Behringer DCX2496

• Reklama
  • Powersoft skoleni 2019
Tudy
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Behringer DCX2496

Příspěvek od Tudy » pon 16. říj 2006 18:01:17

Abych stále "nešpinil" jiná témata, zakládám nové - přímo k tomuto reproduktorovému procesoru:
Obrázek

Loon píše:Já sem s ním (DCX) spokojenej. Používám ho hlavně jako crossover, eq v něm používám taky, pro nastavení před akcí, během akce už na to většinou moc nešahám. Upozorním tě na nectnosti. Uděláš-li zmenu na eq v grafický části, dojde na kratičkej čas ( asi 0,5s) k výpadku signálu. Totéž to dělá při průchodu nulou i když používáš ty nastavovátka vlevo. Další je výkon procesoru. Nastavím-li to triamp s vysokou strmostí dělicích kmitočtů, omezí se počet ekvalizerů (pro mě jich však zbývá dost). Na tý simulaci si to můžeš vyzkoušet. Vlastně na muzikusu je na něj dobrá recenze: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes ... opad~2003/ takže to tady vlastně nemusím popisovat.
Díky za info :)
Ty necnosti mi naštěstí vadit nebudou, protiže já ho jednou nastavím a tak už zůstane (maximálně, kdybychom časem ve zkušebně dělali další akustické úpravy...)
Ale uznávám, že na živé zvučení je ten "průchod nulou" dost opruz.
Není možný, že to Uli vychytal nějakou novější verzí firmwaru?

Jinak předpokládám, že používáš pokud možno ten nejstrmější crossover - Butterworthův 48, nebo 24dB/okt.
Ty ostatní jsou tam spíš na návrhy vyhýbek, nebo ne?

Loon
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Loon » úte 17. říj 2006 7:41:59

Ty nectnosti jsem uváděl pro úplnost, mě zas ani tak nevaděj. Před akcí si nastavím nejdřív DCX a pak teprve eq kterej mám před ním a při hraní už používám většinou jen ten eq. Pokud potřebuju doladit při hraní i DCX nastavuju ho těma parametrama vlevo a to se ten problém, kromě průchodu nulou, neobjevuje.
S těma strmostma jsi to trefil správně, tak to používám. A i tak mi zbývá dost eq. na to co potřebuju, i přes to že jich je již k použití méně.
Software v tom mám ten poslední, pokud Uli neudělal úpravu a nezapoměl změnit verzi :D , necelý dva roky.

jb007
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od jb007 » úte 18. bře 2008 22:07:03

Dobry vecer preji,
premyslim o koupi speaker managementu. Jelikoz je to na obcasne akce, tak se divam po tech nejLEVNEJSICH. Googluji nazory na DCX2496 a hodne se lisi, nekdo to chvali nekdo ne. Zajimalo by me, jak moc se zhorsi zvuk po zapojeni tohoto procesoru mezi mixak a zesilovac? Bude to velky velky rozdil oproti tomu, kdyby sel signal ciste
mix - zesilovac?

Toto mi kdosi na mou otazku odpovedel:
Slyšitelný (špatný) vliv na zvuk rozhodně má. Všechno se jakoby "rozpatlá". Vejšky "za dekou", spodky "zakulacený", Výsledný zvuk je divný "chemičák". Hlavní problém je ale spolehlivost. Nikdy nevíš, na který akci ho na začátku neprobudíš, nebo uprostřed akce zamrzne
Mate stejny nazor?
Pripadne muzete vyzkouset zapojit fullrange repro nebo aspon satelity primo a pak s DCX?
PRedem dekuji :shock: .

jardah
Uživatel
Uživatel

jb007

Příspěvek od jardah » stř 19. bře 2008 18:58:37

Tu citaci (výše) jsem psal já. Fakt to nebylo proto, abych machroval a tím se připojil k populární hromadě lidí, kteří na Uliho plivou. Kamarád ho měl a několikrát jsem viděl, že ho startoval na dvakrát. Taky jsem viděl, že během akce zamrznul (zaplať pánbůh nepřestal hrát), ale nešlo nic až do restartu změnit. Pokud jde o zvuk, když to hodně přeženu, vypadalo to, jako když zapneš loudnes na MP3. Cinká to, bučí to, ale furt to není ono... Čím větší strmost filtrů, tím je efekt zřetelnější.
Po odpojení a nahrazení klasickým crossoverem o mnoho lepší. Nezapomeň ale, že mluvím o zkušenosti s jedním kusem, který mohl být podezřelý.

jb007
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od jb007 » stř 19. bře 2008 22:05:36

Ahoj,
jsem rad ze jsi mi napsal. Slysel jsem, ze zvuk to kazi, pokud to poradne zatizis. Pokud to neni zatizene, tak to udajne hraje plus minus fajn.

