Zesilovač QSA 1000

  • Reklama
  • DEMO 15
tony.rs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: úte 16. čer 2009 10:34:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od tony.rs » čtv 18. čer 2009 16:29:34

No já nevim no, Mám zesilovače qsa650 a qsa1200 a zatim bez problémů hrajou už 6 let. Nějakýho snižování výkonu jsem si nikdy nevšiml. Ani mi nepříde že by se nějak moc hřály a to když zvučim akci venku (velmi nerad) tak jim dávám fakt co se do nich vejde.
http://www.rsound.cz ...zvuk pro vaši akci

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od frantik » čtv 18. čer 2009 16:58:39

Někdy si ty QSA-čka otevři a podívej se, co je uvnitř. Stejně budou chtít po 6 letech vyčistit od prachu. Popdívej se, jestli nemáš spálené odpory v Boucherottech na uhel. Společná zem pro Boucherott a budič je přes konektor a je poddimenzovaná, stojí to za oddělení a přivedení samostatné země k Boucherottu. Sériová tavná pojistka z výstupem se dá vyřadit, konec má svoje ochrany a odpínací relé. Taky zkontroluj a nastav klidový proud koncovými tranzistory, asi tam nebude žádný už z výroby... Tipnu si též na poddimenzované elyty ve zdroji, u QSA 1200 jsem viděl jen 10G na větev pro oba kanály dohromady, to není na takový zesák nic moc. Na desce zdroje též asi najdeš ohořelé srážecí odpory k Zenerkám pro předzesilovač, jsou totiž poddimenzované. Vyplatí se i podmazat znovu trandy a podložky, může tam být dost sucho...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

tony.rs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: úte 16. čer 2009 10:34:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od tony.rs » čtv 18. čer 2009 17:11:25

mno otevřený jsem je měl oba asi tak před půl rokem právě kvůli čištění od prachu, ale nevšiml jsem si ničeho ohořelého :lol: Jinak co je to ten Boucherott ??? Přeci jenom nejsem elektronik :lol: Případně nevíš jestli by to uměl někdo za rozumný peníz zkontrolovat a prohlídnout ???
http://www.rsound.cz ...zvuk pro vaši akci

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od frantik » čtv 18. čer 2009 17:26:10

Chce to někoho kdo se seriózně opravami zesilovačů zabývá, ne nějaký patlal, aby Ti to dotentoval úplně. Ten Boucherot je takový tlumicí článek, co "stabilizuje" chování zesilovače na vyšších kmitočtech, kde už je výstup hodně ovlivněn charakterem zátěže. Je to sériové spojení rezistoru a kondenzátoru připojené paralelně k výstupu zesilovače. Obvyklé hodnoty kondů v těchto článcích jsou kolem 100nF a odpor bývá kolem 2R2 až 10R. U QSA1200 je tuším kond 150nF a odpor byl asi 4R7/2W. Jelikož je ten odpor umístěn pod chladičem, je hůř vidět. Nahradil jsem ten spálený třemi kusy paralelně a umístil na desku zespodu, tím jsem zvýšil "zatížitelnost" tohoto článku. Boucherot hoří, když zesilovač zakmitává nebo když pracje do bedny s mizernou výhybkou, která krmí nějaké piezo., možná ho máš při troše štěstí ok.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
midnight_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát 26. pro 2008 0:38:32
Bydliště: Somewhere Between Beats
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od midnight_man » ned 05. črc 2009 17:49:08

zalezi co sa na tom konci taha, beztak je to lacná čína. za tie peniaze sa da uz kupit rada EP od uliho..pripadne prilozit a kupit nieco ine ale QSA nie, skus na 1600tovke potiahnut celnu noc 650W PD.156tky a po 5tich hodinach ti potom poviem kam sa stratil ten vykon ;)
5kW Sound/EM,Beyma,Uli,QSC,DBX/, 2kW Lights, Dáke tie otáčajúce sa hlavy, 200mW ILDA Laser(20kpps)/Kvant/, 3kW Smoke.

