MIDI a jiné ovládání UI mixů

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Udoharys » pon 24. kvě 2021 14:12:44

PeBe píše:
pon 24. kvě 2021 13:41:33
Ano to je možné. Snad jediné, co nejde naroutovat na ovládací prvky X-Touch, jsou parametry efektů.
Super. Už jen to barevné rozlišení. Za mne by stačilo jak je na UI neutrální barva - jednotlivé vstupy, AUX - žluté, modré - ovládání intenzity effektů a jsem spokojen.

Co se týče effektů. Tak mně třeba stačí když budu moci ovládat jejich intenzitu a možnost natapovat si tempo.

Ještě mám dotaz. Není lepší si připlatit a zakoupit Behringer x-touch nebo compact? Zdá se mi, že se používá verze extender na youtube. Ale, že x-touch i compact má možností (tlačítek) víc. Nebo je to jedno a pak záleží jak si co kam namapuji?

A poslední dotaz. Jak je to s ovládání na x-touch se světly? V tomto vlákně jsem četl, že to lze. Možno poskytnout nějaký bližší postup? Máme v kapele tato blikátka:https://www.thomann.de/cz/stairville_cl ... system.htm

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pon 24. kvě 2021 16:02:57

X-Touch Compact vs X-Touch...
Já mám kompakt, ale dnes bych šel do "plného", lákala by mě tam ta možnost displejů. Extender mi přijde trochu, jako chudý příbuzný, ale zase má ty displeje :-)
Světla řídit lze, ale chce to asi trochu toho bastlení. Já to mám tak, že layer 1 u toho kompaktu mám pro ovládání mixu. Mám to o hodně snazší, protože ovládám jen Ui12, takže se na vrstvu vejdu se vším z toho našeho mini cirkusu, včetně výstupů z efektů na faderech, pravá strana (otočné ovladače) mám nastaveny pro AUX1 a 2, hlasitost podkresu z USB a úroveň signálu za sluchátek, posílanou do počítače s Music Visualization pro ovládání světel. Tlačítky mohu zapínat/vypínat přehrávač, spouštět nahrávání a listovat v předvolbách. Layer 2 pak je vyhrazený pro světla, pro manuální zásahy do jejich nastavení, kdy nastavuji PAN/TILT čtyř wash hlaviček a dvou spot hlaviček. Ovladači napravo nastavuji COLOR, GOBO, SPEED,... u spotů. Do světel mi kecá ještě KORG NanoStudio, zapojený do X-Touch, na kterém si nastavuji předvolené pozice spotů a které se dají vyvolat stisknutím tlačítka na X-Touch. Tlačítka mezi PAN/TILT slouží k vyvolání jednotlivých chase v Music Visualization. Aby to s počítačem fungovalo a navíc bezdrátově, mám na iPadu nainstalované CubasisLE, které se starají o příjem MIDI eventů. V PC pak musí být nainstalovaný prográmek rtpMIDI, který se v MV tváří, jako MIDI vstup, komunikuje s iPadem a předává tyto eventy ke zpracování. Z PC pak mám vvyvedený USB>DMX512 převodník a hned za ním Wireless DMX vysílač. Mám dvě rampičky, na kterých jsem do LED PARů napevno zabudoval Wireles DMX přijímač. Mám tak usnadněné tahání kabelů na minimum :-)
V případě zájmu bych mohl přiložit nějaké obrázky, pro lepší představu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Udoharys » pon 24. kvě 2021 20:07:09

U mne již delší dobu bydlí UI24. Co se týče ovládání mixu. To jsem pochopil. UI - Ipad - soft - Behrouš x-touch. Náš zvukař chodí po place nebo sedí na sudu s Ipadem. Ale přeci jen je snazší někdy chytnout za kliku.