Bude to pouzivano takto:
- stereo satelit
- stereo basy
- 1x (mono) monitor

Takze delit budu vlastne pouze na 2 pasma.

Tady v te recenzi http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes ... opad~2003/ pisou :

plus
cena
přehledné ovládání
funkce a zvuk
minus
lupání limitéru
výpadek signálu při aktivaci ekvalizéru
nevýrazná funkce dynamického ekvalizéru

Nechapu proc je zrovna v kladu zvuk :shock: , kdyz ho to tak kazi zvuk.
Nebude to treba tim zatizenim? Pri zatizeni delenim pouze na 2 pasma by to mohlo hrat lepe, co si o tom myslite?

Loon
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Loon » čtv 20. bře 2008 20:34:34

Používám ho již asi 5 let a celkem bez problémů. Žádné zatuhávání systému jsem naštěstí nikdy nezažil. Jediný problémek je v poslední době s vypadáváním displaye, ale stačí lehce poklepat a naskočí. Většinou ho ale ovládám přes počítač, tak mi to celkem nevadí.
Zvukově mi připadá v pohodě, ale nerad bych hodnotil, protože nemám možnost porovnání.
Při pročítání výše uvedených příspěvků si uvědomuji, že občas bojuji s takovou lehkou nekonkrétností, filtry používám na max. Skusím si s tím někdy pohrát a bude-li nějaký konkrétní rozdíl, pošlu informace.

safa
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » sob 22. bře 2008 13:34:29

jb007 píše: Nechapu proc je zrovna v kladu zvuk :shock: , kdyz ho to tak kazi zvuk.
... asi to bude tim, ze lidove povesti jsou porad prece jen povesti. Obvykle pochazeji ze sfery lidove tvorivosti, prevypravene retezem tech co pristroj sice neslyseli, ale "taky vedi".

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maly_medved » pon 24. bře 2008 21:49:18

Můj názor : nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci na nejcitlivější místo v aparátu .

Behringera jsem měl. Teď používám DBX 260 ( dá se bazarově koupit za stejnou cenu ) a zvuk je úplně jinde.

Behringer - má možnost digitálu atd. jen " trochu kazí zvuk " :lol:

A jsou samozřejmě lepší procesory ve vyšších cenových kategoriích, tam ale dotaz nesměřoval

Jakub
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub » úte 25. bře 2008 13:26:38

safa píše:
jb007 píše: Nechapu proc je zrovna v kladu zvuk :shock: , kdyz ho to tak kazi zvuk.
... asi to bude tim, ze lidove povesti jsou porad prece jen povesti. Obvykle pochazeji ze sfery lidove tvorivosti, prevypravene retezem tech co pristroj sice neslyseli, ale "taky vedi".
Presne tak, souhlasim se Safou. Behringer je desnej pomlouvan, ale zatim co jsem videl vsemozne zvukare v kazdem racku byl minimalne jeden komponent od Behringera. At uz se jednalo o kompresor, gate, ekvalizer pro monitory nebo proste jen osvetleni, bylo tam neco co melo na sobe napis Behringer. A jak rekl nedavno muj znamy, take zvukar (ale uz jina liga) "Behringer pomuze tomu, kdo nema penize" a je to tak.

...není třeba hrát nahlas...

jardah
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od jardah » čtv 27. bře 2008 17:36:07

Souhlasím, že Behringer je děsně pomlouvaný. Trvám ale na tom, co jsem napsal výš. Má tenhle procesor špatný vliv na zvuk ? ANO ! Odpovídá cena kvalitě ? ANO ! Když budu chtít taxikařit, můžu si koupit Korejce, nebo Bavoráka. V prvním případě dovezu spokojeného zákazníka na 80%, ve druhém na 99%. Každá věc má svoji cílovou skupinu a Behringer si už podle ceny na HI-End nehraje. To je celkem sympatický.

