CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PM Agency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 02. pro 2009 11:27:21
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od PM Agency » stř 02. pro 2009 11:50:49

Dobrý deň,

Mám záujem nakúpiť nový park výkonových zosilovačov, a neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvoma zosilovačmi.
Má s tým niekto skúsenosti ? Poprípade aké by bolo vaše rozhodnutie a prečo ? Mám už v podstate vybrané, ale rád by som počul váš názor.

Ďakujem.
Jakub, Sound & Light.
Výroba laserov na zákazku až do výkonu 10W RGB, alebo 30W jednotlivých spektrálnych farieb. Galvosystémy 10 - 50 kpps, Cambridge Technology až do 80kpps.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » stř 02. pro 2009 13:20:10

QSC. Jednoduchý, spolehlivý, dobře chlazený. Výhradní dovozce zajišťuje v ČR servis. Provedení dual mono, dvě trafa, takže při nečekané poruše jednoho konce hraje aspoň druhá polovina. Lze to takto použít pochopitelně jen v dvoukanálovém provozu, ne v můstku. QSC lze bez obav koupit i z druhé ruky, nebývá vadné, toliko moc těžké, majitelé se ho zbavují právě kvůli těm 33kg. Kdo totiž našetřil na PL380, má vystaráno - snížil váhu, snížil výšku v racku z 3U na 2U a získal až 8kW/4Ohm v můstku. Navíc je to spínaný konec se spínaným zdrojem, takže má větší účinnost a menší tepelný odpad.
Naposledy upravil(a) frantik dne stř 02. pro 2009 15:34:40, celkem upraveno 1 x.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1328
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 02. pro 2009 14:49:06

RMX 4050 používám, hmotnost je opravdu děsná, ale na basech odvede dobrou práci.
Jako jeden z mála takhle výkonných konců nevyhazuje 16A jističe v malých klubech, kde není rozvod 400V.
Se servisem žádné problémy nejsou.

Crown XLS jsem ještě nepotkal, takže je neumím porovnat.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
PM Agency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 02. pro 2009 11:27:21
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od PM Agency » stř 02. pro 2009 14:55:31

Nejaké nevýhody CROWN voči QSC ?
Videl som XLS 5000 aj RMX 4050 zvnútra, a koncepcia je podobná.
Jakub, Sound & Light.
Výroba laserov na zákazku až do výkonu 10W RGB, alebo 30W jednotlivých spektrálnych farieb. Galvosystémy 10 - 50 kpps, Cambridge Technology až do 80kpps.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » stř 02. pro 2009 14:57:15

Pořád ale jeden 4050HD vyjde lépe než 2 kusy 1850HD v můstku. Ty už zaberou 4U, váha se vyšplhá ke 40kg a v basech to tolik nekopne jako 4050HD.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » stř 02. pro 2009 15:10:47

Nerad se ke Crownu vyjadřuju, protože s tím tady vždy narazím. Sám ho nemám a nikdy jsem ho neměl. Byl jsem toliko varován před novými levnými řadami. Jednoho Crowna, tuším z té řady XLS, jsem si prohlížel v Audioteku. Dost mě zklamalo chlazení - žebrované chladiče nad deskou se součástkama to celé ofukováno ventilátorem, to musí být po sezóně pěkně zanesené, nehledě k omezené účinnosti chlazení. Taky mám zprávy od servisáků, že nové Crowny nebrat... Je to ale clekově věc vkusu a názoru, kdo hoří pro Crown, stejně si ho pořídí. Já bych ho nechtěl, pokud bych alternoval, tak asi jen ke Crestu.

U QSC díky jinému zapojení konce bylo možno namontovat koncové trantistory na chladič přímo bez izolačních podložek, takže přestup tepla je bezproblémový. Chladiče obou kanálů jsou žebrama přiložené k sobě a tvoří tunel, který je profukován ventilátorem zezadu dopředu, takže teplo z racku jde ven. Díky funění do tunelu se nezanáší zbytečně deska se součástkama. Tuto koncepci obšlahlo s úspěchem více klonařů, takže je k vidění třeba u Sekaku PSA 31500 a samozřejmě u Behringera EP2500. EPčko má totožné schéma, šetřilo se v něm jen na součástkách, použily se jiné operační zesilovače a např. méně kvalitní elektrolyty ve zdroji, jinak je to velmi oblíbená levnější varianta QSC RMX2450.

