Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

  • Reklama
  • DEMO 15
muchacho
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: stř 03. lis 2010 17:37:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od muchacho » čtv 04. lis 2010 13:14:00

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s touto bezdrátovou sestavou:
http://www.audiotek.cz/product-33651-ak ... single-set
Chtěl bych ke svému stávajícímu mikrofonu pořídit tuhle sestavu, na které se mě líbí jednak cena a pak hlavně možnost připojení jakéhokoliv, případně lepšího mikrofonu. Použití bude na ozvučování malých akcí, jako školní besídky, nějaký večírek, oslava, nebo narozeniny apod., když moderátor potřebuje "vplout" do prostoru. Děkuji za všechny podněty a reakce! :wink:
2x RCF ART 310A, 2x RCF ART 705AS, mix DENON PRO DN-408X, mic SHURE PG48, PG58, kabely Adam Hall a Tasker, vše s Neutrik XXseries, NTB Lenovo IdeaPad Z510, zvuk.karta Lexicon Alpha, bezdrátový přenos signálu DENON PRO DN-202WT/WR

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od TomasVv » čtv 04. lis 2010 16:14:09

Používali jsme je, celkem spokojeně na menší a nenáročné akce, moderování a tak.
S dosahem nebyl problém, baterky jsme dávali nové na každou akci.
Ale měli jsem ten diverzní přijmač, než nám je nějaký nenechavec ukradl (2ks). Takže nám zůstaly dva vysílače...
Dělám, co mě baví.

muchacho
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: stř 03. lis 2010 17:37:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od muchacho » ned 28. lis 2010 20:09:51

Děkuji za příspěvek, bezdrát AKG zakoupen a šlape skvěle. ;-)
2x RCF ART 310A, 2x RCF ART 705AS, mix DENON PRO DN-408X, mic SHURE PG48, PG58, kabely Adam Hall a Tasker, vše s Neutrik XXseries, NTB Lenovo IdeaPad Z510, zvuk.karta Lexicon Alpha, bezdrátový přenos signálu DENON PRO DN-202WT/WR

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od Frenk » ned 28. lis 2010 23:04:22

To teda cumim, my mame v klubu WMS40 PRO Vocal http://www.akg.com/site/products/powers ... ge,EN.html a vydava to priserny sum ale slaby a nahodne prerusovany, a je v tom i slyset jak se prepinaji tunery, pusobi to hodne rusive pokud to nema co maskovat - treba pri autorskem cteni. Zvukove taky nic moc, odolnost proti vazbe slaba. Podle me na nic jineho nez moderovani se to moc nehodi. :(
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

muchacho
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: stř 03. lis 2010 17:37:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od muchacho » ned 28. lis 2010 23:28:19

Tak takové problémy jsem zatím nezaznamenal a u té mé sady není diversitní přijímač, tj. má jen jeden tuner. Je to jen vysílač, na který se nasadí jakýkoliv mikrofon a přijímač... Zvuková kvalita a náchylnost ke zpětné vazbě je snad daná použitým mikrofonem, ale neměl jsem zatím možnost porovnat to s nějakým lepším. Na použití, které jsem popisoval to myslím stačí. Za ty peníze nečekám zázraky, jako třeba od Sennheiseru za 25tis. ;-) A jestli máš problém s rušením tak, pokud jsi to už nezkoušel, zkus přepnout frekvenci. ;-)
2x RCF ART 310A, 2x RCF ART 705AS, mix DENON PRO DN-408X, mic SHURE PG48, PG58, kabely Adam Hall a Tasker, vše s Neutrik XXseries, NTB Lenovo IdeaPad Z510, zvuk.karta Lexicon Alpha, bezdrátový přenos signálu DENON PRO DN-202WT/WR

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od blaha » pon 29. lis 2010 0:04:25

Taky je na příjmači zezadu SQUELCH, s tím je potřeba si pohrát. Teď jsem na to narazil u nás na Sportovní hale ho mají (FLEXX verzi vč. ručky), a v základu byl nastavený tak, že po vypnutí vysílače lez z příjmače šílenej bordel, po poštelování pohoda.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od Frenk » pon 29. lis 2010 0:29:12

No dela to na vsech frekvencich, s vypnutym vysilacem je klid - pri blbe nastavenem squelch by ale sumel ne ?. Jedine, ze by dosah 8m k pultu na primou viditelnost bylo moc :roll:
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od safa » pon 29. lis 2010 12:24:52

po vypnutí vysílače lez z příjmače šílenej bordel, po poštelování pohoda.
... co to znamena "po poštelování" ? Dali mi AKGcka do kulturaku (myslim ze WMS450) tak jen abych vedel na co se mam pripadne pripravit...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od blaha » pon 29. lis 2010 13:26:17

2 safa:

Otočil jsem SQUELCHem a zmizelo to. ALe to je co se týká WMS40.

