AKG C414 XLII.

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

AKG C414 XLII.

Příspěvek od dr.placid » ned 22. úno 2009 8:00:42

Ahoj,

zakoupil jsem tento mikrofon a chci se jen zeptat, zda s ním máte někdo nějakou zkušenost?!?! V okamžiku, kdy chci nahrávat, zapojím mikrofon na vstup zvukové karty M-audio FW410, zapnu Phantom (+48V) a je to.....je normální, že Cubase na meterech detekuje jakési lupnutí v okamžiku zapnutí Phantomu?!?!?!! To samé se děje při vypnutí....cca 3 s po vypnutí napájení.......

Předem díky za radu

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: AKG C414 XLII.

Příspěvek od maly_medved » ned 22. úno 2009 10:56:19

To je normální

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: AKG C414 XLII.

Příspěvek od safa » ned 22. úno 2009 12:24:48

maly_medved píše:To je normální
... abych tohle heslo trochu rozsiril (Prevazne neskodna ;-) ) ... tak To je normální u vsech kondiku. Navic nezapomenme (i kdyz podle tveho popisu to tak delas) ze mikrofony se pripojuji PRI VYPNUTEM PHANTOMU a az kdyz je vse spravne pripojeno tak se teprve phantom zapnina.

Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Re: AKG C414 XLII.

Příspěvek od dr.placid » ned 22. úno 2009 14:55:34

Díky moc, potřeboval jsem se ujistit, že dělám vše správně:-)

Co se stane, když zapnu phantomové napájení a na druhém vstupu zvukovky mám připojen ještě i dynamický mikrofon. Obvyklé odpovědi na fórech jsou....NIC SE NESTANE...ale musíš mít dobře zapojené kabely. Myslíte, že u poměrně drahách kabelů Planet Waves se mohu spolehnout a zapojit AKG (kondenzátor) a třeba SHURE SM 58 a pak zapnout phantom?!?!?!! Jak jsem již psal, zvukovku mám od M-audio FW 410.

Díky za další tipy

Uživatelský avatar
honza_s
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: stř 28. kvě 2008 9:46:19
Bydliště: Trutnov

Re: AKG C414 XLII.

Příspěvek od honza_s » ned 22. úno 2009 15:32:47

Myslím, že na správnost zapojení se u PW spolehnout můžeš, máš-li pochybnosti, zkontroluj si obvodovou zkoušečkou správnost propojení jednotlivých pinů (1-1, 2-2, 3-3) a případně zkraty mezi nimi.
The best sound comes from one source...

Uživatelský avatar
dr.placid
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 22. úno 2009 7:55:10
Bydliště: Praha

Re: AKG C414 XLII.

Příspěvek od dr.placid » ned 22. úno 2009 17:53:47

Ještě dotaz, kdesi jsem četl, že tento mikrofon (AKG C414) se dá použí na speciální režim snímání, za použití směrové chrakteristiky tzv. osmičky pry může snímat stereo. Pak ale nechápu, jak jej zapojit, protože klasický XLR do mono vstupu?!?!?! Nechápu způsob dekódování stereo signálu?!?!?! Dokážete někdo poradit, jak takový mikrofon zapojit za předpokladu, že mám pouze mono vstupy XLR?!?!?!

Díky

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: AKG C414 XLII.

Příspěvek od safa » ned 22. úno 2009 22:17:25

To se musis zeptat tam kdes to slysel. Podle meho spis mel kdosi ma mysli m-s techniku za pouziti osmicky (jde to s jakoukoli osmickou, ne jen se 414) a kardioidy ci hyperkardioidy. Pohledej tady na foru, mam dojem ze se tu o m/s uz lecos psalo.

Uživatelský avatar
Plety

Re: AKG C414 XLII.

Příspěvek od Plety » úte 22. čer 2010 19:12:08

Osmicka se pouziva prevazne na diskuze, kde sedi vice lidi, kteri maji byt slyset stejne. Take se pouziva, je-li nezadouci tzv. proximiti efekt (pribyvani basovych frekvenci se zmensujici se vzdalenosti zdroje zvuku od mikrofonu). Tej je ovsem u zpevu zadouci skoro vzdy. Stereo miking s jednokapslovym mikrofonem, je blbost. Pokud budes v budoucnu chtit tocit stereo, kup si jeste jeden AKG C414 XLII. Jo a jeste jedna rada. Nechcez-li do stereo snimani dostat neprijemnej room (mam na mysli ted spis snimani nasroju/zpevu na primo, ne snimani napr. koncertu, kde muze byt konfigurace odlisna), tak je nedavej prilis odsebe. Navic doporucuju mezi ne vsadit akusticky izolacni desku, aby ses lepe priblizil realnymu poslechu. Lidska hlava je taktez akusticky izolant. Alespon pro frekvence nad 300hz. Nizsi frekvence se kolem hlavy ohnou, takze nepozname, zda jdou z leva, ci z prava.
Ps: Dinamicky mikrofon se nemusis bat zapojit na phantomovy okruh, pokud je kabel SYMETRICKY, tzn. vedny trojzilove a nesmi byt v konektoru propojka mezi 2 a 1.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: AKG C414 XLII.

Příspěvek od safa » čtv 24. čer 2010 18:12:38

Osmicka se pouziva prevazne na diskuze, kde sedi vice lidi, kteri maji byt slyset stejne. Take se pouziva, je-li nezadouci tzv. proximiti efekt (pribyvani basovych frekvenci se zmensujici se vzdalenosti zdroje zvuku od mikrofonu). Tej je ovsem u zpevu zadouci skoro vzdy.
... to se dozvidam veci. Jak to myslis s tou osmickou a proximity efektem ?
Ps: Dinamicky mikrofon...
... Plety, doufam, ze ses cizinec a nebo prvnacek.

Odpovědět

Zpět na „AKG“