MIDI a jiné ovládání UI mixů

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od gnat » úte 21. zář 2021 18:23:45

Super. Zítra na zkoušce hned testnu. Ještě by to chtělo Android verzi.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od gnat » stř 22. zář 2021 10:27:30

Tak jsem si s tím včera trošku hrál a zkoušel namapovat ovládání podobně jako jsem ho měl na kombinaci X-Touch a XR18 s programem Mixing Station. Nějak nemůžu přijít na spoustu věcí. Možná někdo ze zkušenějších uživatelů bude vědět a nakopne mě:
1) jak nastavím ovládání parametrického ekvalizéru ?
2) jak navolím pro jednu funkci 2 ovladače - typicky channel select mám na touch faderu a ještě na buttonu pod kanálem zejména kvůli indikaci ledkou
3) jak nastavím aby se na zamáčknutí encoderu přepínala jeho funkce z PAN na GAIN ?
4) jak nastavím přepínání View Group ?
5) jak nastavím přepínání Send on Faders ?

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » stř 22. zář 2021 20:01:54

Bohužel není to aplikace výrobce tak jako Behri a XR18.
Je to jenom taková pomocná "berlička" aby šlo alespoň nějak trochu ovládat UI24 přes midi Controler.
Když se k tomu Soundcraft nemá, tak Pavel investoval stovky hodin své práce a tuhle aplikaci naprogramoval za což jsem mu vděčný.

Tvé otázky:
1/Nelze
2/Nelze
3/Nelze
4/Nelze
5/ Nelze

Evidentně jsi ten soft. vůbec nepochopil. Co za funkce umožňuje namapovat vidíš. Nic víc nelze!
Takže si namapuješ potřebné encodery, tlačítka, fadery a ty si uložíš do Presetu (jakoby Layeru)
A ten preset si vyvoláš stisknutím namapovaného tlačítka. Takhle mám namapovány 4 Layery (Presety)
1. Kanály 1 - 7 (8 fader Master)
2. Kanály 8 - 14 (8 fader Master)
3. Kanály 15-21 (8 Fader Mastre)
4. VCA/SUB/FX MASTER

Co lze nějak rozumně doprogramovat v limitech midi MC protokolu. Tak o to se Může Pavel pokusit do další verze dodat. Mě splnil požadavek na přímou volbu presetů přiřazeným tlačítkem a zobrazení "metrů" audio úrovně všech kanálů. Já jsem spokojený.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od gnat » čtv 23. zář 2021 10:48:34

Děkuji za odpověd. Aplikace od Behringeru MIDI kontroler neumí. Mixing Station také není aplikace od výrobce a má podobný příběh. Je to také one man show programátora, kterému se nelíbila originální aplikace a chtěl to ovládat přes MIDI. I cenová relace je podobná.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pon 29. lis 2021 12:00:57

Pln bezpříznakové pozitivity se již týden nudím v domácím vězení... ;-)
Když tu najednou v AppStore jiskérka zabavení se... Doslova před pár hodinami byla uvolněna nová aktualizace Ui MIDI Mixer (v. 2.1.18). Díky za ní! Nuda, alespoň na chvíli, končí... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Stanford » pát 29. črc 2022 16:05:05

Principu rozumím, Ipad, Apka, Behringer Extender, nebo jiný DAW kontroler.
Když koupím ty extendery dva, dokážu je spojit a používat jako "jeden" 16 faderový?
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Uživatelský avatar
Miros

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Miros » pát 29. črc 2022 22:44:38

Ne , dva kontrolery neumí

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Stanford » ned 31. črc 2022 12:55:38

OK, takže jedině pořídit něco co má více faderů.
Řešilo se tu i další naprogramování , např fungování EQ, gain a podobně. Nevíte programátor na tom ještě dělá, nebo by mohl něco dodělat na žádost do další verze, nebo je to uzavřený projekt? Kam se to až dostalo?
Ptám se podrobně, protože zvažuju nákup Ipadu, kontroleru i apky a počítám, zda-li by nevyšel lépe už nějaký digi mix pult, zkrátka jestli se to vyplatí pořizovat, při omezených možnostech ovládání.
Jinými slovy desítku za aplle, dvacku za faderport, litr za apku, to je dost peněz a např. X32 Compact už stojí jen o desítku výš. Problém je to, že ten Ui24 je tak zatraceně dobrý a vybavený pult...... Díky za postřehy a rady.
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

pedro42
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: ned 19. úno 2012 3:55:39

