Zesilovač Omnitronic

  • Reklama
  • DEMO 15
Skuti
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: pon 23. čer 2008 9:54:29
Bydliště: Ostravsko

Zesilovač Omnitronic

Příspěvek od Skuti » čtv 26. čer 2008 10:04:30

Ahoj, chtěl bych se zeptat co je špatného na zesilovači omnitronic P-1000? Má ho někdo popřípadě jak to fičí nebo tak? Díky za rady

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiriczek » čtv 26. čer 2008 18:34:41

Ze zesilovaci omnitronic zkusenost bohuzel nemam, ale podle mého názoru což podotýkám aby mě tu někdo nekamenoval hrajou tyto zesilovače podle toho co stojí, neříkám, že hrajou úplně špatně, ale nehrajou nejlíp. Jde o to na co to máš ... Já bych toto třeba na zvučení live kapel rozhodně nevolil.

Skuti
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: pon 23. čer 2008 9:54:29
Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od Skuti » čtv 26. čer 2008 20:23:55

Budu to používat pro hraní na plesech a oslavách, a chtěl bych něco co hraje a moc neblbne, a po zvukové stránce to není nejhorší, ale zase za rozumnou cenu. Ale za kvalitu je třeba připlatit je mi to jasné, ale přece jenom jestli někdo nemůže doporučit zesák okolo 2x200W do 8Ohm? Předem díky :wink:

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiriczek » čtv 26. čer 2008 23:29:29

Nevím, jako za docela slušnou cenu je Behringer EP1500 známej ho používá na odposlechy má 2x 450 W / 4 Ohm takže cca těch 2x 200 při 8 Ohm. Myslím, že je to docela dobrá volba cena se pohybuje do 8 tisic. Já mám taky Behr. EP2500 a jeste se mi nestalo, že by při jakémkoliv zatížení někdy vypnul! Je to od Uliho mno, nebo mě ještě napadá, rozhodně lepší varianta: QSC GX3 si myslim, že by bylo to nejlepši řešení!

http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=91578

sry za odkaz.

zdenek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 16. zář 2007 18:05:55

Příspěvek od zdenek » pát 27. čer 2008 11:40:39

No pokud se podíváš na IE, necháš vyhledat Omnitronic P 1000, tak zjistíš, že se ho chce snad každý zbavit, protože inzerátů naprodej je požehnaně. Behringer by ti také posloužil, ale QSC šly s cenou dolů a můžu jen doporučit. Opravdu "Nejlepší řešení". Nebudeš litovat, a pokud to budeš chtít prodat - tak to prodáš, ale Omni tě zůstane doma.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 27. čer 2008 12:29:37

V našich krajích jsou dobré zesilovače za dobrou cenu na výběr:

Tapco J800, J1500, J2500, dále QSC GX5, RMX 2450, Behringer EP 1500, 2500. Dále některé Yamahy, Crest (Peavey), možná LEM.

Osobně bych zvolil GX5 od QSC - má docela pěkný poctivý zdroj, režim HD, hmotnost taky výborná, nevýhodou může být, že neumí bridge.
Vstupy jack, XLR, cinch, zabudovaný funkční crossover.
Cenově bezkonkurenční.
Troufnu si říct, že za danou cenu nic lepšího v současné době nepořídíš.

Pozor na GX3 - verze pro evropu má jakýsi nedostatek a tak bych jej zatím nekupoval

Všechny Tapco Juice jsou fajn, ale zase jsou těžké jak hrom, ale J2500 je opravdu docela povedený.

Z Behringerů je celkem povedený EP 2500, možná EP 1500.
Ostaní behringery jsou dost málo povedené.

Řekni nám, jaké máš bedny - to hraje taky velmi významnou roli.

Rohodně bych se vyhnul už zmíněnému omnitronicu, mccryptu, skytronicu a podobným produktům.

Ona ta úspora při koupi většinou vyjde hodně draho při provozu, ať už proto, že to během produkce zkolabuje a máš z ostudy kabát, anebo proto, že to odpráskne reproduktory, nebo samo sebe.

Taky by bylo dobré uvažovat o tom, že zesilovač se může ocitnout v místě kde je velké přepětí (byl jsem na kšeftě, kde v zásuvce bylo 248V), což většinou aparáty ustojej, ale větší problémy mají s podpětím - při <210 V mají problémy v tom, že zdroj musí dodávat víc proudu, takže se všechno dřív a víc zahřívá a následně dojde k vypnutí, to v lepším případě, častěji ke zničení koncových tranzistorů, někdy i samotného trafa.

Proto, mimo jiné, je lepší pořídit zesilovač s větším výkonem a hrát s rezervou, mít tím pádem rezervu pro korekce, EQ ap.
Jako se silným autem nemusíš nutně jezdít jenom dvoustovkou...

S tímhle vším se právě solidní zesilovač musí umět vypořádat bez ztráty kytičky...

