Behringer C2 - problém či vlastnosť?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Adamaudio

Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od Adamaudio » pát 27. led 2012 16:22:29

Zdravím všetkých zvukárov, predovšetkým, vzhľadom k môjmu dotazu, Safu. Už pol roka vlastním tento stereopár, používam ich príležitostne, uložené sú v suchu, ako vo vatičke. Pri poslednom použití som si, stojac bližšie pred PA, všimol drobného brumu. Ako detailistovi mi to nedalo a pri preklikaní cez PFL brum vychádzal práve z jednej C2. Brum je slabý, v pozadí, ale je tam. Problém zemnej slučky, či káblu som ihneď vylúčil, iný kanál takisto nepomohol. Chyba je, teda, zrejme v mikrofóne. Alebo je to ich bežná vlastnosť? Pri opätovnom preskúšaní u mňa v sklade sa jav znovu vyskytoval a nechcene som zistil, že druhá C2 má v pozadí dosť silný šum. Pri vytiahnutí gainu sa šum úmerne zvyšuje. Mixpult je Soundcraft FX16. Na live sa to dá ešte prekusnúť, ale pri amatérskom recordingu mi to už vadí. Mám pocit, že tieto problémy sa objavili až po čase, takže nie sú od novoty. Neviem, čo s tým, či mi to uznajú na reklamáciu, osobne mám tieto mikrofóny veľmi rád, za ich cenu sú výborné, ale bojím sa, že čo kus, to originál. Máte, prosím, niekto podobný problém alebo skúsenosť? Vopred ďakujem.

mirazvuk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 23. úno 2009 19:25:35
Bydliště: poblíž BpH

Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od mirazvuk » pát 27. led 2012 16:42:34

Ahoj, vlastním 4ks tohoto skvělého mikrofonu a je to podobné. Jeden má maličko víc brumu a další maličko víc šumí. Další dva jsou v "normálu". Když jsem si porovnal měřením křivky těchto 4ks měl každý jiný průběh. Nicméně na ně nedám dopustit, používám jako OH, na snímání prostoru, no prostě všude tam, kde se má kondík použít. Na druhou stranu, za ty prachy tam nemůžeš čekat Hi-END výběrové nízkošumové OZ. To se musíš poohlédnout po vyšších řadách ...

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od sledge » pát 27. led 2012 18:13:21

Jerstli se dobře pamatuju, tak některé kusy mohly mít mírně větší rozdíly ve výstupní impedanci + a -. Tato nesymetrie pak znamená mírně vyšší indukovaný brum. Každopádně nic, co by nešlo "vytunit" :-)

Pouze některé kusy měly závadu, že z nich šel občasný praskot a měly vyšší šum. To byla opravdu závada...nicméně oprava, pokud byla mimo záruku, by se měla vejít do 200 -300 bez DPH a dopravy.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Dan.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát 30. zář 2011 9:32:53

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od Dan. » sob 08. bře 2014 17:16:46

Nezkoušeli jste někdo tyto mikrofony na živé zvučení pro snímání trubky nebo saxofonu mám zvučit ska kapelku v jednom malinkém klubu tak hledám nějaký ucházející kompromis, když bych dal každému stojan s SM 57 tak už by se tam nedalo ani hnout

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od zblebt » ned 09. bře 2014 13:01:17

Dej jim dynamiku na stojan. Oni se tam nějak poskládají. Ušetříš si spoustu problémů. Oni do toho kluci určitě nebudou jen troubit. :)

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od KamilV » pon 10. bře 2014 8:17:51

Jo, já C-2 na trubkách měl, když mně došly slušnější tužky (big band). Vzhledem k pořizovací ceně to není špatný majk, musíš se ale smířit, že zvuk je trochu plochý, ale u doprovodných nástrojů to až tak nevadí a zrovna na trubkách se to neproflákne až tak moc.
Je ale pravda, že jsem s tím trubky jen dokresloval, 80 % zvuku utáhly samy o sobě, zbytek šel z PA, spíš jen to, co se v sále ztrácelo.

