DBX AFS 224

  • Reklama
  • DEMO 15
Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

DBX AFS 224

Příspěvek od Tommy » čtv 05. led 2012 22:45:35

:D Helejte, fševjedové, já myslím, že dotaz ze záhlaví zněl celkem rozumně a dost konkrétně (zkuste si ho třeba přečíst). Potíž je v tom, že vedle mě při zkoušení té AFS 224 stál zaměstnanec (pravda, externí) jisté věhlasné přizvukovací firmy a tvrdil mi, že tyhle eliminátory jsou (na výstup z mixu) k ničemu. Že to sice na přání klientů dávaj třebas do instalací přednáškovejch sálů, ale nic to dohromady neeliminuje. Proto jsem se osmělil zeptat se na názory zde na fóru.
Holt asi děláme něco blbě, anebo se snažíme o nemožné. Tož se budem dál vzdělávat, ono nám to nehraje až tak zle. Já přece nečekám instatní návod na dokonalý zvuk kdekoli v universu ve třech snadných krocích. Jen mě zajímalo, jestli je tohle možná cesta nebo metoda slepé uličky. ;-)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

DBX AFS 224

Příspěvek od blaha » čtv 05. led 2012 22:53:52

OK, asi o radu nestojíš, je to tedy slepá ulice.

Ono totiž vše souvisí se vším a pokud vám to houká je nejprve nutné odstranit příčinu a ne řešit až následky.

Primárně jsou u vás nevyvážený bedny (už z výroby), díky tomu se ti sčítají frekvence, které třeba ani nerozlišíš a vyústí to ve vazbu.

Nechceš si nechat poradit, tak ať vám to vesele houká.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

DBX AFS 224

Příspěvek od Tommy » čtv 05. led 2012 23:18:47

Ale neééé.
Já reagoval na poslední dva příspěvky, jakože chtít učit se zvučit přes fórum jest bizarnost. To by mě nikdá nenapadlo. Chtěl jsem (v úvodu) znát názor na funkci AFS 224, což snad není nic neslušného.
Toť vše. Pak přišla nabídka vykopat psa, tak proč to nezkusit? Vítám každý podnět k zamyšlení. Mně z toho vychází, že nový pult hraje (proti starému) až moc rovně, čím se zdůrazní velbloudí hrby beden a - ecce problém. To přece už na fóru nevyřeším, ne? To by chtělo postavit aparát někde na louce, pokud možno z kopce, proměřit to nějakou tou kouzelnou bedýnkou s mikrofónem a "narovnat".
Omlouvám se všem, kterých jsem se dotkl, neměl jsem to vůbec v úmyslu. Naopak děkuju všem za zájem.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

DBX AFS 224

Příspěvek od safa » čtv 05. led 2012 23:29:49

Tommy píše:a tvrdil mi, že tyhle eliminátory jsou (na výstup z mixu) k ničemu.
... a rekl ti na KTERY vystup z mixu jsou k nicemu? :-D

Ale k veci:

Osobne si myslim (a uz jsme to tu nekolikrat resili u DBQ2496) ze pokud se je nekdo nauci pouzivat a vi kde je pouzit tak jsou rozhodne K NECEMU ... tedy k tomu k cemu je vyrobce vyrobil. Potiz je, ze vetsinou lidi ani netusi jak je pouzivat a predstavuji si, ze je to samospasitelny zarizeni, neco jako kouzelny proutek proti zpetne vazbe. To samozrejme neni. Pouziti toho zarizeni ma nejaky pravidla a zakonitosti... a to by se mel z vetsi casti clovek docist v manualu a z mensi casti vyzkouset kdyz na to ma cas aby to umel az pujde do tuheho. Ale abych jen nemoralizoval:

kdyz pouzijes Feedback killer/exterminator/nebojaktomurikaji na MAIN PA tak to az na vyjimky nema smysl (vyjimka muze bejt central cluster v divadle... takze asi nic pro tebe). Smysl to ma na AUX kterejma budis odposlechy. Tam to smysl ma ZA PREDPOKLADU ZE SE TO NAUCIS SPRAVNE POUZIT. Konkretne to znamena "napiskat" pri zvukovce jen maximalne 5 filtru a ne 12, tech 5 povolit aby tolik zvuk nenicily (automat je vyrizne na maximum - casto -18dB), nechat jich par na FLOATING rezim s lockem pro pripadne dalsi nebezpecne vazby a dalsi treba tri filtry nechat na AUTO FLOAT ci jak se ten rezim jmenuje ... pro pripad docasnych nenadalych udalosti. Ale to vsechno by ses mel docist v manualu. Takhle to funguje u Behringer FBQ2496 tak verim, ze u tohohle by to snad mohlo fungovat taky (ovsem ten DBX osobne neznam, takze se jen "domnivam").
Mně z toho vychází, že nový pult hraje (proti starému) až moc rovně, čím se zdůrazní velbloudí hrby beden a - ecce problém.
... :D to mi prijde nepravdepodobne.
Naposledy upravil(a) safa dne čtv 05. led 2012 23:32:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

DBX AFS 224

Příspěvek od KamilV » čtv 05. led 2012 23:32:09

A pak s tou narovnanou bednou z louky přijedete někam do kulturáku a všechno bude jinak.
Já např. na AFS 224 nedám dopustit, když mi vleze moderátor s bezdrátem metr před PA, je AFS rychlejší.
Používám je takhle (cesta je MIX - EQ - AFS - MON):
1) bypass na afs 224
2) měřící mikrofon, easera a eq - srovnat konkrétní bedny v konkrétním sále
3) dobře postavit mic, dobře položit odposlechy
4) pokud to houká moc, skočit na 3, pokud málo, skočit na 5
5) vyřezat na eq co nahoukává
6) vypnout bypass na afs, který pak už běží hlavně v live modu.

Občas fakt něco proletí, co AFS zachytí. Ano, funguje dobře.

Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

DBX AFS 224

Příspěvek od Tommy » čtv 05. led 2012 23:45:12

Uff, díky za odpověď. Samosebou, že jsme to zkoušeli na main out v domnění, že nás to spasí. Takže slepá ulička. Mno, nechce někdo koupit DBX..., ale kuš?!
Díky, Šáfo!

Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

DBX AFS 224

Příspěvek od Tommy » čtv 05. led 2012 23:49:59

To Kamil V: Ach jo. To už mi zní jako hóóódně vyšší dívčí. Ale každopádně díky, zkusím to prokonzultovat se sběhlejšíma a zařídit se tak nějak. :-)
Naposledy upravil(a) Tommy dne pát 06. led 2012 0:07:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

DBX AFS 224

Příspěvek od KamilV » čtv 05. led 2012 23:52:47

Nechcu tě vnucovat svůj názor, ale já ho mám i na MAINU.
Ony totiž ty live filtry mají přijemnou funkci, že se např. po minutě promažou. Nebo se dají i ručně, což dělám úplně nejčastěji.
Pročti v manuálu rozdíly mezi FIXED a LIVE filtry. Zrovna u tohodle AFS se mi zdá, že umí zasáhnout citlivě (pokud ho nemáš na SPEACH) a jestli na minutu zhorší nepatrně zvuk za cenu uchránění před houkancem... 99 % lidí v sále jeho práci nepostřehne. Vazbu poštřehne 95 %.

Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

DBX AFS 224

Příspěvek od Tommy » pát 06. led 2012 0:04:52

Aúúúúúúúúú :-D
Vono bude snazší přestat hrát!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

DBX AFS 224

Příspěvek od blaha » pát 06. led 2012 0:51:04

Tommy píše:Ale neééé.
Já reagoval na poslední dva příspěvky, jakože chtít učit se zvučit přes fórum jest bizarnost. To by mě nikdá nenapadlo. Chtěl jsem (v úvodu) znát názor na funkci AFS 224, což snad není nic neslušného.
Toť vše. Pak přišla nabídka vykopat psa, tak proč to nezkusit? Vítám každý podnět k zamyšlení. Mně z toho vychází, že nový pult hraje (proti starému) až moc rovně, čím se zdůrazní velbloudí hrby beden a - ecce problém. To přece už na fóru nevyřeším, ne? To by chtělo postavit aparát někde na louce, pokud možno z kopce, proměřit to nějakou tou kouzelnou bedýnkou s mikrofónem a "narovnat".
Omlouvám se všem, kterých jsem se dotkl, neměl jsem to vůbec v úmyslu. Naopak děkuju všem za zájem.
V tom případě se omlouvám já, a spíš jásám, že tu je někdo, kdo si z rad něco odnese :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

