Mikrofon Behringer C-3

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od Peca » sob 31. bře 2012 20:09:34

Skřítkové zvukaři vylezte z mechu... :) ......Pardon, mám prosbu, koupil jsem kondenzátorový mikrofon Behringer C-3 a těšil se na široký záběr pro sboristky. Jsem jen amatér a nechci do toho vrazit mnoho peněz). Ovšem po zapojení mám pocit, že je to stejný jako klasický mikrofon pro zpěv. Navíc nemám CZ návod, tak nevím, co znamenají přepínače na něm. Přepínač charakteristik jsem rozluštil, ten je jasný.

Tenhle mikrofon strašně brzy "vazbí", navíc jsem si představoval ten široký záběr. Phantom tam samozřejmě mám, používám mix Behringer 1830 USB (snad jsem trefil to číslo). Ještě maličkost, kolik sboristek můžu dostat k jednomu kondenzátoru?

Díky moc za případné rady!

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od fikus » sob 31. bře 2012 22:00:31

Ty to používáš na nahrávání, nebo na live. Pokud to používáš na live a máš přepnuto na všesměrovou charakteristiku, tak to určitě vazbí strašně brzy. Navíc je to levný mikrák, dělaný spíše do studia.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od Peca » ned 01. dub 2012 9:37:19

No, potřebuju to především na live vystoupení. Že je to levný, jsem si vědom (páč jsem to platil), ale recenze na něj nebyly špatný a jelikož jsem fakt amater, nemá pro mě smysl investovat do příliš drahé techniky. Právě jsem potřeboval poradit, jak na něj, abych z toho lenýho stroje vymáčknul maximum. Všesměrová chrakteristika myslíš kruhová? Tu bych asi potřeboval nejvíc, protože k tomu chci postavit 4 děvčata jako sbor??????

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od Peca » ned 01. dub 2012 9:46:08

Jo a ten mix je Behringer 1832FX :)

utkva
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: ned 21. bře 2010 8:34:20
Bydliště: Brno, Blansko

Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od utkva » ned 01. dub 2012 12:06:10

Na live základní nastavení s kterým bych začal.
1 charakteristika paternu: cardioda na mikru volba uprostřed, přepínač vzadu
2 stranou kde svítí dioda = " tam zpívat" , postavit před účinkující
3 LOW CUT-FILTER návod oddíl 4. na live sbor děvčata - přepínač doleva =odřeže basy
4 SIGNAL LEVEL ATTENUATION návod oddíl 4
na live bych dal do prava (-10 dB) = sníží citlivost

Pak závisí samozřejmě na zbytku aparátu, na jeho kvalitě a umístnění.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 01. dub 2012 13:21:30

Kontrolní otázka - viděl jsi někdy jedinou recenzi, ve které jakýkoli mikrofon dopadl špatně ?

H.M.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od exxxi » ned 01. dub 2012 14:06:38

Nevím, jak C3, ale u C1 je slušná kapsle, po nahrazení předzesilovače se z toho stává příjemný mikrofon.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od Peca » ned 01. dub 2012 19:16:17

add....Moc díky za radu s prvotním nastavení. Wono se to wopravdu už potom dalo použít.

add....Recenze nevím, pokud to byl vtip, tak ¨jsem se zasmál, ale moc jsi mi nepomohl.

add....Propána, jak nahradit předzesilovač? To asi doma na koleně nezvládnu....a kde vzít ten náhradní?

Jsem velmi vděčný za jakýkoli nápad a dobrou radu.....

Uživatelský avatar
jef111

Re: Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od jef111 » čtv 14. bře 2013 9:55:44

Naprostá většina těchto levných kondíků má mnohem lepší kapsli (vlastní elektroakustický měnič) než předzesilovač. To mám občas pocit, jakoby šikmoočko zkoušel náhodně zapojovat předem určenej počet součástek a jakmile to začně nějak hrát, je spokojenej :lol: Taky používají naprosto nevhodný součástky, třeba JFET 2SK170 se vstupní kapacitou 35pF, za kapsli která má 30pF, do toho keramický kondíky v řádu stovek nF který samy o sobě způsobujou zkreslení v řádu %... jak to pak asi muže hrát?

