"ducking" na 3630

  • Reklama
  • DEMO 15
Nick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned 19. lis 2006 21:28:59

"ducking" na 3630

Příspěvek od Nick » stř 21. bře 2007 23:30:24

Nevíte, jak správně zapojit kompr. Alesis 3630, abych mohl používat tzv. "ducking", neboli řízení dynamiky signálu (v tomto případě stereo, hudba) přítomností/nepřítomností jiného signálu (mikrofon)?

A nastavení - řídí se to nastavením gejtu? Role attacku a tresholdu je mi jasná.

Lukaso
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22. led 2006 23:03:53
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso » čtv 22. bře 2007 16:29:59

Pro toto zapojení je potřeba mít na mixu Subvýstupy
Příklad:
Do subvýstupů 1-2 si naroutuješ stereo signál, kterej chceš ztlumovat.
Do subvýstupu 3 si naroutuješ mikrofony.
První kanál kompresoru zapojíš do Insertu subvýstupu 1, druhý do insertu subvýstup 2, výstup ze subvýstupu 3 zapojíš do sidechain.
Gate nepoužiješ, zapneš Sidechain a aby to pracovalo jako STEREO.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

"ducking" na 3630

Příspěvek od Jose1 » úte 26. kvě 2009 9:31:40

Ještě snad možná potřeba dodat, že ten aux, co bude řídit comp. vstupem sidechain, je potřeba celkem dost vyhulit, aby to vůbec chodilo dle představ......

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

"ducking" na 3630

Příspěvek od frantik » úte 26. kvě 2009 9:54:33

Jestliže ten ducking bude řídit jediný mikrofon lze do sidechainu Aleše poslat i direct-out z šavle, do které je zapojen tento mikrofon, pokud je teda direct-out na pultu k dispozici. Výsledek duckingu bude záviset na tom, zda je direct-out zapojen před nebo za fader. Také je možno poslat direct-out z mikrofoní šavle do linkového vstupu další volné šavle, tu nechat staženou a její direct-out pak poslat do side-chainu Alešovi, takže není třeba připravit se hned o celou 3. podskupinu. Takto lze pak upravit úroveň signálu v širokém rozsahu a hlavně jsou tu k dispozici tónové korekce na šavli, což umožní ducking dále vyladit podle vkusu.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

"ducking" na 3630

Příspěvek od Jose1 » čtv 28. kvě 2009 17:38:11

frantik
Taky dobrej nápad. :D

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

"ducking" na 3630

Příspěvek od TomasVv » čtv 28. kvě 2009 19:01:29

Jestli jde jen o CD a mikrofon, tak bych skupiny vubec neresil, kompresor do insertů na vstupu a mikrofon vybocit pomocí AUXu do SideChainu...
Dělám, co mě baví.

djskeleton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 20. srp 2009 10:26:35

"ducking" na 3630

Příspěvek od djskeleton » ned 22. kvě 2011 23:21:21

Takže chápu, že to může byt zapojeno nějak takhle?
Obrázek

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

"ducking" na 3630

Příspěvek od blaha » pon 23. kvě 2011 0:26:14

Ne, vstup SIDE CHAIN, je pouze ovládací, přes něj žádný zvuk dál neprochází.

Takže pokud by jsi chtěl použít kompresor pro automatické ztlumení hudby při mluvení do mikrofonu, tak jak už tu bylo napsáno. Mikrofon do mixu a normálně ho pustit dál.
CD/MD/PC buď do mixu a do Insertů kde je připojeno zapojit kompresor (Input a Output). Nebo, pokud mix Inserty nemá, zapojit zdroj hudby do Inputu kompresoru a z Outputu kompresoru pak do mixu.
No a pak u vstupu, kde je zapojen mikrofon, buď z Direct Outu, nebo z Insertu (upraveným kabelem s TRS jackem s proklemovaným TR) to vytáhnout do Side Chain na kompresoru. Pokud nemí pult ani DIR OUT, ani INS, tak je ještě šance poslat si to po jedné AUX sběrnici, natočit do ní jen mikrofon a výstup toho AUXu připojit do Side Chain kompresoru. Stačí to pak zapojit na první kanál a kompresor přepnout do stereo módu.

Pak by to mělo fungovat, že hraje hudba a jakmile se promluví do mikrofonu, mluvení projde mixem jak do beden, tk přes odbočení "řekne" kompresoru, že teď má zabrat, čímž stáhne hudbu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

djskeleton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 20. srp 2009 10:26:35

"ducking" na 3630

Příspěvek od djskeleton » pon 23. kvě 2011 9:36:26

Je mi to strašně trapné, nikdy jsem zvukařský mix pult neviděl, krom obrázku. Krásně jste to tu rozepsali, připadám si fakt jak pořádné jelito, ale jak by to bylo zapojené u mixu TAPCO 120? Obrázek
. Kdyby jste mi to napsali jak to udělat. A ještě jedná otázka... Jelikož jsem DJ a mám DJský mix pult, dá se to taky nějak napojit? ten Alesis? nebo to musí jít přes zvukařský pult? inač ten můj mix pult je DN-X120, musel bych si kvůli alesisu kupovat i nějaký zvukařský, dejme tomu Tapco 120. Děkují moc za vaše odpovědí

