Behringer iNUKE NU Serie

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
AMP service
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. čer 2014 19:38:50

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od AMP service » ned 15. čer 2014 21:52:10

Chlapci, su to sroty, uz som nejake opravoval a bolo mi z toho opravdu na blitie...

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od sledge » pon 16. čer 2014 8:55:18

Jistě, jistě mistře, jak jinak :-). Staré Bugatky byly taky nádherné, ale vy byste asi zvracel už nejméně od Tudora.....
Mě jich prošlo rukama skoro 30 a kromě cca 2-3 případů šlo prakticky vždy o drobnou prkotinu způsobenou nejspíš mírným přepětím cca 280 V - oprava v záruce (po záruce vyjde asi na 300-400 Kč).

Takže zvratky bych si šetřil na jindy :-) Navíc je legrační, že když je takový zesilovač v podobě modulu do aktivky, je to naprosto v pohodě a tolerováno, zatímco v podobě samotného zesilovače s tím má dost lidí problém....
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

AMP service
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. čer 2014 19:38:50

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od AMP service » pon 14. črc 2014 1:32:20

Cudujem sa ako tu tie cinske sracky obhajujete, ale potom som si precital cele vlakno tak narychlo a zistil som, ze ten hnoj predavate.
Nuz ojebane je tam absolutne vsecko od chladenia po dimenzovanie jednotlivych suciastok. Zdroj je makky ako lajno.... Co sa tyka Dcok od RCF/db Tech. do aktiviek, su obvodarsky na uplne inej urovni ako tie behringerovske sracky.
Kazdopadne, ked to ma take vsemohuce ochrany preco to odchadza a potom to odporucate pouzivat len do 4 ci 8 ohm?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od blaha » pon 14. črc 2014 8:27:33

OT: A to ti trvalo měsíc :?: .

Nechtěl by jsi se začnout vyjadřovat trochu jako člověk, dva příspěvky a tolik fekálií, to jsem asi ještě neviděl :o .

Co takhle tvá tvrzení doložit nějakými konkrétními příklady, statistikou, fotem, měřeními. To jsou asi jediné údaje, které tvým příspěvkům dají tu správnou váhu. Jinak je to tak akorát výkřik postřelené husy.

Podotýkám, že v tomto případě jsem absolutně nestranný, a píšu to jen z důvodu udržení nějaké přínosné úrovně fóra.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
mamut

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od mamut » pon 14. črc 2014 12:38:23

Pan AMP service má ale pravdu. Tyhle zesilovače jsem videl vevnitř a je to takn Měřením jsme došli sotva k polovinam udavanych výkonů. Davam mu za pravdu. A zesilovace nemají ani power factor correction.

AMP service
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. čer 2014 19:38:50

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od AMP service » pon 14. črc 2014 15:30:46

blaha píše:OT: A to ti trvalo měsíc :?: .

Nechtěl by jsi se začnout vyjadřovat trochu jako člověk, dva příspěvky a tolik fekálií, to jsem asi ještě neviděl :o .

Co takhle tvá tvrzení doložit nějakými konkrétními příklady, statistikou, fotem, měřeními. To jsou asi jediné údaje, které tvým příspěvkům dají tu správnou váhu. Jinak je to tak akorát výkřik postřelené husy.

Podotýkám, že v tomto případě jsem absolutně nestranný, a píšu to jen z důvodu udržení nějaké přínosné úrovně fóra.
Nie, netrvalo mi to mesiac, len sem nechodim... po mesiaci som prisiel.
A ako som sa vyjadroval? prepac? Foto mam, nemam problem to sem nahrat. Archiv merani nevediem... Neviem co tu mam teraz zacat pisat, ze to je ultra super zosik, pritom je to hnoj prvej triedy? precitaj si co pisali chalani ako im to odislo. Nemam problem napisat chvalu na poriadny stroj, nie na opajcovany a zfusovany cinsky padelek.

Uživatelský avatar
Petr S.

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Petr S. » pon 14. črc 2014 19:21:41

mamut píše:Pan AMP service má ale pravdu. Tyhle zesilovače jsem videl vevnitř a je to takn Měřením jsme došli sotva k polovinam udavanych výkonů. Davam mu za pravdu. A zesilovace nemají ani power factor correction.
A jak si měřil ten výkon? Udávaný výkon je maximální špičkový, tzn. při klasickém měření sinusem do zátěže to nezměříš, naměříš právě možná tak ten poloviční výkon o kterém píšeš.

Co se týká zátěže platí snad všeobecně, že se nedoporučuje hrát pod 4ohmy, ani k tomu není důvod. Model NU6000 je vlastně 2x NU3000 v můstku proto raději do 8ohm to je logický.

To že Behringer vyrábí v Číně ví každý, ale zajímalo by mě čeho že je zesilovač iNuke opajcovaný zfušovaný padělek?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od blaha » pon 14. črc 2014 20:21:20

Mě tu šlo primárně hlavně o úroveň vyjadřování, kde se v další odpovědi opět hnůj objevil.
V druhé řadě, to mě trklo až teď pokud se někdo nepodepíše (AMP Service, jako podpis opravdu neberu a navíc mi internet najde na Slovensku pod tímto názvem pneuservis), mluví něco o hnoji apod., a svoje tvrzení nepodloží žádným důkazem, tak prostě jeho příspěvek má pro mne nulový význam a beru ho jen a pouze jako hulvátský.

