iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
DJ Jozo

iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od DJ Jozo » čtv 24. lis 2016 16:14:57

ahojte. sa chcem opytat ze ako zapojit bridge na tom zosiku bo nechapem. staci ked nastavim na displeji ze bridge mod a potom zapojim normalne 2 subaky do A a B alebo musim len do A a urobit 4polovy speakon a zapojit 1+ a 2+ fakt neviem ze co s tym. bo som cital aj manual ale vobec tomu nechapem. ide mi o to ze to chcem pouzit len na subaky takze potom este asi aj v dsp nastavit zeby isli len basy ci ako?

vopred dakujem za pomoc

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » čtv 24. lis 2016 20:51:47

Podle manuálu ( naprosto špatně napsanej) zvoliš v DSP bridge ( tam taky nastaviš i propustě ) a výstup použiješ chanal B a to piny 1+ a 2+ , pokud máš dva suby budeš si asi muset udělat rozdvojku. Není tam schéma zapojeni takze nevim jak to tam maj prodratovaný ale to oveříš tím že ten speciální bridge kabel strčíš do chanalu A, pokud hraje zapomeň co jsem psal o rozdvojce ( kalhotkách ).

Ješte se nám ale pochlub co tim bude krmeno.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od DJ Jozo » pát 25. lis 2016 6:30:21

dnes to vyskusam budem laborovat cely vecer bo na zajtra mi treba zeby to islo. ja som chcel tak ze urobim jeden kabel vystup zo zosiku 1+ na + a 2+ na - prveho subaku a odtial dalej na druhy, tym padom budu paralerne a mali by mat 4ohm a tym padom aj 1000w vykon, ne? subaky mam VaT Acoustic od pana Veliska z Kosic

este mam tu fotku zo zadu toho inuke, schvalne ako chapete tie vystupy? bo divne to je napisane tam!

http://www.avsforum.com/photopost/data/ ... _0035.jpeg

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od Havlis » pát 25. lis 2016 6:57:46

Vždyť je to úplně jasný. Buď použiješ zesilovač tak, že každý kanál zesilovače je na jednom konektoru (="klasicky"), pak pouzijes výstupy A i B a piny 1+ a1-
Nebo pouzijes zesilovač v režimu "bi-amp", pak je výstup obou kanálů na jednom konektoru a to konektoru A. Jeden kanál je na pinech 1+ a 1-,druhy kanál zvlášť na pinech 2+ a 2-
Nebo pouzijes mód bridge, takže se oba kanály spojí pro zesilovači jediného signálu, pak pouzijes konektor A a piny 1+ a 2+

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od Havlis » pát 25. lis 2016 8:26:45

Tak jsem to napsal úplně špatně, sorac, překouknul jsem se:)
Tak ne, teď jsem kouknul do manuálu a napsal jsem to správně:-)

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od Bassman » pát 25. lis 2016 9:08:38

Ja trosku nechapem co chces docielit. Ked ale predpokladam ze potrebujes s tym krmit 2 suby z jedneho zdroja (z jedneho kanalu), tak na to je tam myslim aj MONO mod a vec je vybavena. Preco davat zosik do bridgu a potom vyzstup rozvetvovat to nechapem.

Ale snad dostaneme nejake vysvetlenie o co ide.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od thomas » pát 25. lis 2016 9:37:06

Pretože výkon zosilovača v bridge móde pri 4 Ohm záťaži je vyšší, ako výkon v mono/stereo do 2x8 Ohm.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zelatina » pát 25. lis 2016 12:05:37

pochybujem, že to ten 1kW dá do mostíka, keď som videl, čo to vnútri obsahuje za bordel :D akurát sa z toho stane predčasný ohňostroj

Uživatelský avatar
Marian

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od Marian » pát 25. lis 2016 15:58:14

Ono ohňostroj by nemal byť, tie zosily keď keď sa začnú hriať tak si same uberú výkon myslím. 4ohm v bridge by to malo zvládnuť. Ak keď záleží od použitých repro, predsalen dva 8 ohmové zapojené paralelne pri reprách s malou min. impedanciouv(obvykle je to nižšia hodnota než u repra so 4 ohm nom. imp.) občas robia lacnejším zosilom problémy. Napr B&C 15TBX100 4 ohmový ma min. impedanciu 4,5ohmu a dva 8 ohmové 15TBX100 zapojené paralelne iba 3,1 ohmu...ale u D-čkobých zosilov by s tom nemal byť problém ako u AB resp H triedy...