Nu, jak jsi to popsal, jen z polovic vím vocas go. Pár obrázků by se šiklo. Myšleno ke světlům a jejich ovládání.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » úte 25. kvě 2021 14:16:56

120635.jpg
120051.jpg
draty.jpg
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » úte 25. kvě 2021 14:18:13

120148.jpg
120131.jpg
120108.jpg
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » úte 25. kvě 2021 16:10:47

Programátor aplikace UI midi mixer pro apple , chystá nějakou novou verzi kde má být zobrazení i audio LED metrů u každé kliky, takže taky dobrý pomocník. Poté jsem si ještě přál jestli by šlo každému presetu (layeru) namapovat tlačítko na jeho vyvolání to by se mi líbilo.
Jinak ano Compact je takový chudý příbuzný a nemá v podstatě žádná volná tlačítka na nějaké namapování čehokoliv. Teď mám Presonus fader port 8 . Ale uplný ideál by to bylo s WAVES FIT (https://www.thomann.de/cz/waves_fit.htm) kdyby to stálo polovinu a komunikovalo přes MIDI protokol

to PeBe - máš to opravdu vymazlený....

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Udoharys » úte 25. kvě 2021 17:02:11

Díky, vypadá to zajímavě a promakaně :wink: Teď už tomu rozumím, teda co se týká zapojení. Pouvažuji minimálně o tom behringerovi. Ale co se týká ovládání, mám trochu obavy z jablek :( K ovládání UIčka používám starý yoga tablet s androidem. Zpočátku spoleh, ale v poslední době se to občas sekne. A jelikož neočekávám z polomrtýchvstání, tak
router do mixu a výměna za nový tablet nebo IPad mne zřejmě nemine. Samozřejmě 5,4 Ghz. Jedeš na 5,4 Ghz, je to pásmo spolehlivé?
Naposledy upravil(a) Udoharys dne úte 25. kvě 2021 17:58:09, celkem upraveno 1 x.

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Udoharys » úte 25. kvě 2021 17:20:39

Damton píše:
úte 25. kvě 2021 16:10:47
Programátor aplikace UI midi mixer pro apple , chystá nějakou novou verzi kde má být zobrazení i audio LED metrů u každé kliky, takže taky dobrý pomocník. Poté jsem si ještě přál jestli by šlo každému presetu (layeru) namapovat tlačítko na jeho vyvolání to by se mi líbilo.
Jinak ano Compact je takový chudý příbuzný a nemá v podstatě žádná volná tlačítka na nějaké namapování čehokoliv. Teď mám Presonus fader port 8 . Ale uplný ideál by to bylo s WAVES FIT (https://www.thomann.de/cz/waves_fit.htm) kdyby to stálo polovinu a komunikovalo přes MIDI protokol

to PeBe - máš to opravdu vymazlený....
Tak wawes to už je jiná liga :D Fadeport je taky možnost, o které jsem uvažoval. Jen má jen jeden kroutící element a ten je asi společný pro všechny kanály.. Což bude větší nárok na součástku než element na každěm kanále zvlášť jak to má behringer.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » úte 25. kvě 2021 18:01:47

Díky za pochvalná slůvka. Pochopitelně nejsem ješitný, takže je mi to jedno... :-D :-D :-D

Za vším stojí má lenost a snaha o co možná největší zjednodušení stavění a především balení. Dlouhý výpadek jsem vyplnil laděním světel, takže jsem něco vyházel, něco dokoupil a hodně dobastlil. Nejčerstvěji to jsou dělitelné rampy, na kterých jsou světla napevno a jsou uloženy v transportních case. Zatím to má jedinou stinnou stránku. Nevím, jestli se mi to vejde do auta... :-D
IMG_20210302_172344[1].jpg
Co se týká iPadu, také jsem z něho byl trochu nesvůj a dodnes nevím pořádně co a jak. Jelikož ho mám však, jako jednoúčelový stroj pro přenos dat od X-Touch, zvládl jsem rozchodit ty dvě apky a víc nepotřebuji. Každopádně má iPad jednu obrovskou výhodu. Je jeden jediný pro celý svět a pokud programátor něco napíše a odladí a Apple mu to schválí, funguje to bez chyby na celém světě. Bez pádů, bez kolizí...

O možnosti vyvolat konkrétní layer, konkrétním tlačítkem, jsem také kdysi psal autorovi, že by to bylo fajn. Není to sice nic, bez čeho bych si nedokázal představit život, ale bylo by to jistě přínosné.

