DBX 231S vers. Alesis M EQ230

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

DBX 231S vers. Alesis M EQ230

Příspěvek od strapal » sob 23. dub 2016 12:21:31

Zdarec.

Ktery ze jmenovanych equalizeru vzit? Nekde jsem cetl, ze na Alesis se nekde vevnitr odlepuje tistak co nese potaky nebo tak nejak. Nevi nekdo? Na DBX jsem zadnou kritiku neobjevil. Predpokladam, ze se EQ pouziva jako prvni stroj za mixem. Chci ho hlavne na korekci BAS a SUBBAS. Zadny analogovy, vylozene basovy EQ jsem zatim neobjevil. Rovnez nevim, jestli by delalo dobrotu, kdybych nejaky EQ vrazil az za vyhybku pouze do basove vetve.. . Co vy na to?

(Sestava - mix Amer.audio - EQ? - vyhybka DBX223XS - QSC konce..)

Diky za postrehy.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: DBX 231S vers. Alesis M EQ230

Příspěvek od blaha » sob 23. dub 2016 17:19:55

Jestli to chceš na předek, tak 231S určitě nee, je to poměrně šumák.
Alesis netuším.

Pokud na předek, tak DBX 2231, KT, BSS apod.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DBX 231S vers. Alesis M EQ230

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 23. dub 2016 22:31:23

To jsou oboje takové spíš šunky a jelikož to asi budeš kupovat jeté, tak si dej velký pozor na stav. Taháky jsou problém ve všem, v laciných samozřejmě nejvíc a v laciných prastarých snad ani není šance nenarazit na problém. Už si tím nejsem jistý, ale nebyl to tenhle Alesis, co ani neměl výměnné fadery a bylo to tam jen tak nabastlené rovnou na tišťáku ?
Teoreticky by mohlo být jedno, jestli bude GEQ před nebo za výhybkou, ovšem k čemu bude většina zařízení, když z toho chceš používat jen asi prvních pár knoflíků ? A za výhybkou opravdu ty další budou bez funkce.
Asi by ses s laděním basu vyblbnul líp s parametrickým EQ, taky ty otočné potenciometry bývají odolnější a líp servisovatelné. Není to ale tak rozšířené zařízení a navíc ani nevím, jestli někde je k dispozici více pásem v tomto kmitočtovém rozsahu a ještě ve stereu (i když suby by asi mohly jít i mono). Tohle je krásná hračička:

http://www.rane.com/pdf/old/pe17dat03.pdf

H.M.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: DBX 231S vers. Alesis M EQ230

Příspěvek od mkarr » čtv 28. dub 2016 13:40:56

Ano, Alesis M-EQ230 má skutečně odporové dráhy přímo na plošňáku, samotný ekvalizér je elektronický a ty tahy jenom posílají úrovně do řídícího švába. Zvuk nic extra, ale za ty prachy to není špatné. Rozhodně byl v pohodě šum. Teda zkoušel jsem dva kousky a byly tiché. Na jednom z nich byl problém s napájením, protože bylo mechanicky špatně udělané chlazení stabilizátoru. Poťák gainu často rachotí v horní třetině (tři případy ze čtyř), a nejde s tím nic moc dělat. Zase se poťáky velice pohodlně čistí, protože se otevřou všechny zaráz. Samotný chod poťáků je docela tuhý a nepohodlný, což je dané tou konstrukcí. Do odposlechů bych ho dal, taky ho tam občas mám, do PA asi fakt ne.

Odpovědět

Zpět na „dbx“