dálkové ovládaní yamaha 01v

  • Reklama
  • DEMO 15
pjordanek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. zář 2008 11:07:13

dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od pjordanek » čtv 06. říj 2011 12:15:52

potrebuji ovládat notebookem yamahu 01v bezdrátově na 20-30m.
má někdo zkušenost s takovým řešením, existuje nějaký softwarový ovladač speciálně pro yamahu, nebo nějaký univerzální.
midi bezdrátový přenos nebude problém, to jsem již někde viděl.
potřebuji ovládat fadery, korekce, kompresory a auxy.
pjordanek

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od janek » čtv 06. říj 2011 14:42:02

Toz,

na zaciatok: napis presne aky pult - stary 01V alebo novsi 01V96 - je v tom trochu rozdiel.

Softver - tovarny (od Yamahy) Studio manager. Podporuje skoro vsetko, strasne zle sa pouziva, funguje.
na yamahaproaudio.com si najdi instalacky, a potrebujes: MIDI driver, Studio Manager Host, a editor pre tvoj pult (cize 01V96 editor alebo 01V editor, podla toho co mas). Funguje na XP, & aj zevraj aj na macu - neskusal som.

Su aj ine softvery (airfader, stagemix) ale nepodporuju 01V, skor LS9. Pripadne su nejake ine, ale stratil som prehlad (pogoogli, popozeraj na youtube)

Hardver: su viacmenej dve moznosti:
- konvertor midi -> wifi, midi -> ethernet + wifi router, pripadne usb->wifi / usb->ethernet + wifi router
- jeden notebook pri pulte, pripojeny cez usb + wifi router a VNC/remote desktop z druheho notebooku na prvy. tato druha moznost je stabilnejsia, ked stratis spojenie, studio manager bezi dalej, nemusis znova inicializovat.


Da sa s tym urobit jednoduchsie veci, ale je to pomale a nepresne. Skusal som aj s tabletom, a stale to nie je ono.

Na auxy ti pomoze SendsOnFaders (http://www.checkcheckonetwo.com/" onclick="window.open(this.href);return false;) ale aj tak ziadna slava.
Bez SOF sa to lepsie nastavuje ked si otvoris okno s nastaveniami kanalu. Pozor, ked kliknes na aux potak bez toho ze by si potiahol, tak ti vypne dany send. Radost pre muzikantov, ak miesto pridania im zmizne hlas z monitora uplne :)

Tu je par navodov: http://tech.groups.yahoo.com/group/01v96/" onclick="window.open(this.href);return false; prihlas sa popozeraj archiv.

Keby daco, spytaj sa dalej. Moje skusenosti su s 01V96, ale malo by to zhruba fungovat aj s 01V.

pjordanek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. zář 2008 11:07:13

dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od pjordanek » stř 19. říj 2011 23:55:56

pro 01v není editor, pouze 01V96VCM...V2...a novější
ale každopádně dík za obsažnou odpověď.
pjordanek

pjordanek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. zář 2008 11:07:13

dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od pjordanek » stř 01. úno 2012 9:28:40

tak jsem to zkusil jinak:

pořídil jsem si novější 01v96, pro kterou není problém stáhnout potřebný software(Studio manager a editor).
Zkusil jsem system WIDI od CME pro bezdrátový přenos MIDI. Jednu WIDI X8 jsem propojil párem MIDI kabelů přímo s yamahou, do notebooku jsem použil WIDI XU (usb).
Zatím to funguje, i když ne na 100%, tímto spojením nelze (zatím) synchronizovat knihovny. Doufám, že najdu nějaké řešení i pro tento problém. Zatím to řeším propojením usb kabelem před zvukovou zkouškou, načtu si knihovny a dál pokračuji přes WIDI.

zdravím

Pavel
pjordanek

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od Michal » ned 03. úno 2013 16:17:01

Ahoj,

snažím se nějak rozdejchat dálkové ovládání mixu 01v96vcm a nějak se mi nedaří. Mám na zkoušku pučený tablet s androidem. Myslel jsem, že tím tabletem budu dálkově ovládat notebook, připojený k pultu. Nahrál jsem si do tabletu remote rdp lite 4.0.3 a nějak se mi nedaří přihlásit na notebook s Win XPpro. Pak jsem ješte zkusil Team viewer a tam to pro změnu chce nejaké ID partnera. na Noťas jsem si nainstaloval VNC server - teď si nejsem jistý názvem ale podle návodu slouží pro připojení vzdálených PC.