Uživatelský avatar
Jenda

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od Jenda » úte 02. lis 2010 22:10:05

Se zesilovači QSA mám bohaté zkušenosti. Vlastním QSA 600 už nějaký ten pátek a za tu dobu Vám mohu povyprávět své příhody s nimi. Jsou to tak jednoduché zesilovače, že by Vám je každý vyučený mechanik elektronik postavil na koleně. Jelikož jsem vyučený elektrikář a to ke všemu silnoproud, a elektronika patří mezi mé koníčky, dokážu si cokoli na těchto zesilovačích opravit. 3 roky jsem je provozoval bez problémů, je pravda, že ne až tak často ale něco víc se nahrály a pořád v provozu 4 Ohmy. Když zkončila záruka, chtěl jsem si nechat pro zajímavost jeden zesilovač odměřit, jaký dává skutečný výkon. Ano, naměřili jsme dokonce 225W při 4Ohm. Ale jak se zesilovač zahříval, výkon klesal až klesl na hodnoty kolem 160 - 180 W. Mimo jiné, na zvuku je to slyšet. Najednou Vám přijde zvuk slabý tak se snažíte přidat ale ono nic, zesilovač limituje. Pak si najednou vychladí mozek a začne řvát :lol: Jednou se z mé vlastní blbosti stalo, že jsem jeden reprobox zapojil na pravý kanál zesilovače, a druhý do můstkového výstupu :lol: :lol: zapojoval jsem po hmatu ze předu.... Bedny byly obě 4 Ohmové. Pánové, co to udělalo, když jsem vyjel potenciometry na poloviční výkon, to byste něvěřili. Toshiby se rozsvítili do červena, a membrány reproduktorů se zabetonovali tak, že s nimi nešlo pohnout. Zásadní chyba výrobce zesilovače proti takovým ,,blbcům'' jako jsem byl já. Špatně zapojený speakon na můstkový výstup. Konektor zapojený stejně jako na levý a pravý kanál 1+ 1- místo 1+ 2+. Tím pádem se zesilovač zatížil na 2 Ohmy. Pro QSA úplný zkrat :lol: nesmyslné pojistky sice vyhořely ale repráky byly rychlejší. Tak jsem si konektor přepojil, aby příště k ničemu podobnému nedošlo, vyměnil Toshiby, pár diod, odporů a úžasných pojistek a zesilovač běží dále 2 roky bez větších poruch. Jednou mi odešel nějakým způsobem ventilátor, to se projevilo pomalým rozsvícením červené LED diody Therm. Pánové čekal jsem, co s bude dít. V hlavě se mi honili otázky typu: Zareaguje tepelná pojistka? nebo ne? budu muset kupovat nový repráky?... A hle, pojistka zareagovala bezpečně. Po 15 minutách vychladl a jel jsem dál na jinej zesilovač. Ventilátor se točil ale pomalými otáčkami, asi byl přípálenej, tak jsem koupil novej a jedu dál. Větrák mi přijde,. že je řízenej teplotou :lol: protože vždy po akci, kdy nechávám zesilovače tak 5 minut chladit, větrák běží jak o závod a slyšíte, jak postupně zpomaluje. Nevím, zda-li to je záměr nebo náhoda. Nicméně v pořádku 8) Ted vážně, můj názor na tyhle zesilovače je ten, že jsou použitelné spíše na provoz, pokud možno jen na 8Ohm a nenechávat je na plnej cérez. Jelikož hodně dělám i do kinotechniky a po týhle republice jsem projel hodně kin. Tak 5% z těch co jsem navštívil, používají na zvuk do sálu právě QSA 600, protože oni mají docela dobrý, čistý zvuk, nízké zkreslení, jsou jednoduché ale silně poddimenzované. Na živé hraní nebo do klubu nejsou moc vhodné. Věřím, že kdyby si výrobce dával více záležet na kvalitě součástek, a lepších způsobů ochran, byli by tyto zesilovače trochu někde jinde, třeba tam kde je Tapco, QSX GX apod. Doporučuji předem těm, co si tento zesilovač koupí ať hned po záruce vyndají ten průzvučný molitan z přední mřížky. Nemá tam absolutní cenu, akorát se zachycuje prach, zalepí se, nemá průduch, a zesilovač hřeje. Ale on hřeje i tak... :lol: nehoňte ho naplno a jen v 8Ohmech. Dávejte si bystrý pozor na zapojení můstku, občas ho profoukněte kompresorem a zesilovač Vám bude léta sloužit celkem spolehlivě jako mě těch 7 let.

