MIDI a jiné ovládání UI mixů

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pát 03. led 2020 11:52:26

[OT]
Damton nabízel layery, které jsou uložené v X-Touch a je jim srdečně jedno, jestli pracují s tím, nebo oním systémem. V podstatě tam jde jen o to, jakou konfiguraci má ten který čudlík na kontroleru.
[/OT]
Původně jsem chtěl jít také cestou nějakého starého iPhone, ale jejich ceny se mi zdají stále trochu dost nadhodnocené, takže jsem nakonec změnil názor a šel do iPadu. Původně jsem, byv stejně neznalým jablečné úrody jako ty, koupil iPad2. Jistě by to zvládal výkonově, ale narazil jsem na problém, že tyto iPady mají 30pinový konektor, na nějž je již téměř nemožné sehnat adaptér na USB. Koupil jsem tedy ještě iPad Air, který má již konektor lightning a adaptér na USB tak není problém. Doporučuji již v úvodu diskuse doporučovaný s USB-F a Lightning-F. Je o něco dražší, než jen s USB-F, ale umožnuje externí napájení v Lightning portu, což je při vícehodinovém hraní sakra přínos. Oba iPady jsem kupoval na www.gigacomputer.cz, kde se mi cena zdála příznivá a co víc, oba iPady dorazily v hyper slušném stavu. Baterky mají slušnou, mnohahodinovou výdrž a displeje nejevily sebemenší známky používání. Pouze ten Air jsem kupoval v kvalitě "B", kdy měl nést známky intenzivního používání... Jediný intenzivní zásek nese jeden roh... :-)
Zatím jsem odehrál s X-Touch dvě akce, přičemž podruhé jsem již layer B používal k ovládání světel a vše fungovalo bezchybně. iPad je trvale u X-Touch a s tabletem s Androidem chodím po sále, kdyby něco... Podobně jsem doma ladil s dotykovým notebookem s Linuxem (Zorin).
Šablony ještě ladím. Něco se mi povedlo stáhnout, ale je to pro nějakou linuxáckou aplikaci a tam jsem na tom jen o fous lépe, než s iOS, takže se musím učit. Nejsnazší bude asi vzít šupleru a měřit... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » pát 03. led 2020 23:35:22

Co se týče spolehlivosti aplikace UI MIDI MIXER (pro ipad a iphone) od programátora Pavla Besedy.
Tak už na ní jedu pár týdnů a ani jedno zaváhání, nebo pád nebo sekanec.
Je to naprosto 100% stabilní. Už tak 15 akcí po min. 3hodinách plného provozu mám za sebou s kontrolerem. Kombinace slušně napsané aplikace a Jablečného hardware je k nezaplacení.
A to jsou akce s plně nabušeným UIčkem - obsazeno 22 vstupů a 8 auxů :-D
Přílohy
IMG_3820.jpg
IMG_3828.jpg

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » úte 07. led 2020 15:01:55

to "BeBe" aktualizace na 1.5.2 už řeší tvůj probém s AUXem....

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » úte 07. led 2020 16:06:57

Díky, zaregistroval jsem to již včera, ale nechodilo mi to. Dnes je všechno jinak a nemám žádný problém. Včera byl vůbec divný den. Zaboha jsem se nemohl připojit s iPadem přes 5Gz k mixu, prý špatné heslo k síti. Dalším iPadem, tabletem s Androidem i notesem s Linuxem to šlo. Přes 2.4Gz to šlo i z toho "hlavního" iPadu. Vyzkoušel jsem všechno, co Google radil, včetně factory settings. Nic nepomohlo, až po asi třetím resetu routeru se to umoudřilo. Tak mě teď čeká nové nastavení aplikace :-)

K autorovi aplikace: Klobouk dolů a díky. Rozhodně nelituji vložených korun :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » ned 26. led 2020 11:02:58

Tak tu máme další aktualizaci, tentokrát pěkně nadupanou...
https://www.youtube.com/watch?v=voI4xfReEJ4

-Presety
-MC mód (Mackie Control) takže v podstatě všechny kontrolery by měli fungovat.
-ovládání těch simulací aparátů na prvních kanálech pro kytaristy
-zobrazení názvů kanálů na displejích X-Touch
a další....

