QSA 600

  • Reklama
  • DEMO 15
asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: QSA 600

Příspěvek od asterix1 » pon 23. bře 2020 7:10:15

Nemá cenu to kupovať.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSA 600

Příspěvek od kelly.ok » pon 23. bře 2020 7:34:05

Takhle ti asi nikdo nebude schopen poradit... Tak jako hobíkovi, co to vytáhne jednou za rok na dětský karneval ve vesnické hospodě, může vrchovatě stačit, (nejen) profík nad tím (zcela oprávněně) může ohrnout nos. Měl jsem donedávna 2ks na odposlechy, jeden tu stále jako nejposlednější zálohu mám, fungovalo to celou dobu víceméně bez zásadních problémů, přesto bych tomu dnes z různých důvodů nálepku "dobrý zesák" nedal. Důvod, že se toho dnes spousta lidí zbavuje (i za velmi nízké ceny) si každý domyslí, což na druhou stranu nemusí znamenat, že to někomu ještě neposlouží. Je to prostě o tom co od toho člověk čeká a na co to má.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: QSA 600

Příspěvek od Otas » pon 23. bře 2020 9:58:55

Když pohledám, v paměti jsem měl nějakou diskusi na toto téma, vyleze mi tohle:
viewtopic.php?f=81&t=7489&p=65232&hilit=QSA+600#p65232
A nevyznívá to optimisticky. Petr Z. (zřejmě maskovaný Sinclair, zkušený opravář) tam píše o absenci ochran proti ss napětí i ochraně proti VF na vstupu = hrozba pro basák a hrozba pro výšky. A je to starý zes, čili hrozba vyschlých elektrolytů apod..

Uživatelský avatar
petrik1

Re: QSA 600

Příspěvek od petrik1 » úte 17. kvě 2022 7:39:39

Chcem sa spýtať speakon mi dvojpolový nefunguje, štvorpolový áno. Odborníci mi tvrdia, že to musí ísť aj s dvojpólovým. Je to tak?

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSA 600

Příspěvek od kelly.ok » úte 17. kvě 2022 9:45:53

Variant, co může být špatně je víc. Předpokládám, že zesilovač i reprobox mají 4p a kabel máš 2p? Je správně zadrátovaný panelový speakon na zesilovači? Totéž panelový speakon na boxu (některé boxy jsou např. továrně připojeny na 2+/2-). Pokud je na každém zapojení pin setu odlišné, může to v určitých situacích 4 žilově vedený kabel 4p speakon vyřešit. Taky záleží, jaké jsou konkrétně konektory: Kabelový 2p Neutrik speakon je kompatibilní s panelovým 4pinem (panelový 2p s 4p na kabelu NE!), ale už jsem viděl neznačkový 2p kabelový speakon, který do NL4 panelu prostě nepasoval. Za mě nejlepší varianta je používat pokud možno NL4 jak na panelových, tak kabelových konektorů (samozřejmě se správně zapojeným pin setem).

Uživatelský avatar
petrik1

Re: QSA 600

Příspěvek od petrik1 » úte 17. kvě 2022 15:10:30

Ono ja som to "zistil" asi toto. Pôvodný konektor má ak sa na neho pozriem zhora (sorry za laické výrazy), tak má povedzme vľavo na tele taký väčší výstupok a dotykovú plochu má na zadnej strane "kolíka". Nový konektor má vľavo na tele taký väčší výstupok a dotykovú plochu má na prednej strane "kolíka". Takže logicky, po zastrčení nového kolíka sa plochy v konektore zosilňovača s plochami konektora (nového) kábla neprekryjú. Vraveli mi, že je to neštandartné a že práve štvorpólové zapojenie "nového" konektora by mi mohlo pomôcť.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSA 600

Příspěvek od kelly.ok » stř 18. kvě 2022 7:20:21

podle tohoto popisu asi nedokážu blíž rozklíčovat, kde je problém. Jak jsem psal, pokud je to nějaká odfláklá kopie speakonu, tak to nemusí vždy perfektně pasovat a kontakty se nemusí potkat. kabel s NL4 v dvoupólovém zapojení ti funguje?

Odpovědět

Zpět na „QSA“