MIDI a jiné ovládání UI mixů

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
adamis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: ned 27. led 2008 17:12:48

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od adamis » pon 10. úno 2020 13:42:07

PeBe, to ale znamená mít ještě iPad na převod MIDI signálu? Rozumím tomu dobře?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pon 10. úno 2020 14:21:38

Přesně tak.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
adamis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: ned 27. led 2008 17:12:48

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od adamis » pon 10. úno 2020 14:28:51

To už bych nedal... Zůstanu u MIDI relé, které bude místo "šlapky" vypínat a zapínat efekt. Třeba se v budoucnu dočkáme něčeho chytřejšího.
https://www.tindie.com/products/hotchk1 ... ay-module/

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » pon 10. úno 2020 23:23:49

Když chvilku vydržíš bude verze pro windows. Ipad nebudeš potřebovat.
Cenově by to melo být stejné, jak verze pro Ipad tak verze pro Win.
Pavel na verzi pro win usilovně maká. Sice to asi stabilitu a plnou funkčnost ipadu nenahradí. Je to přeci jenom windows a asi milión různého hardware na kterém ten win běží....
Apple má ty produkty přece jenom lépe vymyšleny do muzikantské brandže.
A Android to je uplný masakr , tam spolehlivě nefunguje skoro nic :-D

Uživatelský avatar
adamis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: ned 27. led 2008 17:12:48

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od adamis » pon 10. úno 2020 23:31:02

Díky za zprávu, ten převodník MIDI/relé je už na cestě, ale tím se nic nezkazí, ten bude stejně umět jenom nahradit pedál. Jde mi hlavně o to, přepínat i typy halů a delayů, takže si rád počkám na Windows ovládání Uíčka.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » úte 11. úno 2020 7:57:56

No, já osobně bych už nikdy (nikdy podtrhuji) nesvěřil nic od zvuku OS Windows a WIN10 už tuplem ne. Není nic horšího, než když windows, které nemají a nebudou mít přístup k internetu, se v půli kšeftu rozhodnou, že potřebují aktualizaci a přeruší veškerou práci a sveřepě trvají na připojení k internetu... Jsem rád, že jsem těch pár peněz navíc za iPad investoval. Ono to funguje. Bez keců a spolehlivě... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » stř 12. úno 2020 9:24:18

Ono na Ipadu můžu dělat psí kusy a nic se nestane, odpojuju a připojuju nazpět Lightning konektor při běžící aplikaci. Ipad klidně usne, a nic nespadne. Aplikace se znovu konektne a nemá s tím sebemenší problém. Jádro Win je postaveno jinak a už z principu s tím odpojením bude mít problém. Usnutí notebooku způsobí asi taky pád komunikace. Na Win to bude znamenat. Restartovat notebook, zapojit USB, zapnout kontroler , počkat na ovladače až se načtou, a spustit aplikaci a dále pokud možno na nic nešahat, nic neusínat, nic nevypojovat :-D a fungovat to bude.

Aplikace na Win se už odlaďuje, nebude to dlouho trvat a bude venku. Ale jak říkám Applí jádro systému je uděláno naprosto jinak a daleko vstřícněji k MIDI a jinému audio/vizuálnímu využití, než Windousí jádro, o Androidu nemluvě to je katastrofa...

Dále se taky těším jestli se Pavlovi povede rozchodit barevné podsvícení displejů na X-Touch, a to podle navolené barvy na faderu v mixu. To by byl velký orientační pomocník!

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » stř 12. úno 2020 10:07:49

Jde mi hlavně o to, přepínat i typy halů a delayů, takže si rád počkám na Windows ovládání Uíčka.
Nejdřív bude muset být tato možnost naprogramována... Zatím je možné zacházet s reverbem a delayem, jako s běžnou šavlí. Ovládat hlasitost, mute, solo, panorama,...
Já to mám nastavené tak, že zpěv jde s nejvyšší možnou úrovní do reverb, delay a chorus. Parametry fektů mám napevno nastavené a nic během hry neměním. Na X-Touch mám na tři fadery naroutované výstupy z těchto efektů a podle potřeby si vyjedu, co potřebuji.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Nivnik

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Nivnik » stř 12. úno 2020 19:40:20

koukám že skoro vše jde nastavit na ipadu s X-touch ale kde je Gain dost důležité, radči bych měl gain místo panoramy :-P

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » čtv 13. úno 2020 8:54:56

Asi by nebyl problém tam přihodit i Gain.
Ale já ho nepotřebuji. A myslím že ani tak 90% zvukařů.
Naopak jsem rád že zůstane skryt na ipadu. Gain nastavuji na začátku produkce a pak do něj nehrabu.

Rozhodil bych si potom AUXy, Gate,Compresor no prostě vše. Během běžící produkce se na GAIN už nešahá. To daleko více upravuju panoramu než Gain. Maximálně když se mení interpret ale ani tam není kolikrát vůbec potřeba.
Ale pokud potřebuješ šahat neustále na gain, popros programátora (Pavel Beseda) aby to tam dodělal. Ale podle všeho tento požadavek od nikoho ze světa nepřišel. Aplikace je přes APP store kupována po celém světě a to by si určitě zvukaři stěžovali že jim něco tak strašně důležitého chybí.
Ale chápu že každý máme jiné požadavky. Já jsem rád že taková stabilní a poměrně vymakaná aplikace vůbec existuje. Před rokem jsem si o tom mohl nechtat jenom zdát :-D

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od gnat » čtv 13. úno 2020 9:59:34

Na ten gain má geniální funkci Mixing Station. Jmenuje se to Re-Gain a funguje to tak, že při ubírání gainu zároveň přidává do sběrnic a upravuje treshold na gate a kompresoru. Škoda že umí jen AH a Behy.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » čtv 13. úno 2020 10:47:44

No teda to bych asi taky moc nepoužíval, aby se potom člověk dohledal kde mu to to přidalo 15db , když mám gain skoro stažený :-D
Mám rád jednoduchost a přehlednost, a podobné fíčury raději nazapínám...
Ale jak říkám ještě že máme každý jiné požadavky a děláme to jinak, potom by na světě byl jenom jeden typ mixážního pultu, jeden mikrofon a to by byla strašná nuda :-D

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od gnat » čtv 13. úno 2020 11:32:53

To není mapované na gain. Je to samostatná funkce s vlastním ovladačem. Moc se hodí, když si kytarista přidá kombo, které nabíráš mikrofonem. Podle mě by to šlo doplnit i do té aplikace na Uička.

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Udoharys » pon 24. kvě 2021 13:09:05

Zdravím, přečetl jsem si diskuzi od počátku. A chci se optat. Jestli funguje ovládání AUXů tak jako na dotyku. Mám konkrétně na mysli, potřebuji poslat kytaristovi do odposlechu, v průběhu koncertu, jiný nástroj. Je to na kontroleru možné?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 806
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pon 24. kvě 2021 13:41:33

Ano to je možné. Snad jediné, co nejde naroutovat na ovládací prvky X-Touch, jsou parametry efektů.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“