WMS450 mám já a ty jsou v pohodě, všechno jedu tak na 50%, akorát jsem trochu laboroval s citlivostí hlavy a pro D5 jsem nastavoval citlivost jako pro C5, pak nehrozilo přebuzení. Jenže na jednom (jiná základní frekvence) se mi objevovaly rušící elementy, a na mluveným slově to bylo na indikaci hodně dole, takže jsem to přeházel zpátky a už je to dobrý. Jinak o WMS450 jsem už tady psal, a stále platí to, že jsem s nima nadmíru spokojenej a za ty peníze nic lepšího neseženeš.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od jardatop » úte 30. lis 2010 17:52:15

Znamy tyto AKG (ve variante headset) kupoval pro ochotnicke divadlo a pri zapojeni z toho mel stejne pocity (sumeni, ruseni, prerusovani). Pak v tom vysilaci nastavil gain z minima na nejakou rozumnou uroven a bylo to v pohode.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od Frenk » úte 30. lis 2010 20:30:42

Myslis jako gain predzesilovace mikrofonni vlozky ? Je fakt ze jej mam na LOW, ale ani by me nenapadlo ze by tohle mohlo delat problemy. Jedine me napada ze by v tom byly nejake nepodarene dynamicke upravy a dela to bordel se slabym signalem. Zkusim a dam vedet :-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od thomas » úte 11. led 2011 11:22:45

Zdravim,

nedavno som kupil WMS40PRO Vocal Set Dual a zda sa mi to uplne nepouzitelne. Lezie z toho velky sum, na 5 metrov to vypadava, pripadne skresluje zvuh. Chcel som vyskusat aj nastavit gain alebo squelch, ale nikde som nic take nenaiel, podla manualu si to nastavuje samo. Zaujimave je to, ze s takouto istou sadou som doteraz nemal problemy, nic z popisovanych problemov sa tam nevyskytovalo, aj ked je pravda, ze to bolo v inej budove. Myslite, ze je to dovod na reklamaciu? Alebo je to jednoducho vlastnost a nie chyba?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od blaha » úte 11. led 2011 12:26:12

Vyzkoušet v jiným prostoru, pokud se nic nezmění tak reklamovat, případně vyměnit za jednokanálový FLEXX. Bohužel tento typ namá asi přepínání frekvencí.

Jednokanálové verze FLEXX už fungujou použitelně. Dokonce to chodilo chlapům ve sportovní hale, z haly až do recepce což je asi 30m přes několik zdí, schody, výtah. Pravda pouze při nové baterce a asi jen 10 min.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od safa » úte 11. led 2011 20:16:02

Dokonce to chodilo chlapům ve sportovní hale, z haly až do recepce což je asi 30m přes několik zdí, schody, výtah. Pravda pouze při nové baterce a asi jen 10 min.
... ;-) tomu rikas pouzitelne ? Cece Zdenku tebe ten Harman musi milovat ;-D

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s AKG WMS40PRO Transformer SINGLE SET

Příspěvek od blaha » úte 11. led 2011 22:22:17

Šáfo, ty jsi přehlíd tečku. A já možná zapoměl udělat odstaec. :D

Těch 30m přes zdi bylo čistě jako demonstrace oproti 5m výše uvedeným. Pochopitelně jsme tam pak dodělávaly kabely z recepce až do haly.

Jinak na cca 30m ve volném prostoru (prostor haly cca 56x25m) chodí verze FLEXX bez problémů a ťím pádem POUŽITELNĚ. :D
tebe ten Harman musi milovat
:lol:
Vždyť budu taky chtít super cenu na Si Compact až se mi povede ukecat našeho říďu :wink:
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „AKG“