Jak využít kapsli Neumann M9?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Radis2009

Jak využít kapsli Neumann M9?

Příspěvek od Radis2009 » pát 22. bře 2013 20:00:57

Ahoj všichni,
prosím o radu mám úpně netknutou kapsli koule Neumann M9 Docela by mě zajímalo zda se dá v dnešní době použít. Ubastlit původní elektroniku se mi moc nechce, mikrofon prý dával dobré šlupky, ale jistě by se dala vložka zapojist na současnou elektoniku. Tedy to je moje laická teorie. Prováděl jste někdo podobné pokusy, eventuálně můžete mě nasměrovat. Pokud někdo ve studiu testoval jaké byly výsledky?
Děkuji za každou radu.

Radis

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Jak využít kapsli Neumann M9?

Příspěvek od Mára_V » čtv 22. lis 2018 11:04:22

Osobně se domnívám, že nejlepší využití by bylo na Ebay... Jestli je v hezkém stavu prodávají se za docela slušné peníze... Já ta lízátka mám ve stereopáru v orig provedení, hraje to hezky ale nemyslím, že má hlavu a patu k tomu stavět mikrofon, pokud nejsi opravdový nadšenec...:-) DOmnívám se, že se slušným moderním kondenzátorem (např AKG 414 + LAMPOVÝ praemp (ta lampa je důležitá - a nemyslím Behringera za 1500 :-), spíš nějaký TLA čko, bude zvuk určitě srovantelný ....:-) Navíc, je u těch Neumannů problém s orig lampama, mně před pár lety došly a dalo docela práci potřebné lampy objednat... Všechno jde.. ale je otázkou, zda to má smysl...:-)

Uživatelský avatar
zetoon@azet.sk

Re: Jak využít kapsli Neumann M9?

Příspěvek od zetoon@azet.sk » čtv 10. bře 2022 18:17:46

Radis2009 píše:
pát 22. bře 2013 20:00:57
Ahoj všichni,
prosím o radu mám úpně netknutou kapsli koule Neumann M9
Mam záujem o kúpu tej kapsuly..je na predaj? Napíšte mi na zetoon@azet.sk
Ďakujem
Radis

Odpovědět

Zpět na „Neumann“