Yamaha 01V & externé procesory - zapojenie ?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Tobi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 31. led 2013 21:23:54

Yamaha 01V & externé procesory - zapojenie ?

Příspěvek od Tobi » pát 01. úno 2013 19:00:05

Dobrý deň,
rád by som poprosil niekoho so skúsenosťami, ale aj s dostatočnou dávkou trpezlivosti (som amatérsky muzikant, ktorý kapelu aj zvučí – hráme: svadby, zábavy, plesy; nástroje: keyboard + workstation, basová gitara a saxofón/trúbka) ohľadom možnosti prepojenia Yamaha 01V a externých "zariadení", ktoré máme k dispozícií.

Konkrétne by som chcel poprosiť o spôsob zapojenia týchto zariadení:

1./ Yamaha 01V & Sabine GRQ 3102 & DBX 1046 (repro aktívne RCF ART)

očakávanie:
a./ využitie Sabine, ako eliminátora spätnej väzby (aj keď "chytáme" spätnú väzbu málokedy, občas sa to však stane - chcem(e) to maximálne eliminovať) ... Myslím si, že by sa to mohlo zapojiť na výstup z mixu LR OUT do LR IN Sabine / LR OUT Sabine do akt. reprobední (?)
b./ využitie DBX (v súčasnosti skôr, ako "farebná hudba" v racku) - viem, že Yamaha 01V má možnosť nadstaviť kompresor na každej šabli individuálne (rád by som poznal Vaše najčastejšie - všeobecné odporúčanie a poznatky nadstavení z praxe na bežnú pop muziku, predovšetkým na spevové mikrofóny (uvedomujem si, že jednotný "etálón" neexistuje a ani objektívne nemôže existovať pre množstvo premenných faktorov ...), tiež na basovú gitaru (kolega občas "brnkne" dôraznejšie (ako je potreba), vrátane dychov (mikrofóny: 2x Shure SM 58, 1x Shure Beta 58A, AKG C 419-dychy)

2./ Yamaha 01V & t.c.helicon VoiceWoks (používam ho na môj mikrofón, pričom ho používam v 2 alternatívach - 2.1 spev ďalších hlasov riadené cez MIDI (key & midifile & MIDI OUT/IN); 2.2 nožný prepínač ON/OF & program (nadstavená tercia a kvintakord v príslušnom dure/mole...)

očakávanie (či skôr otázka):
Je možné VW zapojiť s Yamahou 01V tak, aby VW bol "živý" na všetkých spevových šabľach na mixe čím by VW moholi využívať aj kolegovia z kapely v zmysle uvedeného používania (viď.2.1, 2.2) ?
Šiesty zmysel my hovorí, že by sa to teoreticky možno dalo nejako zapojiť tak, ako niektorí zapájajú externý efekt (hall, echo ...) do mixu (insert, aux ?)
Ak sa to dá, strašne rád by som Vás poprosil o presný postup, ktorý by pochopil aj technický nie veľmi zdatný muzikant ... 

Prípadne viac aj na privátny e-mail (vlado.cado@gmail.com) ...

VOPRED ĎAKUJEM ZA VÁŠ ČAS, RELEVANTNÉ INFORMÁCIE A OCHOTU POMOCŤ INÝM !

S pozdravom
Vlado

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“