Jan Paukner
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: sob 30. kvě 2009 22:51:37

Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od Jan Paukner » ned 11. pro 2011 12:34:36

Ahoj tady Honza ,Sorry za off topic ale jestli máš QSA 600 prozrad mi hodnotu rezistoru R 100 Proosssíííímmm!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
Návštěvník

Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od Návštěvník » čtv 16. úno 2012 16:48:18

22k

skeletons88
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: ned 17. črc 2011 13:06:51

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od skeletons88 » pát 28. pro 2012 19:40:18

zdarec

Mám otazočku mam výškové repro selenium d3350Ti a potrebujem koncak, zhorel mi jeden povodny čínsky a preto sa chcem opítat či na tie výški pojde použit qsa 1000. Mám ho doma a po rokoch asi tri studene spoje preletovana komplet dps zdroj drží a kondy tiež.

QSA:
2 x 400W/4Ohm
2 x 245W/8Ohm toroid: 500 VA kondíky: 9400 na kanál

dik

Uživatelský avatar
marian

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od marian » pát 28. pro 2012 20:06:30

Malo by to byt klasicke ABcko cize na vysky ide pouzit.3

Uživatelský avatar
Petr. Brno

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od Petr. Brno » pon 10. úno 2014 23:43:03

Je to sice stará diskuse, ale píšu proto, žese to při rozhodování může někomu hodit. Vlastním již delší dobu 2 zesilovače qsound - 1. QSA 650 2. QSA 260. Jak tady psal Tony.rs taky jsem ani u jednoho nezaznamenal jediný problém a rozhodně jim věřím více, než dneska prodávaným různým kolikrát i značkovým "číňanům". QSA 650 jsem již preventivně čistil od prachu a doporučuji to občas udělat,výkonové prvky na obou stranách chladiče se dost zanáší prachem. Při té příležitosti jsem okem pečlivě zkontroloval desku se součástkami a ani náznak nějakého hoření, hnědnutí , pálení nebo tak, prostě nic ja tady straší kolegové, vizuálně vše uvnitř jako nové. Zesilovač živí subbasy 2x400W/4ohm Hughes Kettner vždy témeř na plný výkon pro ozvučení rockové kapely v malých a středních sálech. Je pravda, že jde v těch basech do clipu poněkud dříve než by člověk čekal, ale jinak šlape bez problému a ani se nějak moc nehřeje. Zdárně Sekunduje zesilovači PEAVEYPV1200, který ale upřímně dává o něco lepší výkon, je to malinko znát, ovšem není to tak strašné. Ale jinak jediná vada, kterou to má, že po vypnutí po cca 20-30sekundách to v reproduktorech párkrát dost hlasitě lupne.
No a druhý zesilovač QSA260 živí malý apec na malé sály se starými dobrými velkými reprobednami Tesla 2x150w/8ohm a musím říct, že šlape jak hodinky a sestava má opravdu vyvážený hifi zvuk, super basy i výšky fakt mazec. Tento zesilovač se mi jeví bez jediného problému.
Takže shrnuto - ono jestli to není tím, že se vyskytují jedinci-hovada, kteří se k těm zesilovačům chovají jak prasata, dělají na nich různé pokusy, bastlí k nim na koleně pochybné reprosoustavy, zapojují to všlijak jak je zrovna napadne a pak tady dělají chtráky, jak viděli odpálené koncáky a jak to všechno pořád hoří a odchází. To je asi tak, jako kdyby někdo sedl do Ferrari, zrušil ho na prvním výjezdu z parkoviště a pak začal šířit moudra, jak to auto nesedí na silnici a stojí za hovno. takže asi tak můj názor :)

Uživatelský avatar
Galadriel

Re: Zesilovač QSA 1000

Příspěvek od Galadriel » sob 15. úno 2014 22:35:26

U nás to vidím tak:
QSA260, 4 kusy na obci provoz 1-2x týdně za 3 roky 9 poruch, 6x vyhořely konce

QSA1000 3 dost staré kusy v hospodě provoz 40x do roka, v létě po 2-3 hodinách se přehřejou a
vypnou, čistění nepomáhá

QSA600 se prodalo 8ks, 4 zákazníkům se vracely peníze - opakované závady, nefungovaly speakony ani po 3. reklamaci u dodavatele, v jednom po záruce shořelo trafo, ve dvou konec

QSA1200 se prodaly 2, 1 opakovaně rekamace pro vadné speakony

Odpovědět

Zpět na „QSA“