Navíc levnej majk přeci nemůže hrát skvěle tak jak ho přineseš z obchodu, to by ty drahé nikdo nekoupil. To přeci dá rozum :idea:

Ten preamp si doma sám nezbastlíš, pokud nemáš potřebný znalosti/zkušenosti. Jde zkopírovat něco třeba z Neumanna nebo AKG, jsou to vesměs velice jednoduchý zapojení a vcelku jakš takš funkční. Já ale používám jiný zapojení, mnohem lepší. Tím se z toho stane zvukově uplně jinej mikrofon, nádherně čistej a srozumitelnej i na ambient pro sbor klidně 20 lidí. Pro snímání zpěvu to ale chce spíš větší 1" membránu, zvuk je potom takovej "plnější". Low-cut se pro děvčata sice použít může, ale zvuk potom není přirozenej, je takovej "tenčí než ve skutečnosti". Někdy to může být vítané, mě to ale nesedí. Věc názoru.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od maly_medved » čtv 14. bře 2013 11:26:48

Způsob využití který popisuješ ( snímání zpěvu více lidí ) je vždy poměrně kritickou operací . A to i při použití špičkových mikrofonů , P.A. a celého elektroakustického řetězce. Nezoufej ! Kolikrát my se s tím trápili, různé majky zkoušeli, bedny natáčeli, muzikanty víc křičet nutili, ekvalizérem vazbu odlaďovali .....

Určitě bych nechal cardioidní charakteristiku, z 90% bych se přimlouval za lowcut ON, a v rámci EQ na tom Behr. pultu ( spíš tím grafickým ) odladil frekvence které nejvíc nahoukávají. Zkus ty frekvence co ti nejvíc houkaj změřit a následně odstranit.

Neočekávej ale zázraky, tenhle "bluegrass" způsob snímání nikdy nebude stejně hutný jako zpěv do kontaktních dynamických mikrofonů. Obojí má své výhody i nevýhody.

Good Luck

http://www.ulozto.cz/xuPWwE/pinguin-audio-meter-exe
Přílohy
pinguin.jpg
pinguin.jpg (9.67 KiB) Zobrazeno 6266 x

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od sledge » pát 15. bře 2013 12:25:45

jef111 píše:Taky používají naprosto nevhodný součástky, třeba JFET 2SK170 se vstupní kapacitou 35pF, za kapsli která má 30pF...
Jestlipak tušíš, proč vstupní kapacita zesilovacího stupně s tímto tranzistorem zdaleka nebude mít kapacitu 35pF? :D
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
jakobo

Re: Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od jakobo » sob 14. bře 2015 22:54:33

Zdravim..Kupil som si mikrofon Behringer c3 na nahravanie ale neviem ho neako nastavit..prosim Vas o radu ako ho nastavit aby to bolo ok.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od J.J. » ned 15. bře 2015 9:47:47

To si musíš stoupnout půl metru před mikrofon a hlasitě křičet "OK" a máš to tam. :D

Sorry ale nějak jsem se nemohl udržet. Co očekáváš za odpovědˇna takový dotaz??
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
jakobo

Re: Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od jakobo » ned 15. bře 2015 13:50:31

uprivne..vela som od toho neocakaval :D

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Mikrofon Behringer C-3

Příspěvek od J.J. » ned 15. bře 2015 14:21:56

Možná kdyby jsi zkusil napsat co s mikrofonem nahráváš, k čemu ho máš připojený, do čeho nahráváš, co od toho očekáváš a potom trochu objasnil co se ti nedaří, nelíbí, nefunguje atd.......
Snad by se pak nějaká rada našla.
Zvukař bez www stránek

Odpovědět

Zpět na „Behringer“