No ale hlavně mi jde o to, že pokud nějaký ten soft rozchodim, dá se přes vzdálenou plochu (přes ten tablet) ovládat přímo dotykem dané fadery? co jse zatím viděl, tak se spíš dotykem ovládá kurzor myši a tak to je celkem složité.

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od Michal » ned 03. úno 2013 18:26:50

tak jsem rozchodil teameviewer. Je to pěkné ale přes tablet ovládám prstem kurzor myši....nevýte o nějakém jiném prográmku nebo provedení, kde bych danou věc ovládal přímo dotykem? a né že na ní najedu kurzorem a budu ji ovládat

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od zblebt » ned 03. úno 2013 18:40:23

Teamviewer se da prepnout na funkci primym dotykem, podivej se do nastaveni. Na iOS to jde urcite, android asi nebude jiny. Ovsem, takovou presnost, abys to mohl pouzivat primo nebudes mit. Videl jsem to pouzivat s mysi pripojenou do USB portu, asi nejlepsi reseni.

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od Michal » pon 04. úno 2013 21:32:06

Tak hledám a hledám a nenacházím.... ještě jsem aplikaci nainstaloval na nějaký dotykáč od Samsungu (mobil) a bohužel stale to nemůžu najít v nastavení . Ještě budu pátrat a třeba to někde najdu.

Asi to dálkové ovládání není zrovna luxusní, s tím tak nějak počítám. Zvuk budu stále ovládat přes mix ale taky chci vyběhnout na podium a přidat muzikantoj do odposlechu, to co zrovna potřebuje.Někdy mě příjde, že si nejsou schopní říct co vlastě chtěji. Nakonec to dopadá, že lítám mezi mixem a pódiem přidávám, ubírám, ladim a někdy i naladim :-D

Tablet mám zatím jen půjčený.Pokud to funguje pod Applem, tam možna koupím ten....no uvidim

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od zblebt » úte 05. úno 2013 11:52:07

To ze to jde s applem lip rozhodne netvrdim, protoze jsem to nezkousel. Jen jsem rikal, ze teaviewer lze ovladat i primym dotykem.

Nastaveni (iPad vpravo dole ikonka ozubeneho kola)
Input method -> touch interaction

John
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 27. bře 2013 21:42:11

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od John » stř 27. bře 2013 22:11:56

Kde bych sehnal o1v editor pro Yamaha Studio Manager ? Lze jej přidat přes GTRC - Generic Total Recall Component. Je to vývojový manažer od yamahy pro tvorbu aplikace pro vizualizaci jakéhokoli zařízení komunikujícího přes MIDI. Po instalaci je zde již několik ukázkových zařízení včetně starého o1v, jak je vidno i z obrázku této konverzace:
http://www.sninety.com/forums/showflat. ... ed&sb=4&o=
Nikde jsem však tento software nemohu najít a stáhnout.

Další možností je C-Mexx C-Console 01V, ten také nemohu nikde najít.

Pro Sonar 2 byla vytvořena knihovna by Chris Boucher:
http://www.chrisboucher.com/cakewalk/01v/
Což je už taky hodně zastaralé a nevím zda by to bylo funkční.

Našel jsem iphone a android aplikace pro řízení o1v přes wifi:
http://www.youtube.com/watch?v=1OIaPCdYjoY

Nikde však není software pro řízení s obyčejného notebooku ? ? ?

Jestli někdo máte editor o1v do yamaha manažeru nebo nějaký software pro pc, tak by mi to moc pomohlo.

Honza

Uživatelský avatar
vlada

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od vlada » čtv 28. bře 2013 12:15:57

yamaha jde ovládat ipadem nebo iphonem také takto:



Jsou potřeba jen midi kabely, ipad/iphode a Missing link

John
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 27. bře 2013 21:42:11

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od John » pát 29. bře 2013 18:45:52

Ano, missing link jsem objevil také, to je asi poslední věc co jsem zapomněl zmínit. Přesto průhlednější by bylo použít Studio Manager od Yamahy s editorem o1v, který byl dostupný na internetu přes GTRC manager.

