Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Static
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. led 2021 19:14:41

Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od Static » pát 09. črc 2021 8:46:26

Dobrý den, měl bych prosbu o radu, prokousávám se a seznamuju s UI24r, i když pokroky jsou, nejde to úplně rychle...
Jsme folková kapela v pokročilejším stádiu i věku (45-55), začali jsme používat in-ear odposlechy. Jelikož jsem jeden z muzikantů (baskytara), ovládání mixu je na mě. Jde mi o to, že chceme mít všichni v uších reálné nastavení zvuku, co jde do PA, abych mohli reagovat a provádět případné změny, jde v zásadě jen o hlasitosti jednotlivých šavlí. Udělal jsem z AUX 1+2 stereo výstup, zkopíroval jsem do nich nastavení všech vstupů celé mixu, co jde do hlavního PA, do teď je vše OK, jenže jakmile provedu nějaké změny na šavlích do PA, tak do odposlechu se změna v reálu nepromítne, musel bych opět zkopírovat mix do AUX. Potřeboval bych, aby se změny jednotlivých vstupů do PA přenesly i do AUX, abych měl přehled, co se děje v PA. Asi se takto odposlechy úplně nedělají, ale nám to tak všem vyhovuje a hlavně potřebujeme mít přehled v uších o tom, co jde dopředu. Vím, že když vezmu signál ze sluchátkového výstupu, že toho docílím, ale rád bych použil pro toto AUX. Taky nevím, proč mi nereaguje potenciometr na sluchátka na předním panelu mixu, musím jít do nastavení v tabletu a tam posuvníkem hlasitost do sluchátek ovlivním, ale ten poťák nereaguje, asi jsem něco někde po..., ale nevím co. Předem děkuju za jakoukoli případnou pomoc. Pokud by se našel někdo, kdo by mi všeobecně poradil a konzultoval se mnou po telefonu pár dotazů, budu moc rád.
Roman

KarelS
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 31. črc 2021 9:36:12

Re: Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od KarelS » sob 31. črc 2021 9:45:56

Dobrý den, ve směrování mixáku jde nastavit posílání stejného signálu jako jde do PA i do Aux, ale pak už není možné upravovat hlasitost a ekvalizaci sluchátka v mixu, jedná se jen o zkopírování signálu.

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od atrakce » sob 31. črc 2021 13:58:26

Prepnout na šavlích dané auxy na post, a nastavit fadery všech šavlí do aux na 0dB - jednotkový zisk, popř. všechny stejně. Pak aux kopíruje 1:1 nastavení do master...
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od Návštěvník » pon 02. srp 2021 18:57:53

V tomto případě bych si udělal matrix z L+R a poslal do uší....

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od Robert » úte 03. srp 2021 21:35:06

Přiklonil bych se k předposlední verzi a zachování AUX, je tak možná dodatečná korekce úrovní oproti masteru a výstupní procesing, i když ten je asi i při přepnutí AUX do módu MATRIX.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od Návštěvník » úte 03. srp 2021 23:16:58

Je nesmysl přepínat 20 auxů a nastavovat 20 faderů, aby měl totožný signál ve sluchátkách, když to jde na pár kliků matrixem.
Dodatečná korekce úrovní jednotlivých vstupů oproti masteru je v tomto případě nežádoucí.
Procesing matrixu je totožný jako na auxech.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od Robert » stř 04. srp 2021 11:03:05

nastavení faderu na 0 dB je jeden dvojklik proti klice, nastavení POST /PRE je jeden klik

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od Návštěvník » pát 06. srp 2021 13:09:43

Robert: Nechápu, jestli chceš mít za každou cenu pravdu nebo o co ti jde. #-o
nastavení faderu na 0 dB je jeden dvojklik proti klice, nastavení POST /PRE je jeden klik
To je sice pravda, ale obojí musíš vynásobit 20 vstupy, tzn. minimálně 40 kliků.
Matrix vyrobíš cca na 3-4 kliky.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od Robert » sob 07. srp 2021 10:24:36

Proč preferuji to co preferuji? Protože kapela může po pár akcích zjistit, že je tahle cesta slepou uličkou a bude se vše předělávat. Většinou je nevyhovující všem vše shodné co jde do PA. Proč by to tak nepoužívala většina kapel? Odpovím si sám. Protože se většinou každý musí slyšet mírně víc, aby byl schopen kontrolovat a korigovat sám sebe. Navíc si myslím, že byť o něco složitější nastavení, ale principiálně správné na začátku je větší přínos, než jednoduché řešení bez možnosti dalšího rozvoje.

Static
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 12. led 2021 19:14:41

Re: Soundcraft Ui24r - ovládání v reálu a poslech z PA do AUX pro in-ear

Příspěvek od Static » sob 07. srp 2021 11:08:14

Děkuji všem za příspěvek, jsem na tu práci s mixem trochu levý, bohužel, pokud by to šlo, moc prosím někoho o konzultaci po telefonu, že by mi to někdo vysvětlil a já bych to rovnou zkusil v přímém přenosu na mixpultu, myslím že cca 10-15 minut hovoru by mohlo stačit. Nezůstanu nic dlužen za pomoc a ochotu. Pokud byste někdo byl ochoten, můj email uvedu níže, tam bysme si předali kontakt na telefon atd., mě by to opravdu moc pomohlo...
Předem díky a díky vám všem za ochotu mi pomoct.
Roman
static@volny.cz

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“