QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Petr Z.

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvekod Petr Z. » pon 27. srp 2018 13:59:35

Možná, že jsem natvrdlý, nebo jsem to jen přehlídl - nikde ve vláknu jsem nenašel, co za muziku a pro kolik lidí s tím chceš dělat. Zda živou či reprodukovanou, mobilní DJing...a hlavně v jakých prostorech, případně venku, pro kolik lidí a s jakým akustickým tlakem, laicky "hlasitostí".
V neposlední řadě je i důležité vědět, kolik jsi do toho ochotnej investovat. Nepředpokládá se, že by se to vůbec zaplatilo /ale nic není vyloučený, když budeš šikovnej/, ale tak jistě je zbytečné sypat mnohé desetitisíce do aparátu, co bude celou zimu i podzim někde složený a zahálet.
Každopádně budeš potřebovat druhý zesilovač a s ohledem na to, že stávající je RMX2450, by asi bylo dobré, aby i další byl buď podobně koncipovaný model od QSC, nebo hodně podobné konstrukce. Typicky třeba Behringer EP4000.
Analogových zesilovačů se zvukařské firmy ve velkém zbavovaly už před léty. Je ale skoro jisté, že i v současnu se povede narazit na levný i zachovalý RMX1850HD. S ohledem na jeho budoucí použití bych asi méně výkonný zesilovač nevolil, ani jako entry level. Model RMX1850HD je s ohledem na budoucí použití, pro dvě 18" dostatečný.

REGISTRACE
Reklama

zdenek84
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod zdenek84 » ned 02. zář 2018 20:28:40

Ahoj Tak jsem si o vikendu poridil 2x MT18 sub a pan prodal i RANE ac23b B) tak uz to mam vse doma a tesim se az usetrim naten druhy zesik , pak uz by to mohlo davat dobry zvuk :-) jinak co se tyce te RANE vyhybky nema nekdo navod v ceskem jazyce? Jinak PA me bude slouzit k nazvuceni ruznych akci tipu oslav venku vevnitr tak cca do 30 lidi - zatim se drzim pri zdi :) :) a mam doma gramofony i mixak Rodec takze i hodne elektronicka hudba..djing

Jeste maly dotaz pokud na mixu pridam bass a pres vyhybku jde do tech subu uz tak jen ,,basovy signal” nemuze se to nejak prebassovat prepalit ? Asi blobost co?
I tak diky
Z

kelly.ok
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod kelly.ok » ned 02. zář 2018 21:44:27

S jakým osazením ty MT18 máš? Na 30 lidí už by to měl být poměrně slušný poměr "výkonu na hlavu" (samozřejmě s adekvátním zesilovačem, processingem,...)

Přetížit/spálit suby vytažením basů na ekvalizeru mixu samozřejmě za určitých podmínek nemožné zdaleka není. Pokud máš systém správně nastaven, pak by mělo být riziko relativně nízké... pokud špatně, může být i velmi vysoké.

zdenek84
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod zdenek84 » pon 03. zář 2018 19:22:58

Ahoj je tam LF18X400 8/ohm (RCF).
Z

Zpět na “QSC”