Si Expression (2)

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od blaha » sob 24. lis 2018 18:32:12

8 samostatných sendů půjde u digitálu těžko, tak jak si to představuješ. I když budeš mit nad klikama knoby, a šlo by to přiřadit, půjde tam buď jeden, nebo druhý efekt.

Můžeš si to ale rozdělit, sólový zpěv 1 efx, vokály 2. efx, sólové nástroje 3 efx, delay 4 efx. Na delay lze i přidat další efekt. Maj to dokonce tak blbě, že si ho můžeš zacyklit.

Navíc efekty jsou Post Fader, tzn. jakmile přidáš hlasitost, přidá se ti k té klice i Hall a opačně.

Nějak si nedovedu představit, že bych najednou při mixáži ubíral hlasitost hlavního mikrofonu a zároveň ho doháněl efektem. Přistupuju k tomu, tak, sejmout věrně zvuk kapely a přenést ho publiku, s jemným dokrášlením efektem. Jinak k efektové vrstvě je fakt rychlej přístup, zmačkneš jedno tlačítko a taháš efekty.

DIspleje jsou 100% fajn, protože se neztratíš ve vrstvách. Pochopitelně pro přepisování není moc času, taky to u většiny vstupů nedělám, ale mám na fesťáky nějaký setup, třeba 1-9 bicí, 10 basa, 11,12 kytary, 13-16 klapky, ac. g., seq, apod, většinou tam mám připojené DI, 17-22 zpěvy (druhá řada na SB), pak rezervy, porty a bezdráty z pódia si dávám odzadu 29-32. Tak to mám i popsané a většinu nástrojů si připojuju na podobné vstupy, takže nepřepisuju, nebo třeba jen dva kanály.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
exxxi-neprihlasen

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od exxxi-neprihlasen » sob 24. lis 2018 23:15:49

Efekt jde zacyklit a taky jde poslat do dalšího efektu. To je úplně boží na psychedelický kytary.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od CharlesBass » ned 25. lis 2018 0:25:55

No právě. I když sem se zeptal na něco jiného, dozvěděli jsme se to, že když dva dělají totéž není to totéž :-) Zádrhel je v tom že většinová práce s hallem se da dělat dobře jak analogove tak digi, ale výše zmíněný způsob jen analog. Vtip je v tom že je sice proveditelný ale nikterak přínosnější, než ten námi nastíněný "většinový" způsob. Teď když to podal opravdu věčně to již víme. Nehledej v tom útok, každý máme svoje koleje, ale u digitalu se to budeš asi muset naučit jinak. Tak jak to jejich výrobci udělali podle zpusobu práce většiny uživatelů.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » ned 25. lis 2018 0:51:29

For CharlessBass:
to máš pravdu, asi lze i ty displaye používat již jako presety a dle tomu přiřazovat na stageboxu nástroje... to má asi logiku..:-) Ikdyž, občas Tě vykolejí skupina typu "nadoraz", "Šlapeto" s asi 60 dechy, valchou, atp...:-D ale asi to tak fungovat může...

K efektu.. Jasně, také mám pochopitelně efekt post...:-) Ale celkem běžně používám jak přidávat efekt a ubírat hlasitost... No a ty knoby mi pomohou, klidně tu sólici nebo foukačku dohalím zpěvovým halem, s tím žádný morální problém nemám...:-)

Já asi pořád nechápu ten "většinový " způsob, když chci přidat hall jen na jeden zpěv. ne na ostatní... A často v každé sloce na jiný... To musím buď do jiné vrstvy (sendy Fx) a nebo si 5 klik v hlavní vrstvě zabrat sendy Fx...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od mkarr » pon 26. lis 2018 16:18:57

Mára_V Já jsem nezmiňoval Yamahu jako něco co by se snadno ovládalo, ale jako příklad toho, že na ní jde něco, co bych čekal že půjde i na jiných pultech. Totiž hodit si na display zobrazení sendů do efektového AUXu a ten send ovládat enkoderem zatím co šavlí korigovat suchý signál ze stejného vstupu, když jsi zvyklý tak pracovat. No a na nějakou uživatelsky definovatelnou klávesu si hodit tu obrazovku se sendy do auxu, aby se snadno vyvolávala.

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » pon 26. lis 2018 16:57:51

Jj, to by bylo asi docela dobré řešení, pokud to u toho pultu jde......:-)

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od thomas » úte 27. lis 2018 0:12:05

Určite to ide práve u X32 - selectnutý kanál si posielať enkódermi do auxov. Na veľkej X32 sú na to dedikované enkódery (prípadne ďalšie v sekcii Assign), na Compact/Producer tie pod displejom.

