Poradí někdo s výběrem vokálního procesoru?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Tomek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02. říj 2019 13:40:32

Poradí někdo s výběrem vokálního procesoru?

Příspěvek od Tomek » stř 02. říj 2019 13:56:04

Zdravím vás. Potřebuju nějakou "krabičku" , která mi bude tvořit vícehlasy. Mam Roland GW 8, hraju midi. Vim, že dřív bylo potřeba mít připravenou nějakou stopu, podle který ten procesor tvořil "sbory". Tu stopu neni problém vytvořit. Problém je, že nevim, kterej procesor vybrat, ani jestli se propojuje s klávesama stejně jako dřív-pomocí midi kabelů. Poradí někdo? Stačí mi nějakej jednoduchej, levnej, ale spolehlivej, bez zbytečných efektů, jako např. robot, megafon, Zeman, atd... Děkuji převelice. :-)

Vladimir62
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. zář 2019 7:40:13

Re: Poradí někdo s výběrem vokálního procesoru?

Příspěvek od Vladimir62 » stř 02. říj 2019 15:22:25

Použi vokalizér od T.C.Helicon (VoiceLive) ale taký ktorý má MIDI vstup. Riadenie vokálov je jednoduché. Použiješ midi výstup z klávesu a na druhej strane zapojíš do MIDI IN na VoiceLive. Stačí počas skladby hrať správne akordy a spievať. Najlepšie je nastaviť kláves tak aby vysielal midi signály len z ľavej časti klávesnice a ľavou rukou zadávať harmóniu. Tým predídeš tomu aby si sólami čo hráš pravou rukou vokalizér nemýlil. Na vokalizéry vybrať preset ktorý sa Ti páči alebo ručne nastaviť koľko vokálových hlasov potrebuješ. Funguje to u mňa už roky spoľahlivo. Cez zvukovú stopu to až tak spoľahlivo nefungovalo a vokalizér dával občas disharmónie. Sám mám ešte starý dobrý Voicelive 1.

Tomek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02. říj 2019 13:40:32

Re: Poradí někdo s výběrem vokálního procesoru?

Příspěvek od Tomek » čtv 03. říj 2019 11:08:52

Děkuju za odpověď. Ale jak už jsem psal, hraju MIDI. Levou rukou nehraju vůbec, takže ty akordy bych potřeboval dostat z kláves do TC Heliconu jinak a myslel jsem, že mi někdo odpoví, jestli to jde tim způsobem, kterej jsem psal v prvním příspěvku. Jinak tomu co píšeš, rozumim. Jen mi nejde do hlavy, proč by to nemělo fungovat přes zvukovou stopu spolehlivě. Jedině, že by ta zvuková stopa neměla jednoduchý akordy a měla tam ještě další tóny, který ten přístroj mátly. Což by byl problém, kterej bych uměl vyřešit sám...
Jen tak mimochodem, nestačí prostě propojit klávesy a TC Helicon a spoléhat na to, že do něj půjde několik nástrojů a tu stopu tam vůbec neudělat? To by ale znamenalo, že do něj půjde úplně všechno, takže i bicí, tak aby ho to nepletlo. Protože do něj se dá zapojit přeci i kytara a v tom případě do něj žádna stopa nejde, on pracuje jenom s tou kytarou.

Vladimir62
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. zář 2019 7:40:13

Re: Poradí někdo s výběrem vokálního procesoru?

Příspěvek od Vladimir62 » čtv 03. říj 2019 12:08:51

Skús mu vybrať midi kanál na ktorom je melodická linka. Väčšinou v midkách je to kanál midi č.4. Musíš ho nastaviť v klávese aj v Helicone. Helicon by mal potom robiť harmóniu podľa melodickej stopy. Ja hrávam väčšinou live v kompletnej kapele a tam to bez zadávania harmónie ľavej rukou nejde. Tak to robím aj keď príležitostne hrám len so speváčkou a používam podklady do ktorých ešte hrám s klávesami.

Odpovědět

Zpět na „T.C.electronic“