Já stejně nevím jak by to fungovalo dejmetomu s tím missing linkem. Ten by mi zpřístupnil ovládání o1v přes wifi. Ale co ten software který bych měl na pc nebo na ipadu ? Musel bych si vytvořit v nějakém programu uživatelské rozhraní (GUI) a přes něj se napojit na wifi a pomocí nějakých příkazů ovládat o1v. Dejmetomu že bych znal příkazy MIDI pro přímé ovládání o1v, ale jak to ovládat ještě přes další mezičlánek a znát ty komunikační příkazy to fakt netuším... Leda že bych měl přímo software o1v vytvořený pro missing link, ale já mám stejně jenom normální notebook bez dotykové obrazovky...

Honza

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od Michal » ned 02. čer 2013 12:31:20

Hele chlapaci, neporadil by mi nekdo s timto programkem TouchOSC. Mam ho nainstalovany v ipadu a na NB rozjety server Stereoscope. No a Ipad mi nenachazi prave ten server. Zato server Ipad vidi. asi mam nejakou botu v siti. Ma s tim nekdo zkusenosti?

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od Michal » úte 04. čer 2013 7:27:49

Tak uz jsem to rozchodil :D a funguje to. Zkousel jsem i Android ale ten se nespojil. Ipad funguje OK

Uživatelský avatar
hlujan

Re: dálkové ovládaní yamaha 01v

Příspěvek od hlujan » pon 08. črc 2013 1:21:47

Zdravíčko pánové,

s 01v si hraju teprve chvilku, každopádně tohle byla věc, která mě poměrně zajímala, takže jsem se tomu snažil přijít na kloub. A kupodivu se, alespoň částečně, povedlo.

A ve výsledku je to poměrně snadné. Mám Samsunga s Gingerbread Androidem, jen mobil, ale po několika hodinách bastlení je to funkční.

Pro samotné zapojení používám nějaký kabel USB-MIDI, tam není moc co řešit /aspoň myslím/, do telefonu jsem si z obchodu s aplikacemi stáhnul aplikaci Wireless Mixer. V její nápovědě jsem našel, že je k funkčnosti potřeba program DSMidiWifi (je tam odkaz). Tenhle prográmek zajistí přenos příkazů z telefonu do notebooku (win 7) a jejich překlad do MIDI jazyka. Více-méně nic složitého. :-D

Noťas i telefon se musí připojit do stejné wifi sítě (dost často si beru vlastní wifi router, aby se do sítě, ve které mi má běhat toto spojení, nenabourával někdo další, vyhnu se tak problémům s padajícím připojením, přístup na internet stejně během hraní nepotřebuju)

Samotné nastavení 01v je trošku složitější, chce to čas.

Pod tlačítkem midi na mixu jsem si najel na stránku s příkazy, je to taková tabulka kde se píše, co který kanál dělá, není to až tak složité. Tam se dá inicializovat. Mix se spojí s telefonem. Pak jsem postupně mačkal, tahal a sledoval, co pohyb na telefonu udělá s mixem. Potěšilo mě, že mix sám ukáže kanál, se kterým se pracuje, prostě tam přesune kurzor. Pak už to šlo ráz na ráz...

Když jsem v telefonu chtěl aby fader označený Channel 1 dělal totéž jako když fyzicky zatáhnu za fader 1, stačilo zatahat v telefonu, kurzor v mixu se přesunul a vcelku jednoduše jsem z nabídky v jednom /tuším ze 4 okének/ vybral, co chci aby to dělalo. /Píšu ten návod z hlavy, kdybyste měli nějaké dotazy, klidně pište./ Tímto způsobem se nechá prakticky jakémukoli čudlíku, posouvátku nebo obrázku v aplikaci přiřadit činnost, kterou mix udělá.

Iniciační tabulka /to znamená soubor příkazů pro danou situaci/ se nechá tak jako spousta jiných věcí uložit do paměti mixu, takže pak není problém s jejím znovuvyvoláním. S největší pravděpodobností by se to dalo i zazálohovat, ale tak daleko jsem ještě nedospěl.

Co se týká aplikace, je na každém z případných zájemců, aby vyzkoušel sám. Nevýhodou aplikace je to, že se nedá v ní přepínat tak jako na mixu (myslím tím home, aux 1-4, effect 1-2, apod.) bohužel, s tím se nedá moc dělat. Řeším to několika iniciačními tabulkami, a přepnutí mezi nimi mi dává možnost ovládat to, co zrovna chci.

Pro někoho možná složité, jinému to snad pomůže.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“