Rozdíl mezi EFX8 a Signature 10?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
jiri
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pon 18. zář 2017 8:43:01

Rozdíl mezi EFX8 a Signature 10?

Příspěvek od jiri » pon 18. zář 2017 9:02:27

Dobrý den,
obracím se na zdejší znalce s prosbou o pomoc. V současnosti používám mixpult Yamaha MG10XU, který mi již nedostačuje korekcemi. V neděli jsem měl zapůjčen MG12XU a Soundcraft EFX8. Na plné čáře to vyhrál právě ten Soundcraft. Bohužel už jej jde málokde sehnat, teď se vyrábí Signature model (zvažuji 10tku). Zajímá mě kvalitativní rozdíl mezi Signature 10 a EFX8. Počet vstupů a korekce vidím sám, ale nepoznám jaká je třeba efektová jednotka - potřebuji jeden Hall na zpěv. Na EFX se dá pěkně nastavit na Signature je ovladačů méně a ještě jsou ty efekty spřažené Hall&Chorus, Hall&Delay....zajímá mě, jestli ty druhé efekty Chorus a Delay jde nějak vyrušit?

Děkuji za rady. Jinak zbytek řetězce je Yamaha Tyros 3, Yamaha apx 500, Shure Beta 87,58, Samson Auro x12d 2x, Samson D1200.

PS: Vím, že ty Samsony nejsou moc ok. V přímém porovnání s JBL EON 315 je poznat neodym na JBL a bůvíco v Samsonech. Zvažuji je vyměnit za RCF 712. Měl jsem dříve RCF 710 v první verzi a hrály fantasticky. Mimochodem máte někdo srovnání, jak si RCF vede v těch novějších verzích, kde se už neodym nepoužívá?

Moc děkuji za pomoc.

S pozdravem Jiří.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Rozdíl mezi EFX8 a Signature 10?

Příspěvek od PeBe » úte 19. zář 2017 9:10:47

Zcela určitě se necítím povolaným, abych mohl komukoliv radit, který mix je lepší, nicméně si dovolím jedno malé doporučení. Rozhodně bych z možných kandidátů nevylučoval malé digitály. O jejich výhodách i nevýhodách již byla napsána i zde spousta slov.
Před habakuk lety jsem začínal s mixem Seak (já vím..., ale každý nějak začínal a tohle bylo před 26 lety), pak jsem měl pár let Yamahu MX12/4. Lepší. Ale... Když děti odešly z domu a bylo víc kačáků, přišel Allen&Heath ZED14 a sotva odehrál ani ne pět kšeftů, přišel Soundcraft Ui12. I přes slib, který jsem dal Zedovi, že ho budu brát na větší akce, kde bude místo na stůl s mixem a rackem, jsem ho již dva a čtvrt roku nevytáhl z kufru ani jednou... Digitál prostě vítězí svými rozměry, váhou, jednoduchostí kabeláže a hlavně vybavením, které i kdybych zaplatil, tak bych ho v racku asi neunesl a když unesl, tak do Oktávky nenaložil... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

jiri
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pon 18. zář 2017 8:43:01

Re: Rozdíl mezi EFX8 a Signature 10?

Příspěvek od jiri » úte 19. zář 2017 9:59:06

Taky jsem na vážkách, zda nepořídit digitál. Ovšem na zvučení jsem sám, vystupujeme v duu s manželkou a ta pozná jen jestli to hraje nebo není falešně, ale středy, basy, středobasy......to je na ní moc :-) Proto by třeba i ten tablet v ruce nebyl marný - mohl bych si obejít sál a výjma svého hlasu bych provedl korekce. Ovšem to je teorie. I tady na fóru některé uživatele nechal UI od Soundcraftu pořádně zpotit na kšeftě a já nevím jestli bych to chtěl zažít. Položím si tablet na klávesy a když budu chtít ubrat hall zpěvačce protože se chystá zpívat rock and roll a před tím zpívala ploužák, kde bylo hallu více a místo toho, abych šáhl na virtuální šavli naskočí na mě tabulka, že Facebook se právě aktualizoval nebo jiná podobná blbost. Navíc otočit knoflíkem na mixu je pro mě pořád rychlejší volba, než ten display. Ale je to velké téma...to uznávám. Ty možnosti digitálu jsou opravdu krásné - moci dát na mikrofon kompresor, hall, + trochu delay a na výstupu ještě jemně doladit na master EQ to je přesně to, co bych rád...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Rozdíl mezi EFX8 a Signature 10?

Příspěvek od exxxi » úte 19. zář 2017 10:24:45

tak neni na svete jen soundcraft. Mackie i Behringer ma pohodlnejsi aplikaci.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
ToMek

Re: Rozdíl mezi EFX8 a Signature 10?