safa
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer DCX2496

Příspěvek od safa » pon 24. srp 2009 0:15:11

Nasel jsem zajimavej rozbor od zahranicnich stouralu:

http://forum.speakerplans.com/inside-co ... 25538.html

I fotky jsou zajimavy... a taky naslednych par diskusnich prispevku o poslechovych testech.

george_58
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od george_58 » pon 24. srp 2009 8:35:20

Jo ten DCX se použít dá, sám jsem ho používal 2 roky. Jenomže 1) zesilovače jdou daleko rychleji do clipu.. nevím čím to je, ale se Sabinou hraje vše hlasitěji (a slyšitelně čistěji) a bez clipu a 2) ty problémy při procházení nulama, některé funkce nepoužitelné.. 3) odpovídá své ceně nejlevnějšímu DSP na trhu.

Patso

Příspěvek od Patso » pon 07. pro 2009 8:03:14

Jak tady kdosi rozumně napsal, behringer poslouží, souhrně vzato za peníze, za které se pořídí.

Taky ho mám, a dlouhou dobu mi sloužil dobře. Dobře je ale za 3. Po záměně za Klark Teknik už nejde couvnout a vrátit se k němu.
Je celkem nesmysl si kupovat vynikající sestavu od mikrofonu až po tweeter, když uprostřed je tento procesor.

Moje postřehy - bez měřáku, čistě práce a zkušenosti.

Průběh přes nulu u EQ a jeho zapínání - 0,5 sec bez signálu. Vem to čert, stejně se během koncertu k němu nedostanu abych tam cokoli měnil. Pokud jsem si dopředu nebyl jistý, tak jsem si tam "připravil" třeba 3-4 úpravy s odchylkou 0,1dB na 4ech parametrech, dva do plusu, dva do minusu a jezdil s nima doleva/doprava kam jsem potřeboval. Vyjímečně stejně, dobrý aparát hraje skoro všude rovně, tzn. bez eq.
Jako skoro každý jsem je používal jako crossover. Funguje dobře
Limitery - zajímavá věc. U Klarka jsem našel, že se dá nastavit průběh limitace závislá od db nebo volt a ještě cosi. Připadne mi, že behringer má něco jako absolutní volty, a že při limitaci lehce obdelníkuje - jako by. Pocit
Range in/out je zárhel. Měl jsem v rukou dva, a rozhodně mají citlivější vstup. Hrálo to v klidu, akorát jsem byl nervózní z toho že kontrolky skoro nechodily, blikaly tak první dvě. A nedalo se to kloudně nastavit. Na mixu -6dB znamenalo 0 na zesilovačích.
SPL MK2 Vitalizer. Průser - nerozumí si to s ním ani trochu, oproti klarkovi, kterýmu je to jedno jak moc vitalizuju :-).
( To je vlastně jediná "EQ alizace" kterou používám )
Spolehlivost - oba dva bez potíží dva roky jedou
Nedávno jej měli na přechodnou dobu v audioteku za 5200,-, za ty prachy dobrý. Za cenu kolem 9000,- je to v hraně, možná už radši PA+. I když to bouchá ten samej Wong, aspoň je na tom napsáno DBX.
Howgh - to byl zase román :-D

Tudy
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tudy » čtv 10. pro 2009 19:46:03

safa píše:Nasel jsem zajimavej rozbor od zahranicnich stouralu:

http://forum.speakerplans.com/inside-co ... 25538.html

I fotky jsou zajimavy... a taky naslednych par diskusnich prispevku o poslechovych testech.
No takže klasika: vyházet operáky, dát tam pořádný a bude to zvukově o dvě třídy výš..

outlinejd
Nováček fóra
Nováček fóra

Příspěvek od outlinejd » sob 20. bře 2010 18:31:35

Použivam Behringera DCX2496 už niekolko rokov a nemožem nan povedať nič zle.Funguje na prve zapnutie,zatial sa nestalo aby zamrzol,je pravda ,že ked porovnam zvuk s DBX 260 tak je rozdiel aj ked vela zavisi od nastavenia .Je pravda ,že tie llupance pri prechode /nastavovani/ tam su ale to nastavenie nerobiš stale a určite nie počas koncertu,tak to v podstate ani nebude rušiť.Je vela zvukarov aj mimo slovenska ktori ho maju a bežne použivaju,za tie peniaze ponuka celkom slušny kompromis.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“