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od pedro42 » ned 31. črc 2022 13:38:03

Dej pozor na jednu věc - některé kontroléry s více než 8 fadery se chovají jako více kontrolérů. Mackie control je prostě specifikovaný jako banky po osmi faderech. Například Wing umí fungovat jako Mackie controler (až 24 faderů), ale tváří se jako 3 kontrolery po osmi - tedy má 3 virtuální USB porty pro MIDI data. Tedy mohlo by se stát, že Faderport 16 (či o čem uvažuješ) se bude tvářit stejně a tak by sis vícefaderovým kontrolérem vůbec nepomohl. Nutno před koupí ověřit.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od gnat » ned 31. črc 2022 14:06:28

X32 Compact umí pro ovládání vstupů používat jen prvních 8 faderů. Druhých 8 faderů umí jen sběrnice. Tohle omezení pro mě byl důvod ho nekoupit.

Uživatelský avatar
Miros

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Miros » ned 31. črc 2022 21:06:27

Ano, je to tak. Na více jak 8 faderů zapomeň.
Pokud chceš jet na MC protokol.

Pokud by jsi našel nějaký starý Tascam tuším 2400 a ten měl v midi modu tak by to mohlo jet. Nebo kydby ten Presonus faderport 16 uměl nějaký čistý midi mód a každý fader měl svůj samostatný midi kanál.

MC mackie protokol je omezený na 8 kanálů. A aplikace umí pracovat pouze s jedním připojeným zařízením. Ať už fyzickým nebo virtuálním.

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Stanford » pon 01. srp 2022 0:27:02

gnat píše:
ned 31. črc 2022 14:06:28
X32 Compact umí pro ovládání vstupů používat jen prvních 8 faderů. Druhých 8 faderů umí jen sběrnice. Tohle omezení pro mě byl důvod ho nekoupit.
No ještě je ve hře X32 full, ale to už je fakt ranec, k tomu stage boxy.... ale dělal jsem na něm, jen krátce a pocit fakt výborný
Naposledy upravil(a) Stanford dne pon 01. srp 2022 0:40:53, celkem upraveno 1 x.
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

Uživatelský avatar
Stanford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pát 29. črc 2022 15:54:46

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Stanford » pon 01. srp 2022 0:38:12

Díky za postřehy a zkušenosti, vypadá to, že ten Behr.Extender je nakonec asi nejlepší volba. Cena je nejlepší z motor fader kontrolerů....
A má to někdo rozběhané na PC? viděl jsem že apka je naprogramovaná nejen na Apple ale i na Win
https://www.facebook.com/steel.audio/
Soundcraft, Audix, Mackie

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od exxxi » pon 01. srp 2022 2:54:14

gnat píše:
ned 31. črc 2022 14:06:28
X32 Compact umí pro ovládání vstupů používat jen prvních 8 faderů. Druhých 8 faderů umí jen sběrnice. Tohle omezení pro mě byl důvod ho nekoupit.
Pokud myslíš ovládání sebe, tedy přímo práci na x32, tak samozřejmě jde použit všech 16 šavlí na inputy. Konkrétně to používám na Produceru.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pon 01. srp 2022 7:44:27

Já osobně bych po svých zkušennostech šel jen do "plného" X-Touch (mám Compact), Ty dva litry rozdílu v ceně už tak vělkou roli nehrají a pár hejblat navíc se nikdy neztratí... :-)
A na WIN bych se ani nepodíval. Cokoliv budeš k PC připojovat, budeš mít problém zprovoznit. U "Jablka" funguje vše na první dobrou, bez problémů a strachu, že to v tu nejnevhodnější chvíli bude vyžadovat restart... :-) A není nutné mít nejnovější iPad. Já jsem koupil repas iPhone SE (1.generace) za tři a půl litru a běhá to jak z praku :-)
Přílohy
xtouch.jpg
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“