix hlouběji. Tzn., jestli to chápu dobře - 1) nahraju si MTX do PC, a 2) následně si to můžu z PC zpátky pustit do mixu, jako bych měl na vstupech naživo kapelu a zkouše efektovat, atd., je to tak správně?

thomas
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od thomas » úte 17. pro 2019 13:31:22

Áno. Pri X32 dokonca nemusíš mať ani PC, stačí Ti X-Live karta. Na osahanie pultu je tento postup fajn, len netraba zabúdať, že virtual soundcheck nie je plnohodnotná náhrada zvukovky. Stačie ne-virtuálne bicie na pódiu a zrazu si v úplne inom svete :-)

Tal-

Příspěvek od Tal- » úte 17. pro 2019 13:54:21

fifac píše:
Cues ti uloží nastavení šavlí. Pozici všech táhel. Snapshots ukládá navíc i nastavení efektů Masteru , AUX... Shows ukládá navíc k předchozímu i pojmenování šavlí přiřazení podskupin atd...
Takže uložení třeba dané Show se dá jen jednou. Nejde jednu vytvořit nastavit uložit a pak v průběhu když zjistím že chci ještě někde něco trochu jinak a znovu uložit s tou drobnou změnou?
Druhá věc je že jsi zmínil pojmenování šavlí. Doufal jsem že to jde ale nepřišel na to jak??

fifac
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fifac » úte 17. pro 2019 13:55:38

Já nevím jak je to u X32, ale na Ui24R ani PC nepotřebuješ. Nahraješ to na Flashku a z té to můžeš hned přehrávat. Pokud Aktivuješ funkční tlačítho SounCheck, tak ti to automaticky připojí i na šavle na kterých jsi to nahrával... A můžeš si s tím hrát jako bys tam měl živou kapelu....
Ale k tvému dotazu. Ano asi to tak půjde. V podstatě si tam zpátky pustíš to, co jsi si před tím nahrál na gainech... Na to aby ses s tím naučil zacházet, je to úplně ideální...

fifac
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fifac » úte 17. pro 2019 13:58:16

Tal- píše:
úte 17. pro 2019 13:54:21
fifac píše:
Cues ti uloží nastavení šavlí. Pozici všech táhel. Snapshots ukládá navíc i nastavení efektů Masteru , AUX... Shows ukládá navíc k předchozímu i pojmenování šavlí přiřazení podskupin atd...
Takže uložení třeba dané Show se dá jen jednou. Nejde jednu vytvořit nastavit uložit a pak v průběhu když zjistím že chci ještě někde něco trochu jinak a znovu uložit s tou drobnou změnou?
Druhá věc je že jsi zmínil pojmenování šavlí. Doufal jsem že to jde ale nepřišel na to jak??
Dlouhý stisk na číslo šavle(třeba CH1) a Rename
... Ano, ukládat můžeš v průběhu změny do všech(Shows, Snapshots, CUes)... Ale každá ti ukládá jen něco... Dá se to dočíst v tom pdf, co mají ke stažení na stránkách Soundcraftu

Tal-

Příspěvek od Tal- » úte 17. pro 2019 14:00:31

Mape33 píše:
pon 16. pro 2019 23:06:10
Hod mail.... Český manuál pošlu..... Není to sice žádnej zázrak ale mnohé napoví
tu je: mezpravy@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“