Draug
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: sob 31. srp 2013 12:09:49
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od Draug » úte 11. bře 2014 19:11:00

Asi hloupý dotaz, ale to se dají doopravdy sehnat DVA POUŽITELNÉ kondenzátorové mikrofony do 1,3k??

jsou toto ony? : http://www.thomann.de/cz/behringer_c2_stereoset.htm

Protože cenová katergorie 700/majk tady většinou bývá odsuzována jako šrot, a teď slyším, že se dají použít.

Daly by se například použít na zvučení sboru na dětském koncertu a podobně, kde by se člověk o dražší mikrofony bál? Čekal jsem, že až budu pořizovat použitelný kondík, tak se pod 4k za jeden nevlezu ani omylem.

Kdybych tady neslyšel chválu bez rozčilených reakcí, vůbec by mě nenapadlo nad koupí tohoto uvažovat, ať nejsem odsouzen za nenapravitelného začátečníka, který si myslí, že se dá sestrojit byť začínající aparát za pár korun...

Petr

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od vitek_cz » úte 11. bře 2014 19:42:28

No kdyz nekdo napise "vlastnim 4ks a jeden trochu brumi, jeden trochu sumi..." to zrovna neni uplne dobra reference. Ja myslim, ze za tu cenu nemuzes cekat zazraky. A jak uz jsem psal i v jinem tematu, mikrofon posuzuj i podle jinych parametru nez cena a zvuk. Taky jak dlouho vydrzi, mechanicka odolnost, odolnost proti zpetne vazbe, handling noise (kolik generuje hluku pri manipulovani), odolnost proti elektromagnetickemu ruseni... V techto parametrech urcite tento mikrofon nebude excelovat.

V.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od vitek_cz » úte 11. bře 2014 19:53:53

Jeste bych k tomu napsal to, ze jsem se pro zajimavost koukal na Gearslutz na recenze, ktere se velmi ruzni. Coz je pro me je znamka, ze to neni moc kvalitni produkt. (Lidi s mene zkusenostmi nebo moznostmi si sahnout na lepsi techniku vetsinou napisou kladnou recenzi, lidi s vetsim prehledem napisou vice objektivni pohled)

http://www.gearslutz.com/board/reviews/ ... c-2-a.html

No proste zadny zazrak se nekona. Kdyz si smiren s negativy (treba, ze za dva roky uz mikrofony nebudou "ve forme"), tak si je klidne kup.

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od fikus » úte 11. bře 2014 21:35:18

Mám pár těchto mikrofonů (C2) už asi tři roky. Na sbor, jaký popisuješ, ti službu udělají určitě. Nějaké sbory, školní besídky, overheady, jsou normálně použitelné. Asi bych to nedal např k solo houslím atp. Nesrovnávám je určitě s lepšími značkami, jen říkám že je to hodně levná ale použitelná tužka. Používám je často raději než AKG C 1000 které mám taky. Subjektivně mám pocit že z nich leze konkrétnější zvuk a že později vazbí.

Lupiino
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: pon 25. úno 2013 8:45:17

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od Lupiino » stř 12. bře 2014 15:20:51

Měl jsem 4 kousky, mohu potvrdit problém s brumem. Mírně naběhl po roce používání. Nicméně mi to až tak problém nedělalo - nasazení jako overhead a nebo žestě. Velké rozdíly kus od kusu, ponejvíce (když pominu brum) tak v šumu na výstupu. Občas nahrávám v přírodě a tam to poznat je. Porovnáním s mikrofonem SHURE PG81 jsem ale zjistil, že zas tak špatný kousky to nejsou - po zvukové stránce. Chce to šťastnou ruku :) Provozní spolehlivost po několika letech - pořád jako po roce, žádná změna, brum i šum stejně.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od vitek_cz » stř 12. bře 2014 18:53:07

Mne by proste vadil uz ten pocit, ze jsem utratil penize za neco, co brumi. I kdyz bych to treba nekdy pouzil a nebylo to slyset.