Teď se dívám na ceny: XLS5000D je v Audioteku za 36 litrů, papírově podobný RMX5050 stojí 35,5 litru. Postačí-li 4050HD, přijde na 28,9 litru. Optimální PL380 je bohužel za 71 litrů...
Bude-li se ale budit více basovek (víc jak dvě na stranu), lze to zkusit risknout a navěsit to vše na jeden PL380, což pak cenově vyjde stejně jako dva klasické konce, ale s podstatnou úsporou místa a hmotnosti. Ovšem při poruše jediného konce už se vůbec nehraje.

Pokud bych měl prostředky na dva PL380, tak už bych nic neřešil, nahradily by 4ks jak Crownů, tak QSC s trafama, cenově je to podobné, ale váhově a rozměrově je to úplně jinde... (12U / cca 120kg vs. 4U / 22kg)
Naposledy upravil(a) frantik dne úte 08. pro 2009 10:48:22, celkem upraveno 1 x.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
PM Agency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 02. pro 2009 11:27:21
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od PM Agency » stř 02. pro 2009 15:58:54

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.

Našiel som XLS 5000 najlacnejšie tu:
http://www.dv247.com/pa-systems-and-liv ... ier--68189

RMX 4050HD naopak tu:
http://www.maxistore.sk/maxisk/s65/Kata ... 0-RMX-4050
Jakub, Sound & Light.
Výroba laserov na zákazku až do výkonu 10W RGB, alebo 30W jednotlivých spektrálnych farieb. Galvosystémy 10 - 50 kpps, Cambridge Technology až do 80kpps.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » stř 02. pro 2009 16:11:03

Ať už budeš kupovat Crown nebo QSC či cokoliv jiného, zásadně to ber doma, na Slovensku, v kamenném obchodě a poptej se v okolí zvukařů po spolehlivém servisu dané značky. Lákavé ceny po internetu od zahraničních dodavatelů vedou později k potížím při poruchách. QSC je dobré pořídit přímo u dovozce na pobočce v Bratislavě. Nemají-li ještě místní servis, pošlou to do Prahy. U QSC bývají k dispozici i celé desky jako náhradní díl, případná oprava bude takto rychlejší. Navíc bývají ochotní zapůjčit i náhradní zesilovač, pokud máš svůj porouchaný těsně před akcí. Lze si to předem vše ověřit a dohodnout (e-mailem, osobně na prodejně).
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
PM Agency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 02. pro 2009 11:27:21
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od PM Agency » stř 02. pro 2009 16:17:43

Áno to je pravda, ale tento aspekt nie je pre mňa dôležitý.

Som rádioamatér cez 10 rokov a prešlo mi rukami na opravu mnoho zosilovačov a spotrebnej elektrotechniky. Tak isto mám servisné manuály a potrebné vybavenie a znalosti pre opravu, dodávateľov za skladové ceny. Servis je pre mňa maličkosť :wink:

Tak isto mám v zálohe zosilovače, ktoré sa dajú v prípade problémov zapožičať.
S internetovým obchodom DV247 mám iba dobré skúsenosti, majú zaujímavé a výhodné ceny.

Len táto cena sa mi moc nezdá :?
Jakub, Sound & Light.
Výroba laserov na zákazku až do výkonu 10W RGB, alebo 30W jednotlivých spektrálnych farieb. Galvosystémy 10 - 50 kpps, Cambridge Technology až do 80kpps.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » stř 02. pro 2009 16:21:09

Nějak se mi nedaří zobrazit na Prodancu ceny v Euro, ale to když tak půjde zjistit mailem na prodejnu a pak to porovnat s cenou na DV247.

Kdo je teda Tvůj teď favorit není-li to tajné? Vsadil jsi na začátku na Crown nebo na QSC?
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
PM Agency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 02. pro 2009 11:27:21
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od PM Agency » stř 02. pro 2009 16:31:27

Mojim favoritom bol odzačiatku 4050HD. Len potom prišiel spolumajiteľ našej agentúry s touto akciou. Preto ma zaujíma váš názor, hlavne kvôli tej cene, keď viem, že domáca je raz tak vysoká.
Oba zosilovače som videl zvnútra a ten CROWN sa mi moc nepozdáva konštrukčne, napriek tomu, že vypadá identicky a papierovo má vyšší výkon.

PL380 som zamietol hneď na začiatku, tak dobre som finančne na tom nie som. Aj keď toto je jeden z kráľov vo svojej triede - môj sen.
Jakub, Sound & Light.
Výroba laserov na zákazku až do výkonu 10W RGB, alebo 30W jednotlivých spektrálnych farieb. Galvosystémy 10 - 50 kpps, Cambridge Technology až do 80kpps.