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

"ducking" na 3630

Příspěvek od OK2MDK » pon 23. kvě 2011 10:40:39

denon tyto výstupy nemá.
Pro ostatní pozor, když zapnete na stereo ten kopresor, není dáno který sidechain je řídící, ale ve druhém musí být zapojen "nezapojený" jack.
možná by v nejhorší šl ovyrobit kabel kalhotky a takto to nakrmit ten alesis, ale nevím...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

"ducking" na 3630

Příspěvek od blaha » pon 23. kvě 2011 11:34:59

U toho Tapca je to zrovna ten případ s AUXem, normálně smíchat + nastavit u vstupu s mikrofonem AUX a z AUX SEND to dovést do SIDE CHAIN kompresoru.

U Denonu nic takového není a "kalhotky" na mikrofonní úrovni asi taky fungovat nebudou, nejspíš by se musel použít mikrofonní předzesilovač, mikrofon připojit do něj a z XLR výstupu připojit do pultu a z TRS na SIDE CHAIN kompresoru.

Pozor, ale to vše platí pokud máš jen jeden zdroj muziky, pokud budeš míchat ze dvou, musel by jsi mít kompresory taky dva a ovládfací signál ještě dál dělit.

Ale proč tovlastně řešíš, když ten pult má přímo přepínač u ovládacích prvků mikrofonu, kde v nastaveni TALKOVER, se při mluvení do mikrofonu všechny ostatní signály utlumí o 20dB, alespoň tedy podle návodu.

http://www.denondj.com/Assets/DImages/P ... ?ts=053038" onclick="window.open(this.href);return false;
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

"ducking" na 3630

Příspěvek od OK2MDK » pon 23. kvě 2011 16:08:26

to blaha, ke kalhotkám, toš to by bylo to samé, jako když někdo rozdvojí v stageboxu natvrdo bez traf na monitorák a FOH, nebo sem to z různých diskuzí zle pochopil?
vim že je to prasárna, ale mohlo by to slouzit

djskeleton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 20. srp 2009 10:26:35

"ducking" na 3630

Příspěvek od djskeleton » stř 25. kvě 2011 16:06:29

TO blaha:
Ten mix sice má Talk Over, ale funguje to tak, že když přepneš do Talk Over, hudba se ztlumí, což mi je na prd... Potřebují automatický Talk Over, který když promluvíš, musí se hudba automatický ztlumit. Takto to umí mixy typu Behringer nebo Denon, ale vyšší řady, až kolem 40 000 a to já nepotřebují. Jsem DJ, vůbec nemám tušení jak to všechno funguje, zatím už vím jak zapojit ty mikrofony a chápu, že Side Chain je pouze pro impuls aby Alesis začal fungovat, že má ztlumit hudbu, ale jsem fakt asi jelito... netuším do které zdířky zapojit Side Chaine myslím do mixu. Psali jste něco o AUXU, ale co a jak moc tomu nerozumím. Děkují za podrobné vysvětlení. Alesis mám objednaný, ted nějaký mix, zřejmě si koupim toho Tapca. Potřebují na nejvýš 2 mikrofony ovladat. Spiše nastavit a jít se věnovat kočkám :D

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

"ducking" na 3630

Příspěvek od KamilV » čtv 26. kvě 2011 8:08:12

Sidechain propojíš s FX Send kabelem TRS-TRS. Žlutý potenciometr AUX Send (na mixu vpravo nad master faderem) necháš pro začátek tak, jak je na obrázku. Žlutý AUX na každé šavli, kde budeš mít mikrofon, nastavíš podle potřeby tak, aby to fungovalo. Odhadum to bude někde na "třetí hodině".
Pokud kompresor nebude zabírat, můžeš přidat tím žlutým knoflíkem nad master faderem.

djskeleton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 20. srp 2009 10:26:35

"ducking" na 3630

Příspěvek od djskeleton » pát 27. kvě 2011 8:40:15

TO Kamil: Děkují za podrobný popis zapojení. naprosto tomu rozumím, ted mám jednu otázku. U Alesisu na zadním panelu je strana A a strana B, chápu to jako Leva strana a Prava, čili, kdybych zapojil Side Chain na straně A, fungovalo by to na jedné straně ne? Čili neměl by ten Jackový kabel byt rozdvojeny? u Mixu Jack 6,3 Stereo a u Alesisu to zapojit do Side Chaine do strany A a B? aby to bylo Stereo? Stejně ten zvukový signál budu mít na straně A i B aby to bylo stereově... Ještě jednou děkují za podrobný popis, myslím, že to zvládnu zapojit :)

Odpovědět

Zpět na „Alesis“