CZ manual na FBQ2496

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: CZ manual na FBQ2496

Příspěvek od maro » čtv 01. zář 2016 19:21:14

Asterix 1 a jinak jsi v pořádku.?
Listen... and enjoy the sound

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: CZ manual na FBQ2496

Příspěvek od MADMAX » stř 09. lis 2016 14:06:02

2 asterix1: tady zas někdo nemá smysl pro humor... jestli sis nevšiml, já jsem taky Čech. Takže se zřejmě jedná o sebehanobení ;-) - Ale jinak díky, klidně mne udej. :-D :-D :-D --- kam se vlastně takovéhle věci hlásí, když už nemáme domovní důvěrníky a uliční výbory? To na mne budeš muset podat trestní oznámení?? Bacha aby jsi kvůli tomu nakonec nemusel utrácet peníze za nějaký kolky!!
MAD

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: CZ manual na FBQ2496

Příspěvek od Petr Z. » čtv 10. lis 2016 0:37:20

No, o stránku zpět je moje nabídka.
Pokud je to pro kohokoliv neakceptovatelné a bude chtít přijít zdarma k manuálu /tedy ukrást jej/, jehož tvorbu někdo musel slušně zaplatit /technická angličtina/, tak bych řekl, že je spíše žalovatelná ta krádež, resp. předání třetím osobám.
Ale jak jsem napsal - je možné zkusit obeslat přímo výrobce, zda jej náhodou v češtině nemá jako kontrolní kopii od distributora, který to překládal pro sebe do ČR, možná se slituje a pošle Vám to.
Ale přímo na CZ distributora bych se raději neobracel. Nejspíše to skončí tak, jak jsem předpověděl - to znamená, že po Vás budou nejspíše chtít nějaký důkaz /fakturu/, že jste přístroj koupil u nich, nebo u někoho, kdo je pověřen sub-distribucí.
Pokud to nebudete moci dokázat, tak Vám možná nabídnou to, co já na předchozí stránce - budou za CZ manuál chtít zaplatit a tuším, že to nebude málo.

Svého času jsem potřeboval od tehdy ještě samostatné firmy CrestAudio servisní dokumentaci pro mixpulty XR20/24, když ještě nebyl volně na internetu a mixy nebyly zakoupeny u MusicData. Ti mne s prosbou o zakoupení servisní dokumentace odmítli jako první a nedostal bych prý ji za peníze ani tehdy, pokud bych mixpult koupil u nich.
No, MD je vůbec taková vypečená firma i s tím jejich servisem...ale to nechme, to je na dlouho.
Z CrestAudio mi odepsali, odkázali mne na jejich servisní oddělení a ti mne slušně upozornili, zdali budu ochoten zaplatit okolo 100USD i s dopravou za naprosto kompletní servisní dokumentaci na XR20/XR24 jak tištěnou, tak na CDR. Ochoten jsem samozřejmě byl, ihned zaplatil a tak o týden později se tu zastavil FedEx s velkou tlustou obálkou, kde byl perfektně svázaný servismanuál s dílčími schématy modulů na formátu A3 i A2, krásné obrázky desek, výkresy kabeláže, prostě perfektní. Totéž a ve stejných formátech bylo na CDčku a kromě toho tam byl tištěný/CD katalog naprosto všeho, co tehdy vyráběli a odkaz na jiný servis, který má povolení prodávat jakékoli ND na jejich výrobky. Tak si nějak představuju komplexní službu zákazníkovi. O dva týdny později jsem za necelých 50USD dostal kompletní servisní dokumentace ke všem aktuálně vyráběným zesilovačům, stejnou formou, stejnou cestou i stejně rychle.
Dnes je už vše na internetu. Jako inspirativní doporučuji všem obvodářům prostudovat servis od vlajkové lodi mezi pulty, V12.

Řekl bych ale, že takového jednání se od firmy Behringer těžko dočkáte, přestože jde o uživatelský manuál.
Ale i když Pán dá a motyka vystřelí, tak to bezpečně nebude zdarma.
Asi jsou Češi už tak navyklí krást, že duševní vlastnictví někoho jiného, kdo to do češtiny překládal a toho, co za to platil, nějak vůbec nerespektují.

"Koupil jsem to jinde" - s pár stovkami slevy a anglickým manuálem. S tím se celkem dá počítat, že když něco koupíte od Thomanna například, tak i když to zboží posílá do ČR, tak povinnost dodat manuál v jazyce cílové země určitě nemá.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“