Skuti
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: pon 23. čer 2008 9:54:29
Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od Skuti » pát 27. čer 2008 21:22:42

Tak já abych se přiznal bych chtěl koupit celou aparaturu, takže bedny nemám. Nicméně hraju ve trojčlené kapele na plesy a tak takže tam jsou klávesy, kytara a 2 zpěvy. Vidím že nejlépe Omnitronic ani nic podobného nekoupit, pokud by někdo věděl o nějaké slušné aparatuře, a mohl by třebas doporučit i novou byl bych celkem rád, přece jenom jsem začátečník v oboru zvukařina a ocenil bych všechny rady. Díky moc

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » sob 28. čer 2008 0:10:28

pavel2 píše: Z Behringerů je celkem povedený EP 2500, možná EP 1500.
Ostaní behringery jsou dost málo povedené.
... jen na okraj, ktere ostatni ? Jedinej jinej koncak do Behringer dela je A500 a to je studiova zalezitost s pasivnim chlazenim ... jine konce nedela (samostatne, nepocitam powermixy a nastojove hlavy). Takze ja bych rek ze Behringer zase dobry ;-D

SKUTI> ... doporucit se da lecos, tady to ale budem probirat dva roky nez se k necemu dostanem. Nejlip se zastav nekde v nejakym kramu (treba u nas ;-) ... nebo muzes samozrejme i jinde) a prober to tam primo s nekyn "z oka v oko" .

Skuti
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: pon 23. čer 2008 9:54:29
Bydliště: Ostravsko

Příspěvek od Skuti » sob 28. čer 2008 7:34:02

O.k. Jinak díky moc za rady!

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 29. čer 2008 15:52:39

to safa: ano, myslel jsem ty bloky v powermixech.
Často, když jsem s tím někde dělal, vždycky si to generovalo nějaké problémy.

Jednou se vypíná (a to k němu byly připojené hodně slušně odladěné 8 ohm boxy), podruhé nedosahuje nominální výkon, potřetí mu nejedou ventilátory (a to byl čistý) takže se taky vypíná, další setkání bylo kuriozní - nešel vypnout...

Je fakt, že to jsou zkušenosti cca 4 - 5 let dozadu, kdy jsem se nechával ukecat na to, že na místě, kam se jede, je aparatůra.

Nicméně je možné, že novější kusy jsou už udělané jinak.

Jinak 100% souhlas se safa - nejlepší je jít to někam okouknout, hlavně v klidu vyhodnotit a potom teprve pořizovat.

mrak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte 03. čer 2008 11:46:13
Kontaktovat uživatele:

aktivky

Příspěvek od mrak » pon 30. čer 2008 14:51:40

No jeste by stalo za uvahu koupit nejake AKTIVKY, pokud budes nakupovat i bedny je to idealni prilezitost!

Ono pokud budete jezdit plesy tak napr. tapco thump 15a nevyjde nejak extra draho a ples to musi elegantne uhrat


http://www.google.com/search?hl=cs&clie ... lr=lang_cs

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

omnitronic

Příspěvek od zkrachovalej Dj » stř 30. črc 2008 18:23:15

zdravim,chtel bych jen dodat ktem omnitronicum,mam omnitronic p 1500 a knemu bedny dx 2522 600w rms,esli vam muzu poradit,nekupujte to,ale kdyz nemate prachy na lepsi tak vam nic nezbejva a koupite si ho jako ja :lol: myslim si ze kdyz uz omnitronic,tak p 3500 ktomu naky poradny bedny abyste meli nakou zvukovou rezervu.jednou sem hral na detskym dnu a komentator hrozne rval do mikrofonu a me se to porad vypinalo,nedokazete si predstavit jak sem se stydel :oops: ale kdyz uz sem tu chtel bych se zeptat jak muzu zapojit dva a vice zesilovacu za sebe,napr.p1500,potrebuju ktomu nakej distributor,nebo to jde i jinak?

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiriczek » stř 30. črc 2008 21:45:21

Me to jde normalne napojit zasebou. Jednim canonem dovnitr a druhym ven myslim :roll: a jestli ne canonem tak jackem urcite, ale jde to .. nemel by jsi k tomu potrebovat nic,

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiriczek » stř 30. črc 2008 21:46:52

Mimochodem s tim vypinanim, me se to tedy zatim nikdy nestalo a to si nemyslim, ze mam nejak kvalitni zesilovace EP2500. Kolikrat jeli na limit jakou dobu a nic, ale proc jsem se k tomu vratil, chtel jsem ti rict, ze jsi mu na ten mikrofon mel dat Compressor :-)

Uživatelský avatar
zkrachovalej Dj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: sob 17. pro 2011 11:02:46
Bydliště: Liberec

Příspěvek od zkrachovalej Dj » stř 30. črc 2008 22:26:32

Jiriczek píše:Mimochodem s tim vypinanim, me se to tedy zatim nikdy nestalo a to si nemyslim, ze mam nejak kvalitni zesilovace EP2500. Kolikrat jeli na limit jakou dobu a nic, ale proc jsem se k tomu vratil, chtel jsem ti rict, ze jsi mu na ten mikrofon mel dat Compressor :-)
no myslim ze mezi omnitronicem a behringerem je trochu rozdil,me omnitronic zatim sklamal u kazdy veci co od nich mam,u mixaku mi nefunguje stereo do sluchatek,u jedny reprobedny se mi vevnitr skrizily kabeli,takze skratovala,co to je ten compresor a jak se pouziva?

--------------
Pozn. admin: Odpovědi k tématu kompresor/limiter jsem přesunul do nového threadu viewtopic.php?f=10&t=834

Odpovědět

Zpět na „Omnitronic“