FEEDBACK DESTROYER

  • Reklama
  • DEMO 15
brutar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 20. zář 2009 23:14:48

FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od brutar » ned 09. zář 2012 11:46:17

Zdravím,
máte někdo praktické zkušenosti s těmi to feedback destroyery? Jaký jsou mezi nimi hlavní rozdíly v praxi? Který byste mi doporučili? Já jsem do teď používal Behringer Feedback Destroyer DSP1100 ke vší spokojenosti. Ale půjčuji si ho od kámoše a chtěl bych si pořídit svůj. Jenže tento již není v nabídce. Který s níže uvedených typů je jeho nástupce?

FEEDBACK DESTROYER FBQ1000
FEEDBACK DESTROYER PRO DSP1124P
FEEDBACK DESTROYER PRO FBQ2496

Díky moc za rady a názory
Brutar

jans
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: úte 19. čer 2007 13:05:06
Bydliště: Žilina, SR

FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od jans » pon 10. zář 2012 14:58:37

feedback destroyer su len vyhodene peniaze a hlavne od behringeru. v prvom rade treba riesit pricinu .. preco mi to piska? pohrat sa s EQ, citlivisou na mixe a v neposlednom rade s umiestnenim mikrofonov a odposluchov. ked si veci na podiu poriadne postavis tak destroyer potebovat nebudes iba by ti zmrvil zvuk zbytocne.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od Návštěvník » sob 16. srp 2014 12:12:37

No a né vždy jde všechno postavit tak kak chceme a k tomu slouží eliminátor zpětné vazby .

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od MADMAX » pon 18. srp 2014 16:28:19

ano, eliminátor zpětné vazby, ale to Behringer není. Behringer je jen samoladitelný stahovač jakéhokoli dlouhého tónu :-DDD, takže neslouží k ničemu mimo to výšeuvedené prznění zvuku (doporučuji jednoduchý test - zapojit kytaru a zahrát na zkresleném zvuku dlouhý rovný tón, sejmout mikrofonem přes zainsertovaný FBQ). Pokud chceš fungující eliminátor zpětné vazby, kup si FBX od Sabine.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od Návštěvník » čtv 12. úno 2015 6:31:57

Jestli to třeba nebude tím že jsis nepřečetl návod k použiti .Jinak by jsi věděl že fbq 1000 se používá výhradně na odposlech a tudíž počítá s dlouhými tóny které se vracejí z hlavnich beden.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od KamilV » čtv 12. úno 2015 9:08:08

A v tom návodu se píše, že kytarista nepotřebuje v odposlechu slyšet své dlouhé tóny? :)

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od Návštěvník » čtv 12. úno 2015 20:31:27

Né v návodu se opravdu nepíše o lidech kteří si neumí zapojit a poslechnout jaký je rozdíl v odposlechu ze sluchátek a jaký z reprobeden.
Je logické že když použiješ odposlech tak asi proto že neslyšíš konkrétní zvuky a dozvuků je tam habaděj .Myslím že FEEDBACK DESTROYER počítá s tím že dozvuk který vznikne reprodukcí z hlavních beden není třeba zesilovat.Proto asi máme jiné paramerty odposlechových reprobeden.
Myslím že FBQ 1000 sestrojil člověk který má hudební vzdělání na rozdíl od pekaře jako jsem já a promiň i ty.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od KamilV » pát 13. úno 2015 10:03:10

Zklamu Tě. "Když jsem se v patnácti rozhodoval co dál, pekařina pro mě nebyla jasná volba", takže mám hudební vzdělání. Dřív jsem taky na auxech měl destroyery. Asi o řád lepší, než ty Behringery. A po nedlouhém čase letěly pryč. Když tě nějaká automatika začne z auxu vyřezávat úmyslný feedback z kytary, nebo když tě zařízne tón příčné flétny, zjistíš, že to prostě není ono...
Vazba nemusí pocházet jen z hlavních beden, resp. to už musí být jo průšvih. Náchylnější jsou samotné Auxy, úměrně tomu, jak hluchý je muzikant.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od TomasVv » pát 13. úno 2015 17:10:19

