Driver Rack PX

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Driver Rack PX

Příspěvek od midnight_man » úte 21. črc 2009 20:02:16

chalani co to vie? Oproti Driver rack PA? ma to menej/viac funkcii? diky
5kW Sound/EM,Beyma,Uli,QSC,DBX/, 2kW Lights, Dáke tie otáčajúce sa hlavy, 200mW ILDA Laser(20kpps)/Kvant/, 3kW Smoke.

Uživatelský avatar
mblcz

Re: Driver Rack PX

Příspěvek od mblcz » stř 10. bře 2010 8:50:21

Rozhodně míň. Je to nižší řada. PX má větší možnosti směrování (2x6 myslím) kdežto PX jen 2x2+2.
Pokud se nepletu, tak převodníky by měly být stejný.
Používám, sice krátce, PX. Jednu dobu jsem si hrál s PA. PA je super, ale pro ty moje aplikace v menším sálu (cca 120 míst) je naprosto dostačující.

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Driver Rack PX

Příspěvek od Jiriczek » čtv 27. kvě 2010 10:02:30

Včera jsem na to četl recenzi a zaroveň ho objednal.. pokud si dobře vzpomínám: základní deska je stejná jako u PA akorát výstupy nejsou osazené. A je tam trochu jiné nastavení.
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
Nomi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: ned 24. kvě 2009 18:11:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Driver Rack PX

Příspěvek od Nomi » stř 16. čer 2010 0:46:24

přepínání vstupních úrovní (+4 dB / -10dB)

kdy mám použít +4 a kdy -10 ? asi nějaký základ,který mi unikl
je mi jasné že se ten signál zesílí,ale neumím si vybavit nějakou situaci kdy bych to musel tolik zesilovat.tedy pokud moje mínění že standart je přepnutý na -10

a ještě dotaz, při nastavování je tam pa vybrání typu boxů speaker a sub levels.
je přednastaven na 50%. podle čeho se nastavuje ? podle toho na kolik mám puštěné zesilovače ?
ještě úplně všemu co tam píšou nerozumím :-) PRAXE ZVUKOVÉ TECHNIKY

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Driver Rack PX

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 16. čer 2010 16:25:50

Zjednodušeně: +4 je linková úroveň - třeba výstup ze zvukařského mixážního pultu, či vstup PA zesilovačů, a procesorů.

-10 je linková úroveň u spotřební elektroniky, třeba u HiFi a zpravidla (ne vždy) tam, kde najdeš cinche.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Nomi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: ned 24. kvě 2009 18:11:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Driver Rack PX

Příspěvek od Nomi » stř 16. čer 2010 20:48:04

aha,takže to mám přepnuté špatně.takže z pultu má být +4. super.děkuju

a ten level ? nevíte někdo,v manualu vůbec nepíšou podle čeho se řídit.
ještě úplně všemu co tam píšou nerozumím :-) PRAXE ZVUKOVÉ TECHNIKY

Uživatelský avatar
dreadlock

Re: Driver Rack PX

Příspěvek od dreadlock » pon 08. lis 2010 12:30:42

jj, je to podle zesilovacu.... ty ale dam vzdy stejne na max takze je to jednoduche.... :-)

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Driver Rack PX

Příspěvek od Patso » pon 08. lis 2010 13:43:06

No vidíš DreadLock, už jsi tady taky :-).

Level output by měl být většinou 0. Ani minus ani plus... jak říkal dreadlock, jen doplním. Je to podle vstupní citlivosti zesilovačů. Dej nulu, když budou klipovat tak uber. Pokud bude hrát málo, tak přidej. Nevím ale, kde je v kaskádě oproti OL umístěný limiter, jestli se jeho práh nemusí posunout taky. Toť nejjednodušeji vyjádřeno jedno z mnoha souvisejících pravidel.

Nejsem ale z tohoto procesoru nijak unešený.

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Driver Rack PX

Příspěvek od Gustav » pon 13. čer 2011 16:32:43

Potřebuji v Praze pomoci s laděním a nastavením DBX/PX Zvukař Gustav

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Driver Rack PX

Příspěvek od Jiriczek » pon 13. čer 2011 16:46:07

Myslím, že s tím (snad) není problém .. viz. SZ
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Driver Rack PX

Příspěvek od KamilV » úte 14. čer 2011 8:44:18

Nomi píše:aha,takže to mám přepnuté špatně.takže z pultu má být +4. super.děkuju
Ve většině případů ano, ale obecně to tak napsat nejde. Existují pulty, u kterých bys měl mít -10. Najdeš to v manuálu k tomu pultu.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Driver Rack PX

Příspěvek od Návštěvník » pát 11. kvě 2012 10:51:44

Rozumím tomu dobře, že tuhle věcičku si koupím do racku místo equalizeru, kompresoru i crossoveru ?
A v čem vidíte nejslabší místo tohodle driveru ?

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Driver Rack PX

Příspěvek od Jiriczek » pát 11. kvě 2012 11:02:14

Neslabsi misto vidim v tom, ze bych koupil radsi DBX 260ku :-)
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Driver Rack PX

Příspěvek od mazi » pát 11. kvě 2012 12:21:09

Návštěvník píše:Rozumím tomu dobře, že tuhle věcičku si koupím do racku místo equalizeru, kompresoru i crossoveru ?
A v čem vidíte nejslabší místo tohodle driveru ?
Osobní zkušenost s DSP na FOH:

Pro malého zvukaře považuji zbytečné, aby tahal od FOH z DSP 6 dalších fousů pro živení zesilovačů (Samozřejmě podle počtu pásem). Navíc ona ta manipulace s ovladacími prvky na driveracku není taky tak rychlá...no a ted k te zkušenosti:

Byl jsem na festaku a už druhý den, kde bych ocenil aby si nějaká kapela dovezla svojeho zvukaře...stalo se tak...stravili jsme spolu zvukovku a ke konci zvukovky mu říkám u FOH..toto je (v té době) Driverack PA, umíš s tím pracovat?? Je tam GEQ a limitér...budeš s tím mít problém?? On šalamoucky mi ukázal že jako to umí, dyť to musí umět každej a že můžu si jít odpočinout... tak jsem šel, no a za 15 minut mi volá stage manager, že mám ihned přijít a že ten jejich zvukař tam píská a neví co s tím dělat...no a pak z něho vylezlo, že si přečetl recenzi a že to v ruce nikdy neměl...a to se mi stalo v průběhu jednoho roku dvakrat... tak jsem si řekl a dost...Driverack PA jsem prodal, v FOH racku mám GEQ a limitér v analogovém provedení a v racku pro zesilovače mám 260 tku, o které vím , jenom když jí zapínám, nastavuji a vypínám....takže DSP je dobrá pro aparát, jako pasivní část aprátu kde nikoho neznalého nebude lákat si s ní hrát ale není vhodná jako aktivní u FOH, kde na to může šáhat byt zvukař, ale neznalý aparátu. Prostě postavit aparát..nastavit ať to hraje, ale dál se už zabývat zvučením...

Asi tak

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Driver Rack PX

Příspěvek od Jiriczek » pát 11. kvě 2012 13:50:44

Mám to úplně stejně, mám nastavený jen cross a limiter a své místo má u zesilovačů na FOH po něm netoužím z podobných důvodů.
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Odpovědět

Zpět na „dbx“