Zesilovač Omnitronic

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od Jakub » pát 19. čer 2009 14:07:57

Mel jsem asi tri roky Omnitronic P-1500. Odehral jsem s nim X akci. Zatezoval ruznymi bednami, od Omnitronicu :) pred home-made az po Megaton napriklad. Hralo to vzdycky, nikdy se to nevyplo. Prvni rok jsem ho pouzival jen do 8Ohm, zbytek hral do 4 Ohm a uplne bez problemu. Prodal jsem ho celkem za dobry penize kdyz jsem pak celej aparat rozprodaval. Nebal bych se ho koupit znova. Neni to sice zadna extra trida, ale funguje to. Neni to kopie niceho (Tapco, Behringer a pod jsou kopie QSC RMX...), Omnitronic je sva konstukce. Jeste upresneni, pouzival jsem ho do PA, na kompakty. U Omnitronicu bych asi nekupoval procesory, nebo bedny kvuli odchazejicim pizeum. ALe zase za ty penize je to dobry low-end skelet :) Na druhou stranu, ty zesilovace fakt funguji.

...není třeba hrát nahlas...

Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od midnight_man » ned 05. črc 2009 17:53:13

Musim ti protirecit, Mali sme rozobrany jeden kus koli prierazu primara (ako sa napokon zistilo) neviem presne ake tam boli cisla. Ale ked sme zistili co su tam za trandy, kolega mal k tomu trefnú poznámku, a toť že by ho zaujímalo podla akého klúča tam u omnitronic vyrátali že ten zosik má 2x750W/4R
5kW Sound/EM,Beyma,Uli,QSC,DBX/, 2kW Lights, Dáke tie otáčajúce sa hlavy, 200mW ILDA Laser(20kpps)/Kvant/, 3kW Smoke.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od Jakub » úte 07. črc 2009 8:50:59

na to je dobre zesilovac vzit a nechat ten vykon proste zmerit. To jsou pak fakta a od toho se da usuzovat.

...není třeba hrát nahlas...

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od frantik » úte 07. črc 2009 10:51:18

Letmý pohled dovnitř stačí na odhad, zda je to na daný výkon vůbec dimenzované. Pokud to opticky tak vypadá, pak je na zvážení, zda to při měření na plný výkon trápit a jak dlouho... Nemusí to totiž každý model vydržet.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od CharlesBass » úte 07. črc 2009 13:14:21

Často využívám "zkušebňový" Om. P-1000 a na slušných bednách je bohužel slyšet, že to je šmejd. Vlastnoručně se mi u něj, naštěstí v záruce, prorazil jeden kanál při živý akci. A tak to musel vodehrát do konce všecko ten zbývající s dvojnásobnou zátěží :-D . Ustál to, nechal jsem ho vychladnout, dal do krosny a metelil do maxistóru, kde mu vyměnili dva ze šesti trandů v tom vadným kanálu. No, na reprodukovanou hudbu v přiměřeným prostoru či zvučení ve zkušebně to je ucházející zes. Za tu cenu ...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od zkrachovalej Dj » úte 04. srp 2009 20:23:08

dočetl jsem se že ,,P,, série se přestane na podzim vyrábět a nahradí ji ,,B,, série .myslíte že to bude v něčem lepší než ,,P,, ?
,,nechci slyšet jen odpůrce Omnitronicu,, díky
Pauza s Djingem byla potřebná... začít znovu je neodkladná záležitost

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od frantik » stř 05. srp 2009 19:20:00

Podle mě je problém ve značce jako takové, nová série renomé Omnitronicu určitě nezachrání, proč taky. Je-li filozofie firmy od počátku daná nebo se "zhoršuje", což se dá v rámci "úspor" předpokládat, tak se žádný zázrak konat nebude.

A kdo z nás má předem vědět, zda jedno písmeno v názvu výrobku vylepší jeho kvalitu? To by musel být špión z výrobního závodu, který by vynesl schéma, znal by původ osazovaného materiálu a kvalitu zpracování a to ještě v porovnání se staršími řadami dosud vyráběných zesilovačů. Jedině zatvrzelý příznivec Omnitronicu může říct ano, nová řada bude určitě lepší, protože to avizovali v reklamním prospektu... Panadol lepší paralenu, protože je v hezčím balení přeci...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od midnight_man » pon 24. srp 2009 0:38:19

je to rovnaka schcema ako u niektoreho zosiku inej/lepsej/ znacky, je to proste kopia :) len krabica je ich.Samozrejme suciastky horsej kvality :) dimenzacia ziadna :D , jedine to trafo má 1500W na stitku napisane, aj to neviem jak vypocitali. To iste ako ULI/QSC s tym rozdielom ze ULI okopcil aj škatulu.
5kW Sound/EM,Beyma,Uli,QSC,DBX/, 2kW Lights, Dáke tie otáčajúce sa hlavy, 200mW ILDA Laser(20kpps)/Kvant/, 3kW Smoke.

Odpovědět

Zpět na „Omnitronic“