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » úte 28. led 2020 17:33:53

https://youtu.be/2D85BgNRl7M

Jsem plně spokojen :-D , vše co jsem si přál aktualizace 2.0 splnila....

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » úte 28. led 2020 19:24:09

Tak presety jsou skutečná pecka!
Pro pult X-Touch Compact, by se hodila možnost rozsvítit si konkrétní LEDku pro snazší orientaci ve vrstvách.

Čím dál tím víc jsem rád, že jsem začal konzumovat jablka... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

pedro42
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: ned 19. úno 2012 3:55:39

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od pedro42 » úte 28. led 2020 20:20:09

X-Touch (velký) má úplnou sadu Mackie a tedy lze rozsvítit libovolnou LEDku, a to stejnou MIDI sekvencí, jakou posílá příslušný ovládací prvek (tlačítko). Takže zbývá "jen" vysvětlit to aplikaci.

Mackie specifikace postrádá barvičky, takže barvičky scribble stripů nelze měnit přes Mackie, ale jsou na to extra sekvence (X-ctl).

V přiložením souboru vše, co se podařilo vypátrat - nejsem autorem souboru.

Tak ať LEDky svítí :)
Přílohy
Xctl Protocol for X-Touch V1.0.pdf
(442.44 KiB) Staženo 64 x

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » úte 28. led 2020 21:22:15

Tak já doufám že se podaří Pavlovi rozlousknout a zprovoznit v následující aktualizaci barevné podsvícení displejků na X-Touch a to podle barvy kterou mám nastavenou u kanálu v UI24r a budu v sedmém nebi :-D
Bicí žluté, VCA zelené, Zpěvy červeně, no to bude nádhera!
Divím se že takovou aplikaci dávno neudělal soundcraft sám ?

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » úte 28. led 2020 21:30:03

Připevněn hliníkový držáček na iPad, nemohl jsem nikoho sehnat s 3D tiskárnou tak jsem rozřezal hliníkový profil...
2.jpg

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od jarakri » stř 29. led 2020 0:19:52

No super stačí jedna aktualizace a karty se obrací X-touch extender je rázem využitelnější než X-touch compact a navíc s hotovou maskou a displejovými popisy.

Uživatelský avatar
adamis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: ned 27. led 2008 17:12:48

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od adamis » ned 09. úno 2020 21:42:04

Zeptám se trochu laicky: dá se to nějak využít pro zapínání/vypínání efektu na Ui12? Přehrávám MIDI stopu a mám tam naprogramované přepínání a Vyp/Zap efektu (používal jsem na PRESONUS 16.4.2). Doufám, že jsem dotaz položil srozumitelně.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pon 10. úno 2020 8:04:40

Ano, nějak se to dá využít pro ovládání efektu na Ui12... ;-)
Nebylo by od věci, rozepsat se trochu více o tom, co konkrétně chceš s efektem vyvádět a jak to bude zadrátované. Já mám nastaveno tak, že ovládám na třech šavlích hlasitost, panoramu a mute pro reverb, delay a chorus. Podle potřeby si přidávám příslušný efekt ke zpěvu. Panoramu a mute u efektů prakticky nepoužívám a jsou tam jen pro můj hezký pocit, že by TO šlo ovládat :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
adamis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: ned 27. led 2008 17:12:48

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od adamis » pon 10. úno 2020 9:54:38

Ahoj, diky za odpověď. Konkrétně bych potřeboval přepínat typ halu a typ delaye a potom je zapnout/vypnout (MUTE/UNMUTE)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pon 10. úno 2020 12:45:21

Muting půjde, přepínání typu ne. Alespoň prozatím. Předpokládám, že i tuto možnost autor aplikace zahrne do nějaké budoucí aktualizace.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“