Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 16. srp 2010 8:53:26

Ale jo, věřím, že při zazoomování na na tu část sinusovky, kde je "bod připnutí" další větve se to jeví hrozně.
To ale u QSC RMX a další spousty výrobců taky.

Taky mohl být vadný konkrétní kus.

Nicméně EP2500 patří ke zdařilejším kopiím RMX 2450 (a to nejsem obdivovatelem Behringerů) a nevede nijak špatně.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Nighthawk

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od Nighthawk » pon 20. zář 2010 19:22:56

Někde jsem slyšel že EP 2500 obsahujou střeva z QSC,minimálně ty konce jsou si hodně podobný (RMX-EP).

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od zhejby » pon 20. zář 2010 19:57:10

frantik píše:Kabely si zhotovujeme nejlépe sami, opět používáme zásadně značkové NL4FC. Kabel použijeme ideálně 4x2,5mm2, na menší výkony, k odposlechům apod. i 4x1,5mm2. Dvě a dvě (k sobě patřící!!!) žíly proti sobě na obou koncích kabelu zasuneme do elektrikářské dutinky a přitáhneme ve Speakonu do svorky, odkud jsme předtím vyhodili "pružinku", aby se nám tam dutinka vešla.
Zdarec, jestli chcete mít opravdu jistotu, dutinku i s vodičem zaletujte, a to po celé délce. Přechodový odpor se malinko sníží a do budoucna nebudete mít problém s nárustem odporu v závislosti na oxidaci.
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od zhejby » pon 20. zář 2010 20:08:14

Nighthawk píše:Někde jsem slyšel že EP 2500 obsahujou střeva z QSC,minimálně ty konce jsou si hodně podobný (RMX-EP).
Zdarec, jsou si podobné, ale nejsou stejné. QSC má trochu jinak řešeno chlazení. Taky toroid má QSC trochu větší. Fotku obou zesiků přikládám.
porovnání obou konců
porovnání obou konců
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 20. zář 2010 20:43:20

No nevím s tím letováním dutinky, já si myslím, že to chce správně dotáhnout - ani na krev a ani volně.

Asi tak, aby se nepomačkaly jednotlivé fousy dané licny.

Zaletováním to ztratí pružnost a musí se pravidelně dotahovat...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od frantik » úte 21. zář 2010 11:01:31

Schéma zapojení EP2500 a RMX2450 je v podstatě totožné.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od zhejby » úte 28. zář 2010 8:21:40

Zdarec, ještě pro pobavení přidávám zesilovač renomovaného výrobce EAW CAZ2500.
Přílohy
Pohled do EAW ( nebo Tapco) -chcete-li.
Pohled do EAW ( nebo Tapco) -chcete-li.
eaw.jpg (115.58 KiB) Zobrazeno 5434 x
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od Návštěvník » úte 28. zář 2010 11:27:33

Néjni to náhodou Juice ?

Uživatelský avatar
Tommy B.

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od Tommy B. » úte 28. zář 2010 12:04:27

Cín je podobný materiál jako Al a pod šroubovou svorkou se pomalu otlačuje. Víme co dělá hliník v rozvodech :-(. Cínovat licnu do šroubové svorky je blbost.

zhejby
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 15. zář 2010 7:22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od zhejby » stř 29. zář 2010 9:54:19

Zdarec, všechny průmyslově vyráběné kabely se speakony, které jsem měl dosud rozdělané byly letované. Zasadní výhodou je malý přechodový odpor, a to i po čase. Je pravda, že jsem nezkoumal, zda jsou procínované po celé délce dutinky. Samotný kontakt realizuje postříbřené dutinka a postříbřený kontakt se šroubkem. Jde o to, aby tyto dva komponenty byly na sebe co nejtěsněji a v co největší ploše tak, aby přechodový odpor byl co nejmenší. ( toto zde proběhlo na vláknu o dumping faktoru zesilovačů).
P.S. minulý týden mi přišel nový PA systém, tak jsem se byl teď schválně podívat na kabeláže. Kabely 4x4 mm2, konektory speakon Neutrik NL 4 FC. Model bez dutinek. Šroubek dotahuje postříbřenou plošku přímo na měděný kabel. Takže bez letování. Jak mi to vyjde, vezmu si můstek a změřím přechodové odpory.
Master Sound
---------------
Účet uživatele byl zablokován administrátorem fóra.