Pujcovat to nekomu bych se stydel a pri sve praci chci delat s kvalitni technikou.

V.

Draug
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: sob 31. srp 2013 12:09:49
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od Draug » stř 12. bře 2014 19:20:44

Je to tak, je to tak... Moje argumenty jsou:
1) Nechci teď utrácet moc peněz, i když si časem kvalitní kondenzátory chci pořídit, teď je to buď nic nebo toto. Byl jsem rozhodnutý se pro nic, protože jsem netušil, že existuje mikrofon za 600/ks, který se dá použít, i když má mouchy

2) používám to na místech, kde bývá zbytek řetězce ještě slabší nebo na stejné úrovni (například moje učitelka zpěvu chce používat na besídkách jejich http://www.rubbermonkey.co.nz/Behringer ... -PA-System , i když mám doma 312 arty, úplně se nebráním, nemusím se s tím tahat a pálit benzin)

3) k zapůjčení tady mám tak leda PGčka shurky, pokud jsou zvukově srovnatelné a musel bych se o ně bát + platit půjčovné (sice obvykle ve flaškách, ale i to se nasčítá) tak vyjde nastejno jako koupit ty C-2ky... btw ty PGčka jsou tady prezentovány jako "výborné mikrofony" (zde na foru jsem četl něco jako "jedna z nejnepovedenějších shure řad), takže pokud C-2kou nebudu zvučit zrovna houslistu solistu, nemusím se stydět

4) naučím se pracovat s byť levným, ale kondenzátorem (zatím nevlastním žádný), můžu si otestovat, co to svede, porovnávat s dynamikou atd, je prostě doma (narozdíl od půjčeného na akci)

5) "hrábnu a jdu", sice o kousek, ale rozšíří to mé možnosti zvučení

Prostě mi to jako úplně vyhozených 1200 nepřijde. (mám o víkendu dvě bedňácké akce, tak by to možná mohlo i vyjít)

Každopádně moc děkuji za všechny odpovědi, i (obvzláště) ty kritické, donutí mě to popřemýšlet a rozebrat si pro a proti. Pokud máte nějaké výhrady k mým důvodům pro, sem s nimi. 1200 je ve zvuku sice málo, ale pokud se ve svých argumentech mýlím, přecijen raděj pošetřím.

P.S. Když už jsem tady načal ten náš audiosystém behringer, co máme na pěvecké besídky... ten powermix, nebo co to je, při provozu relativně hlasitě cvrliká. Z naprosto amatérského hlediska bych to tipoval na ventilátor... Je to vada, nebo vlastnost? ještě je v záruce a navrhoval jsem paním učitelkám ho poslat na servis, tak nevím, jak moc to mám urgovat, pokud se nepřipomenu, nechají to asi tak...

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od fikus » stř 12. bře 2014 22:08:31

Jo nechci z tebe dělat troubu, ale nezapomeň, že potřebují napájení (phantom). Bez toho jsi nahranej. A pokud máš centrální, tak pozor na ostatní připojená zařízení v mikrofonních vstupech.

Draug
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: sob 31. srp 2013 12:09:49
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Re: Behringer C2 - problém či vlastnosť?

Příspěvek od Draug » stř 12. bře 2014 22:24:34

Myslím na to. Pokud vím, dynamiky fantoma snášejí a počítače atd valím přes 6,3 jack vstupy (kabel 6,3 mono L 6,3 mono R - 3,5 stereo přímo do mixu), kam se podle mých informací fantom neposílá... jen nevím jak by si s fantomem poradil přijímač mojeho akg wms 40 mini... (ten ale nebudu potřebovat, když budu zvučit v ZUŠce, a když zvučím v KD, kradu jim jejich SI compact 24, kam posílám fantom jen, kde je třeba) jen jsem četl, že většina přijímačů bezdrátů to zvládá

Odpovědět

Zpět na „Behringer“