Není to tak, že by feedback destroyery byly úplně k ničemu, ve fixním režimu dokážou ošetřit pár vazbících frekvencí lépe, než grafický ekvalizér.
Ale nechat je na automatice je velké riziko, že sežerou i chtěný signál, naopak slepě na ně spoléhat taky nelze, leckdy odposlech houká jako sanitka a destroyer nezabere. Mám zkušenosti s produkty Behringer, DBX a Sabine.
Dělám, co mě baví.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od J.J. » pon 16. úno 2015 19:02:39

Dobře nastavený antifeedback dokáže pomoct, bohužel výrobky od Behringeru v tomto směru nikdy moc nevynikaly. Svého času jsem používal DBX, statické filtry fajn, dynamické taky dokážou pomoct ale taky uškodit.
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od KamilV » úte 17. úno 2015 10:05:17

Neříkám, že jsou k ničemu. Stále dva DBX vozím, ale nejsou v Auxu. V případě problému je insertuju dle potřeby a propísknu cca 3-4 statické filtry. Dynamické mám většinou vyplé úplně.
Je prostě potřeba počítat s tím, že automatika může sežrat i něco chtěného, jako třeba ta kytara či flétna. Tohle je dobrý vůbec přes FBX necedit.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od blaha » úte 17. úno 2015 10:27:56

Jednou jsem si zkusil na Rane RPM-26z nastavit ten nejrychlejší, nejagresivnější mód na FBX a docela spolehlivě mě to vyzobalo kompletní kytarové sólo.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 17. úno 2015 11:09:24

Ano, některá kytarová sóla totiž vůbec bez zpětné vazby nejde zahrát. S flétnou je to trochu jinak a s potřebou rozeznat flétnu od pískajícího mikrofonu bojují různě úspěšně všichni výrobci podobných zařízení. Tomuhle se to povedlo jednoznačně nejlíp:

http://www.soundandsong.com/Issue002/00 ... dback.html

H.M.

Uživatelský avatar
Host

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od Host » pon 01. čer 2015 9:57:31

Myslím si, že "problémy" pri použití feedback destroyeru sú najčastejšie medzi stoličkou a prístrojom. V prvom rade je treba pochopiť, že žiadna automatika nevie rozpoznať väzbu od hudobného signálu, preto nastaviť automatický mód je asi dosť veľké riziko, prístroj môže vyžierať zo spektra užitočný signál, a naopak pri nábehu väzby nemusí adekvátne zareagovať, keďže tá väzba je zmiešaná s inými zvukmi. Ja by som videl užitočné použitie tohto typu prístroja na mieste parametrického ekvalizéra, kde si pred akciou "napísknem" monitory a/alebo PA s filtrami nastavenými na "single shot" (teda nadetekuje frekvenciu raz a potom to už nemení), a potom, keď sa vyreže niekoľko frekvencií robiacich problém v danom priestore, už s tým nehýbať a stiahnuť citlivosť mikrofónov a master volume na pracovnú úroveň. V podstate je to úplne rovnaký postup ako pri klasickom ladení systému pomocou obyčajného ekvalizéra, akurát nemusím pracne hľadať, na akej frekvencii mi to píska, to urobí prístroj sám, a urýchli a uľahčí mi to prácu. Akýkoľvek automatický realtime detekčný režim treba vypnúť! Druhým problémom je, že veľa ľudí, čo sa sťažuje na to, že im prístroj nedostatočne rýchlo odhalí väzbu, si neuvedomí, že mo kŕmi príliš malým signálom na to, aby vedel správne pracovať - dosť častá chyba, že "ono to nefunguje" a na LED stupnici mi bliká iba najspodnejšia LEDka. Tu je aj jadro problému so šumom ... z mixu ide slabý signál a PA koncáky sú vyhulené na max, a tak systém šumí, akýkoľvek procesor medzi mixom a PA pracuje nesprávne, a jeho malý šum sa zosilňuje v reproduktoroch na počuteľnú úroveň. S tým som sa stretol často.

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: FEEDBACK DESTROYER

Příspěvek od KarlosSou » pát 08. črc 2016 21:01:05

Ahoj vespolek,
né že bych si s tím neuměl poradit:-), ale kolikrát mám odposlechy těsně pod hranicí vazby a hodí se zesílit. Poradíte co je lepší?
http://www.dv247.com/studio-equipment/b ... 124p--4977
nebo
http://hudebnibazar.cz/phonic-i7100/ID988286/
goRack od dbx nikdo bohužel nezná ...

Odpovědět

Zpět na „Behringer“