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od DJ Jozo » pát 25. lis 2016 17:06:47

dakujem vam za cenne rady. takze to zapojim na kanal A s tym ze 1+ bude + a 2+ bude - do prveho subu a z neho do druheho.
ano chcel by som aby to malo co najvyssi vykon bo ked zapojim klasicky na stereo tak do 8ohm ten zosik nedava vela vykonu. este sa chcem opytat ze vstupy musim zapojit obe abo staci iba jeden a nejako si to dsp urobi signal zeby to islo do bridge?
co sa tyka zosiku tak som ho kupoval novy a je este v zaruke ta ked zhori pojde na reklamaciu, sak pisu ze do 4ohm brige mozem zapojit, zatial som to stale mal zapojene do stereo ale fakt ten vykon bol o nicom. ta snad teraz to uz bude fasa :lol:

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » pát 25. lis 2016 22:29:54

Napiš co a jak máš zapojené a to celý audio řetězec. Do zesilovače musí jít signál z obou stereo kanálu. Jenže nevíme jak a co máš před tím zesilovačem, jestli nějaké zařízení oba kanály sjednotí do 'mona' ? Pokud ne tak budeš muset přivést oba stereo kanály do zesilovače ( do chanal A a B ). Což vzhledem k možnostem DSP v zesilovači bych doporučoval, mám ale obavu o vrchy ty pojedou asi fullrange že? Bude asi potřeba trochu si pohrát se zpožděním nebo rozmístěním basů.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od istuchlik » pát 25. lis 2016 22:34:07

Tohle rozhodně není vhodný a dostatečně silný zesilovač pro krmení subwooferů a nic na tom nezmění ani jeho zapojení do můstku - viz jeho reálné výkony uváděné na webu Kreateku: https://www.kreatek.cz/behringer-nu1000dsp.html A rozhodně bych ho v můstku nepouštěl do 4 Ohmů - viz citace z téhož webu: "Provoz do nejnižší povolené impedance doporučujeme pouze s dobře nastaveným limiterem, který ohlídá poměr špičkového a trvalého výkonu".

Uživatelský avatar
DJ Jozo

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od DJ Jozo » pát 25. lis 2016 23:38:30

teraz som skoncil s tymi kablami. vyzera ze to funguje do toho bridge. dakus som saleny s toho dsp, velmi tomu nerozumiem co sa tam nastavuje (je tam velmi vela moznosti) tak asi to mam dobre.
cely popis aparatury je: konzola numark mixtrack pro 2 (to ide cez PC), potom ten zosik behringer z toho su tie basy VaT Acoustic (beyma 18G40) a este aktivne satelity behringer B210D a este to neviem ako zapojit ci na jeden vystup z konzoly dat tie basy a na druhy satelity, alebo dajaku rozdvojku este vymysliet, som s toho saleny uz.
No ZAHY mozem dat stereo do zosilovaca to neni problem, bo z konzoly mi idu chinche do zosiku, takze dam obe, hej? a potom ten druhy vystup pouzijem na setelity? len toto by som nejako chcel aby nesli do nich basy ked budem mat subaky bo nehraju velmi silno lebo hned chrcia asi je maly priemer ta 10", cize keby sa to dalo nejako zeby hrali od 300Hz abo vyssie a do tolko by hrali basy bolo by to vynikajuce.
ale to mi asi bude este treba dajaky ten externy procesor ci ako sa to vola
ISTUCHLIK: a to akoze preco su ine info ohladom vykonu na tej stranke? to su realne merane vykony? bo akoze potom dobre klame ten behringer. ja som videl v tom dsp nejaky limiter ale ako to nastavit to je pre mna spanielska dedina, vlastne vacsina tych veci s toho dsp je mimo moje chapanie :?

ja viem ze pisem ako somar asi vsetko nespravne, ale snad chapete ze co by som rad docielil :) viem ze s tou aparaturou vela vody nenamutim a ze kvalita to nie je no hrajem tak 10 akcii do roka a nemam peniaze na lepsie. tiez chapem ze som amater no som bars rad ze existuje take forum kde profici poradia amaterom bo vsade nas odbiju ze sa s takymi ako ja ani bavit nebudu bo nemam aparaturu za 100000€

som velmi rad ze mi takto pomahate a som vam velmi vdacny!

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od istuchlik » sob 26. lis 2016 0:25:48

No to že Behringer "dobre klame", to snad už všichni tak nějak tušíme, ne? I když na druhou stranu je třeba uznat, že on nikde nepíše, že ty uváděné výkony jsou RMS nebo AES, takže ani tak nelže, spíš jenom "mlží" :-)

Právě proto, že se v tom moc nevyznáš, je velmi nerozumné pouštět ten zesilovač v můstku do 4 Ohmů, protože jediným výsledkem bude jeho odpálení a věř mi, že s reklamací neuspěješ - dozvíš se maximálně to, že jsi ho přetížil...

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: iNuke 1000 DSP - jak zapojit bridge?

Příspěvek od zahy » sob 26. lis 2016 9:57:19

To je to čeho jsem se obával, jednak ta konzola má jeden výstup a jednak to pojede bez dělení.
Zapojeni : je asi jedno jestli si uděláš rozdvojku nebo to potáhneš z konzole do vrchů a potom k zesilovači protože to stejnak u tech satelitů maj jenom prodrátovaný ( in / out ). S nastavením DSP ti neporadím, neznám ho a a neznám ani reprobox. Snad jen se nepouštěj do žádné eqvalizace.
Nastav tam jenom filter/crossover: hight pass 45hz, low pass 100Hz, type linkwitz a slope 12db. Na aktivkách úplně stáhni low na eqvalizeru ( nebo do takové úrovně dokud to nebude optimální, což nebude nikdy ale alespoň trochu)

Dej se vůle boží.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Odpovědět

Zpět na „Behringer“