Yamaha ProMix 01

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Ajzy

Yamaha ProMix 01

Příspěvek od Ajzy » úte 16. lis 2010 16:04:28

Zdravím, lidi, prosím vás, mám možnost koupit docela levně Yamahu ProMix 01, nemáte s ním někdo zkušenosti? Vím, že má 16 monošavlí, jednu stereo, je docela chudý na auxy a výstupy atd, ale hlavně mě zajímá, jaký má převodníky, jak je na tom se spolehlivostí atd. Použití počítám jako premix, do zkušebny a menší akce. Díky za odpovědi. Ajzy.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha ProMix 01

Příspěvek od blaha » úte 16. lis 2010 19:40:58

Jen ze zvědavosti, to myslýš tu co je na Aukru?
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Yamaha ProMix 01

Příspěvek od Návštěvník » úte 16. lis 2010 19:52:54

Jo, tu. Už jsem jí vzal... Nicméně názory mě zajímají dál. Vím, že konektivita nic moc, ale využití pro ní mám.

Andre
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pát 07. pro 2007 15:25:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha ProMix 01

Příspěvek od Andre » čtv 18. lis 2010 11:15:11

Ahoj,
pořídil jsem si tenhle mix z druhé ruky letos na jaře na takové amatérské zvučení. Mé zkušenosti (podotýkám, že se vztahují pouze k účelům silně amatérské práce) jsou takové, že po zvukové stránce je to dobrý pult s celkem mizernou výbavou.
Předzesilovače a převodníky jsou dobré. Při srovnání s Behringerem řady UB a Yamahou řady MG, se kterými jsem pracoval předtím, je po zvukové stránce o hodně dál.
Velmi dobře se mi pracuje s korekcemi (3x, plně parametrické), kde každá byť sebemenší změna je znát. Efektovou jednotku také považuji za povedenou, i když z ní v zásadě používám pouze reverb. Navíc jsou v pultu zabudované 3 dynamické procesory routovatelné buď na jakoukoliv šavli, nebo na výstupy (tzn master a auxy).
Chvilku trvalo, než jsem si zvykl na ovládání, teď se mi s ním už pracuje dobče a netrvá to zas o tolik déle, než u analogu.

Co je ale velkým nedostatkem, je vybavení výstupní sekce. Velmi postrádám výstupy z grup, přes které jsem u předchozích pultů posílal všechny zpěvy naráz na kompresor. Ve chvíli, kdy tři dynamické procesory nestačí (kompresor na master, pro několik zpěvových mikrofonů, kopák, dechy, atd..., gate pro virbl, atd...), tak se nedá svítit. Šavle nejsou vybaveny žádnými inzertními body, grupa se nedá vytáhnout, takže se ani nedá dodatečně připojit další procesor.
Nedostatečný je i počet Auxiliary výstupů. Mně třeba bohatě stačí dvě monitorové cesty na podiu, potřeboval bych ale ještě alespoň jeden linkový výstup pro samostatný mix, když chci vystoupení zaznamenat na rekordér (v mých podmínkách se málokdy výstupní mix shoduje s mixem pro nahrávání - mám slabý aparát a zvučím malé akce).

Jen tak na závěr - konečná bilance srovnání Yamaha Promix 01 s mou dřívější sestavou (Yamaha MG 16/4 + Alesis3630 + Alesis MicroverbIII + Behringer FBQ 6200 + rack)
+ v zásadě vše co jsem měl dříve ve dvou bednách (case + rack) mám teď pouze v jedné bedně, navíc odpadá kabelování mezi mixem a rackem
+ kvalitnější předzesilovače, celkově bohatší a čistší zvuk
+ větší počet mikrofonních vstupů
+ plně paramertrické a citlivé korekce na šavlích
+ plně parametrický ekvalizér na výstupu s Q do 1/6 oktávy (není potřeba tahat navíc ekvalizér na master)
+ 4 grupy
+ možnost ukládání scén (tj veškerého nastavení s výjimkou zisku u předzesilovačů)
+ možnost ukládání presetů ekvalizéru
- žádné inzerty
- žádné výstupy z grup
- žádné direct out (u předchozího pultu jsem si je udělal z inzertů)
- pouze 2 auxiliary výstupy

Když to vezmu kolem a kolem, tak na amatérské účely a do zkušebny je to velice dobrá mašinka. Na vážnější zvučení nebo do studia už to moc není.

Snad ti to pomůže. Přeji hodně štěstí.

Andre

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Yamaha ProMix 01

Příspěvek od Návštěvník » čtv 18. lis 2010 19:30:45

Díky moc, přesně takhle to vidím já. Jako hlavní mix nic moc, na předmíchání podle mého stačí, asi mi nejvíc bude vadit nedostatek auxů a vůbec žádný inserty. Potěšil jsi mě srovnáním s MG sérií, tady si umím udělat představu. Přesně jak píšeš, na amatérské zvučení a do zkušebny.

pjordanek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. zář 2008 11:07:13

Re: Yamaha ProMix 01

Příspěvek od pjordanek » pát 19. lis 2010 18:22:48

zdravím,
používal jsem ProMix asi 5 let, pravda nebyl nový
potom se na jedné šavli neúnosně zvýšil šum, na další brum, a při spárování dvou šavlí začaly tyto samovolně sjíždět do -∞.
na svůj věk nic fatálního.
přešel jsem na novější 01v -bohatě vybavený, ale komplikovaně ovladatelný.

pavka
pjordanek

Uživatelský avatar
mpmusic

Yamaha ProMix 01

Příspěvek od mpmusic » čtv 04. říj 2012 15:13:03

uvazujem kupit tento mix na konferencie,je ho mozne rysirit...dakujem

Andre
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pát 07. pro 2007 15:25:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Yamaha ProMix 01

Příspěvek od Andre » čtv 04. říj 2012 16:53:24

mpmusic píše:uvazujem kupit tento mix na konferencie,je ho mozne rysirit...dakujem
Rozšířit nejde... leda na dvě šavle napojit další mix. To se ale bavím o verzi Promix 01 (ne Promix 01v).

Uživatelský avatar
jiskrabk

Re: Yamaha ProMix 01

Příspěvek od jiskrabk » pon 18. lis 2013 15:28:55

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na doporučení... chci v kapele vyměnit mix (máme cca 3 roky starý Behringer).

Peněz není na zbyt a tak se dívám po mixu z druhé ruky. Zaujal mě v bazaru Yamaha Promix 01, ale nevím zda je lepší vzít tento starý "profimix" nebo novější z levnějších řad např. Mackie CFX12 MKII nebo Soundcraft EFX 12?

Cenově to vychází +- na stejno...


Díky za informace.
Jirka

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Yamaha ProMix 01

Příspěvek od KamilV » úte 19. lis 2013 7:53:31

Označit v dnešní době ProMix 01 za profi je trochu divočina. Díval ses na "vybavenost" toho pultu?
Pokud přemýšlíš nad levným digitálem, podívej se po Mackie, pokud máš ipad.
Jinak bych to řešil menším analogem, jak píšeš. SC nebo AH. Spíš podle vybavenosti, nějaké zvukové dramatické rozdíly v této cenové kategorii nečekej.

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha ProMix 01

Příspěvek od djducato » pát 15. dub 2016 21:08:53

Zdravím.. Viete mi poradiť ako tento mix resetovať na základné nastavenia..? Proste vymazať s neho všetky uložené presety, atď.. Ďakujem..

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“