TESLA Redukce na sluchátka

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
lukas575
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. říj 2018 18:09:50

TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od lukas575 » ned 07. říj 2018 18:16:38

Zdravím, potřeboval bych redukci na zesilovač tesla ke kterému chci připojit sluchátka. Přikládám také odkaz na fotku: https://i.nahraj.to/f/280i.jpg Potřebují něco jako je Din 5 PIN.


Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od mkarr » ned 07. říj 2018 21:16:18

Hádám že se tady teď objeví dotaz na zapojení.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od Quicktor » ned 07. říj 2018 22:24:30

Máš pravdu ,takže :
Říká se mu "Dominová pětka" a má následující "osazení":
zástrčka (vidlice = sameček) při pohledu ze strany pájení a s tím prolisem dole má uprostřed vývod č.1, nad ním vlevo je č.4, napravo č.3, dole je nalevo č.5 a napravo č.2; zapojení je:
1= stínění
2= zpětný přívod kanál L
3= zpětný přívod kanál R
4= signál kanál L
5= signál kanál R

Konektor na přístroji má ten poziční prolis na 2 místech - naproti sobě mezi dutinkami 3 a 4 a na druhé straně mezi 2 a 5. Důvodem je možnost zasunout konektor od sluchátek ve 2 polohách, vůči sobě otočených o 180° - v jedné se vestavěným spínačem odpojovaly výstupy pro repra, v poloze opačné hrály reproduktory dál společně se sluchátky - funkce příposlech.
POZOR,celej návod není z mé hlavy,ale zkopíroval jsem ho z AV mania .
Jeho autor je nám možná blíže,než si myslíme.

Uživatelský avatar
slava

Re: TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od slava » pon 08. říj 2018 8:03:39

Dotaz o kterém mluvím v jiném vláknu.Naprosto zbytečnej.Tohle zapojení vyhodí gůgl v mnoha variantách.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od PeBe » pon 08. říj 2018 8:47:13

[OT]
Lukas575 a řada jiných tazatelů nemusí být technici a jakožto takoví vlastně ani neví, jak se strejdy Gůgla zeptat, aby jim TO "vyhodil v mnoha variantách" ;-) Proto přicházejí sem, k profesionálům, požádat o radu. Jsem rád, že se jim jí dostává. Bohužel dostávají přibalený i "profesionální kartáč" ;-)
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
slava

Re: TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od slava » pon 08. říj 2018 9:11:03

Ale jakej kartáč?Všichni mají noťase nebo chytrej telefon.Na každou kravinu hledají odpověď tam.Tak proč to samý nedělají i v těchto případech? Nebo projedou vlákna a zapojení najdou - to je tak těžký tohle pochopit?A u dotazu konkrétně - ví, že to je DIN pětikolík sluchátka - zadej si to a uvidíš.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od Petr Z. » pon 08. říj 2018 9:43:31

Kromě toho všeho:
Na velmi málo zesilovačích Tesla byla jako sluchátkový konektor použita domino pětka. Je pouze na receiverech 820A a asi na Z710A. Nejtypičtější zástupci "zesilovačů Tesla" se sluchátkovými výstupy, tedy řada AZS, měla jednotně klasický signálový DIN5.
Agilně a přitom zároveň debilně někomu popisovat zapojení domino pětky, když ani neznám typ toho zesilovače, to je na facku i "profesionálovi".
Ani jeden z Vás chytráků radičů se hned neoptal, co je to za typ. Smutný.

Uživatelský avatar
slava

Re: TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od slava » pon 08. říj 2018 10:21:58

Kdyby sis rozklikl obrázek,věděl bys,že to je domino a mimochodem Tesla je používala i na magnetofonech (B 113,115,116) - to jen pro ujasnění. Chytráku.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od mkarr » úte 09. říj 2018 21:39:35

Tesla je používala na kde čem, včetně televizorů a to i těch barevných Tuším color 430. A na všem to bylo zapojené stejně, jen někde nebýval ten vypínač na repráky. Není důvod se prár co to je za zesilovač.
Původní poznámka, že se tu objeví dotaz na zapojení, byla pokus o vtip. Čekal jsem spíš že si to původní tazatel najde svépomocí.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: TESLA Redukce na sluchátka

Příspěvek od Quicktor » stř 10. říj 2018 8:54:09

Já jsem to pochopil, že je to vtip.
Chtěl jsem jen popíchnout Petra Z , protože tyhle Starý Tesly jsou jeho parketa. Povedlo se.

Odpovědět

Zpět na „Tesla“