Ak hľadáš možnosť postaviť si škálovateľné riešenie, tak pri súčasných cenách X32 by som určite neváhal. Rack na malé akcie, alebo ako stagebox k veľkej X32 alebo Compactu, v prípade potreby doplniť o S16 alebo SD16. My sme to takto vyskladali pred pár rokmi (Compact + Rack + SD16) a nemá to chybu, dnes sa to celé dá navyše kúpiť o minimálne 30% lacnejšie.

O Si Expression by som už dnes neuvažoval najmä kvôli chýbajúcim displejom, absencii možnosti jednoduchého nahrávania (stereo a multitrack) a takmer nepoužiteľnej aplikácii na ovládanie monitorov.

A čo sa týka prechodu z analógu, tak podľa mojích skúseností s tým pri moderných digitáloch problém nie je. Základom je, aby si človek zvykol na SELCT a potom už správny poťák nájde :-)

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od betaron » úte 27. lis 2018 8:01:55

U mixpultu A&H Qu-24 je přidání efektů hall, echo do několika šavlí, v tvém případě vokálů, řekl bych ještě snadnější či rychlejší, nežli u analogu (v mém případě A&H GL2400).
Protože tento link pročítám, schválně jsem si teď při sobotním zvučení dvou kapel s mixem Qu-24 vyzkoušel. Je to jednoduše prosté: vokály 1 až 4 mám na šavlích 1 až 4. Na pravé straně vedle tahového potenciometru L+R jsou tlačítka Fx1 až Fx4. Stisknutím tlačítka např. Fx2 – echo, přepnou se vrstvy a motorizované fadery jednotlivých šavlí se přesunou do poloh, které jsem si třeba už dříve aktivoval - hal, echo.
Nyní, pokud mám na levé ruce všechny čtyři prsty, chytnu všechny čtyři kliky a potáhnu tolik, kolik chci slyšet blamáže, ozvěn. Pak se opět vrátím do standardu stiskem tlačítka L+R nad master Volume.
Rychlé, jednoduché, efektivní…

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » úte 27. lis 2018 10:30:14

For Thomas:
co se Expresion týká, určitě by byl s stageboxem, tedy s kartou, trerá multitrek umožňuje...:-) Co se apky na monitory týká, možná se ptám blbě, ale to si fakt necháváš od muzikantů hrabat do odposlechů..? Pokud mají In Eary tak Ok..ale normá,ně, na jevišti bych se tedy fakt bál, že mi to rozhoukají....:-)

For Betaron, to co popisuješ je přepínání vrstev, což sice určitě rychlé je ale raději bych se tomu vyhnul, půjde-li to...:-) Nicméně, jak jsi s tím Qučkem spokojený..? Hlavně po zvukové stránce... Můžeš to srovnat s tím GLkem, já mám GL 2200 (což je v podstatě shodné s Tvojí GL2400) nerad bych si zvukově pohoršil... Četl jsem víckráte o těch Qu čkách, že výšky nejsou takové ty "hezké nadýchané"... Spíše trošku tvrdé a syntetické...?? Jaké jsou Tvé postřehy prosím..?? A co efekty..? Dělám především akustickou muziku a právě průzračnost zvuku je pro mne dost důležitá, včetně např u Soundcraftu Lexiconských hallů...:-)
Dík za info :-)

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od betaron » úte 27. lis 2018 16:45:01

Qu24 mám teprve od poloviny minulého měsíce, na nějakou zasvěcenou recenzi ještě není ten správný čas. Zatím jsem tímto pultem zvučil 2x cimbálovku, ve které ovšem hraji na kontrabas. Takže z difuzního pole odhadem a zpětné posouzení některého z muzikantů ze sálu, osm mikrofonů.
Až teď uplynulou sobotu to bylo s plnou parádou – Qu-24, CAT5 kabel 30m, Stage Box AR2412, Swissonic Basic Router, zesilovače digitály PKN a Kobble. Zvučil jsem punkové kapely (legenda E!E Příbram)
Mám pocit, že celkový sound byl oproti analogové cestě signálu jaksi brilantnější, čistší. Předpokládám, že se u datového kabelu neprojevují signálové ztráty, jako na klasickém páráku. V mém případě používám u analogu multikabel Belden s konektory Neutrik, ale vím, že na 30-ti metrech tam a zpět, útlum signálu prostě je.
Na akci jsem přijel s dostatečným předstihem, abych si vše v klidu nastavil a prověřil, nachystal pět monitorových cest. Naprosto famózní je ovládání mixpultu na dálku (prozatím jen chytrým telefonem) z podia. Během tří až pěti minut jsem byl schopen natahat do monitorů, jaký signál ten který muzikant chce slyšet v odposlechu. Oproti štelování a dohadování se od mixpultu, rozdíl nebe a dudy.
Nejsem si jistý, jestli analogový A&H GL2400-24 (ač kvalitní mixpult) společně s efektovkou – kompresory, ekvalizéry - ještě někdy na produkci vytáhnu. Včetně 40-ti kilového páráku, s tím je vždycky hrozná oštara. Nynější zjednodušení a urychlení instalace je prostě markantní. O balení po produkci ani nemluvě, CAT5 datový kabel 30m na cívce váží přesně 2kg a jeho smotání s poza stolů zpět na cívku je otázka dvou minut.
No a co se týká těch „syntetických výšek“. Déčkové zesilovače PKN používám osm roků s analogovými pulty. Pamatuji, že mi to tehdy zahýbalo ušima, změna oproti AB zesilovačům. Chtělo to prostě trochu upravit výšky ekvalizéry a zvyknout si. Dnes už se mi to jeví normálně :wink:

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Aleš » stř 28. lis 2018 10:28:36

betaron píše:
úte 27. lis 2018 16:45:01
Mám pocit, že celkový sound byl oproti analogové cestě signálu jaksi brilantnější, čistší.
Stejný pocit jsme mívali s jedním kolegou vždy na akcích, které ozvučoval a kde jsem měl na svoji kapelu svůj pult.
Šlo o Soundcraft Si Ex 1 versus analog Soundcraft Two, aparatura Renkus-Heinz. Stejné sály, stejná pódia, stejné mikrofony, mnohdy i stejná nástrojovka, kapely různé. "Digitální" zvuk byl jiný, jaksi čitelnější, dojem byl veskrze pozitivní.

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » čtv 29. lis 2018 10:05:53

To mne docela překvapuje, TWO bych řekl, alespoň dle výbavy atd.. že byť analog, tak je v potravním řetězci vysoko nad SiEx 1...:-) No, zajímavý postřeh...:-)

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Aleš » pát 30. lis 2018 12:54:29

To taky může být tím, že ten (levný) digitál zanáší do zvuku nějaký svůj charakter, kdežto analog jej přenáší věrně. Je to jako s použitím nějakého exciteru - když se to nepřežene, tak výsledný dojem může být lepší než originál, ale s věrným přenosem to nemá nic společného. Ovšem výsledný dojem rozhoduje.
Ten rozdíl analog vs. digitál byl postřehnutelný, ale nijak zásadní, oboje samozřejmě hrálo dobře.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od CharlesBass » sob 01. pro 2018 1:16:21

ANO. Je to tak. Málokdo uzná, že 100m káblu (starýho 5-x let) prohnanýho přes 8-10 konektorú(starý 5-x let) , a 1-3 kusy +/-5-20 let starý mašiny(mix,effect,procesor) může mít zvuk horší, než prostý sterilní (levn) digitál + 10m káblu a 4 konektory.

Nikterak teď DIGI neobhajuji. Analog je můj učitel .. a/ale ...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » ned 02. pro 2018 1:14:10

For Aleš: To by asi mohlo hrát roli... že tam je nějaké uchu příjemné "domršení" signálu...:-) to by mohlo být vysvětlení...:-)

For CHarles Bass: jako jedna z teorií by to možná šlo, nicméně, nemyslím si že by to hrálo nějakou zásadní roli... Sice, ca 100 m kabelu to v součtu bude, 10 od mic, pak 30 párákem tam, do racku, z racku, 30 párákem zpět... ale bavíme se o tom že v podstatě vše jde v symetrii, něco tam a vše zpátky v linkové úrovni... průběh signálu v kabelu věk neovlivní, snad koroze na konektorech ale pokud používáme konektory v kategorii "Neutrik" nebo cokoli slušného, často se zlacenou povrchovou úpravou, nemělo by se to v těchhle frekvencích projevit... Přeci jen se bavíme o 20Hz-20KHz.. V anténní technice coaxem tahám někdy i 100 m satelitní mezifrekvence (2150 mHz..). tam už jsou útlumy značné... (24-30 dB/100m) ale na nižších frekvencích, třeba na 860 mHz už je to jen 16 dB/100m, na 47mHz 8 dB/100m... podle téhle "křivky" by na 20.000Hz útlum měl být v podstatě minimální... Bohužel nemám nějaký kalibrovaný NF měřák, abych to mohl prověřit... moje měřící technika začíná na 5 MHz...:-( ale tohle je fyzika, ta by měla fungovat... Spíš, by tam mohla útlum tvořit kapacita kabelu.. Ale ptávě to by mělo být do značné míry vyeliminováno tou symetrií.....

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“