Uživatelský avatar
honza1347

Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od honza1347 » sob 09. čer 2012 22:36:47

nejsem tu registrovaný ale když letujete drát nikdy není kulatý ani hranatý podle daný svorky vždycky je tam špička která snižuje průřez vodiče ve svorce která má přítlak plochou nebo hranou, vlákna kabelu porovnají tak jak jim to dovolí jejich rozmístění. tady se bavíte o věcech jako který zesilovač je tako vý nebo onaký každý z nás si stavíme aparát podle toho na co máme nebo jaký chchceme. dejte na toto forum pro a proti , cena / výkon / účinost. vlastnosti technické věci.

stefan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 13. zář 2013 2:19:35

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od stefan » čtv 24. říj 2013 0:04:40

Tak ako už bolo napísané QSC RMX a ten EP 2500 majú el.schému rovnakú rozdiel je okrem trafa hlavne v topologi plošaku ktorí je spomedzi všetkých klonov navrhnutí úplne najhoršie prave u Behringera , konštrukter to úplne pri navrhu dosky odflakol a nechal to na autorouter množstvo nelogických prepojov medzi vrstvami ,malé padi s extremne malími prekovenímy dierami a tenkými spojmi robia tento výrobok prakticky neopravitelní . Za zmienku stojí aj ventilator ktorý tlačí prach do vnútra ,a aby nahodou sa nedostal von tak tam z vnútornej strany nalepili filter ktorí to všetko zachitáva a po čase úplne udusí cirkulaciu vzduchu.
čo ja považujem za istú formu sabotaže , ale asi marketingový bossovia si povedali že nech to vydrží zaruku a potom nech to odíde.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od Návštěvník » čtv 24. říj 2013 7:23:43

Zesilovačů EP2500, 1500 jsem měl celkem 5ks po dobu 5let, nejdřív v PA potom na odposlechy. Víkend co víkend a bez problému. Naopak Behringer EP jsem považoval za povedený zesilovače. Kdežto Tapco, EAW vypadaly už po sejmutí krytu dost shitově. Vlastně i kastle vypadala shitově. RMX 2450, 1450 byl pro mě jako uživatele stejný jak EP2500,1500 ve zvuku žádný rozdíl ve spolehlivosti taky ne. Každopádně řešit jestli byl ten nebo ten lepší nebo spolehlivější s hliníkem nebo mědí dnes už nemá smysl, PA zesilovače s toroidem jsou těžká historie. Jsem rád, že jsem je za včas za rozumný peníze ještě prodal.

stefan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 13. zář 2013 2:19:35

Re: Koncák Behringer EP 2500, případně EP 1500

Příspěvek od stefan » čtv 24. říj 2013 9:29:39

V podstate súhlasím že kto sa pravidelne stará (čistí) EP 2500 tak to spolahlivo šlape roky ,len mne prekáža tá mechanická konštrukcia ( navrh plošaku ) a nesúhlasím s nazorom : Kdežto Tapco, EAW vypadaly už po sejmutí krytu dost shitově. a to mi dá za pravdu každý servisák ktorý mal možnosť ich opravovať. napr.Tapco má len jednostrannú dosku a omnoho inteligentnejšie navrhnutú ako EP 2500 a ak sa dobre pamatám tak Tapco nepouživa v niektorích modeloch ani izolaciu pod koncové tranzistory(tak ako to robia u Electro Voice zosikoch) a tým zaručí lepší prenos tepla na chladič. Podla mna ten kto chce často a aj v exterieri použivať koncak v tejto cenovej kategorí tak by som EP neodporúčal ,a radšej kupil aj použitý QSC alebo neaký klon tochto v celku podareného zosiku.

Odpovědět

Zpět na „Behringer“