Pokud máš foto, tak ho sem dej, hned to bude jinačí, to samé nějakou story, statistiku oprav, podlož to historií firmy, a podepiš se.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od saty_cz » úte 15. črc 2014 22:32:09

Dívám se na specifikaci zesilovače iNUKE NU12000DSP a moc mi to nesedí:

220-240 V~, 50/60 Hz, (25 A 250 VAC) = 6250W

I kdyby využili na max ten 32A Neutrick tak je to max 8000W, na deklarovaných 12kW by bylo potřeba min 48A a to mi moc nesedí.
Nebudeme se bavit o špičkách, tyhle výkony (12000W) by tam fakt psát neměli ... Pak se někdo toho chytne a obrátí se to proti nim.
Přitom kdyby tam bylo napsáno co to fakt zvládne tak si asi nikdo nestěžuje.
Ach jo ...

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od sledge » úte 15. črc 2014 22:40:23

Ad PFC - mistře, každý zesilovač, který má za usměrňovačem velké elektrolyty, nemá kompenzaci účinníku (PFC), a těch je mezi spínanými zesy požehnaně.

Ad dimenzování - co by mělo být dimenzováno jinak, resp. jaké je porovnání dimenzování a provozních hodnot?

Ad výkon - dost spolehlivě platí RMS 300W/4ohm pro NU1000, 600 W/4ohm pro NU3000 a nejméně 1200 W/8Ohm pro NU6000. Podle všeho NU6000 jde použít celkem v pohodě i do 4 Ohm, osobně jsem nezkoušel.


2 Saty_CZ - podle zvyku by těch 12000W melo být špičkových do min. zátěže, tedy jakoby 6000 W rms, což pro typické zvukové špičky (desítky ms) není nereálné. Mimochodem v tomhle je Behringer ještě konzervativní, jiní výrobci jsou schopni dát i skoro 15 kW (EIAJ, pokud platí pro měřítko ála RMS, tak by to bylo skoro 30 kW špičkově) s 20A powerconem pro napájecí napětí od 100 VAC....
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

BVaudio
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte 17. kvě 2011 9:44:22

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od BVaudio » stř 16. črc 2014 7:14:06

sledge píše:Ad PFC - mistře, každý zesilovač, který má za usměrňovačem velké elektrolyty, nemá kompenzaci účinníku (PFC), a těch je mezi spínanými zesy požehnaně.
Tie velké elektrolyty sú tam nutné práve preto, že to nemá PFC , sú jediný zdroj energie medzi krátkymi pulzami extrémnych dobíjacích prúdov zo siete. PFC dobíja zdrojové kondenzátory na primárnej strane meniča počas celej periódy siete (skoro, asi 95%) a oveľa lepšie využije príkon zo siete a podstatene menej preťažuje sieť (orezané špičky v sieti). Bez PFC sa veľké elyty sa dobíjajú tak 10 -15 % periody siete, o to musia byť impulzné prúdy vyššie, životnosť elytov to asi nepredĺži..
Absencia PFC je daná jedine úsporami, nemá jedinú výhodu, len samé nevýhody. Ano, takých zosilňovačov je bohužiaľ požehnane, pretože sú lacné, a o to ide.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od sledge » stř 16. črc 2014 12:35:47

však to tvrdím také. Nicméně překvapivé je právě to, že těchto konstrukcí je naprostá většina, jak mezi zesilovači, tak mezi moduly do aktivek, což opět z NUKA dělá koncepčně z tohoto hlediska více méně standardní výrobek, který není horší, než ostatní. Mimochodem z hlediska odběru ze sítě je to kromě vložené impedance trafa (spínané zdroje zase mají komplexnější filtraci na primáru, která ten rozdíl trochu smazává) naprosto stejné, jako zesilovače s konvenčním zdrojem, to je třeba si taky uvědomit.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od PeBe » stř 27. kvě 2015 14:51:57

Malý dotaz k NU. Mám celkem tři kousky, dva NU100 a jeden NU300. Pro naše potřeby plně postačující a pár let spolehlivě fungující po hospodách a malých vesnických sálech. Díky malým prostorám prakticky není možné, aby si nečmuchly k mlze a zde je můj dotaz. Čím spolehlivě vyčistit zesilovač od mastného prachu, který dovnitř natahal ventilátor? Lze použít třeba čistič Loctite 7063?
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od sledge » pát 19. čer 2015 8:20:06

No já když už, tak isopropyl a destilka... U té mlhy vadí halvně to, že rezidua vodí a někdy i způsobují korozi...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Honzax0176
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 14. pro 2015 11:53:33

Re: Behringer iNUKE NU Serie

Příspěvek od Honzax0176 » pon 14. pro 2015 11:59:26

safa píše:Takze nam prisly iNuke NU3000 cili hned po naskladneni jsem jeden na nasi "test bench". Namerene vykony jsou:

2x 600W RMS / 4ohm.
2x 300W RMS / 8ohm.
2x1050W RMS / 2ohm.
mustek 2100W RMS / 4ohm.


To vse pri hmotnosti 3.5kg.
Dobry den prosím jaky má čisty výkon tento model Behringer iNuke NU6000 uvažuji že bych ho možná koupil má už někdo zkušenosti s tímto modelem ??

Odpovědět

Zpět na „Behringer“