Neumann U 87 vs TLM 67

Odpovědět
  • Reklama
  • Powersoft skoleni 2019
Uživatelský avatar
vilko.hrasko

Neumann U 87 vs TLM 67

Příspěvek od vilko.hrasko » pon 06. úno 2017 15:57:18

Dobrý den, prosím Vás, chtěl bych vědět, jaký vliv má na zvuk transformátor u mikrofónu. Např. Neumann U 87Ai transformátor má a TLM 67 ho nemá. Jaký rozdíl je mezi nimi v praxi? Vždyť kromě ruzné impedance jsou to velmi zhodné mikrofóny. Jaký bude rozdíl v praxi? Děkuji

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Neumann U 87 vs TLM 67

Příspěvek od Petr Z. » pon 06. úno 2017 20:44:39

Rozdíl tam bude.
Takový, že jej půjde i hodně těžko změřit, natož tak tento "rozdíl" uslyšet lidským sluchovým orgánem.
V kostce : V kvalitním kondenzátorovém mikrofonu použitý transformátor bude od určité cenové hladiny nejméně tak kvalitní, jako je sama vložka či systém.
Mezi konkrétně těmito dvěma mikrofony samozřejmě v praxi slyšitelný rozdíl bude, ale nikoli přispěním transformátoru. Ten slyšitelný rozdíl bude dán celkovou koncepcí a konstrukcí mikrofonu.
Moc se o tom nepíše, ale obecně u mikrofonů s transformátorem / na jakémkoli principu a trafo s jakýmkoli převodem/ mívá překvapivě citelný vliv na výsledný zvuk kapacita kabelu. Ta může být v případě mizerného, nebo nadměrně dlouhého kabelu příčinou toho, že i velmi kvalitní mikrofon může přijít o část horního konce akustického pásma. Pak se říká, že výšky dotyčného mikrofonu s příslušným kabelem "ztratily lesk". Přijde se na to zpravidla až po výměně mikrofonu za jiný typ s nižším vnitřním odporem.

Uživatelský avatar
vilko.hrasko

Re: Neumann U 87 vs TLM 67

Příspěvek od vilko.hrasko » úte 07. úno 2017 6:38:27

Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Neumann“