Příspěvek od ToMek » stř 24. črc 2019 11:25:19

jiri píše:
úte 19. zář 2017 9:59:06
Taky jsem na vážkách, zda nepořídit digitál. Ovšem na zvučení jsem sám, vystupujeme v duu s manželkou a ta pozná jen jestli to hraje nebo není falešně, ale středy, basy, středobasy......to je na ní moc :-) Proto by třeba i ten tablet v ruce nebyl marný - mohl bych si obejít sál a výjma svého hlasu bych provedl korekce. Ovšem to je teorie. I tady na fóru některé uživatele nechal UI od Soundcraftu pořádně zpotit na kšeftě a já nevím jestli bych to chtěl zažít. Položím si tablet na klávesy a když budu chtít ubrat hall zpěvačce protože se chystá zpívat rock and roll a před tím zpívala ploužák, kde bylo hallu více a místo toho, abych šáhl na virtuální šavli naskočí na mě tabulka, že Facebook se právě aktualizoval nebo jiná podobná blbost. Navíc otočit knoflíkem na mixu je pro mě pořád rychlejší volba, než ten display. Ale je to velké téma...to uznávám. Ty možnosti digitálu jsou opravdu krásné - moci dát na mikrofon kompresor, hall, + trochu delay a na výstupu ještě jemně doladit na master EQ to je přesně to, co bych rád...
Ani o digitalu neuvazuj jestli si chces fakt vic zahrat a méně se trápit a rešit nerešitelné :D
Poctivy analogy mix + master gate/kompresory a kvalitni bedny (prakticky cokoliv mimo chinaplast toys) zarucuji poctivy a prijemny zvuk vzdy a vsude. Analogove teply a prijemny dozvuk nastavis jednou a nemusis do nej drbat kazdou pisnicku - proste "je to tam" porad. Laciny maly digitál s beznymi DAC prevodniky ti sebere dynamiku, headroom, digitalni nudny, sterilňi a rozplizly a plochy zvuk ti sebere publikum, bo zmrsenou kvalitu cca na uroven mp3/128kb ti dlouho nikdo poslouchat nebude. O rychlosti ovladani ani nemluvim, ale spis v praxi u komplet analog PA uz neni ani co behem kseftu nastavovat - proste to hraje jak ma.. U digitalu budes furt dokola hledat cim spravit zvuk rozjebanej mizernymi digi preampy a DaC prevodniky - nespravis to nikdy, resp. pokud jsi muzikant soucasne tak bez sance.. Vyzkousel jsem dukladne uz asi 6 digi mixu a dekuji, nikdy vice :D

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Rozdíl mezi EFX8 a Signature 10?

Příspěvek od CharlesBass » stř 24. črc 2019 13:58:52

Mě by zajímalo, co Tě vede k tomu, takhle "věcně" reagovat na dva roky staré téma.

A to přesvědčení o natolik zmršené dynamice, že budou účastníci akcí odcházet naštvaní málem již během zvukové zkoušky, v lepším případě až během prvního setu, pramení z čeho???

Nějak si to nedovedu představit. Neexistuje, aby si vyzkoušel 6 digi mixů a mluvil takhle. Ano shodneme se (možná) na jejich praktických nevýhodách a výhodách. O zvuku lze sice velmi polemizovat, ale to i v momentě přímého srovnání! Vítěz bude velmi nejistý, i klasický analog s efektákem plným "legendárních mašinek" nemusí nutně být výhrou na málých až středních akcích.

A už jsem na Tebe tak reagoval, že analog a digitál mají rozhodně velmi společného - a to poměr kvalita/cena. Nehusti nám do hlavy že nějakej pultík za 300€ bude lepší než digipult za stejnou cenu. To už dááávno neplatí, ještě dříve než nějaké digipulty byli. To platilo možná u Dynacordu do r.2000, že to v malém provedení (12 vstupů) byla vynikající mašina srovnatelná headroomem s velikým Midasem....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Rozdíl mezi EFX8 a Signature 10?

Příspěvek od exxxi » stř 24. črc 2019 14:57:18

Vidím to podobně. Takový příspěvek nejspíš píše člověk, pro kterého je ovládání digitálu nad možnosti a k tomu má manželku, která odstěhuje analogový aparát s lehkostí Heleny Fibingerové :D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Rozdíl mezi EFX8 a Signature 10?

Příspěvek od Quicktor » stř 24. črc 2019 16:58:25

ToMek se zřejmě probral z dvouleté zimní letargie ,přiložil uhlí do počítače a nějakým záhadným způsobem spustil internet. To se nedivím, že nemá digipulty rád.
Od tý doby, co mám Ui 24 R ( jedna z prvních verzí) jsem na analog nesáhl a to nejsem jeho tvrdým odpůrcem,jen jsem nenašel důvod, proč z něj vyhánět pavouky.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“