DBX AFS 224

Příspěvek od Tommy » pát 06. led 2012 4:39:00

Tak to je fše v poriadku...
Neni som žiaden zvukařskej lumen, jen třeba tuším, že citlivým nakroucením horního a dolního shelvu do mínusu lze kupodivu ve zvuku dosáhnout jakési plus. A tak nějak chci, aby nám to hrálo, lidi byli spokojený, my byli spokojený, celej svět byl plnej spokojenejch lidí... (jen aby tam netočili Březňák -tak ňák :-))
Ještě jednou díky, chlapci, za odpovědi!

Ruprecht
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 19. říj 2011 17:43:21
Bydliště: ZČ + JM

DBX AFS 224

Příspěvek od Ruprecht » pát 06. led 2012 7:46:22

Uff, díky za odpověď. Samosebou, že jsme to zkoušeli na main out v domnění, že nás to spasí. Takže slepá ulička. Mno, nechce někdo koupit DBX..., ale kuš?!
Tomu nějak nerozumím: na jaký jiný výstup jste to chtěli dát, když nepoužíváte monitory? ODKUD ODJINUD NEŽ Z MAIN SE TA VAZBA MŮŽE BRÁT?

Odkud jste?

Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

DBX AFS 224

Příspěvek od Tommy » ned 08. led 2012 0:38:32

Ach jo. Samosebou, že destroyer jsme měli na main z mixu! Kde taky jinde? Působím vážně až tak, ehm, debilně?
A teď tu mám dva názorové, jeden říká, že to je zbytečný, že na main to nic nepochytá. A druhej, že jó, že to evidentně pomáhá.
Jináč: Jsem z Chomutova, ale teď stejně nehrajem, takže je to vlastně fu(c)k

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

DBX AFS 224

Příspěvek od J.J. » ned 08. led 2012 9:45:32

AFS224 samozřejmě funguje, nějakou dobu jsem je používal na monitorovací cestách. Pro správnou funkci je nutné aby vstupní signál měl dostatečnou úroveň (čti - musí být dobře vybuzený), na main výstupu to muže být problém. Při nižších úrovních signálu to moc nefunguje. Zrovna tak je fakt, že vazby na nižších frekvencích (nahoukávání) zvládají eliminátory hůře než vazby na frekvencích vyšších (tak to funguje i u jiných značek). Výměna mixu může mít zásadní vliv. Zvláště u těchto levných pultů nebývá prioritou výrobce fázová linearita. Pak se může lehce stát, že vlivem těchto změn, a je celkem jedno jestli k lepšímu nebo k horšímu, dojde k změně celkové odolnosti aparátu vůči vazbám.
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

DBX AFS 224

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 08. led 2012 11:27:17

Nečetl jsem to celé moc pozorně, protože mne dbx nezajímá, ale pochytil jsem něco jako že máte na korekcích vše staženo - to znamená co ? Základní poloha všech EQ kdekoli je 0, tedy rovný průběh. Zvlnit se dá i útlumem, nejen přidáním. Pak jsem tam někde zahlédl Mackie S408, jestli je máte a stojí před vámi, tak může nějaké problémy přidávat jejich basreflex, protože je na zadní straně a ty bedny jsou proto známé tím, že "hrají dozadu". A obecně eliminátory zpětné vazby fungují, ovšem ne všechny stejně, například Behringer opravdu není nic jako Sabine. Na žádný se nedá spoléhat 100%, především na nízkých kmitočtech to z principu reaguje pomalu a filtry jsou dost široké (takže například pro gramofony to moc neudělá), ale už jen z toho počtu prodaných můžu usuzovat, že to svoji práci odvádí ve velmi mnoha aparátech. Pokud nevíte kudy se vazba uzavírá, tak to asi musíte mít až na výstupu mixu, pokud se zjistí, které vstupy to dělají, tak teprve lze přemístit do příslušných inzertů, ovšem může být potřeba víc kanálů.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „dbx“