2.4GHz vs 5GHz. Jedu v obou pásmech. iPady jedou na 5GHz, tablety na 2.4GHz a již hodně dlouho jsem nezaznamenal jediný výpadek o kterých se zde dříve dost psalo. Maximálně tak, když jdu s plackou na záchod... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od mifune » úte 25. kvě 2021 18:35:04

Ta "kysňa" na ty hlavy je fakt parádní =D> =D> =D> =D> teď se zrovna zabývám osvětlením - zvuk jsem si už vyřešil, ale v osvětlovačce su v začátku a bez "světýlek" to není ono...

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Udoharys » úte 25. kvě 2021 18:58:20

Jo kisňa je to fajn, ale ta logistika, nezávidím :D nám naštěstí pro to domácí pinkání stačí ku světlům dodávaný kufřík. Jen už stopem nikoho nevezmu :D

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » úte 25. kvě 2021 19:37:35

No, rád si "dělám radost" kupováním nových hraček... :-) Při nejhorším si holt koupím větší auto... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Udoharys » úte 25. kvě 2021 22:00:38

Mám radostí plnou zkušebnu :D Ale letos nic. Tedy zatím. Kdyby ano, vypadá to na efektivnější ovládání zvuku a snad i světel. Ale ovládàní světel, - daší pc hw, vysílače, přijímače... to bylo už hodně finančně náročné. Dívám do toho plánku od PeBe, ty bezdráty od světel by šly použít i na odposlechy nebo dokonce hlavní bedny, že? Nezkoušel to někdo?

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Udoharys » stř 26. kvě 2021 1:42:02

Oprava. To se netýká dmx vysílač - přijímač, ale výrobku jménem Xvives U3 - https://www.thomann.de/cz/xvive_u3_micr ... system.htm

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » stř 26. kvě 2021 7:32:20

Dovybavit světla zas tak drahé není. Nejdražší je Music Visualization, to je bez diskuse, pak už to tak děsné není. Program zvládne v naprosté pohodě i něco, co má pod srdcem ixpéčka. V mém případě je to mini Acer se sedmičkami z E-Bay za tisícovku. Dříve jsem to jel s lumprtem, který měl procesor Pentium M, dvě giga na ramkách, vykuchanou klávesnici a odpojené víko s monitorem. Makalo to mnohem spolehlivěji, než když jsem to zkusil s notesem s i5, šestnácti gigama na ramkách a desítkami... Pultík KORG jsem koupil také na E-Bay asi za tři stovky, protože měl vytržený mini USB konektor (naletoval jsem tam napevno kablík a jede). iPad mám také z druhé ruky, tuším, že za pět litrů, tedy když pominu, že jsem nejdřív koupil za trojku iPad2 s třicetipinovým konektorem, pro který jsem nesehnal kameraadaptér. Ten teď slouží pro courání, namísto nějakého Lenovo tabletu. DMX přijímače/vysílače, 5V zdroje a podobné nesmysly jsem nakoupil na "Alíku" doslova za pár korun. To se nám ale od července prodraží... :-( Pak už to chce jen trochu vybavenou dílnu, bastlířského ducha a nebát se vyvrtat díru do nového světla :-)

S bezdrátovými lajnami také koketuji, ale odrazuje mě doba práce na nabití. Většinou udávají "až 5 hodin", takže čtyři a naše "týdadýda estrády" trvají šest až sedm. Navíc bych se bál jakéhokoliv výpadku. Když vypadne mikrofon, je to blbý, ale furt dělá rámus všechno okolo, ale aby bylo hrobové ticho, to je děsná představa :-) Z uvedeného uvažuji tedy spíše jen o bezdrátech na mikrofony, ale zde je faforit víceméně jasný. K Sennheiserům pasuje zase jenom Sennheiser :-) Koupil jsem prozatím na zkoušku, pro takové ty svatební kecaly laciný bezdrát, ale ještě nebyla příležitost to otestovat. A asi to jen tak brzy nebude, včera jsme zrušili akci o prvním červnovém víkendu... :-(
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“