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od noxus » stř 02. pro 2009 17:24:01

Tak si tiez prihodim aby sa frantik nestazoval ze si nevrtnem :wink: :) :)
Crowna XLS som ku spokojnosti 4 roky zhavil v divadle, 4 roky prace do 4ohm ale v divadle je to predsa o torsku ine ako live (aj ked si uzil aj dost . Bol bez racku a musim povedat, ze ked som ho po 3 rokoch otvoril tak to stalo za to :smt119. Jeho chladenie je na blbej urovni to sa vie vseobecne a ventilatory dozili velmi rychlo ale je to predsa len Lo trieda od Crowna. A za to co stal si urcite celkom dobre odsluzil.
Momentalne mam vo vacsej sale 2x XTI 2000ky a tak isto po 3/4 roku pouzivania som spokojny. Ma spinane zdroje, vahu 7,7kg a 2 kusi v racku odnesiem velmi pohodlne. Na zaciatku som si pripojil nbook a nakonfiguroval si eq na nase starucke bedne, nastavil limiter a ulozil si preset. Od vtedy len prepinam ci pouzivam len kompakty alebo aj basovku. Vystarane, bez jedineho problemu pouzivam kazdy tyzden zo 2-3x.

Nebudem ta odhovarat od nakupu QSC, to nie ved hadam vsetci tu vieme ze so svojou triedov RMX valcuju nizsiu-strednu triedu zosilovacov u nas. Pisem to hlavne pre to aby tu bol aspon jeden ohlas aj na Crowna, ktoreho pouzivatelom som a asi aj dlho budem, pretoze pri mojom pouzivani som sa este nestretol s ani jednou poruchou (ak neratam vymenu ventilatorov po 4 rokoch) a dufam ze to tak dlho ostane. 8-[

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1328
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 02. pro 2009 17:37:43

PM Agency: a to budeš v záruce kuchat zesilovač ???
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
PM Agency
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 02. pro 2009 11:27:21
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od PM Agency » stř 02. pro 2009 17:42:27

Ďakujem za postreh :wink:

Pozeral som viaceré zdroje informácií, dospel som ku záveru že crowny sa viac hodia na trvalú montáž do divadiel, sál a podobne... ja budem tento zosilovač používať na live zvučenie, kde dostane poriadne zabrať častými prevozmi, mastnou parou z parostroja a prachom (určite poznáte ten maglajz na ventilátore a všade inde). Nie som si istý či to crown vydrží, najmä ten jeho nie moc šikovne vyriešený chladiaci systém.

Pavel: Ak mi ho nevyservisujú, tak kľudne ... sám servisujem túto techniku a tak isto mám skúsenosti so servisom iných predajcov. Poväčšine však negatívne, najmä čo sa týka času .. ak mám čakať len na posudok mesiac, to si ho radšej rozoberiem, premeriam, opravím a za jeden deň aj opravím, ak nájdem náhradné súčiastky u mňa na sklade.
Dobré skúsenosti mám naopak s českými dodávateľmi, za to vám hold patrí obdiv ...najmä prodance a podobne. U nás na SVK ešte nezliezli opice zo stromov :evil:
Jakub, Sound & Light.
Výroba laserov na zákazku až do výkonu 10W RGB, alebo 30W jednotlivých spektrálnych farieb. Galvosystémy 10 - 50 kpps, Cambridge Technology až do 80kpps.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: CROWN XLS 5000D vs. QSC RMX4050 HD

Příspěvek od frantik » stř 02. pro 2009 18:03:37

Noxus: Ano, pro divadlo to může být dobré řešení, pevná instakace tomu výrazně prodlužuje životnost, výkonově se to zatěžuje určitě s rozumem a navíc jsi upotřebil vnitřní procesing - pokud plně vyhověl, nebylo třeba dokupovat a instalovat další procesory. Předpokládal jsem, že tazatel potřebuje něco na live zvučení a to se potvrdilo, tam se opravdu musí počítat s hrubým zacházením, střídáním teplot, vlhka a sucha a přes veškerou péči i se zaprášeným pajšlem po sezóně, byť je chlazení řešeno sebelíp. Čím je zesilovač pro takové podmínky jednodušší a festovnější, tím lépe.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Odpovědět

Zpět na „Crown“